Keresés

Részletes keresés

vaspapucsok Creative Commons License 2011.10.09 0 0 5140

Eszem ágában nem lenne kizárni.

Én nem  igazán foglalkoznék vele hogy  kizárjam az egyiket vagy másikat.

Mert a nagy puffer ez esetben  1700l a kettő.Csak előny mert ,a nem hideg napokon ha egyszer felfütöd utánna ,egy napot simán ki lehet hagyni nem kell füteni , azt megoldja a tele puffer.

Pont ez az egyik feladata a puffernak ,a komfort biztositása

Előzmény: CadelEvans (5137)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.09 0 0 5139

Szerintem ne sorba hanem párhuzamosan kösd őket .

Az egyik kizárását simán csappal meg tudod oldani.

Nálam is kettő van

 

Előzmény: CadelEvans (5137)
CadelEvans Creative Commons License 2011.10.09 0 0 5138

Még annyit hogy az összes csonk  látszik úgyis a képen.

A jobb oldali lenne a fő puffer, azon vannak a hőmérő helyek,

a bal oldalin 4 csőkiállás van az oldalán, és mindegyik tetején töltőcsonk.

Előzmény: CadelEvans (5137)
CadelEvans Creative Commons License 2011.10.09 0 0 5137

Sziasztok!

 

Én is végigolvastam a fórumot, de sajnos nem találtam a problémámhoz megoldást.

 

Adott egy 40kWh-os lemezkazán, és hozzá két 850L puffertartály.

Eredetileg 2000 literesset szerettem volna, de nem fért le a pince ajtómérete miatt,

így kettő lett.

Sorba kellene kötni őket úgy, hogy a nem hideg napokon az egyiket le lehessen zárni

golyós csapokkal, így csak az egyiket kellene felfűteni.

Nem találtam sehol bekötési rajzot ilyen problémára.

 

Előre is köszi a válaszokat!

vaspapucsok Creative Commons License 2011.10.09 0 0 5136

Üdv mindenkinek.!

 

Végigolvastam a topicot ,persze a számomra érdektelen dolgokat kihagyva.

 

Egy teljes napomba került igy is.

 

Most állok puffer beépités előtt.

 

-Nyitott rendszer ,

- 4 tagos De Dietrich öntöttvas kazán.

- 1080liter puffer.egy-egy csonkkal bekötve T elágazássalokkal radiátor kör felé.

Alap Szakszeres bekötés lesz megvalositva.

 

 

Kérdéseim:

-Kazánköri  részen ahozz  hogy gravitáciosan megforduljon a viz (szivattyu leállás esetén.)elég-e a 22 rézcső átmérő,fordul-e a rendszerben  annyi viz ,hogy ne forrjon a kazán vize.?

Vagy kell a 28-as:tudom hogy a 28 ban jobban gravitál,de a 22-es csővel elég-e ?mik a tapasztalatok?

 

-Mert nekem a rendszerem 22-es most.És ha nem muszály nem cserélném .(költségmegtakaritás)

A kazánköri Esbe511 -milyen méretü legyen?5/4 vagy 1" coll ? 22 ill. ha 28-as a cső.

 

-Kazán visszamelegedése  a pufferböl.elleni védelemmel kapcsolatban a kazánköri elöremenőbe kell-e egyáltalán ,és ha kell akkor milyen visszaáramlás elleni szelep vagy szabályzó?

 

Vagy majd ha kész a rendszer akkor elválik hogy visszamelegszik-e egyáltalán a kazán ,és mennyire melegszik vissza egyáltalán?És akkor majd a hozzávaló legcélszerübb megoldást fogom megvalositani.

 

Nagyjábol ennyi lenne a kérdésem ami nem teljesen tiszta mert többfélét is olvastam.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5100)
vaspapucsok Creative Commons License 2011.10.09 0 0 5135

Az elöző hozzászolásom kérdéseire a tapasztalatokat ,tanácsokat segitő jellegü hozzászolásokat örömmel fogadom,mindenkitöl.

joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5134

savállót-rozsdamentes hegeszteni kéne.

DE

Ha úgy vágod ki, hogy ráhagysz, és simán "ráhajlítod" az 1-ik oldalt a másikra, akkor is fog funkcionálni!

Lehet nem lesz olyan szép.

A hamu nem fgo kifolyni belőle :-)))

 

De ha kémény-gyártós vonalom indulsz el, ők azt ponthegesztéssel rögzítik a kémény anyagokat.

Így akár azt is ponthegeszthetik.

Előzmény: sur5al (5124)
WendelkeS Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5133

Ez jó kérdés. Ezt a megoldást nem olvastam itt a fórumon ha jól emlékszem. Próbáltam Zetorkapitány ötletét megvalósítani, persze a puding próbája az evés. Természetesen ha mégsem tűnik jó ötletnek, akkor kérem véleményezni. Még tudok rajta módosítani.

Előzmény: Törölt nick (5132)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5132

De akkor tán a kazán -puffer előremenő ágba kéne tenni nem?

Előzmény: WendelkeS (5131)
WendelkeS Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5131

Majd az okosabbak kijavítanak, de a lényeg, hogy a puffer felső részéről indul meg a kazán leállása után a melegvíz visszagravitálása a kazán felé, elvileg ezt hivatott megakadályozni a visszacsapó szelep. Azt nem tudom, hogy a gyakorlatban mennyire lesz hasznos, de elvileg az ESBE elötti visszacsapó megadályozza azt,  hogy az ESBE szelepen és a szivattyún keresztül elinduljon a meleg visszaáramlása.

Előzmény: Törölt nick (5130)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5130

Nálam nyitott a rendszer, a kazán közepe táján látható fehét csö az. (igaz a szivattyú és kazán között)

tehát érdemi választ nem tudok adni. (sajnálom)

de a két visszacsapót akkor sem értem. Mivel mind a kettő a kazán felé nyit tehát a gravitációt csak megerősítetted.

 

Előzmény: WendelkeS (5128)
WendelkeS Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5129

Látom te is a HG idomokat és az 5/4-s vascsövet preferálod. Ezek szerint te csinálod, és így olcsóbb.:) Én is ebben a cipőben járok.

Előzmény: Törölt nick (5127)
WendelkeS Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5128

A második visszacsapó szelepet, még ha jól emlékszem talán Zetorkapitány javasolta, hogy hogy a szivattyún és az  ESBE szelepen se tudjon visszagravitálni a melegvíz a kazán leállása után. Én ezért építettem be. Egyébként azonos irányban engednek, tehát a kazán felé.

 

Igazán az volna a kérdésem, hogy a tágulási bekötési helye nem problémás-e?

Előzmény: Törölt nick (5126)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5127

Nálam ez így néz ki:

 

Előzmény: Törölt nick (5126)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5126

Nem értem a két visszacsapó szelep működését.

Azonos irányban minek kettő?

elméletileg a Bypass ágban levő, áramszünet esetén hivatott valamiféle gravitációt biztosítani.

De minek a másik?

Előzmény: WendelkeS (5125)
WendelkeS Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5125

 

 

T. Olvtársak!

 

Rég jártam erre, most már a rendszer építése folyik, így felmerült egy kérdésem. A képen már összeépítés alatt látható a puffer-kazán visszatérő csöve. Helyszűke miatt így lett kialakítva.Elég közel van egymáshoz a kazán és a puffer.

 

Az volna a kérdésem, hogy ebben a fajta kialakításban nincs-e probléma. A kép jobb alsó sarkába tartó cső a zárt tágulási tartály csöve, csak nem látszik a képen. Természetesen az itt leírtak alapján próbálom készíteni a rendszert, ami zárt. A kazán a kép balé oldalán helyezkedik el. Az elzáró csap karját természetesen le fogom szerelni.:)

 

A képen látható hogy két gravitációs visszacsapó szelep lett beépítve, illetve egy nyomásmérős biztonsági szelep, természetesen az előremenőn is van a kazán után egy biztonsági szelep.

 

Előre is köszönöm!

sur5al Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5124

Nem is az anyag a probléma (bár tekintve, hogy csak táblában lehet venni, azért az is), hanem inkább, hogy mivel forrasszam/hegesszem össze. Keményforrasztás jó ide vagy valami spéci hegesztés kéne?

 

Nem nagyon ismerek itt bádogosokat, de keresek majd, hátha...

Előzmény: joevagyok68 (5122)
sur5al Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5123

Hááát 55/60/65 fok  :-))

Na ezzel sokat nem segítettél:)))

Nem csak a kátrány miatt, mert ahhoz gondolom elég lenne az 55 fok. Asszem ezalatt csapódik ki a pára. A tűznek az lenne jobb, ha körülötte nem 60 fokos, hanem 90 fokos víz cirkulálna, bár lehet, hogy nincs jelentősége ekkora különbségnek, hiszen a tűzben több száz fok van. A legjobb az lenne, ha egyáltalán nem lenne hűtés a tűz körül, akkor égne legtökéletesebben. Elméletem szerint a fából kiváló gázok elégését semmivel sem szabadna visszafogni, inkább az égésterméket kellene trükkös utakon addig kergetni, amíg az összes hőt le nem adja (és persze a kilépő még 200 fok fölött van). Biztosan van valami oka, hogy a kazánok, kandallók nem teljesen így működnek, de még nem tudom mi. Ha legközelebb kandallót építek, abban csak ilyen elvű hőcserélő lesz.

 

Nem, nincs pufferem. Nincs helyem hozzá, meg a kandalló teljesítménye sem igazán elégítené ki. Talán egy 200-300l-es hidróváltó még beleférne a képletbe, de nem igazán a tárolás, hanem a fatüzelés változó teljesítményleadása miatt. Nem kéne figyelnem rá, hogy fel ne forrjon, amikor éppen palacsintát sütök:) (megtörtént eset). Mindegy, most rendeltem egy REX C-100-ast, azzal majd figyelem a vizet és zárok a levegőn mielőtt kezdene forrni.

 

Persze. Ha a tűz leégett és már csak füst nélkül parázslik, akkor se ki, se be. Ez a puffer működés elég vicces, mert ha nem fűtünk egész nap, akkor pont váltóüzemben megy a nappali-konyhában lévő kandalló. Amikor benne tombol a tűz és a radiátorok melegítenek, akkor a külseje hideg, viszont amikor kialszik, akkor a téglafal átmelegedve kellemesen ontja a meleget oda, ahol a legtöbbet vagyunk:)

Előzmény: joevagyok68 (5121)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5122

Rozsdamentes vagy saválló lemezből.

Keress meg kéményes - bádogos - céget, lehet biztos megcsinálják . Kérdés mennyiért ....

Előzmény: sur5al (5120)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5121

"Végül is mi a legjobb érték? 55/60/65?"

Hááát 55/60/65 fok  :-))

 

Nem  emlékszem, neked van puffered ? 

Nekünk az első 2 évben a vegyes -puffer nélkül- VTC nélkül sem kátrányosodott.

Igaz nem is nagyon volt fojtva és száraz fával üzemelt.

Ezért és a már korábban említett ok miatt raktam csak 50 fokosat ,mikor lett puffer.

De közen kellett rájönnöm, hogy jobb lett volna a 60 vagy inkább a 65 fokos.

Mert az 50 fokossal első körben csak 63-65 fokosra tudatm felfűteni a puffert, majd miután a pufi teljes keresztmetszetében 65 fokos lett, utánna lehetett 80 fokosra felfűteni.

 

"Ez is egy puffer, nem?"

De. Főleg, hogy a lakásban van, nem vész kárba az a "meleg" sem. (ha lezárod a pillangót, légbevezetőket is)

Előzmény: sur5al (5119)
sur5al Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5120

Szükségem lenne egy 340x380x80 (szél/hossz/mag) hamutálcára valami vékony és könnyű anyagból. A magasság esetleg lehet kevesebb is. Lehet ilyet kapni vagy hogyan tudnám megcsinálni?

 

Köszi az építő ötleteket!

 

sur5al Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5119

Akkor tehát megoldható a rendelés.

 

Végül is mi a legjobb érték? 55/60/65? Mi alapján kéne ezt eldönteni? A kandallós köröm nyitott, így 93 fok körül fortyogni kezd. Ez ugye jelentősen behatárolja a működési tartományt. Igazából egy állítható kellene, amivel a tűz leégése után akár 40 fokig is le tudom szívni a kandalló hőjét, de normál esetben pl. min 70 fokos vizet tart a kandallóban. Sajnos a VTC nem igazán ilyen. Fix. Bár 40 fokos vízzel már nem érdemes radiátort fűteni. Ha benne hagyom a kandallóban, akkor legalább a következő begyújtásig sugározza a betárolt hőt. Ez is egy puffer, nem?

Előzmény: joevagyok68 (5110)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 5118

Próba volt.

Néztem a nyomásviszonyokat, a digitális kütyüket átprogramoztam némelyiket, a szivattyút figyeltem, stb.

Előzmény: Zs:) (5117)
Zs:) Creative Commons License 2011.10.07 0 0 5117

Érdemes ilyenkor felfűteni 90°C-ra?

Sok lesz a veszteség, mire elhasználsz annyit. Vagy csak próbaképpen volt?

Előzmény: Blue_Sky_007 (5115)
Zs:) Creative Commons License 2011.10.07 0 0 5116

Igen, erre gondoltam :)

 

Előzmény: Wattocsak (5114)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 5115

Na ja. Most lettem kész a próbafűtéssel (vegyes), a puffert sikerült ahogy írjátok ésszel 90 fokra teljesen felfűtenem aljától a tetejéig. De a végén III fokozatban ment a szivattyú, és a tüzelőt szinte kiskanállal tettem rá. De jó lett minden, klappol a rendszer.

Wattocsak Creative Commons License 2011.10.07 0 0 5114

Viszont mikor már nem sok különbség lesz a tartály és a kazán között,

 

Hőmérésklet? Ha a hőmérésklted kezd mags lenne ekkor a kazánt le kell állítani, de egy vegyes kazánnál ez nem egy kontaktus:-) Ergó ésszel kell tüzelni! Gravitáció mellett azért én nem céloznám meg a 90 fokos tartály hőméréskletet. Valamit valamiért! :-)

Előzmény: Zs:) (5113)
Zs:) Creative Commons License 2011.10.07 0 0 5113

Viszont mikor már nem sok különbség lesz a tartály és a kazán között, akkor gondok lehetnek. Vagy akkor le kell állítani a kazánt, aztán csak mondjuk 60-70 fokos lesz a puffer max. Szerintem :)

Előzmény: Wattocsak (5112)
Wattocsak Creative Commons License 2011.10.07 0 0 5112

Szerintem, ha a tartályod alja a kazán aljától 20-30 cm magasan van akkor is megindul a keringés.

Előzmény: hetmann64 (5111)
hetmann64 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 5111

Szerintetek, ha a pufi alját felemelem a vegyestüzelésű kazán tetejéig akkor is kell pufitöltő szivattyú, vagy elég a gravitációs keringés?

2"-os előremenőm van, ez csökkenne le 6/4"-ra, mert ekkora a pufi betápja.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!