Keresés

Részletes keresés

jutiq Creative Commons License 2010.05.07 0 0 75
Kicsit utána olvastam a filmnek: pedofília, gyerek-abúzus...

 

A szexen belül a pedofília különösen érdekel. A nagy átlaggal szemben, megértőbb vagyok velük.

Nemrég olvastam a Pedofiling c. könyvet. Van benne egy vérfagyasztó jelenet. Asszem most leesett mire gondolsz. Sem vér, sem erőszak, és mégis!

Előzmény: pampulis (73)
esotherica Creative Commons License 2010.05.06 0 0 74
pampulis Creative Commons License 2010.05.06 0 0 73
jut eszembe..a boldogságtól ordítani c. film :) ha utadba kerül nézz csak bele:)
10 perc után sokan kiiöttek a moziból pedig egy deci vér nem volt benne se bunyó:)
Előzmény: jutiq (70)
pampulis Creative Commons License 2010.05.06 0 0 72
mi rosszabb? az emberi gonoszság, aljasság..
a technika bravúrok (lásd katasztrófa filmek, robbantások,mű vér fröcsi, és csontörés nem borzasztanak ezeknek csak a filmek költségvetése szab határt és többnyire felejthetőek is
Előzmény: jutiq (70)
jutiq Creative Commons License 2010.05.06 0 0 71
Ma nagyon vicces kedvedben vagy :-))
Előzmény: Édy Endre (68)
jutiq Creative Commons License 2010.05.06 0 0 70

Nem láttam, ezt sem láttam sajnos...

Mire gondolsz, mi az ami a legrosszabb??

Előzmény: pampulis (67)
jutiq Creative Commons License 2010.05.06 0 0 69
És vajon Rudolf Steiner mennyire ismert nálunk?

 

„Aki ismeri az életet, az tudja, hogy milyen kevéssé lehet valakit logikus érveléssel meggyőzni. Ami a lélekben a döntő elhatározást meghozza, sokkal mélyebben járó valami, mint a logikus érvelés.”

 

/Rudolf Steiner/

Előzmény: Édy Endre (66)
Édy Endre Creative Commons License 2010.05.06 0 0 68

"aki látta tegye fel a kezét:)"

 

Ő látta...

 

 

Előzmény: pampulis (67)
pampulis Creative Commons License 2010.05.06 0 0 67
ha erőszak akkor sosem a fizikai erőszak látványa a legrosszabb, pld: szerelem szieszta idején c. film jut eszembe ..aki látta tegye fel a kezét:)
Előzmény: jutiq (64)
Édy Endre Creative Commons License 2010.05.06 0 0 66
Kassait is elég jól ismerik. Ráadásul külföldön is egyre többen. Meg itthon is elég sokat népszerűsítették őt és sportját a különféle "médiákok." Pár évvel ezelőtt vittünk hozzá külföldi csoportokat és mind el voltak hűlve (jó értelemben) a láttottakon. :)
Előzmény: jutiq (64)
jutiq Creative Commons License 2010.05.06 0 0 65
Talán csak egy enyhe kis paranoia :-)) Már múlik…

Erről jut eszembe még egy dolog ami nagyon érdekel: a pszichopátia

Előzmény: Édy Endre (63)
jutiq Creative Commons License 2010.05.06 0 0 64
Az erőszakról eszembe jutott egy film: M avagy egy város keresi a gyilkost (Fritz Lang)

Számomra a legfelejthetetlenebb, legmegrázóbb filmjelenet, amikor a végén azt mondja a rendőr: a törvény nevében...

 

A párbajról pedig eszembe jutottak a harcművészetek, és két nagy kedvencem: Bruce Lee, őt bizonyára mindenki ismeri, és Kassai Lajos akit sajnos a kelletténél sokkal kevesebben :-((

Előzmény: Csimpolya (57)
Édy Endre Creative Commons License 2010.05.06 0 0 63

Nem tudom, miért van ilyen érzésed. Bár tudnám!

Előzmény: jutiq (62)
jutiq Creative Commons License 2010.05.06 0 0 62
Miért van olyan érzésem, hogy gúnyolódsz velem??:-)):-((

Előzmény: Édy Endre (61)
Édy Endre Creative Commons License 2010.05.05 0 0 61

Igen. Annak és a szerelemnek.

Üdv:

Erőszakszex János

Előzmény: jutiq (53)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.05 0 0 60
Igen, és ittvan még a harmadik variáció: a Kabaréból előbb készült színpadi feldolgozás, mint film, és mindhárom műfajban jó lett. 
Előzmény: jutiq (59)
jutiq Creative Commons License 2010.05.05 0 0 59
Az eredeti könyvet ismeritek? Ami alapján a Kabaré készült. Isten veled Berlin. Az is nagyon jó. Íme még egy példa arra, hogy az eredeti könyv is jó, és a belőle készült film is remekül sikerült.
Előzmény: Csimpolya (58)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.05 0 0 58

Persze az is biztos, hogy  Kabaré nagyon is jó, de  verekedő söpredekre semmiféle etikett nem vonatkozott.

Szepes Máriának van egy önéletrajzi regénye, az Emberek és jelmezek, ő is a fasizálódó Berlinben élt, a leírása erősen hasonlít a Kabaré ábrázolta viszonyokra.

Csimpolya Creative Commons License 2010.05.05 0 0 57

Igen! Gondolj pl. a westernfilmekre, a párbaj határozottan "etikett" szerint folyt le, bár a rosszfiúk ezt többnyire megszegték.

Vagy a francia kalandfilmekre, szinte mindig közölték a vívó felek, hogy en garde! Viszont sajnálatos módon ez  rész erősen kiveszőben van.

Előzmény: jutiq (53)
pampulis Creative Commons License 2010.05.05 0 0 56
igen láttam azt is, vittorio gasmannal, tényleg jobb volt de már nem hivatkozom amerikára:D
Előzmény: jutiq (54)
zsanna Creative Commons License 2010.05.05 0 0 55
A Kabaré, az zseniális... Ezerszer meg lehet nézni, és bizonyos részeknél ezredszer is feláll a szőr az ember hátán :-((((
Előzmény: jutiq (53)
jutiq Creative Commons License 2010.05.05 0 0 54

Sajnos mindkettőt csak hírből ismerem :-((

Most eszembe jutott egy másolat, amit azért kedveltem: A nő illata. Al Pacino sokat nyomott a latba. :-)) Az eredeti olasz filmet nem láttam, de könnyen el tudom képzelni, hogy jobb volt.

Előzmény: pampulis (51)
jutiq Creative Commons License 2010.05.05 0 0 53
Nem értem. Azt állítod, hogy az erőszaknak van kultúrája? Ezt hogy érted?

A szexen kívül ez a téma érdekel a legjobban. Azon belül pedig a fasizmus kialakulása. (Úristen, most jut eszembe, hogy a kedvenc amerikai filmek közül kifelejtettem a legeslegkedvesebbet a Kabarét. Nekem ez a kultfilmem.) és a Holocaust.

Előzmény: Édy Endre (48)
jutiq Creative Commons License 2010.05.05 0 0 52
Nekem ilyen személyes kedvencem pl. William Eastlake: A művész arcképe huszonhat lóval. Annyira szép! Időnként eszembe jut és akkor muszáj újra elolvasni.
Előzmény: Csimpolya (45)
pampulis Creative Commons License 2010.05.04 0 0 51
sziasztok, tegnap adták a berlin felett az ég c. wim wenders filmet amiből az amerikaiak csinálta egy jó nagy giccset angyalok városa címmel..
hát nem tudom volt e értelme:) de az eredeti filmet nagyon szeretem:)

Édy Endre Creative Commons License 2010.05.04 0 0 50
Régebben azért Nemerének voltak egészen ötletes kis könyvei. Rég volt, talán igaz sem volt... :)
Előzmény: Csimpolya (37)
Édy Endre Creative Commons License 2010.05.04 0 0 49
A szályberpánkok között is vannak teljesen jó kis művek. Leszámítva a borzalmas magyarításokat, sok igen kellemes olvasmányt biztosít. :)
Előzmény: Csimpolya (29)
Édy Endre Creative Commons License 2010.05.04 0 0 48
Az erőszaknak? Mindig.
Előzmény: jutiq (26)
Édy Endre Creative Commons License 2010.05.04 0 0 47

De. Soxor. 90%-ban csalódottan jöttem el.

Maradnak a könyvek. :)

Előzmény: jutiq (25)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.04 0 0 46
Igazad van, az is nagyon jó. Később olvastam, vagy valami ismeretterjesztő filmcsatornán láttam, hogy az Elveszett hollandus tényleg létezik, vagy legalábbis létezett! Ugyanúgy az apacsok elveszett kincse is, mit pedig nem hittem el Karl Maynak.
Előzmény: jutiq (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!