Keresés

Részletes keresés

Who111 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 383

Tehát van egy külső hőérzékelőd, ami a kazánvíz hőfokát szabályozza.

Ez OK, de a kazánt nem kapcsolja.

Termosztatikus radiátorszelepek:

Ez is rendben van, de ez nem kapcsolja le a kazánt.

Padlófűtés termosztát:

Ez érdekelne, hogy hogyan van bekötve?

Tehát csak a padlófűtés termosztát bekötési pontjára, amivel esetleg csak a

keverőszelepet váltja? Milyen típusú cirkóról van szó?

Előzmény: r0li (381)
kisvasutak Creative Commons License 2008.09.23 0 0 382
Sziasztok, tudnátok segíteni hogy van egy radiant rsl15/6-3c tip. kazánom, ami rendesen fűti a lakást mindaddig amig eléri a kivánt hőfököt, de utána le kapcsol majd ismét vissza szinte azonnal. Az lenne a kérdés hogy mi lehet ennek az oka hogy nem kapcsol le "normálisan"?
r0li Creative Commons License 2008.09.21 0 0 381

Sziasztok!

A kazánunk külső hőfokérzékelővel üzemel, termosztatikus radiátorszelepekkel + padlófűtés szobatermosztáttal. a probléma a kazán folyamatosan keringeti a vizet kb 5 percig ég aztán 5 perc pihi. Beüzemelő mondta, h külön termosztát kell a kazánnak is, akkor a gond megoldódik. A kérdés, hogy a meglévő termosztát a padlófűtés szivattyúját kapcsolgatja rá lehet-e ezt is kötni a kazánra így egyszerre kapcsolná a kazánt és a padlót illetve a leendő radiátorvezérlő termosztátot is rá lehetne még tenni a kazánra? Szóval hogyan lehetne összehangolni a rendszert? Remélem érthető amit írtam és elnézést, ha nagy hülyeség? Illetve ki mit javasol üdv r 

Veszpremi Creative Commons License 2008.09.18 0 0 380
Ez érdekes, a miénknek (a mechanikusnak) két bekötése van, egy érzékenyebb és egy kevésbé, és az érzékeny üzemmódban műxik jól. Ez nem gond, lent a kazánnál kényszerszabályozom egy beiktatott időkapcsolóval, hogy pl. éjszaka tartson hosszabb szünetet. Van még csőtermosztát is, azaz lehet kísérletezni :) Persze ez egy kb. 20 éves rendszer, vastagabb csövekkel, mint most szokás, gravitációval érezzük a legjobbnak, de tud menni szivattyúval is. Itt kazánt kéne cserélnem, de panasztmentes öreg ÉTI, persze ház szigetelve. Nyáron cserélek, korszerűsítem a rendszert.
Előzmény: Who111 (378)
Who111 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 379

Ha kattan a termosztát, akkor On-Off típusú.

De, ahogy M63FUN is írja, az nem szentírás, hogy ha kattan akkor jó is.

 

Előzmény: Veszpremi (374)
Who111 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 378

A mechanikus szabályozóknak általában rosszabb a hiszterézise, mint a digitnek.

Sokszor a 2 fokot is eléri.

Előzmény: Veszpremi (376)
M63FUN Creative Commons License 2008.09.18 0 0 377
őőőő nem nagyon értem a problémát. fél fokos intervallum miért nem elég? ha jól vannak a radiátorok méretezve / beállítva akkor semmi gond nem lesz azzal. persze a termosztátot nem mind1 hová teszik ugye. az alapszabályok továbbra is követendőek: 155 cm magasság, napsütéstől sugárzó hőtől mentes helyen (sok helyen az előszoba / étkező alkalmas erre) vagyis ne a fürdőbe vagy a konyhába legyen felrakva ahol nem lehet a hőtől megvédeni így nyilván hamar lekapcsol. haj ha ez is gond akkor kb 8000 ért van rádiós termosztát is, azt lehet cipelni.
Előzmény: Veszpremi (376)
Veszpremi Creative Commons License 2008.09.18 0 0 376
Ja, van is nekem egy ilyen digitálisom, amit nem haszálunk, az jó lesz. Azt azért nem raktam be anno, mert fél fok a lépéstartománya, azaz nem volt elég érzékeny, t]l ritk'n kapcsolt. Maradt a régi mechanikus. De egy ilyen kisebb lakásban már szerintem jó lesz. Egyébként hogy van ez, vannak ennél érzékenyebbek, amin pl. tizedfokra lehet beállítani (de legalább 0.25 fok jó lenne)?
Előzmény: M63FUN (375)
M63FUN Creative Commons License 2008.09.18 0 0 375
az hogy kattan pont semmit nem jelent sajna.....
én is beszívtam így egy siemens mechanikus termosztátot.
kattant az is csak a kazánt nem kapcsolta le. egyébként ha mechanikus cucc van beépítve én javasolnék egy programozható digitálist. 6-7000 ft-tól már vannak ilyenek
azt úgy programozod ahogy akarod
Előzmény: Veszpremi (374)
Veszpremi Creative Commons License 2008.09.18 0 0 374
Kösz a segítséget. Meg fogom kérdezni a régi tulajt, meg ha lehet azt, aki az egészet szerelte, hogy mit csinált. Szerintem a termosztát nincs bekötve, v. rosszul, mert ha a termosztátnál 5 fokot állítok be, akkor is simán megy a kazán, ha ott 60 fok van állítva, azaz a termosztát nem hat rá egyáltalán. A termosztát egyébként kattan, ha a 20 fok körül fordítom a kapcsolóját, azaz nincs "beragadva".
Előzmény: Who111 (373)
Who111 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 373

Kéne egy fotó a sorkapocsról, így bekötött állapotban.

Több hibalehetőség van:

1. Nem On-Off a termosztát és (vagy) rossz helyre van kötve.

2. A termosztát kapcsolóreléje beégett bekapcsolt állapotban.

3. Rossz helyre van kötve a termosztát.

4. Van egy ún. kéményseprőállás a cirkón, amikor mindíg max.-on megy és ez aktív.

5. stb.

 

A leírt jelenség a következő:

-A kazán folyamatosan üzemel, de amikor eléri a kazánvíz hőfoka a 60 fokot

(ez általában beállítható mennyi legyen), akkor lekapcsol. Amikor kihűl a víz újra

elindul. Ennek így is kell működnie, csak nem folyamatosan.

 

Ez pl. a DomiCOMPACT C24 termosztátbekötése:

(Itt simán el lehet szúrni a dolgot.)

 

Előzmény: Veszpremi (372)
Veszpremi Creative Commons License 2008.09.17 0 0 372
Frissen vett lakásban van egy kombi cirko Ferroli C24 és nem értem, hogyan szabályozza a fűtést, ehhez kérnék segítséget (majd fogok beszélni a szerelővel, aki az egészet szerelte). A fürdőben a cirko, a szobában van egy thermosztát. A thermosztátra nem reagál, ha teljesen letekerem mondjuk 5 fokra, a cirko akkor is megy. Még nem kéne fűteni, csak néztem, próbáltam. A volt tulaj azt mondja, ő a termosztátot nem használta soha, csak a cirkonál állította be. De akkor mi és hogyan szabályoz? Mindig felfűt mondjuk 60 fokra, aztán leáll egy időre, majd indul újra. Szerintem ez csak a thermosztáttal tudna normálisan szabályozva üzemelni. Kösz, ha tudtok valamit segíteni.
Who111 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 371

Egy százas kb. a papírozás, plusz a munkadíj meg az anyag.

Kell egy gázterv, kéményméretezés, óra le, óra fel, gázmeó, kéményvizsgálat.

Gázterv a készülékcseréhez kell.

Kémény áramlástechnikai méretezés a más teljesítmény, más kilépő égéstermékhő,

és esetleges nyári üzem miatt kell, mert gondolom az új a melegvizet is elkészíti.

Óra le-fel akkor kell, ha a gázvezetéken átalakítasz. Ingyenes, de kiszállási van 2x.

Gázmeó az átvételkor kell, elvileg ez is ingyenes (az első), de M.O.-on vagyunk...

Kéményvizsgálat a gáztömörség miatt kell, ez nálunk 27eFt.

Előzmény: mahrcs75 (369)
sjohn Creative Commons License 2008.09.02 0 0 370
Ne kérdezz egyszerre több helyen , mert elveszel a válaszokban!
Előzmény: mahrcs75 (369)
mahrcs75 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 369

Sziasztok,

Vettünk egy házat és szar benne a fűtés. Gáz fali cirkó van most, boyler külön adja a melegvizet. Ha kicseréltetem a cirkót, azaz veszek egy újat, akkor milyen teendők vannak még és milyen költségek kb. ? Úgy értem ki kell hívni újra a gázosokat engedélyeztetni az új cirkót meg esetleg a kéményt is át kell nézetni ? Vagy csak hívok egy szakit, akir beszereli a cirkót és kész ?

Köszi,

mahrcs

tifabian Creative Commons License 2008.07.31 0 0 368
Sziasztok ! Van-e valakinek tapasztalata a Westen Starmaster kondenzációs kazánról.Megköszönném, ha megosztanátok velem.
xpolgartars Creative Commons License 2008.07.25 0 0 367
köszönöm a választ!
:-)
Előzmény: Csaba110 (366)
Csaba110 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 366

Szia xpolgartars!

 

 

Ha azt akarod "ne legyen "cirko a falon szinte nem is lehet hallani a működését akkor a viessman Vitopend 100 ami átfolyós vízmelegítős saválló kazántestel és hőcserélővel vagy a Vitopend 222W  50l es saválló tárolóval 3 év garanciával és alkatrész ellátása is jó mert itt fogják gyártani magyarországon. Árban hasonló mint a Junkers vagy a Vaiilant. A cégnél ahol dolgozok évek óta csak ezeket szereljük fel fűtési rendszerekhez nagyon jó a tapasztalat róla.

 

Üdv :Csaba

Előzmény: xpolgartars (355)
M63FUN Creative Commons License 2008.07.22 0 0 365
nem vagyok szakértő, de ha csak összevonod a 2 készüléket akkor elvben fél millából kijöhet de ugye nem mind1 hogy tárolós vagy sima készüléket szeretnél

(általam preferált típusokat már leírtam újfent nem írom mert azt hiszik hogy reklámozni akarom őket. szerelők persze megindokolják hogy melyik olcsó cucc ami tényleg tuti, persze mindegyikük másikat tart tutinak és nem világos hogy akkor mért gyártanak drágább kazánokat is ugyanazon gyártók ugyanabban a tudásszintben pl egy cég: Vaillant, Saunier-Duvall , Demrad aztán azon kívül hogy egy cég eszméletlen különbség van minőségben a 3 márkanév mögött hiába vaillant elvileg mind a 3.........)

a másik: az átfolyós vízmelegítésnél csak annyit tud melegíteni bármilyen modern kazán amennyi víz belejut ergo ha nincs víz akkor nem lesz csodatétel sem...
Előzmény: xpolgartars (356)
Csaba110 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 364

Szia Fujno!

 

 

Én egy épületgépész cégnél dolgozom és  ahol csak lehet a padlóban vezetjük a fűtés csőveket. A rehaunak a rendszerét használjuk melynél kizárt a hibalehetőség mint más rendszereknél a presselési hiba mert ha ennél nincs összenyomva a cső az idommal akkor egyből szétesik míg más rendszernél csak 6-8 bár nyomásnál jön szét az idomról a cső. Tehát ha olyan rendszert választol akkor nyugottan lehet vinni padlóban csak a kartonosnak meg az asztalosnak szolni kell nehogy elfurja a csőveket.

 

 

 üdv : Csaba

Előzmény: fujno (363)
fujno Creative Commons License 2008.07.22 0 0 363

Köszönöm a válaszokat!

Azt elfelejtettem irni, hogy teljes átalakitásrol van szo, tehát falbontások, kaotikus jelenlegi rendszer miatt (ugy mennek a fütéscsövek, mint a pokhálo) minden borul. Ezért kellene most olyan megoldást találni, ami egy letisztult, emberbarát, optikailag is "csinos" rendszert eredményez.

A fürdö kéményben jelenleg semmi nem fut, voltaképp a 6 kéményböl 1 van csak használatban, ami a kazánházon van és erre van a fa tüzelés kivezetve. Ebbe nem köthetek gázt, ennek utánajártunk, tehát ha a kazánházba kerülne a kombi cirko, akkor annak mindenképp kellene egy uj kéményt huzni, csak azt nem tudom, hogy mekkora kiadás lenne és egyáltalán szükséges-e. A másik ami még közben felvetödött, hogy mennyire ajánljátok a fütéscsövek padloban történö elvezetését? Nem szeretnék csörengeteget a lakásban, de sok nem hozzáértö mesélt rémtörténeteket utolagos burkolatbontásokrol, igy elbizonytalanodtam. Szerencsésebb lenne inkább gipszkartonnal eltakarni a kölsö csöveket, vagy nyugodt szivvel vitethetem padloban? Most láttam, hogy van külön fütés topic, uhhogy bocs az offolásért, de ha már itt kezdtem el, itt szeretném röviden tovavinni a szálat. Bocsánat a többiektöl, igérem nem fogok nagyon beleuszni.

Előzmény: memorix (358)
Dickens Creative Commons License 2008.07.22 0 0 362
Sziasztok! Nyenyeregtem már itt egy sort télen anyukám kissé zaklatottan működő cirkorendszere miatt, sajnos nem sikerült olyan szerelőt találni, aki akár arra rájött volna legalább, mi a hiba oka, így a rendszer (kazán ÉS radiátorok) cseréje mellett döntöttünk. A kazán teljesen megbízhatatlan, a radiátorokról meg a fűtési szezon végére észrevettük,hogy csöpögnek, csak amíg télen teljes gőzzel ment a fűtés, addig persze ez nem látszott a párolgás miatt. A kérdés az, hogy ehhez a procedúrához tud valaki MEGBÍZHATÓ kivitelezőt ajánlani?
Who111 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 361

Jó ötlet, kb. ebben a sorrendben.

A radiátorcserével van a legkevesebb vesződség, és a legnagyobb a nyereség.

Előzmény: Laci.D. (360)
Laci.D. Creative Commons License 2008.07.21 0 0 360
Sziasztok ! Most regisztráltam magam olvasva a hozzászólásokat ! Nekem is lenne egy hozzáértő szakihoz pár kérdésem ! 1 éve költöztünk egy kb 140 nm2 es családiházba.Beretta 24 kw turbós kombi církó van felszerelve (ez itt volt 1,5 éves) a régi gravitációs fütés melegítésére.Ha beindúl kb 1-1,5 órát megy azt a rengeteg vizet ,hogy felmelegítse. A radiátorok öntöttvas a csövek 1-2 collossak. A gázsámla pedig 1 év viszonylatában 3800 m3. Ebben benne van a melegvíz és a főzés is. Első lépésben radiátor cserére gondoltam _ a nagy víztér miatt_ remélem lessz változás. Második ütemben a csöveket gondoltam kicserélni _ aljzatban hőszigetelve_. Az elgondolásomra kérnék visszajelzést. Üdv Laci.
Who111 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 359

memorix válaszát annyiban egészítem ki, hogy ha olcsón akarod megúszni a

dolgot (ki ne szeretné), akkor a helyedben kicserélném a gázbojlert gázbojlerre.

(Csak jobbra.)

Ehhez nem kell engedély.

Ezután vennék a kazánhoz egy gázégőt, ezt a kazán ajtajára kell szerelni, mint az

olajégőt anno.

Persze mindenképp beszélni kell egy gépésszel!

Előzmény: fujno (357)
memorix Creative Commons License 2008.07.21 0 0 358

Nem akarlak elkeseríteni attól, hogy a közelben van egykémény attól még nem biztos hogy rá lehet kötni több dolgot vagy egyáltalán engerdélyezik is...

 

1. Engedélyeztettni kell a kéményesekkel, a gázosokkal gáztervet kell készíteni.

2. Utánna ha megépíthető akkor lehet szakik után nézelődni mi mennyibe kerül.

3. Kiderülhet, hogy a 2 rendszer nem kombinálható, mert eltérő csőméretek vannak, esetleg régi korrodált csővek vannak. Igy könnyen egy teljes gépészeti felújításba lehet átmenni, ahol új csöveket radiátorokat, raknal le + burkolás,festés,stb.

4. Érdemes a gépészetet is megtervezni, az automatika nem olcsó de megvalósítható...sőt akár szobánként is lehet fűtést szabályozni ha úgy van tervezve és kiépítve...

 

Első dolgod egy jó gépész felkeresése, majd a kéményeseket ki lehet hivni és utánna gáztervező keresése...miközben a várható költségeket még nem tudod arra közben érdemes egy jó kivetelőt is keresni....

 

 

 

 

 

 

Előzmény: fujno (357)
fujno Creative Commons License 2008.07.21 0 0 357

Sziasztok!

Kicsit bonyolult kérdéssel állnék elö. Vettem egy polgári házat, ahol jelenleg fa tüzelésü kazán van a fütésre+egy lerobbant tartályos gázbojler a melegvizhez. Hallottam, hogy megoldhato, hogy valahogy össze lehet kombinálni gázzal is a fütést. Az elképzelésem a következö: megtartanám a fa tüzelést a fütéshez, mert jo és olcsobb. Ha nem vagyunk otthon, és nincs aki pakolja a fát, akkor sem szeretném kihülni hagyni a házat, igy szeretnék mellé gázfütést is, amit takarékon lehet járatni. Ez a fütés vonal, viszont a meleg vizet meg állando gázrol szeretném megoldani. Lehet emiatt egy cirkot beiktatni valahogy? Ha igen, akkor hogyan javasoljátok? A rendszert mindig manuálisan kell átkapcsolni, vagy van valami automatika, ami pl. érzi hogy nem biztositja a fa a megfelelö höt, igy átkapcsol gázra? A másik kérdés, hogy a fás kazán külön kültéri kazánházban találhato, mellette odáig el van vive a gázvezeték. Ottani kéménye csak a fa van rákötve. A fenti rendszer alapján a cirko elférne a fürdöben, ahol lenne külön kéményre kötési lehetöség is(6 kémény van a házon, pont a fürdös a legjobb minöségü:S). Érdemes ezért csufitani a fürdöt egy cirkoval, viszont megvan a kémény, vagy nem dob árban sokat a kazánházhoz egy plusz kéményt feldobni és szerencsésebb, ha minden kütyü külön van a kazánházban?

xpolgartars Creative Commons License 2008.07.20 0 0 356
Az árhoz még egy apró kiegészítés:

ódon belsőkerületi bérház, fölöttem még két emelet + elképesztő gerincmagasságú tető -- kb. 25 méternyi kéménybélelést jelent, legszerényebb számítás szerint is negyedmillióért..
A "ne legyen nagyon hajmeresztő" ár kissé pontosabb definíciója: ha lehet, az egész cirkusz ne kerüljön többe félmilliónál...
:-))
Előzmény: xpolgartars (355)
xpolgartars Creative Commons License 2008.07.20 0 0 355
T. Szagértő Topiktársak!

Egy meglévő V4-es (nagyon haldokló) és egy szintén meglévő C24-es gázbojlert és egy cirkót szeretnék egyetlen, kombi cirkóra upgrade-elni.

A topikot (ezt is, meg a kéménybélelésről szólót is) jódarabig visszaolvastam ugyan, de -- a valóban sok hasznos tanács mellett -- e téren nem lettem sokkal okosabb.

A "ne legyen hajmeresztően drága" mellett fontos persze a megbízható, gyakorlatilag szervízmentes működés is: ne kelljen hozzányúlni az elkövetkező 15..20 évben, ha lehet..

Kéményes kivitel érdekelne; a helyiség méretei szerint normál, nyílt égésterű lehet a kazán.

Még egy dolog:
A jelenlegi konfigurációban a legtöbb mérgelődést "természetesen" az okozza, hogy avíznyomás függvényében alaposan ingadozik a víznyomás.. Érdemes (=szükséges) lenne-e egy hőtárolós kombi cirkóban gondolkozni, vagy a mostani újabb típusok valóban "kigyógyultak" már ebből a betegségből?

Milyen készüléket javasoltok erre?

Köszönettel, előre is:

xp

M63FUN Creative Commons License 2008.07.02 0 0 354
ha van hely érdemes törekedni inkább nagyobb felületű radiátorra, mert az emberi hőérzet fontos része a sugárzó hőérzet, ez pedig a radiátor felületétől függ. szóval ha van annyi hely (az ablak alatt tuti van) dupla radiátort tennék (hangsúlyozom hogy én) 60 magasat és a teljesítménytáblázatból mellérendelt hosszal. egyébként 1 dolgot ne felejts el (ill. aki tervezi a rendszert) hogy a radiátorok teljesítményét 90 és 70 fokos előremenő vízhőmérsékletnél adják meg, viszont az okosok azt mondják kb 55 fokos előremenő vízhőfoknál a leghatékonyabb egy cirkórendszer hiszen kevesebb a hőveszteség viszont így nagyobb radiátor kell.
Előzmény: M63FUN (353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!