Keresés

Részletes keresés

963 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 29
dwxc!
A közeg nem büntet a lámpáért, rendszámtábláért ?
Előzmény: Törölt nick (24)
Alexfux Creative Commons License 2009.04.26 0 0 28
Elnézést, hogy bele vau-vau, de egyszer egy ismerős hölgy (he-he-he), leviharzott egy mélygarázsba egy Renault Scenic-vel és a tetőn ott voltak a bringák. Volt nagy mosolygás utána!

De nem ezért jöttem, hanem hogy tanácsot kérjek, meglepő módon bicaj szállítás ügyben. Vagy tapasztalatot.

Nekem sem tetszik a tetős szállítás, bár van igazsága annak, amit mondtál. De vonóhorgom sincs. Tehát én olyan hátsóajtóra felfüggeszthetős megoldást preferálnék. Mi a véleményetek? Nekem szintén Scenic-em van a II. szériából.

Üdv és köszi!

AF

U.i.: Természetesen megyek visszaolvasni! :-)
Előzmény: kivi (18)
kivi Creative Commons License 2009.04.11 0 0 27
Jó, hát ez sok szempontból szubjektív kérdés is. Én rendszeresen hurcolok a tetőn kerékpárokat, olyan stabilan állnak mint a cövek.
Előzmény: Mathiask (26)
Mathiask Creative Commons License 2009.04.11 0 0 26
Nekem a bringaexpo-n pont a vonóhorgos thule tetszett. Le lehet hajtani és akkor ki lehet nyitni a csomagtartót. Igaz valami 130eFT. Bár sajna a vázat is fogja, de nagyon esküdöztek ott a fiúk, hogy olyan anyagú a befogó, hogy soha nem lesz karc emiatt a vázon. Nekem a tetős nem szimpatikus. Nem valami bizalomgerjesztő, mikor látom az árnyékból, hogy a menetszél, meg az úthibák okozta rezgéseket úgy tolerálja, hogy a nyereg vagy 5centiket mozog jobbra-balra. Pedig olyan van, hogy az első kereket ki kell venni és a villát be lehet fogni. Ez még elmegy, meg ami a hajtókart fogja. És kertbe be-, kiállásnál, vagy kisebb utcákban vigyázni kell a fákkal.:) A vonóhorgos, meg normális méretű autón nem nagyon lóg túl a tükrön és azért ritkán megy az ember úgy, hogy 5centiket se hagy a tükör és a tereptárgyak(autók) között.
Előzmény: kivi (18)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.11 0 0 25

az igen...

 

most ott tartok, hogy hajlok a tetőre rakásra, köszi a tapasztalatokat

 

ahhoz meg is van a 4-es csomagtartóm, csak az új autóra való sínes felerősítő végek fognak kelleni

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.11 0 0 20
hát esküszöm megvárom a hét közepét, és megnézem, mekkora is lesz a kocsim élőben...
yoggi Creative Commons License 2009.04.11 0 0 19
Több mint 10 éve hurcolok 4 bringát tetőn, a nagyáruházakban kapható olasz tartóval, eddig minden gond nélkül, több tízezer km-en vagyunk túl velük, igaz én magam is magas vagyok ( majd 2 méter) de az autó se kicsi,(most éppen Suzuki Ignis). 100-120 -at rendszeresen megyek velük, megállásnál meg szoktam nézni rendesen állnak-e, talán 1x kellett utánahúzni.
Előzmény: Törölt nick (-)
kivi Creative Commons License 2009.04.11 0 0 18
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nem szeretem a vonóhorgos tartót. Most épp (ebben a percben a szemem előtt megy a dolog) pakol le egy család 4 bringát az A6 kombi vonóhorgáról, mert kellene valami a csomagtartóból, de a bringák miatt nem lehet felnyitni az ajtót.

A másik, amitől én folyton tartanék, az a ráfutásos koccanás. Bármikor bárkibe belecsúszhat a mögötte jövő (én is kb. 6-8 ilyet éltem meg már), a lökhárítón ez sokszor meg sem látszik, a bringatartóban és a bringákban viszont komoly kár keletkezhet.

Az, hogy a bringa kilóg oldalra, az egy kis gyakorlással megszokható, legfeljebb nem kell szűk helyekre betolatni. De erre is figyelemmel kell lenni. Szóval én a tetőn szállítás híve vagyok.
hobe Creative Commons License 2009.04.11 0 0 17
Megvan, kell hozza meg bike buddy. Most mar csak egy ezi-grip forgalmazot kell talalnod a kozelben :-)
Előzmény: hobe (16)
hobe Creative Commons License 2009.04.11 0 0 16
Ezi-grip, bar erre nem tudom a noi meg a gyerek vazat hogy lehet felrakni, de mar lattam itt 4 bringat vonohorgos tarton.
halaloszto Creative Commons License 2009.04.11 0 0 15
veszel melle egy samlit, vagy osszecsukhato konyhai fellepot. abban a kocsiban elfer, es parezerbe kerul csak.

vajk
Előzmény: Törölt nick (11)
Camenzind Creative Commons License 2009.04.11 0 0 14
mi is vittünk annakidején ötöt, ezerkecskén, ráadásul fektetve ;)
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.11 0 0 13
btw asszem nem is láttam még 5 bringát egy kocsin, keményen tolod
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.11 0 0 12

holnap csekkolom

 

kezdek idealudni

Előzmény: Frajti (10)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.11 0 0 11

ott vagyok megcseszve, hogy van egy darab férfi váz, egy női és két uniszex kivitelű gyerekváz (vagyis azokhoz is kell adapter, nem csak a feleségbringához)

 

ha plusz darabot akarok a tetőre rakni, annak az alja 180 centin lesz, beszarok, mire felrakom (mitsubishi outlander)

Előzmény: Törölt nick (8)
Frajti Creative Commons License 2009.04.11 0 0 10
thulebox-nál szokott lenni használt is akcióban. akkor tán megéri. mégiscsak minőség.
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.11 0 0 9

még 1 kérdés:

 

azok a bizonyos kiegészítők thule gyártmányúak vagy valami másfélék?

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.11 0 0 7

értem...

 

köszi a kiegészítős tippet!

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.10 0 0 5

na látom, még sokan nem alszanak :)

 

igen, négytagú a család, 3 bringával nem megyünk sokra...

 

4-es kell

 

a lógatós tartó esetében kissé aggaszt az összeütődés

 

persze ha nem lesz rárakósban, akkor azt fogok venni

 

a thule amúgy már-már nevetségesen drága szerintem

futobab Creative Commons License 2009.04.10 0 0 4
Közben látom, hogy egy egész flottát akarsz magad után cipelni, olyat itt még nem láttam.
Előzmény: futobab (2)
futobab Creative Commons License 2009.04.10 0 0 2
Koppenhágában minden taxisnak van ilyen, megnézem neked, hogy ők milyet használnak. Mondjuk lámpa egyiken sincs, szerintem zár se, ez lehet a legolcsóbb fajta.
Előzmény: Törölt nick (-)
omnisuft Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1
Utánfutó.....
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.10 0 0 0
ah0j
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.10 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

nézegettem a neten, van belőle a Thule-féle igen drága és baromi drága, de 4 biciklire való egyéb fajtát nem nagyon látok

 

a lógatós thule az adapter vasakkal van vagy 60 pénz, és akkor nem vettem zárat meg lámpa adaptert

 

a rápakolós akciósan 150-180e

 

a neten láttam atera duro xl 3 (4-re bővíthető) férőhelyes pakolható cuccot lámpákkal, minednnel, kb. 250 fontért, de "no longer available"

 

van valakinek tippje, milyen fajtát nézzek és hol?

 

a tippeket köszi előre is, szeretném a szezont asap egy jó tartóval nyitni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!