Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2014.09.26 0 0 103

Látom eljegyezted már magad a kis gömbhasúakkal:-) 

Előzmény: Lora1213 (102)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 102

Igen, tudom, a hely.   Nincs nagy választék.  Minden ablak foglalt.

Előzmény: anblock_italia (101)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.25 0 0 101

Lora kedves, ezeknek a kis virágoknak semmi más igényük nincs, mint hogy megtaláld nekik a számukra legkedvezőbb helyet! Én általában egymás közelében szoktam tartani őket, párosával, de most a két rózsaszín egész más helyen volt, és ha zongorázni tudnám a különbséget...! Bár most egyik sem annyira szép, mint kellene lennie, de mondjuk egy tízes skálán az egyik 2, a másik 6 pontot kaphatna. Na talán holnap lefotózom őket.

Előzmény: Lora1213 (86)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.23 0 0 100

Tényleg nagyon  hideg van..., de csak nem lesz ez így most már mindig..., igaz, az idén annyit reménykedtünk a jobb időben, és hiába..., azt reméltük, legalább az ősz kellemes lesz. Hát úgy tűnik ez sem jön össze:-(

Előzmény: f.ildikó (99)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.23 0 0 99

Ma reggel már olyan hideg volt :(  .... körbejártam az állományt és 1-2 színes levelet már találtam. És holnap hajnalra még hidegebbet mondanak. Azt hiszem a kicsiket berakom fedett helyre. :(

 

CBNora Creative Commons License 2014.09.22 0 0 98

Ha csak egyet tarthatnék, én a piros-sárgát választanám, persze tetszik mindegyik, elsősorban a kétszínűek.

A rózsaszín-sárgának sérült volt a törzse, lehet, hogy ez is közrejátszott abban, hogy tönkrement. Egyszer lakásfelújításnál ráejtettek egy nehéz deszkát. Túlélte, de a törzsén csúnya seb maradt.

Előzmény: anblock_italia (97)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.22 0 0 97

Vicces,mert tudod, hogy mennyire oda voltam értük, de mindig tönkrementek..., aztán egyszer azt mondtam, hogy nem baj,mert úgysincs helye a kertünkben a piros(mert ez ugye tényleg piros, nem úgy mint az annak mondott leanderek) színnek a kertünkben, de egyszerűen túlél mindent:-) Pedig semmi kegyben nem részesül, épp csak hogy locsolom, de pompázik autókeréknyi nagyságban egész nyáron. Bezzeg amit féltek, óvok, azok nem igyekeznek annyira, pl. ugyanez a rózsaszín-sárga kombinációban, az nem érzi magát olyan jól.

Előzmény: CBNora (96)
CBNora Creative Commons License 2014.09.22 0 0 96

Már csak az egyik, a piros-sárga.

Előzmény: anblock_italia (95)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.22 0 0 95

Szia Nóra! Megvannak még a hatalmas sétányrózsáid?

Előzmény: CBNora (88)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 94

Kicsit korán jön ez a bepakolás...  

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 93

Köszönjük!

Szeretjük őket. A nejem meg is haragudott a háttérképért, hogy leszedtem hozzá a virágokat, de majd nyitnak másikat. :)

Kicsit bajosabb teleltetni őket ,mint a leandereket. A fűtött hely miatt az atka, levéltetű, pajzstetű, molytetű télen állandó gond, ezért permetezni kell őket betelelés előtt és kitelelés után is.

Magtokra vadászok, de a szobai hibik mindig ellökték azokat ezideig.

Szeretnek virítani. A tavaszi földfelújítást , vagy átültetést meghálálják.

Előzmény: f.ildikó (92)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.21 0 0 92

Gyönyörű hibiszkuszaid vannak! És mennyi! :)

Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 91

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 90

Na még egy pár kép. :)

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 89

Üdv !

Néhány mai kép.

 

CBNora Creative Commons License 2014.09.20 0 0 88

Kevés szabad időm van mostanában, és annak elég nagy részét inkább rovarászással töltöm. Meglátszik a kerten. Vannak azért időnként szép részletek, de makro objektív van a gépemen, azzal nem olyan jó kertet fotózni, és nem szívesen cserélgetem.

Előzmény: ReeDonLee (87)
ReeDonLee Creative Commons License 2014.09.20 0 0 87

Nóra, ez gyönyörű!!!! Rég  láttalak!! :-)

Előzmény: CBNora (85)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 86

Ez csudaszép !   Kb ilyet láttam,amikor megkívántam ezt a növényt.  

Sajnos az enyém közelébe sem jöhet.

Előzmény: CBNora (85)
CBNora Creative Commons License 2014.09.20 0 0 85

Véletlenül beleolvastam a topikba, és nem tudom megállni, hogy föl ne tegyem az enyémeket. Ezt ma fotóztam.

 

 

Elég későn szoktam előszedni, mert kora tavasszal a palántáktól nem fér el az ablakban, kirakni pedig itt csak későn lehet. Idén nem szedtem szét, csak elkezdtem locsolni az ősszel elpakolt cserepeket. Jövőre már szét kell majd szedni.

Ezek délelőtt kapnak napot, de csak ritkán éri őket az eső. Úgy vettem észre, nem tesz jót nekik, ha vizes a lombjuk. Télen a fűtetlen szobánkban tárolom. Egyszer a kaktuszokkal teleltettem, akkor nem hajtott ki, talán az már túl hideg volt nekik.

Előzmény: anblock_italia (49)
sziszko7212 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 84

És tényleg....köszönöm!!!:-)Fogalmam sincs,hogy került hozzám,csak néztem..szép egyébként a fürtös kékségével,csak maga a virág furcsa,hogy nincs szétnyílva.

anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 83

Bevallom, valami szebbet reméltem...

Előzmény: Törölt nick (80)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 82

:-) Akkor farkastól nem kell félnünk, mert nekünk az utcán van! Igaz, meg kellene főzni..., de hátha így is óvakodnak:-)

Előzmény: Törölt nick (80)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 81

Sisakvirág lesz ez. Nem emlékeztem, csak úgy a virágod formája miatt jutott az eszembe ez a név, de a neten megnézve az lesz:-)

 

Előzmény: sziszko7212 (76)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.19 0 0 80

Sisakvirág.

Ennek a főzetével irtották régen a farkasokat.

Előzmény: anblock_italia (79)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 79

Nem, nem az, ahogy néztem a képeket egészen más a levele..., de olyan, amilyen az enyém lesz, majd megkérdezem attól, aki adta nekem, ha addig nem lesz megfejtés:-)

Előzmény: anblock_italia (78)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 78

A levele nagyon ismerős..., igen,megvan, én is kaptam valakitől, ha jól emlékszem azt mondta, hogy csomós harangvirág a neve, nálam is végre tele van bimbóval, az is segített a felismerésben, de nyílni még nem nyílik, izgatottan várom!

Előzmény: sziszko7212 (76)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 77

Üvegházak nem is voltak, csak dupla falu fóliasátrak, kettő, amik gondolom idővel elöregedtek, és tán felújítani már nem érte meg. Nekem nem voltak képeim, így én csak szavakkal dicsérhetem, amit akkoriban láttunk, de valaki valamikor küldött nekem néhány képet, de hogy hol is lehetnek, azt nem tudom...:-( Különösen jó volt, hogy nem álltak az ember sarkában, nyugodtan sétálhattunk amennyit és ahol akartunk. De, mint írtam, mi is tapasztaltuk utóbb a hanyatlás jeleit.

De azért mutatok valamit:

 

     

 

Többek között ezek a növények tőlük származnak, ma is megvannak, csak már sajnos nem pont így néznek ki:-( Az elefántfül..., hááát, még csak, csak elmegy, de a Tamaja, amit "leszőlővirágozott Ildikó:-), olyan volt télen, és olyan volt nyáron. És a galérián is gyönyörűek voltak a kicsinyek, de már nem azok, épp hogy csak éldegélnek. Ennek okát én főleg a téli tartásukban gyanítom, régebben sokkal kellemesebb hőmérséklet volt a nappalinkban, olyan 22 fok körül, mostanában ha jönnek az unokák, akkor néha már a 21 fokot is elérjük, de általában 19 fok van, úgy tűnik ez kevés nekik, mert hiába csinálok kicsiket, újakat, már nem akarják magukat jól érezni:-( 

Ha látnátok a Tamaját, amire most azt mondták, hogy szép...:-( Valamit ki kellene találnom, hogy újra szépek legyenek.

 

Előzmény: anyunya (73)
sziszko7212 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 76

Bocsi az off miatt,nem mediterrán,de úgy egyébként halvány lila gőzöm sincs,hogy ez mi,és hogy került a kertembe....

Ötlet,Valaki?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.19 0 0 75

Bocs a TSZ tanya már Harc falu szélén volt ha jól emlékszem.

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.19 0 0 74

Nem engedett fel a hölgy, pedig csak mi voltunk ott vevőként. Csak ott lenn a patakparti udvarban voltuk, meg volt ott egy terasz. Végül vettünk egy káki oltványt, egy krémszínű virágú gránátalmát és egy petrezselyem levelű clematist. Talán annak a dinnyének jobban örültünk amit visszafelé jövet a falu szélén a régi téesz udvarnál vettünk.

Előzmény: anblock_italia (72)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!