Keresés

Részletes keresés

loggol Creative Commons License 2012.04.11 0 0 16502

(talán most)

 

Figyelemreméltóan hasznos lista annak, aki Prágában ír söröket szeretne, vagy „Prága talán legjobb hamburgerét” amerikai szakácsoktól, esetleg egy „zenés-táncos” helyet. Bevallom, ezekben én nem tudtam volna tanácsot adni...

loggol Creative Commons License 2012.04.11 0 0 16501

(megette a blogmotor)

 

Figyelemreméltóan hasznos lista annak, aki  Prágában  ír söröket szeretne, vagy "Prága talán legjobb hamburgerét" amerikai szakácsoktól, esetleg egy "zenés-tános helyet". Bevallom, ezekben én nem tudtam volna tanácsot adni...

 

loggol Creative Commons License 2012.04.11 0 0 16500

Figyelemreméltóan hasznos lista annak, aki  Prágában  ír söröket szeretne, vagy "Prága talán legjobb hamburgerét" amerikai szakácsoktól, esetleg egy "zenés-tános helyet". Bevallom, ezekben én nem tudtam volna tanácsot adni...

 

Előzmény: Törölt nick (16499)
vjano Creative Commons License 2012.04.10 0 0 16497

Mivel évente kb. egy korsó zöldet iszom, talán túlélem..:-)

 

(én nemcsak mostanában Bernardot, hanem régen még igazi kátrányos bambit is ittam csatos üvegből...)

 

Előzmény: Törölt nick (16493)
drena Creative Commons License 2012.04.10 0 0 16496

Köszönöm a sok infót :)

Előzmény: Zito (16494)
drena Creative Commons License 2012.04.10 0 0 16495

Köszönöm szépen!

Előzmény: OPi (16492)
Zito Creative Commons License 2012.04.10 0 0 16494

Nem tudom mivel mentek, de ha kocsival, akkor fontos, hogy ahol a hotel van az még parkoló övezet. Vagyis keresnetek kell parkolót az autónak, mert az utcán nem tudjátok hagyni (na jó tudjátok, de el fogják szállítani).

 

Vendéglő/söröző tekintetében természetesen a lent említett kocsmográfiai alapmű igen nagy segítség a ráhangolódásra. Ha más infót is szeretnél illetve fotókat, meg térképet, akkor megnézheted ezt az oldalt: http://www.pragaisorozok.hu/index.php

 

Holesovicében egyébként sok jó hely van, de gondolom Ti a "hangyaútvonalon" fogtok sok időt tölteni. Itt fontos, hogy a legtöbb közvetlenül az útvonalon fekvő söröző/vendéglő jellemzően a turisták lehúzására megy rá. Én alap sorvezetőnek javasolnám a "sörindex" ellenőrzését mielőtt bárhová bementek. A belvárosban 40CZK felett csak PUt és csak bizonyos helyeken szabad fogyasztani. De inkább törekedjetek lemenni a hangyaútvonalról egy kis mellékutcába és ott keressetek megfelelő helyet. Normális helyeken Gambrinus, Krusovice, Kozel 25-30 CZKért kapható. (külvárosokban ez alatt is akad)

 

Amit feltehetően az ismerősök megkérdeznek amikor hazajöttetek:

U Zlatého Tygra - menjetek be feltétlenül, ha van egy asztalnál akár csak két szabad hely üljetek oda nyugodtan, máshogyan nem is biztos, hogy lesz hely

U Fleku - a sörük drága, de szigorúan egy sörre megéri beugrani (becherovka meg nem ingyen van, bármennyire kínálják)

U Kalicha - Svejk kedvenc helye, de ide ő be nem tenné a lábát. Turista lehúzás ipari méretekben. Célszerű elkerülni.

 

ha van még kérdés csak nyugodtan :)

Előzmény: drena (16491)
OPi Creative Commons License 2012.04.09 0 0 16492

sörözésileg az autentikus forrás: http://www.pragaikocsmakalauz.hu/

Előzmény: drena (16491)
drena Creative Commons License 2012.04.09 0 0 16491

Sziasztok!

 

A nyáron megyünk Prágába a párommal, és jó kis sörözők, éttermek után érdeklődnék. :) Tudnátok nekem pár jó helyet ajánlani? Valamint a Hotel Olgában fogunk  megszállni, és esetleg van valakinek erről a hotelről személyes élménye?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

 

 

 

 

OPi Creative Commons License 2012.04.07 0 0 16489

esik kinn is . . .

OPi Creative Commons License 2012.04.07 0 0 16488

végre, hiánypótló :)

Előzmény: vjano (16487)
vjano Creative Commons License 2012.04.04 0 0 16487

Zeleny čtvrtek :-)

 

 

Rana esculenta. Creative Commons License 2012.03.29 0 0 16486

Sziasztok, nagy köszönjük mindketőtöknek az infókat...már le is mondtuk ezt a szállást, majd keresünk más megoldást.

Prága már rágóta szívm vágya -csodaszépnek moindják,és mindjárt összekötöttük volna egy kis keresztlányés annak picic babánájak látogatásával. ez lett volna az említett egy nap Berlin. tudom, hogy kevés három nap Págára, most majd kicsit kutakodunk a bookon.

 

 

milva07 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 16485

SZIAAAA Rana!!!!!!:)))

Nem hiszem el, hogy ti is Prágába készültök! A Top hotelben a húgomék voltak, szerintük erős 2,5 csillag.A reggeli feljthető volt, és azt mondta,kissé kollégiumi érzése volt. A tisztaság viszonylagosan elment. Személy szerint én a bookingon 7,5 alatt meg sem nézem a szállást, pedig nem vagyok grófnő, de azért van egy alap elvárásom,inkább legyen kissé drágább.(Mi most megyünk húsvétkor!:)

Előzmény: Rana esculenta. (16472)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 16484

Én itt száltam meg egyszer. :

http://www.rezidencevysehrad.cz/

 

Csodaszép helyen van, nagyon meg voltunk elégedve.

Előzmény: OPi (16478)
Chodounsky Creative Commons License 2012.03.27 0 0 16483

Mindenképpen megfontolandó, bár azért vannak dolgok, amiket nem árt tudni. A szálloda egy lakótelep szélén van, ami Prágának ezen a részén megszokott dolog. A valamivel mutatósabb főépülethez zárt folyosókon megközelíthető melléképületek kapcsolódnak, amik egyébként 8-10 emeletes panelházak, kicsit kipofozva. A főépület a 4 csillagos, a tőbbi csak 3 (vagy inkább 2,5), szóval nem árt tisztázni a szállodával, hogy pontosan melyik szobákról van is szó, mert a bónuszbrigád akár félre is érthette az ajánlatot (kedvező áru szobák a négycsillagos hotelben). A belváros megközelítése nem túl jó, busz közlekedik az opatov metromegállóig, autót pedig nem célszerű használni városnézéshez. Az ár nem hangzik rosszul, főleg ha április-májusban vagy szeptemberben is vannak szabad szobáik, de ez kizárólag a feltételezett szolgáltatásoknak szól. Az a kérdés ugye, hogy ki miért megy Prágába.

Előzmény: Rana esculenta. (16472)
loggol Creative Commons License 2012.03.25 0 0 16482

A szállodát nem ismerem, de az elhelyezkedés alapján ideális egy olyan prágai konferenciára, ahova sokan jönnek a brünni autópálya felől, és cél, hogy a résztvevők este ne menjenek be a városba inni.

Előzmény: Rana esculenta. (16472)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.03.24 0 0 16481

Én azt tartom valószínűnek, hogy van egy szállodai alapár, amit a kölkünböző értékesítő helyek már kedvezményesen kapnak meg. Ilyen értékesytő lehet a booking is meg a Brigád is.

De egyszerre csak egy kedvezményt lehet figyelembe venni -az alapároz képest. (amit valószínűleg csak nagyon keveswen fizetnek ki, legfeljebb az oda beeső vendégek.)

 

Most nem régen volt is egy hasonló -amúgy felháborító tapasztalatom: vendégeskedtem egy wellnesben , ahol a honlapon meghirdettek egy igen kedvező akciós árat minimmális 2 éjszaka tartozkodás esetén.

Pont a recepciónál vártam valamire, mikor jött két hölgy és jókedvűen, bizakodva megkérdezték, hogy mennyibe kerül egy éjszaka. a recepciós férfi pofátlanul odamondta nekik az alapárat. a hölgy visszakérdezett, hogy tényleg ennyi? nekik jóval kevesebbet mondtak.

A fickó tartotta magát és még véletlenül sem mondta volna el, hogy amenyibben itt töltenek nálunk két éjszakát, akkor van egy kedvezményes lehetőség.  Eléggé elkámficsirodva mentek el a recepcióról, én meg odaléptem hozzájuk, hogy de, ők jól tudják, hiszen az interneten is fenn van ez a lehetőség, de nekik ezek után - érthetően - nem sok kedvük volt sem vitába szállni sem ott maradni.:-(

Előzmény: Rana esculenta. (16479)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.03.24 0 0 16480

A standart 2 ágyas szoba 3 éjszakára 300-as euróval számolva 51.900 ft a booking-on.

 

Tőlem kereshet rajta a birgád is, ha én is jül járok. :-)

Előzmény: OPi (16478)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.03.24 0 0 16479

Nem tudom, milyen euróval számolnak, de mindnenképpen kedvezőbb árnak számít.

 

Azt hiszem mi sem hagyjuk ki, csak valahol olvasgtam, hogy van 3 és négy csillagos szoba is. Remélem ez a drágáb ár a négycsillagosé.

Köszi, hogy utánanéztél.:-)

 

Előzmény: OPi (16478)
OPi Creative Commons License 2012.03.24 0 0 16478

Nekem a 3 éjszaka kissé szűkösnek tűnik Prágára, főleg ha benne van egy nap Berlin is, de ettől még nem hagynám ki :-)

Mondjuk érdekes a bonuszbrigád árképzése, azt írják hogy 84.510Ft helyett 34.990Ft a foglalás - kár hogy a booking.com-on alapárban 39.594Ft az szoba foglalás, de az executive triple room is max. 63.350Ft :-)

Előzmény: Rana esculenta. (16477)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.03.24 0 0 16477

http://www.bonuszbrigad.hu/84-510-Ft-helyett-34-990-Ft-Negy-nap-pihenes-ket-szemelynek-Pragaban-a-negycsillagos-Top-Hotel-Prague-ban

 

 

Ez miatt érdeklődőm, nem igzaán a sörözés lenne a preferált rpogram, hanem egybekötve egy napos berlini programmal és persze Prága megnézésével.

az ár-érték (mármint az eltöltött éjszakák száma) nagyon kedvezőúnek tűnik. Nm is várok cserébe királyi lakosztályt, de elég vegyes véleményeket olvastam róla.

Szóval amolyan  biztonsági érdeklődés a részemről. .-)

Előzmény: OPi (16476)
OPi Creative Commons License 2012.03.24 0 0 16476

A topicban eddig erről a hotelről nem volt szó, rákerestem, ennek ellenére nincs kizárva hogy valakinek egyszercsak lesz infója róla. Mindesetre a tipikus sörözős-prágalátogatós magyar alapvetően nem biztos hogy ilyenekben szokott megszállni, ámbár a professional wedding service csábítónak tűnik :-)))

Előzmény: Rana esculenta. (16475)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.03.24 0 0 16475

Kösz, hogy te is megkérdezted Guglit, aki egyébiránt nekem is a barátom.-))

De tényleg kösz, csak személyes vélemények érdekelnének egy olyan fórumról, ahol többeknek ismerős a nickjük.

 

 

 

Előzmény: promontorgrofja (16474)
promontorgrofja Creative Commons License 2012.03.23 0 0 16474
Előzmény: Rana esculenta. (16472)
OPi Creative Commons License 2012.03.23 0 0 16473

Nem tiltakozok, privatizálják nyugodtan.

Előzmény: Törölt nick (16470)
Rana esculenta. Creative Commons License 2012.03.23 0 0 16472

Sziasztok, tudtok segíteni abban, hogy milyen tapasztalatok vannak a következő szállodáról: Top Hotel Prague?

 

Előre is köszi.

loggol Creative Commons License 2012.03.23 0 0 16471

Ez egy olyan dolog, amit több ok miatt sem fogok aláírni.

Előzmény: Törölt nick (16470)
loggol Creative Commons License 2012.03.20 0 0 16469

Aha, akkor ezért nem vetted fel tegnap a telefont...

Előzmény: Tycho Brache (16467)
vzsozso Creative Commons License 2012.03.20 0 0 16468

Elég kemény szombat lehetett. :-)

Előzmény: Tycho Brache (16467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!