Keresés

Részletes keresés

Efreet Creative Commons License 2001.07.06 0 0 547
úgy nem valószínű, hogy a nagyközönség vette volna.. márpedig itt nem filmet, hanem profitot csinálnak. Ha mellette még sikerül is valahogy, az csoda :)
Előzmény: dr_strange (546)
dr_strange Creative Commons License 2001.07.06 0 0 546
szerintem meg pont azt kellett volna, mert így csak egy képeskönyv az egész
Előzmény: Magon (545)
Magon Creative Commons License 2001.07.06 0 0 545
Nos, énnekem azért tetszett ez az első rész, mert sokkal rosszabbra számítottam..:)
Azzal nem értek egyet, hogy a technikai részletek túlságosan ki lennének hangsúlyozva, csakhát ez egy ilyen. Az nem jön át, ami a legnehezebb: a filozófia mögötte, a szereplők gondolatai, motivációi. De erre legalább nem is vállakoztak, azzal még ronthattak volna, imho.
dr_strange Creative Commons License 2001.07.06 0 0 544
na ez az, valami ilyesmire számítottam...
Előzmény: req999 (543)
req999 Creative Commons License 2001.07.06 0 0 543
Úgy tudom, hogy megkeresték az eredeti fordítót, csakhogy az illető túl sokat kért, és ezért kellett újrafordítani és újra kitalálni az egyébként bevált kifejezéseket.
Előzmény: dr_strange (540)
dr_strange Creative Commons License 2001.07.06 0 0 542
hát, most már ráér, nyugdíjas, megerőltethetné magát egy kicsit:-)
Előzmény: Efreet (541)
Efreet Creative Commons License 2001.07.06 0 0 541
ez a legvalószínűbb... és bár itt off, de talán pont ezért próbálják meggyőzni Árpi bácsit a Gyűrűk Ura szinkronszöveg megírásához :)
Előzmény: dr_strange (540)
dr_strange Creative Commons License 2001.07.06 0 0 540
talán azért szinkronizálják újra, mert copyright gondok vannak és nem tudnak hozzáférni a könyv fordításához
Előzmény: acid562 (536)
Efreet Creative Commons License 2001.07.06 0 0 539
"My brother's coming for You, baron..." azt a hangot... fantasztikus volt.
Tényleg milyen érzés lesz önmagadat látni a képernyőn? :)
Ghanima Creative Commons License 2001.07.06 0 0 538
Khmmm: leszÜNK - magam is :-))
Előzmény: Ghanima (537)
Ghanima Creative Commons License 2001.07.06 0 0 537
A gyermekszereplőkkel kapcsolatban: Lynchnél az egyik legjobb szereplő szerintem, drága jó nagynéném, Alia alakítója volt...
Dűne gyermekei: NA,_arra_aztán_igazán kíváncsi leszek magam is!... :-))))
üdv,
Ghanima
Előzmény: Beren (528)
acid562 Creative Commons License 2001.07.06 0 0 536
Miert nem hasznaljak az eredeti forditast:
Az HBO altalaban leszinkronizal (sok) mindent sajat maga, es ehhez termeszetesen le kell forditattni a szovegkonyvet. Es az HBO-t ismerve el tudom kepzelni, hogy aki ezt forditotta meg csak nem is hallott a Dunerol elotte, igy ami eloszor eszebe jutott a szora az lett a magyar valtozatban. Ami igenytelen, de gondolom nem eri meg a HidrogenBorOxidnak minden filmhez hozzaertott keresni.

A mi banatunk...

Előzmény: Efreet (527)
dr_strange Creative Commons License 2001.07.05 0 0 535
szerintem Éowyn a figyelteket többes szám harmadik személy múlt időben gondolta...:-)
Előzmény: Bokazokni (534)
Bokazokni Creative Commons License 2001.07.05 0 0 534
Sziasztok!
A tegnapi hozzászólásom eléggé fikázósra és negatívra sikeredett, sorry. Csak kicsit csalódtam a miniseriesben, ennyi. Én minden évben elolvasom a könyvet, és egyre nagyobb hatással van rám. Ilyenkor tisztára be vagyok sózva, és minden havernak, akit érdekel az ilyesmi, ajánlom, hogy olvassa el. De többen azt mondták, hogy oksi, érdekes, elolvassák, de úgy is lesz az "éjdzsbíón" a film. És megnéztem a filmet, és elszomorodtam...mert ha a Miniseries alapján ítélik meg a Dűnét, akkor nem jó vágányon vannak. Nem rossz ez a film annyira, csak az a Dűne-feeling hiányzik belőle, amit az előző filmbe sikerült átvinni a könyvből.

Beren: igazad van, elnézést kérek, tényleg, a Lynch-filmben volt az, hogy holtan találták, a könyvben meg utalnak rá, hogy nem sikerült elevenen elfogni :)

Éowyn: szerintem nem csak a látványra figyelünk, igaz, a Dűnében nem az a lényeg, de mivel scifi-ről van szó, az sem elhanyagolható :)
Meg ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, többeket is (engem is) ugyanaz bántott a miniseriessel kapcsolatban, azaz a szereplők ábrázolása (belsőleg)

byee

Éowyn Creative Commons License 2001.07.05 0 0 533
Sziasztok! Azért megnyugodva láttam itt, a topicban, hogy nem én olvastam régen a könyvet, hanem ez a film tényleg nem az igazi. Volt néhány poén, amit nem lett volna szabad az elején lelőni pl. hogy miért kellett volna Paulnak lánynak születnie, illetve a találkozás a hercegnővel. Ennek ellenére a legnagyobb csalódás Paul: hiányzik belőle minden erő és megfontoltság, ami a könyvben kisugárzott. Sajnálom, hogy csak a látványra figyeltek.
Vegetable Creative Commons License 2001.07.05 0 0 532
ÉN se... *hüpp!* (holnap megkapom a két HMM kiegészitő CDt, szerintem akkor fog izgatni, ha azokat kipróbáltam, és még akkor se megy... :-DDD)
Előzmény: Efreet (531)
Efreet Creative Commons License 2001.07.05 0 0 531
nekem egérrel megy... nemtudom miért nem akarja az igazságot... másnap pont játszottam vele... nemt'om mi lehet. :(
Előzmény: Vegetable (529)
Efreet Creative Commons License 2001.07.05 0 0 530
http://www.scifi.com/dune/feat15.html

A Messiást és a Gyermekeit egy adagban csinálják meg (érthető), azt írja, ha minden jól megy, nyáron elkezdik az előkészítéseket.

Ezzel magyarázza, hogy Irluant jobban előszedte a mostani kissorozatban, mert ott viszont rengeteg szerepe lesz.

Előzmény: Beren (528)
Vegetable Creative Commons License 2001.07.05 0 0 529
Még nem láttam, de nem értem, miért kell azért litániázni, hogy féljenek? :-)o (leesett az állam :o)
Ui: Egyelőre kisérleti stádiumban... 1 müx, de komoly bajaim vannak angol nemtudásom mián, már meghaltam párszor... 2 valamiért nem indul, csak addig, hogy válasszd ki, kivel játszanál, de most az 1el vacakolok... (bár ha megmondod, hogy kell... betüvel és egérrel nem :( )
Előzmény: Efreet (527)
Beren Creative Commons License 2001.07.05 0 0 528
Akkor az öreg boszorkányról lemaradtam (éppen macskát etettem)... (:o)
Azt nem hiszem, hogy ne tudnának jó gyerek, v. tinédzser színészt találni, lásd pl.: Hatodik érzék, kiskölyök, most nem jut eszembe a neve. Ő kicsit fiatal, de biztos van hasonló tehetségű, megfelelő korú kölyök.
"Lesz gond a Children Of Dune-nél". Miért, azt is meg akarják csinálni?
Azért annak örülök, hogy már számtalanszor végigolvastam a könyveket, és így nem sikerült lerombolni bennem a könyv világáról kialakult képeket...
Előzmény: Efreet (527)
Efreet Creative Commons License 2001.07.05 0 0 527
Csak néhány gyors reflex:
Beren:
-Gaius ott volt az elején, tesztelt (az az indián sámánnő volt az) :)
-Krisz még nem volt, (illett volna) de lesz bőséggel. Amúgy a kukac szájában volt ezerszám :)
-Na igen... az önuralom, és az intrika mesterei...
-De, sajnos.. viszont még mindig évekkel fiatalabb a Kyle srácnál a másik filmből, és egy 15 éves gyereket nem hiszem, hogy túl egyszerű összeszedni forgatásra... :) (lesz gond a Childre of Dune-nel :))
-Hát még hogy fog tetszeni, amikor Jessica fogai is izzanak az uv-ben (Lynchnél meg néha homlokra vagy arcközépre festettek) :)
-TVfilm, bár ez nem magyaráz semmit...

Bokazokni: A Piter-rel szóló pár mondatoddal tökéletesen egyetértek... szegény "Twisted Mentat"... nekem Gurney is túl idős lett, meg rengeteg apróság, de összességében csakazértis tetszik :))
(jobb, mint egy bizonyos nemrég kijött játék világhoz, és környezethez való tartása...)

A szinkron teljesen jó (:)))), a Mahdi-t (messiást) teljesen jól ejtették ki, a MuadDib eddig csak a látomásokban hangzott el, kántálva. A sztiltruhák nem tudom miért kellettek, hasonló bajom volt a Félelem-litánia, és a Féreg-ima (áldott az Ő jövése és menése...) elferdítésével, lehet, hogy nem szabadott használniuk az eredeti fordítást?

Megint azt mondom, nem szabad összehasonlítani a Lynch-féle változattal, azt egy olyan rendező rakta össze, egy gondolatébresztő film, ez pedig inkább akciójellegű. Ferdítések mindkettőben vannak, sajnos nem voltak hajlandóak nekiállni egy az egyben az eredetit visszahozni. Ezzel a Dűne-rajongóknak baja van, akik nem ismerik, azoknak egy TV-be való akciófilm-kissorozat. És ők vannak többen. :)

ui: Vegetable: játékok mennek?

Beren Creative Commons License 2001.07.05 0 0 526
Ez az egész egy B kategóriás PC game átvezető animjaira hasonlít, bár abból is láttam már jobbat...
Csak egy pár megjegyzés:
- Hol volt Gaius Helen Mohiam (remélem, jól írtam...). A könyvben a "teszt" szerintem igen fontos.
- Nem láttam egy kriszkést se, pedig ennek is nagy a jelentősége.
- Hisztériás Bene Gesserit-ek (lásd Lady Jessica)?...
- Nem túl idős ez a Paul gyerek?
- Az UV-s ibad-szem télleg gáz... Az összes szereplő úgy néz ki tőle, mint egy duplára tágult szemű kábítószerfüggő. A Lynch féle múviban emlékeim szerint kézzel festegették a szemeket, az sokkal jobban nézett ki.
- Színészi teljesítmény=0, esetleg -1.
És ez csak úgy két másodperc alatt jutott eszembe, kis gondolkodással lehetne még folytatni órákig.
Ja, Bokazokni! Én úgy emléxem, hogy a könyvben a Harkonnen fürkészvadász-kezelőt a kissé túlbuzgó Atreides katonák ölték meg.
bundee Creative Commons License 2001.07.05 0 0 525
annyit felejtettem el, hogy vegulis mit varunk, hisz ez egy "tv-movie", es nem pedig egy film...

de akkor is, ez meggyalazasa a dunenek

bundee

Előzmény: bundee (524)
bundee Creative Commons License 2001.07.05 0 0 524
na, megneztem, gondoltam, jobb lesz magyarul, mint angolul :) hat, 1 fokkal jobb, mert nem vesziti el az ember olyan konnyen a fonalat :)

viszont a stilt ruha (cirkoruha), kisse erdekesen hangzott :) nameg, mach-ti kiejtessel mondogatta az osszes magyar hang a muad-dib-et :)

tragikus, erre csak ezt tudom mondani - idonkent meg a cg is botranyosan primitiv volt - viszont a diszlet es a jelmez az nagyon jo - semmi mas nem jo ebben a filmben...

bundee

Abellio Creative Commons License 2001.07.05 0 0 523
gyilokszonda...
mar majdnem olyan jo, mint a mimikrista az Atreides Hazbol
Előzmény: Bokazokni (522)
Bokazokni Creative Commons License 2001.07.05 0 0 522
Ja, és a fürkészvadász is jól meg volt csinálva!! (vagyis gyilokszonda, vagy hogy hívták itt)
;-))
Bokazokni Creative Commons License 2001.07.05 0 0 521
Hali!
BokaZokni vagyok, régebben nyitottam egy Dűne topicot, mert nem vettem észre, hogy ez is létezik, sorry :-((
Olvastam a könyvet, láttam a Lynch-féle változatot, meg szerencsére megvan a Tv-edititon is, így kiváncsian vártam a Miniseriest is. Ma láttam először. Hasonlóan hozzátok nagy fanatikus vagyok, így már csak kiváncsiságból is megnézem a többit is, de különben nekem se tetszik....
Valaki a Babylon 5-höz hasonlította, jogasan, kicsit gázosnak tűntek nekem a számítógépes jelenetek. Szerintem a jellemábrázolás (hogy ilyen nagy szavakkal dobálozzak ;-)) lett elszúrva nagyon, csak "úgy vannak" a szereplők, nem kristályosodik ki az egyéniségük, mint a Lynch-verzióban. Ez persze az ott szerepeltetett nagyszerű színészeknek is köszönhető. Először, amikor olvastam, hogy 3x 90 perc, nagyon örültem, mert akkor ugye sokkal jobban hű tud maradni a könvy cselekményéhez a sorozat. De azért voltak benne gagyik.... nem tudom hogy vagytok vele, de nekem nem jött be a párszor már említett Irulan hercegnős romantikus szál, Yueh feleségének megmutása is gázos volt, hogy ott volt abban a kapszulában. Meg a Harkonnen szabotőr, aki a fürkészvadászt irányította, és ott rohangál a palotában...na...ő a küldetés sikertelensége után megölte magát, úgy jobban jött ki dolog szerintem.
Két szereplő ábrázolásában csalódtam nagyon: Piter De Vries, és Paul. Piter a régi filmben iszonyú jól el volt találva, fanasztikus volt, ravasz, és olyan őrült...pl. a régi filmben amikor a báró megszidja, hogy túl korán ölte meg Yueht, és ő meg kaparja az állát, és idegességében ugrál az ujja, na az kész, óriási.
Paul itt tényleg egy hisztis kölyökhöz hasonlított. Thufir Hawat nem egy szívbajos figura, támadják a palotát, erre ő nyugiba lesétál a lépcsőn, kiáll a terem közepére, és ordít :) (najó, bocs, mindenbe nem kötök bele :-))
Illetve még egy dologba.... Duncan Idaho halála...hát az nagyon ciki volt, hogy ott a bomba meg minden....a könyvben, és az eredeti filmben is önfeláldozóan, hősiesen halt meg, és ez azért kellett volna szerintem ebbe is. Ahogy az egyik újságban írták: a Dűne nagyon jól eltalálta a hősi és dark stílus egyensúlyát. Eposzi, misztikus hangulat, filozófikus vonások, nekem ezek hiányoztak ebből a Miniseriesből. Meg a voice-over egy kcsit, hogy halljuk mit gondolnak a szereplők, kicsit fontos lett volna szerintem. Ornik viszont jók voltak ;-))
Bocs a sok rizsáért!!!!!!
Sziasztok
Efreet Creative Commons License 2001.07.04 0 0 520
én jól szórakoztam rajta... ismét :) haverral végigröhögtük a szinkron érdekességeit :) maradok az angolszöveg+arab feliratnál... úgy autentikusabb :))
Vegetable Creative Commons License 2001.07.04 0 0 519
Én majd akkor látom, ha itt lesz a kazetta... :o)
Előzmény: Beren (517)
Shrek Creative Commons License 2001.07.04 0 0 518
Szvsz elég lenne egyszer leadni. Mondjuk a kukába. Botrányos.
Előzmény: Efreet (512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!