Keresés

Részletes keresés

TaXiN Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66154
Rakj fölé egy csomó ócska és vegyes vas-réz-alumínium lomot. És máshová is vegyes fémkupacokat. Egyébként fémkeresővel secperc alatt ki lehet keresni.
Előzmény: ayantaqe (66150)
TaXiN Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66153
Olyan, hogy az államhatalom becsődöl, volt már itt Rákóczitól is jópár, nemhogy régebbről.
Persze, voltak, akiket a szétesés napján agyoncsaptak, de akit nem, az általában meg tudta őrizni az értékeit.
Az, hogy a föld teljesen elveszett volna, az ritka, de ha a kárpótlást hozzáveszed, akkor ilyen SOHA nem is volt.
Az aranypénzek, ékszerek meg a legritkább esetben vesztek tömegével oda.
Egyszerűen nincs arra kapacitás, hogy 5 millió kisembert végigjárjanak, hogy kinek van egy műanyag hordónyi rizse vagy fél kiló ékszere, amit eldugott. A vaktában fosztogatás erősen erőforrásigényes.
Előzmény: Törölt nick (66148)
ayantaqe Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66152
"THIS IS IT"

Imádom a kinyilatkoztatásaidat. :))
Előzmény: V.4_BlackVoid (66147)
ayantaqe Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66151
Föld kell, de nem a legfontosabb, inkább az, hogy legyen rajta egy házad amiben lakni tudsz. Arany is kell, alkalomadtán bármit tudsz venni rajta, AK-t, tankot, dzsippet, RPG-t, sört, kurvát, ami épp kell. :) Élelmiszer 1-2 hónapra elegendő nem baj, ha van.

De szerintem közel sem tartunk itt, csak most jött az első shock.
Előzmény: Törölt nick (66148)
ayantaqe Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66150
Vettem, tegnap.
De megyek jövő héten határon túlra, vásárolok egy kis aranyat is, nem 999-es, de megteszi. Majd elásom a kertbe. :)
Előzmény: Heesh (66141)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66147
Mar most zuhan a gazdasag, omlik osszefele. Nem ertelek.

THIS IS IT.
Előzmény: Törölt nick (66142)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66146
Ez nem igaz, a termofold, az arany, az elelmiszer, stb., nem csodol be soha.
Előzmény: Törölt nick (66143)
Vadista Szandál Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66145
http://www.vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=243135&aloldal_id=11&fr=spojo

Vége az orosz olaj aranykorának
2008-10-08 11:02:40

Vége annak a korszaknak, amikor rekord összegű profitra lehetett szert tenni olaj és gáz értékesítéséből. Ezt a véleményt hangoztatta Alekszej Kudrin pénzügyminiszter, aki szerint a 2008-as év valószínűleg az oroszországi olaj- és gáztermelés csúcséve. Oroszország az utóbbi években naponta 1 milliárd dollár bevételre tett szert olaj értékesítéséből, és költségvetése és a gazdasága továbbra is nagymértékben rá van utalva a szénhidrogéntermékek értékesítéséből származó bevételre.


Mihail Kroutyihin, a Rusenergy partnere szerint az orosz költségvetést jelentősen sújtja a globális pénzügyi válság és a recesszió, amely a világpiaci olajár csökkenését idézte elő. "Deficitre számíthatunk, ha az ár 70 dollárra süllyed, legalább is ezt mondja a pénzügyminiszter" - tette hozzá.

A Russia Today angol nyelven sugárzó orosz tévé idézte Gennagyij Smalt, az Orosz Olaj- és Gáziparosok Szövetségének elnökét, aki szerint Oroszország, mint a világ második legnagyobb olaj exportőre, rendkívüli mértékben függ a nemzetközi fogyasztóktól.

"Számos olajvállalatunk jelentős mértékben függ a külföldi hitelfelvételtől. Nincs konkrét adatom, de például a Gazpromnál ez az összeg 40 milliárd dollár körüli, a Rosznyeft esetében pedig szintén 40 milliárd dollár körüli. És mivel Oroszország sokat exportál, ezért az olaj és a gáz tekintetében függünk a nemzetközi fogyasztóktól" - emelte ki a szakmai szövetség elnöke.

A fogyasztás csökkenésének az Egyesült Államokból és Kínából érkező első jelei hatására pedig az olajár 60 barrelre csökkenhet elemzők szerint. Ez viszont ördögi kört idézhetne elő a csökkenő jövedelem és beruházás tekintetében, mivel a termelés megdrágulna Oroszország elhasználódó (kitermelő) mezein.

Russia Today, VGO
slowrunner Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66144
Van viszont Beva.

http://www.bva.hu/
Előzmény: Törölt nick (66143)
Heesh Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66141
diszkont kincstárjegy
Előzmény: V.4_BlackVoid (66139)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66139
Mi az a DKJ?
Szerintem semmi nem biztonsagos most. Barmi megtortenhet.

Vegyel kajat, ruhat tuzelot otthonra, azt nehez elbukni.
Előzmény: Heesh (66136)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66137
:D :D
Előzmény: Heesh (66136)
Heesh Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66136
OTP -13%, BUX-8% :)
Én biztonságban vagyok DKJ-ben?
Amúgy könnyen meg lehetne ezt fordítani, elég lenne, ha nyitnék pár BUX shortot, mindjárt megindulna az emelkedés :)
Előzmény: V.4_BlackVoid (66134)
slowrunner Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66135
"Mert ahhoz, hogy kevesebbet fogyasztanánk vagy sokkal többet termelnénk... ahhoz nem sok köze van (ennek a mértékű áresésnek). Ez valami más."

Lehet, hogy befektetési célú kereslet (ha úgy teszik, spekuláció) hatása sokkal nagyobb az árban, mint korábban gondoltuk.

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66116)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66134
Egyenlore jo a show, de felek hogy nekem is lefagy az arcomrol a mosoly hamarosan. Bar eleg jol fel vagyok keszulve es a melo is egyenlore stabilnak tunik.
TaXiN Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66133
Most ugye boldog vagy?

:)
Előzmény: V.4_BlackVoid (66132)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66132
A mai hiroosszeallitast erdemes megnezni.
http://lifeaftertheoilcrash.net/BreakingNews.html

London Times: Worst-Case Scenario Now Rapidly Approaching

Toronto Sun: Financial Tsunami Threatens to Bring Down Entire System

Washington Post: "Financial system may have hit tipping point, cascade into a full blown meltdown . . . business failures and banking emergencies"

NY Times: Bailout Plan Looks Like a Pebble Tossed Into a Churning Sea

Time Magazine: U.S. Economy Spiralling Straight Towards the Tarmack


Semmit nem ert a 700 milliardos csomag. Megborul az egesz penzugyi rendszer. Peak Oil vagy nem, a gazdasagi osszeomlas megerkezett.

Megkezdodott a II. Nagy Vilaggazdasagi Valsag. Sulyosabb lesz mint az elso.


A fel forum hulyenek nezett, amikor masfel eve irtam, hogy ez jon. Hat itt van.
Fulika Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66131
A fő baj az, hogy ez nem a kisbefeketetők megkopasztása, hanem az adófizetők megkopasztása. Vagyis, hacsak nem vagy hajléktalan nincstelen, ami azért lássuk be nem egy életcél, akkor ez alól gyakorlatilag nem tudod kivonni magad. A rendszeren keresztül a soxor ingyenélő bank és tőzsdespekuláns szféra úgy nyúzza le a bőröd, és ránt magával, hogy nincs lehetőséged érdemi lépésekre ellenük, vagyis nem egészen értem, hogyan gondolod azt a távolmaradást a tőzsdétől?
Előzmény: Törölt nick (66125)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66130
Europa -4% -on kezdett.

http://finance.yahoo.com/
TaXiN Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66129
Különösen a százas :)
Előzmény: Törölt nick (66126)
TaXiN Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66128
Nem. Túl kellett lépni rajta, mert tarthatatlan volt. A Dél-Afrikai bányák minden kitermelés-manipulációjával se lehetett stabilan tartani az árfolyamot, illetve a készpénzigény felülmúlta a kitermelhető fedezetet.
Egyébként is nonszensz dolgok voltak. Az USA-ból tonna számra csempésztek dollárt Franciaországba 45 után.
Az arany standard úgy rossz, ahogy van, ennek ellenére a nemesfém pénzeknek létjogosultságuk lesz.
Előzmény: V.4_BlackVoid (66124)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66124
"Belső értékkel bíró pénzre nem lehet már a gazdaságot alapozni, mert ez nem képes a pénzkínálatot fedezni. Ezen túl kellett lépni, ha tetszik, ha nem."

Ez nem igy van. Utolagos belemagyarazas, hogy tul kellett lepni. Tulleptunk es most jonnek a kovetkezmenyek.
Előzmény: advocatusdiaboli (66122)
TaXiN Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66123
Nem a korlátlan aranyra válthatóságról írtam, hanem arra, hogy legyenek közforgalomban nemesfém (ezüst) pénzek. Mintegy a lakosság iránti megbecsülésből. A közbizalom helyreállításának okán.
Ha elég nagy lesz a válság, ismét lesznek ezüst dollárok :)

Előzmény: advocatusdiaboli (66122)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66122
Belső értékkel bíró pénzre nem lehet már a gazdaságot alapozni, mert ez nem képes a pénzkínálatot fedezni. Ezen túl kellett lépni, ha tetszik, ha nem.
Valójában már akkor fél évszázada nem volt valós aranyfedezete a pénzeknek, amikor még határozottan ezt állították. A forgalomban lévő pénznek azonban valós nemesfémfedezete csak halovány töredékben volt.
Viszont teljesen igazad van abban, hogy a most létező követelések 99%-a teljesen virtuális valami, semmiféle fedezete nincs. Csak a vakhit tartott egyben a piacokat, és éppen az rogyasztja most őket össze, hogy a hit elpárolgott, a kamu befektetések, álkötvények és derivatívák tulajdonosai pedig szeretnék menteni a pénzüket valami valódi, értékálló dologba - de nem tudják, mert ennyi nincs, nem tudnak a nagycímletű semmijükből kiszállni.

Az "igazi" pénzeket amúgy én is szeretem, gyűjteményem egyik kedvence az alábbi érmesor: a teljes hazai koronasor 1918 előttről - valódi ezüst és aranypénzekkel: :-)))

Előzmény: TaXiN (66121)
TaXiN Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66121
Én a nemesfémpénzek nagy rajongójaként nagyra értékelném a pénztömeg leolvadását. Én úgy gondolom, hogy két nagyságrenddel több pénz van, mint kellene, és ez is oka annak, hogy a 60-as évektől a nemesfémek kiszorultak a pénzforgalomból.
A hobbymért bármekkora világgazdasági áldozatot hajlandó vagyok bevállalni.
Bocs :)
Előzmény: advocatusdiaboli (66120)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66120
Arányok Láma - arányok. A spekuláció egyidős a pénzügyekkel, még tőzsde sem volt, amikor spekuláció már igen. Persze, hogy akkor is lesz, ha megtiltják.

Csak iszonyúan nagyon nem mindegy, hogy mennyi. Nem értek egyet Bögöllyel abban, hogy a származékos piac, a shortolás és a többi vegytisztán spekulációs tevékenység szerves és fontos része lenne a tőzsdének. Abban igen, hogy efféle tevékenység akkor is lesz, ha nem engedélyezik - csak az arányok: rettenetesen nem mindegy, milyen arányú ez.

Jelen pillanatban a tőzsdei kereskedelem abszolút elsöprő többsége spekuláció. A derivatívák piaca ahogy említettük volt csak az USA-ban fél évszázadnyi GDP-vel egyenlő nagyságú, és ez a világon semmiről nem szól. Itt semmiféle valós gazdasági tevékenység nincs a háttérben, ez egy kaszinó játékpénzzel - amit azonban a játékosok a reálszférával igazinak fogadtatnak el.
Ahogy a tőzsde en-bloc betiltását illetően példálózott korábban egy topictárs: meg lehet tiltani a tőzsdét teljesen, ettől még feladhatsz újsághirdetést, hogy xy cég részvényét keresed, és ha találsz eladót, akkor egy buszmegállóban összefuttok és elboltoljátok. Csak éppen ezzel a módszerrel már szánalmas töredékét sem lehet annak a forgalomnak bonyolítani, mint most.

A jelenlegi szisztéma a döntéshozó-kaszinóérdekeltségű körök sok évtizedes áldásos aknamunkájának köszönhetően kifejezetten a spekulációt, a buborékfújást, az áltevékenységet támogatja, könnyíti, ezt honorálja. Külön szekciókat hoztak létre a semmi adásvételére, és nem létező dolgok virtuális árfolyamainak jövőbeni értékére fogadásra, törvényi könnyítéseket tettek mögéjük, a spekuláció könnyítésére szándékosan levitték a garanciák, az "önrészek" mértékét, fellazítottak mindent.
Brókercégek százai szakosodtak shortolásra, és nem bizonyítható, de teljesen nyilvánvaló módon ők állnak a megcélzott cégek részvényeit megroppantó rémhírek, pletykák mögött is. Igazi szervezett, jól kiépített szabályszerű szélhámosipar állt fel emögé, voltaképpen kizárólag bűnös üzelmekkel foglalkozva, de ez a xart sem érő szabályozók miatt soha nem bizonyítható, megfoghatatlan. Cégérükön " Az ön kára a mi hasznunk" jelmondattal.

Ezt igenis vissza lehet fordítani, és rögtön sok nagyságrenddel csökken a vadhajtások mennyisége, ez csak szabályozás kérdése. Ez a feladat nem megoldhatatlan.
Előzmény: Törölt nick (66114)
TaXiN Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66119
Üdv!

Tudnál kb számot adni arra, hogy tartós 90 dolláros olajárnál mennyi idő alatt jelenik meg annyi HARMADIK VILÁGBELI (India etc) igény mennyiség, ami 5 százaléka a jelenlegi felhasználásnak?
Vagyis, ha a nyugat 5 százaléka kiárazódik a válság miatt, azt 90 dolláros olajáron mennyi idő alatt veszi - venné fel a harmadik világ?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66116)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66118
Ha az alulárazottság csupán pszichikai jelenség, akkor a kijózanodáskor vszleg nagy árrobbanás jön. Vagyis akkor, amikor a gazdasági lecsúszás stabilizálódik, és meglátjuk a fényt az alagút végén. Nem sokkal ez után 120 dollár lesz az olaj. Ha addig csökkenteni fogják a kitermelést, akkor jóval hamarabb lesz 150-is, de lehet, hogy 200 is.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66116)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66117

Az orosz, az izlandi és az ír tőzsdeindex elmúlt 5 éve.

 

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.08 0 0 66116

Az év közepétől lefelé mutató tendenciát Q3-ban magam is gondoltam, de azt, hogy ennyire lefelé fog menni (az euróval együtt)... azt nem. Az addig teljesen oké, hogy olcsóbb az olaj, mint júniusban. Az nem oké, hogy mennyivel és miért.

 

Mert ahhoz, hogy kevesebbet fogyasztanánk vagy sokkal többet termelnénk... ahhoz nem sok köze van (ennek a mértékű áresésnek). Ez valami más.

 

Az olaj túl volt árazva 147 dolláron, és nagyon alul van árazva (ez a mennyiség) 90 dolláron. Hogy ebből mi lesz... valami nagyon érdekes dolog.

Előzmény: Törölt nick (66106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!