Keresés

Részletes keresés

lolka_bolka Creative Commons License 2002.07.15 0 0 214
az elet kedves odri nem csak fogmosasbol, tanulasbol, es zsebpenzbol all

Lolka

Előzmény: Ódri (209)
Ódri Creative Commons License 2002.07.15 0 0 212
Ez a topik nem negyedikéről szól, nem fogunk témát változtatni, keress egy erre a célra szolgáló topikot és kérdezd meg ott.
Félre ne érts, nem nem beszélgetni félek erről, csak itt másról van szó.
Előzmény: Törölt nick (208)
lolka_bolka Creative Commons License 2002.07.15 0 0 211
Odri kedves, egyaltalan nem erdekel a tetkod.
Az sem hogy mit bantal meg meg mit nem, en arrol beszelek, hogy ahogyan az ember tapasztalatokat szerez, elkezd maskepp gondolkodni. nem feltetlen 180 fokos fordulat kovetkezik be, de modosul egy kicsit.

masreszt ne beszelj olyanrol amihez nem ertesz:
de biztos van valami módja.

bizonyosan... de azt ne felejtsd el, hogy akarmilyen rendeletet vagy torvenyt hoznak azt visszamenoleges hatallyal nem alkalmazhatjak, ilyen a magyar alkotmany. max a kovetkezo valasztasokon lesz ervenyes. es kb 20e * van elmondva, hogy viktoreknak erre volt 4 evuk. addig sz*rtak ra, mert most nagy a szajuk ?

Lolka

Előzmény: Ódri (204)
figyelő Creative Commons License 2002.07.15 0 0 210
A Fidesz rendezte forradalmi ifjúsági napok eseményei közé tartozik ez is, az is...

Tőlem nyugodtan énekelhetik a Himnuszt, amikor akarják. De:
- nem várhatják el, hogy vigyázzba álljak, átérezzem az ő érzéseiket. Attól, hogy "magyarságuk" kicsordul belőlük, még hagyják a többieket normálisan élni...;
- én viszont elvárhatom - szvsz -, hogy próbálják, amennyire tőlük telik, énekelni a Himnuszt, vagy adják föl... A stadionokból ismerős ordenáré bőgés visszataszító. Hogy lehetnek ennyire érzéketlenek egy nemzeti jelkép méltósága iránt?!

Előzmény: Ódri (204)
Ódri Creative Commons License 2002.07.15 0 0 209
90-ben nálam ez még nem jelentett semmit:-)) Az ő plakátjaik tetszettek, na meg,hogy ők fiatalok:-)
A taxisblokádból nekem annyi maradt meg, hogy baromira utáltam őket, mert nem lehetett közlekedni, pedig rengeteg dolgom lett volna (iskola, edzés,fellépés, ilyesmi).
10 éves gyereknek még nem csinálnak tetoválást:-) Ez volt az egyetlen kizáró oka. Télleg, kell hozzá a betöltött 18 év?
Mindig is hajlandó voltam fogat mosni, nem emlékszem,hogy ebből valaha is probléma lett volna. Az edzés miatt alkudoztam néha, de azt is hamar megszerettem, és nem volt vele gond:-) Tanulni mindig is szerettem, szal nem nagyon balhéztam a szüleimmel:-))) Zsebpénzt meg már nagyon régóta nem kapok, de biztos adna pénzt az anyám, ha kérnék. Szal itt se változott semmi, csak már én kérek, mert nincs rá szükségem.
Te hány éves vagy, hogy ekkora intenzitással osztod nekem az észt?
Előzmény: nazarene (202)
--Reaper-- Creative Commons License 2002.07.15 0 0 207
csak az elsőre válaszolnék.

meg kéne értened végre neked is meg az "ügy"(LOL:))) kimondani is) szolgálóinak, hogy nem kéne összemosni a dolgokat. Igazad van tényleg bárki énekelheti a Himnuszt, de nem kéne egy alkotmányellenes, törvénytelen megmozduláson a Himnusszal takarózni, meg magyar zászlókat lengetni, hogy én vagyok a nagy magyar faxacsávó, a többi meg idegen!
A Himnuszt nem kéne lezülleszteni erre a szintre.

Előzmény: Ódri (204)
--Reaper-- Creative Commons License 2002.07.15 0 0 205
ehhh azért veszélyes:))) 12 évesen is már fityesz
szimpatizáns volt...bocs de ezen csak mosolyogni tudok.

Előzmény: Ódri (201)
Ódri Creative Commons License 2002.07.15 0 0 204
1. Hogy jön ide 4-e? Amúgy az én véleményem szerint mindenki akkor énekli a Himnuszt, amikor neki jól esik, minden magyar embernek ehhez joga van. Ettől még nem fog a Himnusz megkopni, meg ilyesmi.
2. De könyörgöm ki akarja megdönteni az alkotmányos rendet? Talán d-209 ellen is merényeltek, mint Jacques bácsi ellen? Egy tüntetés, ahol a tüntetők valamit követelnek, az még nem renddöntés. Elmondják a véleményüket ennyi. Szó nem volt semmi forradalomról, ilyesmiről, fegyvertelen (kivéve a rendőröket persze, akik közül egy nem is félt használni azt. Mielőtt nekem esel, nálam az elővétel is használat, hiszen azzal félemlitette meg az embert, akire ráfogta) emberek voltak ott, még kődobálás sem volt. Békés tüntetők voltak, akik szerettek volna valamit. max a forgalmat akadályozták, de az alkotmányos rendet, na azt nem.
3.szerintem bármikor lehet hozni egy törvényt, vagy rendeletet vagy akármit. Eddig igy volt, ezután másképp lesz. Lehet hozni egy olyan törvényt, hogy örizzék meg a szavazatokat, ez nyilván nem alkotmányellenes, különben nem terjesztették volna be. Illetve csak szerették volna. Utána olyat is lehet hozni, hogy a megőrzött szavazatokat számlálják újra. Ilyen egyszerű. A jogban mindenhol megvannak a kiskapuk. Mégha nem is ilyen egyszerűen, ahogy én leirtam, de biztos van valami módja.
4. ilyen alapon minden fórumlátogató éretlen, mindenki ir hülyeségeket. (ezzel nem azt mondtam, hogy én azt irok, bár biztos van közte olyan is)
Előzmény: nazarene (199)
figyelő Creative Commons License 2002.07.15 0 0 203
Miből gondolod, hogy nem tolerálom a marhaságokat..?
4-én hallottam, ahogy néhány száz ember ordítozott: Aki magyar, velünk tart! Bolsi terror!
stb.
Mint akik nem tudják, hány óra... Beleélik magukat valami csibészek kotyvasztotta forradalmi giccsbe, tán még meghalni is kész némelyik, miközben mellette kopasz lelátói huligánok, Szálasi imádó "lelkiismeretesek" bőgve gyalázzák a Himnuszt...
S a szerencsétlenek még azt is elvárnák, hogy a Himnusz botrányos meggyalázására mindenki vigyázzba merevedjen...
Szánalmas.
Előzmény: Ódri (195)
nazarene Creative Commons License 2002.07.15 0 0 202
>90-ben is a Fidesszel szimpatizáltam, meg most is
na latod, en 90-ben a fidesszel szimpatizaltam, de a taxisblokad alatt megutaltam oket (Kover: a dunaba kell dozerolni oket), a szekhazugy utan pedig mar rajuk sem birtam nezni.

>10 éves koromban kitaláltam, hogy szeretnék egy tetoválást, 17 évesen megcsináltattam
eszerint 7 ev alatt konstans az erettseged, vagyis most 24 evesen vagy egy atlagos 17 eves szintjen:)

>Kevés az, amit ma másképp csinálnék.
de azert hajlando vagy fogat mosni estenkent, es nem a mamatol kersz zsebpenzt, ugye?

felre ne ertsd, nincs nekem semmi bajom veled, csak egyreszrol adod az ertelmest, es kozben balkezrol kiderul, hogy ez meg poznak is atlatszo.
ne aggodj, par ev, es felnosz - ambar ha igy folytatod, akkor ez kb 31 eves korodra fog megtortenni:)

Előzmény: Ódri (201)
Ódri Creative Commons License 2002.07.15 0 0 201
Persze, nyilván változom én is, mint mindenki más. Eddig utáltam a rózsaszin szint, idén valahogy megtetszett:-)
De alapjában véve ugyanúgy gondolkodom, mióta az eszemet tudom. 90-ben is a Fidesszel szimpatizáltam, meg most is:-)))
Sosem voltam lázadó tinédzser, nem volt mi ellen lázadnom. 10 éves koromban kitaláltam, hogy szeretnék egy tetoválást, 17 évesen megcsináltattam, és még mindig szeretem. Ez a többi dolgommal is igy van. Kevés az, amit ma másképp csinálnék.
Előzmény: lolka_bolka (196)
nazarene Creative Commons License 2002.07.15 0 0 200
par "reszletkerdes":

1949. évi XX. törvény

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ALKOTMÁNYA

2. § (3) A társadalom egyetlen szervezetének, egyetlen állami szervnek vagy állampolgárnak a tevékenysége sem irányulhat a hatalom erőszakos megszerzésére vagy gyakorlására, illetőleg kizárólagos birtoklására. Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult és egyben köteles fellépni.

28/B. § (1) Országos népszavazás és népi kezdeményezés tárgya az Országgyűlés hatáskörébe tartozó kérdés lehet.

5) Nem lehet országos népszavazást tartani:

d) az Országgyűlés hatáskörébe tartozó személyi és szervezetalakítási (-átalakítási, -megszüntetési) kérdésekről,

e) az Országgyűlés feloszlásáról,

f) a Kormány programjáról,

58. § (1) Mindenkit, aki törvényesen tartózkodik Magyarország területén - törvényben meghatározott esetek kivételével - megillet a szabad mozgás és a tartózkodási hely szabad megválasztásának joga, beleértve a lakóhely vagy az ország elhagyásához való jogot is.

63. § (2) Politikai célt szolgáló fegyveres szervezet az egyesülési jog alapján nem hozható létre.

Előzmény: nazarene (199)
nazarene Creative Commons License 2002.07.15 0 0 199
>1. Én a múlt csütörtöki Március 15. téri demonstrációról beszéltem.
en meg a 4-eirol.

>Egy miniszterelnök lemondása mióta alkotmányellenes?
ha lemond, az nem. de ha meg akarjak donteni az alktomanyos rendet, hogy ezzel lemondasra kesztessek, az igen.

>Szvsz a szavazatok újraszámlálása sem alkotmányellenes,
a szavazatok ujraszmalalasanak az a celja, hogy megkerdojelezzek a kormany legitimitasat, es ezzel alaassak a demokratikus intezmenyek tekintelyet.

>mindössze egy törvénymódositást kell hozzá
torvenyek visszamenoleges hatalyu valtoztatasa alkotmanyellenes.

>Szal miért is vagyok éretlen?
hat ezert. nem tudod, mirol beszelsz. mondasz dolgokat, de a hatterukrol fogalmad sincs.

Előzmény: Ódri (194)
lolka_bolka Creative Commons License 2002.07.15 0 0 198
amugy nem a himnuszrol es a balosokrol beszelgetunk ?

Lolka

figyelő Creative Commons License 2002.07.15 0 0 197
Ennyire reménytelen?
Visszamenőleges hatályú törvénymódosítást alkotmányosan nem lehet csinálni.

Abba kellene hagyni ezt a szánalmas hisztit, mielőtt a jobboldal kiütné magát... Elvégre normális jobboldalra szükség van.

Előzmény: Ódri (194)
lolka_bolka Creative Commons License 2002.07.15 0 0 196
nem megbanasrol van szo, hanem megertesrol
OFF
hidd el, en is mindent a sajat boromon akarok megtapasztalni... miutan rengeteg dologgal megegettem magam, kezdem unni... most mar masok hibajabol is probalok tanulni, s kozben az ido haladtaval rengeteg minden atertekelodik bennem.
gyerekkoromban vicces dolog volt ledobni egy vizzel teli cotont a hetedikrol, ma mar nem az, mert megertettem, hogy ezzel valakinek bajt okozhatok

az hog vannak elveid, pillerek az eletedben az jo, de hogy az ido halad ohatatlanul valtozol te is

comprende ?
ON

Lolka

Előzmény: Ódri (193)
Ódri Creative Commons License 2002.07.15 0 0 195
S azt nem érzed nevetségnek, amit irsz?
Marhaságnak nevezed többezer ember véleményét. Ehhez természetesen jogod van, de akkor hol marad a nagy tolerancia?
Előzmény: figyelő (191)
Ódri Creative Commons License 2002.07.15 0 0 194
1. Én a múlt csütörtöki Március 15. téri demonstrációról beszéltem. Teljesen bejelentett és törvényes volt.
2. Egy miniszterelnök lemondása mióta alkotmányellenes? Mert pl ez is egy célja volt. Szvsz a szavazatok újraszámlálása sem alkotmányellenes, mindössze egy törvénymódositást kell hozzá, amit alkotmányos keretek között meg lehet tenni a parlamentben.
3. Szal miért is vagyok éretlen? A baktériumok csak egy példa volt. bár volt már ilyen:-))
Előzmény: nazarene (190)
Ódri Creative Commons License 2002.07.15 0 0 193
Nem az olyan dolgokra gondoltam,hogy ne nyúlj kislányom a tűzhöz, mert meleg (bár azt se hittem el neki, simán beletenyereltem a kályhába mindkét kezemmel, egy darabig utána nem fogdostam semmit:-))
Elég határozott elképzeléseim vannak az életemről, s eddig nem sok mindenben változtattam meg a véleményem. De ugyanigy volt a tetoválásommal is (17 évesen csináltattam, akkor még nem volt ekkora divat), mindenki azt mondta, hogy fúj, meg majd megbánod. Hát érdekes eddig még nem bántam meg, pedig már hét éve volt, és nem is hiszem,hogy valaha is meg fogom bánni.
Előzmény: lolka_bolka (188)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.15 0 0 192
CSak egyet árulj el: A Himnuszt - ami ugye a mi különleges egyedi és csodaszép dalunk - nem degradáló egy tüntetésen elénekelni, Ugyanis a Himnusz az Hazánk minden lakossának a közös jelképe és olyan helyeken illetve eseményekkor szokás énekelni és hallgatni, amikor az egész roszágot érintő ügyről, eseményről van szó. Pl. ünnepek nemzetközi sportesemények.
Szóval már megint az a fránya kisajátitás...
Tényleg nem érzitek át, hogy miért problémás ez a dolog?
A többire már nem reagálok, arra már indjárt a topiknyitó után megtették helyettem. Persze lehet, hogy később ezt is irták, de nem olvastam végig.
Előzmény: Ódri (-)
figyelő Creative Commons License 2002.07.15 0 0 191
Nevetséges vagy.
Miért kellene bárkinek is áhítatba merevülni attól, hogy egy csoport a maga marhaságait a Himnuszba csomagolva akarja piacképessé tenni?

Normális ember aligha lelkesedik attól, amit a nemzeti zászlóval meg a Himnusszal műveltek... Igazi visszaélésről van szó, amely ráadásul komikus is. A nemzeti színű zászlóba öltözött, Himnuszt ordító-gyalázó hülye/gazember az marad, ami - nem a nemzet képviselője...

Előzmény: Ódri (-)
nazarene Creative Commons License 2002.07.15 0 0 190
>Egy bejelentett demonstráció mitől alkotmányellenes és rendzavarás?
attol, hogy nem bejelentett, es a celja az alkotmanyos rend megdontese, amelyhez alkotmanyellenes eszkozoket hasznal fel (mindenkinek alkotmanyos joga a kozteruleten valo haladas, amit ok gatolnak, pl).

>Ha kedvem van, akár a baktériumokért is tüntethetek
semmi akadalya, csak
1. jelents be elotte helysizn, idopont, resztvevok szama
2. ne lepd tul a megallapodast
3. ne sertsd meg a torvenyeket kozben.

na latod, emiatt mondom, hogy eretlen vagy.

Előzmény: Ódri (186)
nazarene Creative Commons License 2002.07.15 0 0 189
>Érdekes módon eddig még sosem láttam meg
na latod, ezert mondom.

>kijelented rólam,hogy nem vagyok felnőtt,holott nem is ismersz
nem is akarlak, nekem boven eleg, amit eddig toled olvastam. vagy hazudtal eddig, es jatszottad a kislanyt, vagy telnyelg ilyen vagy, es akkor meg nem nottel fel.

>de lécci ne keverj össze a mai életképtelen tizen-huszonévesekkel
nem eletkeptelennek tartalak, hanem eretlennek. nagy kulonbseg.

Előzmény: Ódri (185)
lolka_bolka Creative Commons License 2002.07.15 0 0 188
Érdekes módon eddig még sosem láttam meg.

na ne :)

akkor ez azt jelenti, hogy te egy fejlodeskeptelen egyed vagy :P

amikor anyukad azt mondta, hogy majd meglatod kislanyom ha felnosz, azok kozul semmit nem lattal meg ?

ugyanigy van ez ezzel is.

Lolka

Előzmény: Ódri (185)
szopiszuri Creative Commons License 2002.07.15 0 0 187
a himnusznak az volna a lényege, hogy ünnepélyes alkalmakkor hangozzon el, és kifejezze a nemzet összetartozásának (szerintem felemelő) érzését.

ezért gondolom, hogy visszás naponta 12-szer elénekelni, mert megkopik és profanizálódik.

Ódri Creative Commons License 2002.07.15 0 0 186
Egy bejelentett demonstráció mitől alkotmányellenes és rendzavarás? Ha kedvem van, akár a baktériumokért is tüntethetek.
Előzmény: nazarene (182)
Ódri Creative Commons License 2002.07.15 0 0 185
Birom ezeket a majdmeglátod dumákat. Érdekes módon eddig még sosem láttam meg.
Az is érdekes, hogy kijelented rólam,hogy nem vagyok felnőtt,holott nem is ismersz.
Nem fogok magyarázkodni, de lécci ne keverj össze a mai életképtelen tizen-huszonévesekkel.
Előzmény: nazarene (182)
nazarene Creative Commons License 2002.07.15 0 0 184
>Balos rendezvényeken az Internacionálét fújják.
nem tudom, az mszp-nel mi van, de az SZDSZ-nel az a szokas, hogy a kulonbozo nagyobb rendezvenyeket (pl kuldottgyules) a Szozat eleneklesevel nyitjuk.
ennek okai kozott az is nyilvan ott van, hogy a Himnusz unnepelyekre, kulonleges alkalmakra valo, nem celszeru minden bulin kornyikalva koptatni a patoszat. jobbos olvtarsaink hovatovabb a zuhany alatt is a Himnuszt nyavogjak, igy az megszkokotta valik, es eltunik a hozza kapcsolodo emelkedett erzes.
Mint a kokarda, amelyet ruhakiegeszitonek hasznalnak.
Meglehet, hogy mi liberalis oldalon sokkal melyebben aterezzuk a nemzeti erzeseinket es hazafisagunkat, semhogy kulonleges unnepelyes szimbolumainkat hetkoznapi dolgokka silanyitsunk.
Előzmény: nurej (4)
--Reaper-- Creative Commons License 2002.07.15 0 0 183
szar lehet neked úgy 24 évesnek lenni, hogy fingod nincs semmiről csak a jól megszokott szádbarágott baromságokat mondogatni megállás nélkül...
Előzmény: Ódri (174)
nazarene Creative Commons License 2002.07.15 0 0 182
>Felnőttem. 24 éves vagyok
egyreszrol a ketto nem fugg egymastol, masreszt meggyozodesem, hogy nem kell 5 ev, es maskepp fogsz gondolkodni. 24 eves korara nem feltetlenul elsz valaki felnott, max biologiailag.

btw, mi a velemenyed arrol, hogy jogomban all nem enekelni a himnuszt egy alkotmanyellenes cellal osszejott rendzavarason?

Előzmény: Ódri (174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!