Keresés

Részletes keresés

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65155
Salvor,

félre ne érts, én kb. mindenkinél jobban támogatom az intellektuális szabadságot, de te hogy éled meg azt, hogy pár hét alatt paradigmát váltottál, és ehhez elég volt egy pár hétig tartó áresés, amit remekül lehetett (volna) indokolni a korábbi paradigmáddal is?

Csak érdekel.
Előzmény: Törölt nick (65154)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65153
Federal regulators on Wednesday took measures aimed at reining in aggressive forms of short-selling that were blamed in part for the demise of Lehman Brothers and which some feared could be used against other vulnerable companies in a turbulent market.

http://ap.google.com/article/ALeqM5j1qYpENSJmaTaTiLWSUFodScpFTwD938R0JO0

Itt a magyarazat, miert robbant az arany es miert $101 mar az olaj. Letiltottak a naked short selling-et. Egyertelmu, hogy manipulalva volt az olaj es az arany is LEFELE.

Bucser Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65152

kompatibilitási csomag kell hozzá. Azt meg csak legális office-ra lehet föltenni.

 

Lehet itt van a kutya elásva pár cégnél?? Egyébként símán vissza tudsz menteni 2003-as verzióra is. Szóval nem hiszem, hogy olyan végtelen a probléma. Az igazi baj, hogy 2007 alatt nem működnek a 2000-es 2003-as office alá írt makrók amik SQL táblákat birizgálnának sok nagy cég veszi a 2007 licencet és szépen telepíti a 2003 2000 verziókat....

Előzmény: krezidiesel (65140)
midnight coder Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65151
Nálam egy oxigene office nevű verzí van fenn 2.4.0, én xlsx-et nyitottam meg vele gond nélkül. Mondjuk írni csak xls-t tud, de olvasni minden gond nélkül sikerült neki.
Előzmény: jee_c (65148)
rev251 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65150
Az semmi!
Én időnként a régi doc-jaimat sem mindig tudom megnyitni (céges gép, automata frissítés miatt elállítódik a policy...). régi alatt 2005-ben gyártott winword-öket kell érteni...
(bár volt egy rossz szokásom, hogy word 6.0/95 formátumban mentettem, amíg volt ilyen opció a szövegszerkesztőben)
Előzmény: krezidiesel (65140)
rev251 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65149
félOFF (vagy egészen)
A valóság cső-ügyben árnyalt, mint mindig.
A csövek ismert élettartama miatt mások voltak a tervezési elvek. Az volt a jól tervezett cucc, amiben kevés aktív elem (cső) volt. A számítógép nem tud ilyen lenni (ill. tele lesz elektromechanikus elemekkel, pl. relék, léptetőmotorok*)
A kevés aktív elemet "szofisztikált" visszacsatolás és szűréstechnikával váltották ki (ill. néhány ötlet meg egyszerűen nem valósult meg, pl. PLL)

a tranzisztor (és FET fajták), stb. élettartama gyakorlatilag végtelen, ezért egy sima differenciálerősítőben (ami még nem egy teljes tok!)10-15 tranzsztor van (persze egy szilíciumlapkán), ha nem több. Ebből 2, max 3 tranzisztor a főszereplő, a többinek "marginális" szerepe van.
Van, hogy ellenállst váltanak ki tranzisztorral - ez csöves áramkörnél föl sem merült.







*Gondolhatunk az 1930-50 körüli kódoló és kódfejtő gépekre, vagy a telefonközpontokra (rotary, ill. némiképp crossbar) - ezek mind számítógépek, s utódaik bizony célszámítógépek (programnyelvekkel együtt) ma is.
Előzmény: midnight coder (65145)
jee_c Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65148
off: pont tegnap próbáltam openofficszal megnyitni docx-et, és nem ment. Kérdezte, hogy milyen formátum, és bár többet próbáltam, de egyik se működött neki. :( Végül docx2rtf-fel konvertáltam, oszt jónapot.
Előzmény: midnight coder (65144)
rev251 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65147
Ennyire rossz fiú lett a Greenspan? (Régen mintha valamiféle félisten lett volna, pénzügyil tudásilag)

Vagy inkább a (mindig is gyakorolt) kommunikáció stratégiája miatt nem lehet neki hinni?

Esetleg simán szenialitás? (nem elírás:) )
Előzmény: Törölt nick (65139)
ayantaqe Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65146
Ez az iraki háború költsége cakkpakk, mindez hat szereplőtől...nem gyenge számok, mondhatni kurvára riasztóak.
Előzmény: galland (65129)
midnight coder Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65145
Na nem éppen. Jó volt az a csöves rádió amíg meg nemjelent a tranzisztoros.
Nem volt jó. Nagy volt, nehéz, drága, könnyen meghibásodott. És ez a hibaarány mondjuk rádiónál még elment, de számítógépet már nem lehetett belőle normálisat építeni: több szobát igénybevett, a bekapcsolásakor elsötétedtek a város fényei, és ami a legrosszabb: durván óránként pukkant ki egy-egy cső. Pedig ezek még nagyon-nagyon egyszerű gépek voltak.

Azaz volt egy piaci kényszer ami a dolgot előrevigye. 50$-os olajárnál nem volt ilyen kényszer: alapjában véve olcsó és jó volt az olaj, így aztán nem volt olyan nyomás ami az alternatívák fejlesztése irányába nyomta volna a tőkét. Sőt, a piacon inkább olyan érdek volt jelen ami az alternatívák fejlesztése ellen hatott.
Előzmény: Törölt nick (65126)
midnight coder Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65144
Pedig azt már az openoffice is rég meg tudja...
Előzmény: krezidiesel (65140)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65143
Eddig se mondtam mást. Én optimista vagyok, azért számítok magas olajárra a közeljövőben (is). Ha pesszimista lennék, azt gondolnám, hogy 50 USD alatt lesz mindjárt.


RE: oroszok
Ezek továbbra is érzelmi reakciók. Az irakiak az amerikaiakat fogják utálni hasonló okokból, de ez nem lesz érv arra, hogy az USA gonoszabb, mint a SZU volt. Ez csak annyit jelent, hogy az irakiak az USA miatt szívnak (most).
Előzmény: kilenctizenegy (65138)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65142
http://blogs.wsj.com/environmentalcapital/2008/09/17/ike-update-refiners-out-longer-than-expected/


Ike Update: Refiners Out Longer Than Expected Posted by Keith Johnson

The latest tally of ongoing refinery outages caused by the one-two combination of Hurricanes Gustav and Ike, according to Platt’s: 3.7 million barrels per day of capacity is still shutdown. Another 946,000 barrels per day of refining capacity is operating at reduced rates.

That includes ExxonMobil’s massive refinery in Baytown, Texas. With a capacity of 562,000 barrels per day, it’s the nation’s largest. Exxon thought it would have Baytown up and running this week, Platt’s notes, but now says the refinery restart won’t be completed until September 30

The biggest holdup isn’t direct storm damage, but the continuing lack of electricity to operate the refineries. Valero Energy, for example, is trying to get power restored to its three Texas coast refineries, which together have capacity of 700,000 barrels per day. All three are still shut down, and Valero doesn’t know when they will restart or how long the restart process will take.

Quador Mortis Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65141
Most energiahordozóról vagy energiaforrásról van itt akkor szó?

Előzmény: Törölt nick (65127)
krezidiesel Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65140

Az új office docx formátumában irtam levelet, cégeknek és több helyre elküldtem.

Majd mindenhonnan visszaszóltak, hogy nem tudják megnyitni...

Előzmény: hanyattesett (65082)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65139
Greenspan emlegette

Akkor még az ellenkezője sem biztos hogy igaz, csak egy biztos, az öreg megint teljesen fogalmatlan volt. :)
Előzmény: advocatusdiaboli (65090)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65138

"Az jutott eszembe, hogy igazából annak kellene drukkolnotok, hogy nekem legyen igazam. Mert az ugyan tény, hogy nem kellemes a 140 dolláros olajár év végére, de azt mutatná, hogy még nem ment csődbe a világgazdaság. Mindenkinek sokkal rosszabb lesz, ha az derül ki, hogy ennyi is elég volt hozzá."

 

Kezdünk egy platformra kerülni. Ez már önmagában mutatja a helyzet súlyosságát...:-))

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (65054)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65137

"Szerintem a brezsnyevi idők szovjet gazdaságának se volt igazán semmi baja"

 

Nem te lettél volna, ha kihagyod ezt a ziccert, hogy újybb hülyeséggel gazdagodjon a XX. századi történelem-tudásunk...:-))

 

"Az az érdekeltségi rendszer hiányának felemlegetése sem tetszik"

 

Lenninek se tetszett, csak ő lövetett is, ha valaki felemlegette.

Előzmény: Törölt nick (65053)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65136

"Mondjuk az oroszok/usa közötti választást nagyban megkönnyíti az a 40 év, amit a előbbiek táborában töltöttünk"

 

Úgy látom, a többségnek nagyon rövid az emlékezete. A harmincöt alattiaknak meg nincs is mireb emlékezniük.

Előzmény: Törölt nick (65044)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65135

"Miből gondolod, hogy a világgazdaság bírni fogja a 150+ dolláros olajárat?"

 

Abból, hogy már az 50 dollárosat se kellett volna bírnia. :-))

Előzmény: hanyattesett (65037)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.09.18 0 0 65134

" Az oroszoknak mindenfajta nyersanyagbol es teruletbol is nagyon sok van. A fontos vezetekek meg rajtuk mennek keresztul."

 

Bezzeg a Brezsnyevi időkben. Akkor se területük nem volt, se nyersanyagaik, meg vezetékek se. :-))

Előzmény: V.4_BlackVoid (65032)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.09.17 0 0 65133
No, egy kis olajhomok, mert rég volt már itt szó a 'Law of the receding Horizons'-ról.

---------------------


Petro-Canada Sees Surging Costs at Fort Hills Project

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601072&sid=af_abvmTulZk&refer=energy



Sept. 17 (Bloomberg) -- Petro-Canada and partners estimated investments to develop the Fort Hills oil sands project in Alberta may be more than 50 percent higher than forecast last year as labor, materials and construction costs climb.

The estimate has risen to C$23.8 billion ($22.3 billion), excluding some costs such as engineering, from C$14.1 billion, Martin Sandell, a vice president at Calgary-based UTS Energy Corp., which holds 20 percent of the project, said on a conference call today. Petro-Canada owns 60 percent and Teck Cominco Ltd. owns the rest.

``The numbers are still a moving target in terms of final dollars,'' Peter Symons, a Petro-Canada spokesman, said by telephone from Calgary. ``The scope of the project, the targets remains the same.''
Fulika Creative Commons License 2008.09.17 0 0 65132
Látod, ahogy az olaj helyett nem jelent meg más, ugyanúgy nem fogja magát ismételni a történelem. Ezért nem lesz 2014-ben merénylet Szarajevóban. ;)
Előzmény: Törölt nick (65126)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.17 0 0 65131
no mégegyszer,hibajavitással.

A tözsdei képe az olajnak,ezüstnek biztosan,az aranynak valószinűleg olyan lesz mint egy hegyes völgyes terület metszete.
Random fel és le szakaszok lesznek benne.

A probléma ugyannis nem a kp,hanem
1.,magas hozamu (nagyobb mint 0 )befetketések hiánya
2.,az eszközök és a befektetések il-liquid volta.
3.,Az eszközök és befektetések folyamatosan zuhanó értéke,föleg a második pont miatt.

Ha az arany ára elfele megy,akkor a bankok rámozdulnak a disount window-ra,és szépen kikapkodják belölle a pénzt,majd átnyomják a tözsdére.
Amikor pedig az eszközeik értéke zuhan,kiveszik a pénzt,vagy amikor lefele indul az tözsdei ár.bár a kettő teljesen azonos.

A gond az,hogy ott vannak a dölgödő bankok a rendszerben,amik value-trapként müködnek,és elveszik a levegőt a gazdaság elöl.
amig azokat ki nem nyirják,addig nem fognak müködni a dolgok.
Előzmény: Törölt nick (65128)
hetero11 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 65130
A TED spread is elszállt:

http://www.bloomberg.com/apps/cbuilder?ticker1=.TEDSP%3AIND

Az 1 naposat nézzétek, 3 fölött a vége.
galland Creative Commons License 2008.09.17 0 0 65129
Investors edgy as US stocks fall

Tekerjetek a cikk végére, látványos ábrák a nagy cégek márciusi és szeptemberi értékéről...
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.17 0 0 65128
A tözsdei képe az olajnak,ezüstnek biztosan,az aranynak valószinűleg olyan lesz mint egy hegyes völgyes terület metszete.
Random fel és le szakaszok lesznek benne.

A probléma ugyannis nem a kp,hanem
1.,magas hozamu befetketések
2.,az eszközök és a befektetések il-liquid volta.
3.,Az eszközök és befektetések folyamatosan zuhanó értéke,föleg a második pont miatt.

Ha az arany ára elfele megy,akkor a bankok rámozdulnak a disount window-ra,és szépen kikapkodják belölle a pénzt,majd átnyomják a tözsdére.
Amikor pedig az eszközeik értéke zuhan,kiveszik a pénzt,vagy amikor lefele indul az érték.
ayantaqe Creative Commons License 2008.09.17 0 0 65125
Azt, hogy ma megint bezárt a moszkvai tőzsde.

Tudom, hogy több pénz tűnt el a piacokról en bloc, de ennek vajmi köze van ahhoz, hogy engem konkrétan az orosz befektetések sorsa érdekel...
Előzmény: V.4_BlackVoid (65124)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.09.17 0 0 65124
Te mit nezel?

A tobbi piacrol DURVA NAGYSAGRENDEKKEL TOBB PENZ TUNT EL mint az oroszrol.

Es egyebkent ez 4. generacios hadviseles, valasz Gruziara.
Előzmény: ayantaqe (65122)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.09.17 0 0 65123
Most nyirodott ki egy rakas short: arany, ezust, olaj.

Megyunk vissza fel. Gyorsan es magasra. My 2c. Ha nagyon bedurvul a helyzet, akkor az olaj bajban lehet.

Ez az elo-rengese a nagy tozsdekrachnak. Meg lesz egy rally aztan szabadeses.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!