Keresés

Részletes keresés

picur1971 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6436

Helló!

Remélem úgy lesz!

A kezem meglepően jól rendbe jött, de azért egy kis sós víz biztos jót tesz majd neki.

Örülök minden infónak!

Köszi szépen!

Előzmény: H_G (6428)
H_G Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6435
Szerintem verseny kérdése -- Budva déli része és Becici környéke tele van magas kategóriájú szállásokkal (elvégre egész Sveti Stefan az!), Noviban ennél azért kevesebb a szálloda. (Ha Igalo nélkül nézzük, de azon a betonförmedvény helyen ingyen se nagyon laknék.)
Előzmény: lhakhang (6434)
lhakhang Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6434
Üdv!
köszi a reagálást!:)
Mi szállodába szeretnénk menni, úgyhogy célirányosan ezeket nézegettem a katalógusban is, és megdöbbenve vettem észre, h. milyen óriási különbségek vannak az árakban. :O Pl. a budvai Slovenska Plaza 3 *-os üdülőtelepen a szállás egy hétre egy személynek félpanzióval 95.600 Ft, Becici-ben a 4*-os Iberostar Bellevue hotel ugyanebben a konstrukcióban 123.900 Ft-ot kell fizetni, míg a Herceg Noviban lévő magyar tulajdonú Hunguest Hotel Sun Resortban (szintén 4*) 156.800 ft az ár. Számomra ez egy kicsit meghökkentőnek tűnik, főleg miután elolvasna a szállodákról írtakat, lényegi dolgokban nem külömböznek olyan nagyon...
Előzmény: Hümi (6404)
H_G Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6433
Háát, én találkoztam az idegenvezető-nőjükkel Tivatban, és nagyon bunkó volt.
Előzmény: lhakhang (6431)
zoli1979 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6432
Szerbia legészakibb csücske, Magyarkanizsa/Kanjiza. :-) És vagyok.
Előzmény: moon. (6375)
lhakhang Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6431
Szia!:)

Igen, azt én is tudom, h. több éve szerveznek Montenegróba utakat (a két tulajdonos neve alapján akár erről a vidékről is származhatnak...), hiszen átböngésztem már a katalógust, amit a megrendelése után egy nappal küldtek is számomra:) Ez nagyon pozitív volt.
Holnap bemegyünk a szegedi irodába, megnézzük milyen velük személyesen találkozni, sokat számít szerintem az első (ill.második) benyomás is!

A kérdésem arra vonatkozott egyébként -mint ahogy sztem azt érthetően meg is írtam:)-, h. volt-e már a fórumozók közül vkinek tapasztalata ezzel az irodával, mert több szem mégiscsak többet lát:) És jééé, tényleg akadt ilyen!
Előzmény: szervezkedő (6402)
zoli1979 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6430
A BB (bez broja) = szám nélkül.
Előzmény: seli (6406)
Hümi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6429
Remek időtök lesz...már intézkedtem... :)
Előzmény: tengeres (6427)
H_G Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6428
A tenger sokféle testi panaszt gyógyít, reméljük, neked is beválik utókezelésre!

Ha Noviban leszel, ne hagyd ki a Tri Lipe vendéglőt, remekül főznek, nagyon barátságos a személyzet és nem is drága. (A piac felől ereszkedj a partra vezető lépcsőn, középtájt megtalálod.)


Előzmény: picur1971 (6424)
tengeres Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6427
Csak ne lenne az elkövetkező egy hétre végig esős időjárás, és nem túl meleg....
Bár lehet, mire megyünk, kiesi magát az eső, és finom idő lesz. (a tengerben is) :)))
Előzmény: Hümi (6425)
Hümi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6426
Drága szervezkedő barátom...remélem nem veszed zokon, hogy barátomnak szólítottalak így ismeretlenül...de már megen megrígaccc...v@zze...legyen szép utad...és kellemes pihenésed...Allah növessze hosszúra szakálladat... :)))
Előzmény: szervezkedő (6419)
Hümi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6425
Bizton csodálatos nyaralásod lesz...egy lenyűgözően szép országban... :)))
Előzmény: tengeres (6421)
picur1971 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6424

Szia!

Ez szinte tökéletes és az ára is elfogadható, mégha néggyel be is kell szorozni az összeget!

Már alig várom!

Január óta be vagyok sózva. Sajnos karácsonykor korizás közben eltörtem a jobb csuklómat, így két hónapig szinte minden időmet a netezéssel töltöttem.

Hamar ráhangolódtam a tengeres témákra, majd később Montenegróra. Szerencsére a családot se volt nehéz befertőzni!

Előzmény: halacs (6405)
tia1971 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6423

                                       Üdv mindenkinek!

Bosszanto a tiz euró de szerintem máshülyeségre is költöttünk már többet is.

tengeres Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6422
Jó utat!
Előzmény: szervezkedő (6419)
tengeres Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6421
Nem sértődök meg.
Ha mulatok, akkor hej, de jó kedvem van, viszont nem is akartam nyelvészkedni, csak utazni szeretnék én is Montenegróba, mert csodálatos hely!!! (már csak 9 nap!!)
Előzmény: Hümi (6411)
tengeres Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6420
Köszi!
Előzmény: H_G (6409)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6419
Ez a 10euro/ év még nem a világ vége és szerintem nem ezen múlik bárkinek is a nyaralása. Én fejlődést, próbálkozást látok a környékünkön. Ha ebből a pénzből valami látható eredmény is lesz az országba akkor szedjék be mindenkitől.

Barátaim!
A szívem szakad meg hogy nem lehetek tovább itt veletek. Befejezem még a napi teendőimet, csinálok 2 szendvicset, kiveszem a fagyóból a jégakkukat, felakasztom a lakókocsit az autó mögé és a magányos, egyedül autókázós érzéstől nyomasztva, de a napsütéses tengerpart reményétől éltetve elindulok és megnézem mennyire kemények ezek a határőrök és átröntgenezik e az autót, füstöltkóóóbász keresési céllal.

A szállást keresőknek ajánlom figyelmébe egyik ismerősöm most elkészült apartmanjait:
Katt!!
H_G Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6418
Gusztustalan ennek a cikknek az atyáskodó-lekezelő stílusa! Amikor Ausztriában vagy Svájcban kérnek a szerzőjétől ennyit minden egyes szerpentin előtt, akkor vajon mit mond, balkánozási lehetőség híján?
Előzmény: moon. (6415)
H_G Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6417
Szerintem büntető :)
Előzmény: halacs (6410)
Hümi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6416
„Válogatós” a horvát állategészségügyi szabályozás
2008. június 5. 12:15


MNO
Az Európai Unió tagállamainak polgáraira nem vonatkozik az állategészségügyi tilalom, vagyis a tej- és hústermékek személyes fogyasztásra történő bevitelének korlátozása Horvátországba – tájékoztatta csütörtökön az MTI-t a Horvát Idegenforgalmi Közösség budapesti képviseletének vezetője.

Marin Skenderovic a horvát idegenforgalmi szervezet zágrábi vezetőjének hivatalos válaszát közölve elmondta: a június 1-jén életbe lépett szabályozás sem a magyar, sem más uniós polgárokra nem vonatkozik. Ez nem jelenti azt, hogy korlátlan mennyiségben lehet ilyesfajta termékeket az országba bevinni, egy már régebb óta érvényben lévő jogszabály szerint továbbra is csak a személyes napi fogyasztásra való élelmiszerrel utazhatnak a turisták.

A vasárnaptól érvényes tiltás szerint nem vihető be Horvátországba semmiféle hús- és tejtermék, ha arról nincs állategészségügyi igazolás. A horvát mezőgazdasági minisztérium az állategészségügyi körbe tartozó szabályok szigorítását korábban az uniós jogharmonizációval indokolta.

(MTI)
Előzmény: moon. (6414)
moon. Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6415

Beszúrom, valamennyire a témába vág.

 

Ha az ember valamilyen szolgáltatást kap, azért természetesen fizetni kell. A kultúrában és a sportban ezt belépődíjnak nevezik. Viszont erre mi már rálicitáltunk, amikor a Milošević-Šešelj rezsim idején kilépő díjat is fizettettek azzal, aki külföldre akart utazni. Hiába: a vér nem válik vízzé, amit igazol a demokrácia fiatal köztársasága, Montenegró, azaz Crna Gora is. Június elsejétől ugyanis a Crna Gorába beutazó külföldi autósoknak a határon 10 eurós, úgynevezett ökológiai illetéket, azaz belépődíjat kell fizetni. Ami természetesen vonatkozik a testvéri Szerbia polgáraira is.

Hogy mit kapunk ezért a 10 euróért? Állítólag tisztább levegőt és ivóvizet - azok számára, akik a sört nem becsülik. Egyelőre érjük be azzal a jóindulatú megjegyzéssel, hogy: Ejnye, ejnye, Montenegró! Nem így kellene kezdeni az idegenforgalom fellendítését. Tudniillik a rendelet még azt is kimondja, hogy a beutazó turista csupán egy liter alkoholt, egy liter üdítőt és 5 liter vizet vihet be Montenegróba. Különösen ez a vízkorlátozás meglepő a józan ész számára. Hiszen tudvalevő, hogy a Crna Gora-i tengerpart 70 százaléka ivóvízhiányban szenved, és a főidényben gyakori, sőt hosszan tartó jelenség, amikor még a többcsillagos szállodákban is többórás vízkorlátozások vannak.

A montenegróiak, úgy látszik „hozott anyagból” akarják fejleszteni az úgynevezett ökológiai lehetőség kínálatát. Azzal a mottóval, hogyha jó levegőt és elegendő ivóvizet óhajt a turista, akkor előre fizetve, biztosítsa is - saját magának. Mindenesetre nehéz lesz ebből a 10 eurós ökológiai belépődíjból biztosítani az egészséges és tiszta környezetet. Viszont maguk a montenegróiak sem szokták meg, hogy a szemetet nem szabad akárhol eldobni, hanem lehetőleg csak a kijelölt helyeken. A régi balkáni logika szerint a tiltás és a rendelet sokkal eredményesebb a nevelésnél és a kulturált szokások kialakításánál. Ha nem is eredményesebb, de olcsóbb.

Hogy Crna Gorában az euró a hivatalos fizetőeszköz, az még nem jelenti Európát, amit maga Montenegró példája is igazol. És különben sem illik megfizettetni azt, ami még nem létezik. Crna Gora nem ökológiai köztársaság. Elég csak végigsétálni például az ulcinji nagystrandon. Ott az ökológiának még a szagát is érezni lehet. Úgy tűnik, maguk a montenegróiak hiszik csupán azt, hogy egy mennyei országban élnek. Csak az angyalokat várják külföldről. Az ökológiai Isten már adva van - hol államfő, hol kormányfő személyében.

Ha Montenegró ily módon igyekszik fellendíteni idegenforgalmát, akkor attól tartunk, hogy a 10 eurós ökológiai belépődíj mellett azt is meghatározzák majd, hogy hány fürdőruhát szabad magunkkal vinni. Esetleg törvényesen is bevezetik azt a régi Jugóban szárnyra kelt viccet, miszerint, aki Crna Gorában szeretne nyaralni, annak el sem kell utaznia, és elegendő, ha csak a pénzt elküldi a lefoglalt szálloda számlájára.

moon. Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6414
Háát nem tudom, tv-ben láttam, hogy a horvátoknál is ez a helyzet, eddig sem volt szabad hozzájuk bevinni semmit, most még annyit sem, a riporter ki is próbálta, és szépen visszaküldték a határról (ez a horvát magyar határ volt). Montenegróról még nincs élesben infóm, lehet a tiéd lesz az? :-)
Előzmény: szervezkedő (6413)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6413
Kisbalta???
Ezzel azért óvatosan! Nem izgat engem se, míg nem esik a fejemre!
Egy pillanattal ezelőtt tettem le a telefont. Azt mondja az egyik szomszéd, hogy egy belgrádi sráccal beszélt reggel a boltba. Panaszkodott, hogy csak egy szál kolbász volt nála és elvették a határon.
Na még a végén lesz valami ebből a ma esti/holnap hajnali borkóstolóból???!!!
Mindegy! Én nem adok senkinek semmit, hanem szétosztogatom!
Ha ilyenre kerül sor, akkor igyekszem valakit megkérni hogy fényképezzen és megosztom velek a pillanat hangulatát!
Előzmény: moon. (6412)
moon. Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6412

A mai Vijesti , irja (montenegrói lap)

 

Junius 15-től vezetik be az eko illetéket, 1 évig érvényes, a pénzt a környezet megóvására fogják felhasználni.

személygépjármű  max 9 személyes 10 euro

azon felül 30 euro, ha 5t felett van a gépjármű 50 euro,

teherszállítók 3,5t -ig 80 euro, 12t-ig 100 euro, azon felül 150 euro.

A montenegróiak a gépjármű bejegyzésekor, vagy műszaki vizsga alkalmával  (regisztráció) fizetik  külföldiek határátlépéskor.

Adnak egy ragtapaszt amit a szélvédőre kell ragasztani, 2009. junius 14-ig érvényes függetlenül mikor lett megvásárolva.

Kb. 100 ember fog a határátkelőknél mozogni árusitani, tehát nem kellene torlódást okozzon a dolog.

Azután leir egy csomó rizsát miért vezetik be.

Valami plusz adót is ráfognak pakolni az üzemanyagra. Meg még egy csomó dologért kell fizetni ami szerintük szennyezi a környezetet. Ez minket turistákat nem igazán érint, inkább az ott lakókat. Hüha de tiszta ország fog lenni.

Na de minket az sem riaszt el ha kisbalták esnek az égből :-))

Hümi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6411
Csak a kedvedért...és csak most...mert megérdemled...

"A helyesírási hibák sem egyenló súlyúak, ennyire nagyon durvát bárhol kijavítanának!"

Nem egyenló...ha nem...E-GY-E-N-L-ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ...ugye most jobban érzed magad... :)))
Előzmény: H_G (6409)
halacs Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6410
Imádom az ottani zenét. :-)))
Előzmény: H_G (6407)
H_G Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6409
OFF

A helyesírási hibák sem egyenló súlyúak, ennyire nagyon durvát bárhol kijavítanának!
Előzmény: Hümi (6399)
H_G Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6408
Hát a BB-t nem tudom, de Dobrota Kotor északi városrésze. Kotoron belül elég kalandos megtalálni egy címet, mert csak elvétve vannak utcanevek és házszámok.
Előzmény: seli (6406)
H_G Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6407
De vigyázat, némelyik ilyen hajón borzalmas helyi pop szól ezerrel!
Előzmény: halacs (6398)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!