Keresés

Részletes keresés

mabelle Creative Commons License 2006.04.07 0 0 322

he bantam karitativ:-))a kulcsszo.., nem a fegyverkereskedelem...szerintem fiataloknak, akik afrikaba jutnak el.((repjegy ellatas, nem kispenz).kesz indiana jones.. raadasul meg az angolt is fix labakra lehet tenni.. ha kell:-))))

 

persze a nagy suska sem jonne roszzul.. de

 

udv mindenki

Előzmény: bantam (320)
bantam Creative Commons License 2006.04.07 0 0 321
kicsit primitiv megoldas lenne, de mukodne, kb igy: http://aalio.rotflol.be//DSCF4914.JPG
bantam Creative Commons License 2006.04.07 0 0 320
a profilodban megadott mail muxik? bimmf"at"freemail"dot"hu? mert akkor kuldenek egy levelket, arra a cimre atkuldheted a file-t, amit meg szeretnel osztani a tomegekkel. a melo is erdekelne, mar ha fizet vmennyit($>0) ellatason kivul.
Előzmény: mickey cortez (317)
mabelle Creative Commons License 2006.04.07 0 0 319

udv mickey..

 

nem tudom mekkora a latogatottsaga ennek a topicnak.. szerintem sokakat erdekelhet.....bar legyen ez ajandek azoknak akik idelatogatnak;-)))

Előzmény: mickey cortez (318)
mickey cortez Creative Commons License 2006.04.07 0 0 318

ja,egy kisebb felhivás..

azoknak akik szeretnének Africában dolgozni karitativ feladatkörben,szivesen adok cimet.Ez nem katonai toborzás,ez egy komoly project amivel eljuthatsz Malawiba,Lesothoba,Délafrikába,stb segiteni a helyieket a aids elleni kampányban,oktatásban,egészségügyben,stb.Hat honap angliai felkészités,nyelvtanulás,aztán Afrika.fiatalok elönyben.

mickey cortez Creative Commons License 2006.04.07 0 0 317

sajna nem sokkal lennénk elörébb ha p.r küldenéd..:) a cd-k nekem is megvannak,a gondom csak az hogy én innen ezt nem tudom felrakni..probáltam Billyt meg Liont de Billy nem tud belépni az indexre,Lion meg eltünt..

szoval ha valaki van olyan netguru,hogy feltudná dobni a Les oies sauvages cimü dalt valamilyen zenei formátumban,tegye meg,szinesitendö a topicot:)

 

ötlet Sierra helyett?hát gondolom nem a semmire mész le,szoval biztos van ott dolgod..a mailcimed meg sajna törlödött.de végülis ha van ott lehetöséged,Sierraban érdemes dolgozni..

Előzmény: mercury_ (316)
mercury_ Creative Commons License 2006.04.07 0 0 316
Csak arrafele leszek a kovetkezo 4-5 honapban, gondoltam rakerdezek, tudsz e vmit?
Megvan a konyv is, meg a dupla-cd is, de en mar pakolok mert telleg mindjart indulunk. ha gondolod kiirom neked mp3-ba, + lefenymasolom a konyvet (szines fenymasoloval),
es ha esetleg van vmi poste restante :) cimed elkuldom, mert ide feltenni maceras lenne.
Ha leone es liberia helyett van valami otleted, erdekes latnivalo ilyesmi :))), szolj...
Email cimem is ismered.....
Ja! Van +1 Cd a Chant de 2REG album, ha kell azt is kirakom...

mrc_
Előzmény: mickey cortez (314)
mickey cortez Creative Commons License 2006.04.07 0 0 315

 

1:gyémánt kitermelés kelet Sierraban

2:ö volt a Boss:)libanoni

3,4,5:és az ö "konkurenciái",libanoni gyémánt merchandiserek:)

mickey cortez Creative Commons License 2006.04.07 0 0 314

Ez csupán a vadludak miatt került fel,de sajnos se mp3-ban,sem egyéb zenei formátumban nem sikerült beszerezni még,ugyhogy ha ebben tudsz segiteni,hát rajta,rakd fel please)

Mi van Sierra körül?semmi extra dolog,föleg ez a tárgyalásos dolog a fö téma.bár nem tudom mi érdekel mindkét ország nyugodt(önmagához képest),probálnak fejlödni,kezdenek visszatérni a világ vérkeringésébe.Sok UN missio van lent,mégtöbb zsido és sok libanoni kereskedö...:)

Előzmény: mercury_ (312)
mickey cortez Creative Commons License 2006.04.07 0 0 313

Mármint milyen olvasnivalora gondolsz?

Yair Kleinröl van szó,ö volt a katonai összekötöje Taylornak és a fedett izraeli cégeknek,fegyverszállitásban,emberszállitásban és kiképzésben.

Az összefonodott Taylor erök és a sierrai RUF katonáinak kiképzését irányitotta,véleményem szerint inkább azért ö mert igy elsökézböl tájékozodott az érkezö fegyverek célbaérkezéséröl,felügyelte a "stratégiai"(értsd:gyémántlelöhelyek) biztonságát.A Taylor "elitjének"számito ATU-t is ö képeztette ki,itt föleg az volt a szerepe,hogy viszonylag állando figyelem alatt tartsa a fö üzleti partnert,Taylort és pénzéhes kisfiát Juniort.Amugy Klein volt IDF tiszt,szerintem most is van kötödése.

Előzmény: bantam (311)
mercury_ Creative Commons License 2006.04.07 0 0 312
Mickey, ha kell, bemasolom az egesz konyvet, meg megvan valahol, multkor akadt a kezembe :)))

Udv:
mrc_

Ps: Apropo, mi van most Leone, Liberia kornyeken? mostanaban megyek oda...
Előzmény: mickey cortez (310)
bantam Creative Commons License 2006.04.07 0 0 311
errol e kleinrol mit lehet tudni? van vmi olvasnivalo rola(csak hogy ne nagyon tartsalak fol)?
Előzmény: mickey cortez (309)
mickey cortez Creative Commons License 2006.04.07 0 0 310

És egy kis csemege SCH Billy jovoltábol..:)

mickey cortez Creative Commons License 2006.04.07 0 0 309

Nekem ez uj,semmi ilyent nem tudok rola.

Az elnöksége elött a libériai polgárháboruban volt gerillavezér,és mivel ö volt a legbrutálisabb és legkorruptabb a politikai karrierje ettöl kezdve sinen volt...

föleg,hogy a gyémántok miatt átterjeszkedett Sierraba.Ez a vád egyik lényeges pontja.A fotok is Freetownban készültek,oda szállitották.

Ha valaha is volt sikkaszto,azt már valoszinüleg annulálta a jopár év amit "elnökként"eltöltött..

És a zsidok meg az amik sem kényes gyomruak ha a profitjukrol van szo..szerintem direktbe keresik az ilyen tipusu figurákat a kontinensen:)

Elég rendesen körbe volt véve Taylor moszadosokkal ahhoz,hogy csak addig legyen döntési pozicioban amig az szükséges és még takarhato a közvélemény elött..

Amugy volt elöszele a letartoztatásának,mert pár honapja már körözik Kleint is,aki tudottan IDF tiszt,moszados és a fö tanácsadoja volt Taylor fegyveres szervezeteinek.

És itt utalnék vissza Johnson elnökasszony korábbi munkahelyére(IMF)és az azon belüli érdekcsoportokra..vajon miért pont most kellett produkálni egy amugy ismert helyen élö volt háborus bünöst?

na mindegy,ez mocsok politika

Előzmény: bantam (308)
bantam Creative Commons License 2006.04.02 0 0 308
nagyon ugy nez ki, h sikkasztasert(vagy hutlen kezelesert, vagy siman lopasert) bortonben pihent az usaban elnoksege elott, innen kifureszelte magat, majd lepedokon ereszkedve menekult, talan libiaba. http://www.pbs.org/newshour/bb/africa/liberia/taylor-bio.html
Előzmény: mickey cortez (307)
mickey cortez Creative Commons License 2006.04.02 0 0 307

Megérkeztek az europai egységek elöörsei DRC-be,a választások miatt.Német,francia,lengyel csapatok EU-bol,meg vannak még pakik,bangladesiek.

Az EU csapatok közül egy zászloaljnyi egység a napokban átlépte a határt és Burundibol Katangaba érkezett.a többi majd közvetlenül a választások elött jön be a környezö országokbol.

Ez lesz az elsö demokratikus választás az elmult 40 év után,ugyhogy meleg lesz:))

a maimai-k már oberkodnak..

majd meglátjuk mire lesz elég ami maradt belölük az év eleji razziák után:)

Beszivárgo ugandai egységek a határmentén,Ituri,tavaly.

 

mickey cortez Creative Commons License 2006.04.02 0 0 306

Taylor nem szökött fegyenc,ö a volt libériai elnök,aki nigeriában volt "számüzetésben".Gyakorlatilag egy nagyon tágas és luxus villában éldegélt,amig az amcsik rá nem hatottak Obasanjora.De valoszinüleg fülest kapott Taylor,mert mielött a nigeriai biztonsági erök érte mentek volna,elindult a határfelé.a szatyrában baszott sok dollárral...

Aztán lekapcsolták,a többit meg látod..

:)

Előzmény: bantam (305)
bantam Creative Commons License 2006.03.31 0 0 305
basszus, azert eleg durva, h szokott fegyenceket nem lovik le az elso adando alkalommal... foleg, ha meg tomeggyilkosok is...
Előzmény: mickey cortez (304)
mickey cortez Creative Commons License 2006.03.31 0 0 304

Taylor letartoztatása

Előzmény: mercury_ (302)
mabelle Creative Commons License 2006.03.31 0 0 303

udv MC

 

jelen ;-)en voltam

Előzmény: mickey cortez (301)
mercury_ Creative Commons License 2006.03.31 0 0 302
Taylort már el is fogták....
Ez rövidebb puccs lett volna mint Hoare Seychelle-szigeteki balhéja... :))))
Előzmény: mickey cortez (299)
mickey cortez Creative Commons License 2006.03.31 0 0 301

üdv mab)

érkezett egy mail Töled..ha Te irtad,jelezd itt,és megy válasz:)

mickey

Előzmény: mabelle (294)
mickey cortez Creative Commons License 2006.03.31 0 0 300

Taylor "elit"testörsége,1999 Monrovia,Liberia

mickey cortez Creative Commons License 2006.03.31 0 0 299

Valoban tavaly év végén volt a szavazás,de idén év elején volt a beiktatás,plusz még volt valami szavazás ami a helyi sajátosságok miatt volt indokolt de erröl nem tudok többet,ez már bürokratikus politikai dolog..

 

Ellen Johnson Sirleaf,Libéria elnöke,2006.

Ö nagy esélye Libériának,jo szakembernek tartják.Valaha a Világbank,ensz nyugat afrikai programjainak vezetöje volt,igy aztán lehet gondolkodni..:))

 

Menet közben meg amcsi nyomásra Obasanjo nigériai elnök "kiadta"(elfogta)a Nigériábol menekülö számüzött Charles Taylort,volt libériai hadurat,majd késöbbi elnököt.Jelenleg Monroviába tart..

Nála nagyobb bünözöt,pénzéhes tömeggyilkost a kilencvenes években nem találhattunk szerte a világon,pedig volt pár konkurense..

Szemét gyilkos állat..

 

Előzmény: mercury_ (292)
mickey cortez Creative Commons License 2006.03.31 0 0 298

A deuxiéme bureau egy olyan fogalom a katonavilágban aminek egész jol behatárolhato feladata,szerepe és lehetösége van.informáciot gyüjt,ad,elemez,nyomoz,elhárit,beépit,stb.. a klasszikus..az aubagnei gestaporol a légio topicbol már sokat tudhatsz..és az csak a "láthato
" része..a többit gondold hozzá,elfogod találni..:))

Igen,manapság is vannak ilyen osztályok a cégeknél,valami fantáziadusabb néven,hiszen ha belegondolsz ez az alapja,hogy informácioik legyenek mindenröl,mindenkiröl mielött bármit lépnek..ez logikus és érthetö..

És persze kár lenne tagadni,hogy ezek forrása vagy megerösitöje sokszor egy-egy állam központi hirszerzö ügynöksége..

Afrikában -ahogy nagyjábol a világon mindenhol-a 2.vhb ota folyamatosan megy a fedett harc,a zsoldoskérdés,a háboruk,puccsok csak mind a láthato részei,eredményei vagy épp kudarcai valamilyen titkosszolgálati akcionak,dezinformácionak,stb..

 

Az irodák saját használatukra is tartanak fenn ilyen csoprtokat,osztályokat,mint már irtam,ezek föleg analizálással,személyzeti kérdésekkel foglalkoznak..erröl többet majd talán máskor:))

 

Az azért sokat elmond hogy pl a DI hadmüveleti fönöke anno az egyik legfontosabb egységénél az amcsi katonai hirszerzésnek dolgozott..a "személyzetisük"gyakorlatilag tábornok volt szintén ott,elképzelhetö milyen összeköttetéseik,infoik vannak amit jelenleg egy "magán"cégnek hasznositanak..(és elképzelhetö a fizetésük is:))

Előzmény: Of (295)
mickey cortez Creative Commons License 2006.03.31 0 0 297

na félbe maradt..:))

szoval..

Yusufnak nincs hatalma,Mogban valoban vannak napi harcok de ez ott sajnos mindennapos csak a sajto most vette fel..Somaliban annak van igaza aki gyorsabban kutyakajává darálja az ellenfeleit..Ez van.

 

Somaliban jelenleg alig féltucat iroda aktiv de ebben benne van a Topcat is már..a többi kisebb,egy multi van jelen még.Nem avatkoznak be mert nem erre szol a feladat,magyarán semmilyen offenziv eseményt nem hajtanak végre..csak a Topcat de ök meg a partmentén és a vizeken de ott határozottan.

A többiek napi munkáirol nem tudok irni mert csak a felületét ismerem jelenleg.biztos vannak meleg helyzetek,de "papiron"ök csak végzik amre a szerzödésük szol.Általában ezeket egy nemzetközi szervezet köti az irodákkal segélyszállitmány biztositásra,személybiztositásra,kiképzésre.

Előzmény: mickey cortez (296)
mickey cortez Creative Commons License 2006.03.31 0 0 296

üdv

A napi politikai elemzésbe nem mennék bele,ezt bizonyára sok helyen olvashatod,ha meg van benne valami hamis vagy kevésbé reali majd kiigazitjuk..

Somalianak van elnöke,elméletileg kormánya is,csak nem olyan formában ahogy azt europai felfogással hisszük.Az viszont tény és valoság,hogy ez lofaszt sem ér a mindennapokban.

Ettöl függetlenül a hatalmat katonai erejüknél fogva birtoklo haduraknak is érdekük hogy legyen valamilyen "hivatalos"kormányuk,mert egyetlen nemzetközi szervezet nem tárgyal velük,elméletileg csak hivatalos országvezetökkel.Ez pedig elengedhetetlen ahoz,hogy a segélyek megérkezzenek Somaliba..(amik néha egyböl egy hadur dokkjába fut be..mocsok korrupt hivatalnokoknak köszönhetöen)Ebböl aztán adodnak konfliktusok mert a szerepéböl kinöni probálo Yusuf többször probálkozott megszilárditani a pozicioit de soha nem sikerült,hamvában holt mind,elsösorban a hatalmas fölény miatt amit a klánok gyakorolnak.A kormány néha egy szomszédos országban ülésezik,néha valahol máshol.de föleg keresi a pénzes külkapcsolatokat.Kicsit hasonlo a helyzet mint 6-7 éve Kolumbiában.

Ami tény még,hogy jelenleg a világ második legveszélyesebb országa Somalia.

Kérdés lehet,hogy honnan van pénze Yusufnak?nos ezek a szerzödések többnyire arrol szolnak,hogy a TMS elnöke nagyon jol tudja,mennyi pénz áll rendelkezésre nemzetközi szervezeteknél pl a somaliai helyzet rendezésére.Több millio dollár.Ebböl kellene etetni,megmenteni,stabilizálni Somaliát.Egy megfelelö üzlettárs kiutal Somalianak 55 millio dollárt a part menti és egyre inkább fö gondot okozo kalozkodás megszüntetésére,ha Yusuf a "megfelelö"cég ajánlatát fogadja el..Ez a TMS..aztán Yusuf pár év mulva Miamiban koktélozik..valahogy igy:))

Mindenesetre a Topcat igénybe vesz nem publikusan olyan pénzeket amik egyértelmüen amcsi források,fedöcégeken keresztül,merthogy kimondhatjuk:a Topcat szabályos háborut folytat a somali kalozok(hadurak) ellen vizi és partmenti területeken.Gyakorlatilag egy nagyon jol felszerelt alakulatrol van szo,akik klasszikus zsoldos munkát végeznek modern felfogás szerint,levéve igy a terhet Usa,stb vállárol,hogy ujabb hivatalos háboruba sodrodjon az egyik legveszélyesebb mellesleg alkaida bázis somaliaval(remember Mog)..

És a nemzetközi hajozási cégek,kamaráikon keresztül is támogatják az utasaik,rakományaik védelmében ezt a feladatát a Topcatnek..

Casini egy több cégböl állo vállaltbirodalom ura,föleg hajokészitéssel,forgalmazással és ehez kapcsolodo dolgokkal foglalkozik.Magyarul a saját sec.cége a Topcat a saját hajogyárto cégétöl rendel, a saját felspécizett motorjait rakatja a hajoiba..mindez az üzletben rengeteg számlamozgást,pénzmosást és busás hasznot hoz..

Ennek ellenére le a kalappal a Topcat elött,remek szakembereik vannak.

 

És a végére egy adalék...tegnapi jelentés szerint kb 11 millio(!!!!!!) embert fenyeget azonnali humanitárius katasztrofa az éhség miatt Kelet-Afrikában...(Somali,Burundi,Rwanda,Eritrea,...)

 

Yusuf

Előzmény: Konvergencia (286)
Of Creative Commons License 2006.03.28 0 0 295

Udv!

 

Ez a mai biztonsägi cegekre is igaz?

Előzmény: mabelle (294)
mabelle Creative Commons License 2006.03.28 0 0 294

udv

 

a francia hadseregben minden ezrednek van 2-ik irodaja... deuxiéme bureau.. roviden b2  .. magyarul Gestapo...persze leginkabb a coloknal , szpahiknal, rpimasoknal... es termeszetesen a legioban is.... (bar csak az aubagne-it ismerik altalában)... hogy vannak a kemeik??? hat hirszerzessel foglalkoznak.. nem lehet tudni;-)))

Előzmény: Of (293)
Of Creative Commons License 2006.03.28 0 0 293

Szia!

 

"Rendesen toboroztak 2.irodát(a hirszerzést) és harci alakulatokat"

 

A hirszerzes miböl äll, hogyan szerzik az informäciot? Vannak sajät kemeik?

Előzmény: mickey cortez (282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!