Keresés

Részletes keresés

Emőke1 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 646

www.ferenczporta.hu

 

Szalafőn van, mi már kétszer voltunk. Ajánlom! 

Előzmény: lac-01 (645)
lac-01 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 645

Sziasztok,

 

Nyáron az Örségbe tervezünk "nyaralást".

Létezik úgynevezett "bababarát" szállás is arrafelé?

9 hónapos csecsemővel mennénk 5-7 napra.

 

Köszönöm,

Geológus Creative Commons License 2011.12.02 0 0 644

Ezek között a könyvek között van egy az Őrségről is. A címe: Mítoszok őre, Velemér.

pokobra Creative Commons License 2011.09.06 0 0 643

Az egyik vendégem autójának akkumulátora az udvarunkon mondta fel a szolgálatot. Néhány órán belül kapott egy újat, anélkül, hogy egy lépést kellett volna tennie.




A veleméri Cserépmadár szállás utcafrontja


Az Őrségben sok minden házhoz jön. Reggel kilenckor dudál a reggeliztető-autó, ahol süteményt, tejet, felvágottat, kenyeret lehet venni. Dudál a postásautó is, mert a postahivatalt bezárták és egy mozgóposta van helyette. Vasárnaponként a nyeles fagylaltot, meg a rántott és fagyasztott csirkecombot hozza egy autó, de van ruhafélékkel és mással házaló kereskedő is. Házhoz hozzák az ebédemet is egy nagyon rokonszenves fehér furgonnal.

Csak mostanában tudatosodott bennem, hogy hasonló a helyzet az autójavítással is, amiből talán egy kis üzlet-élénkülést is lehetne csinálni - ha akad érdeklődő.

Szente Rudolf zalabaksai autószerelő ugyanis sokszor elvitte már az autómat a portámról javítás céljából és ugyanannyiszor vissza is hozta kijavítva.

Ebből önként kínálkozik a gondolat, hogy ugyanezt a kedves vendég autójával is megtehetné. Mindig akadhat egy autó életében olyan pillanat, amikor el kell vinni szerelőhöz, csak sajnáljuk rá a pénzt, mert annyi sohasincs, amennyit a városi szerelő kér érte. Megoldható azonban a helyzet. Ha ez egy tervezhető szerelés (például vizsgáztatás, újrafestés, stb.), akkor azt egybe lehet kötni egy nyaralással.

Néhány évvel ezelőtt megkérdeztem Szente Rudolf mestert, mennyi az ő óradíja, s azt mondta, hogy 1200 Ft. Ugyanezt megkérdeztem egy pesti szerelőtől is, aki 6000 Ft-ot mondott. Jól érzékelhető, markáns különbség van a két szám között. A pesti szerelő nem köntörfalazott, hanem férfiasan a képembe vágta az árait. Én meg eloldalogtam Szente Rudolf mester műhelyébe, ahol derék emberek segítettek rajtam töredékáron.

Ha e sorok olvasója is valami hasonlót szeretne, akkor annak nincs akadálya (a távolságot éppen ennek a nyaralás-ötletnek köszönhetően már nem kell akadálynak tekinteni). Az árak azóta változhattak mindkét helyen, de a különbség jellege nyilván megmaradt azóta is. Itt jelentősen olcsóbb.

Ha egy nagyobb javításról van szó, a különbségből jót lehet nyaralni Veleméren. Szente Rudolf mester elviszi a Cserépmadár szállás udvaráról a javításra szoruló autót, s ugyanoda hozza vissza kijavítva. Az autó tulajdonosának nem kell sort állnia sehol, pihenhet egy jót a javítás ideje alatt Veleméren.

Én évek óta ehhez a mesterhez járok, néhányszor kihúzott már a totálkárból is, s csak a legjobbakat tudom róla mondani. Ajánlom mindenkinek!

Szente Rudolf autószerelő telefonszáma: (30)929-2571

pokobra Creative Commons License 2011.09.06 0 0 642

 

Augusztusban pompázik az árnyékliliom a veleméri Csinyálóház előtt.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 640

Üdv.!Így van,pihentünk és élmény is volt bőven.Sajnos a nagy meleg miatt csak a délelőtti órákban nézelődtünk,és nem kimondottan a Belső-Őrséget kerestük fel.De ami késik,nem múlik...

Őriszentpéter-Nagyrákos volt a felfedezendő hely a néhány nap alatt.Szállás Őriszentpéteren a Taligakerék vendégház.

Előzmény: pokobra (638)
pokobra Creative Commons License 2011.08.25 0 0 639

 

A veleméri Cserépmadár szállás pályázatot hirdetett nagylátószögű objektívvel készített belső képek készítésére. Az itt bemutatott kép (és még néhány további kép) készítője 70 000 Ft-os szállásutalványt nyert.

pokobra Creative Commons License 2011.08.25 0 0 638

Lassan vége a szezonnak az Őrségben.

 

Kinek milyen volt?

 

A magyarszombatfai Vadászati Kiállítás ez év végén bezár. Mások új szálláshely építését tervezik.

 

Néhány ezer vendégünk meg kipihenten, élményekkel gyarapodva tért vissza a városokba.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.01 0 0 637

Sziasztok!Augusztus közepén én is elutazom a családommal néhány napra az Őrségbe. A Taligakerék vendégház lesz a szállásunk Őriszentpéteren.Innen járunk be néhány helyet,ami ebbe a néhány napba belefér.

Geológus Creative Commons License 2011.07.29 0 0 636
pokobra Creative Commons License 2011.07.23 0 0 635
pokobra Creative Commons License 2011.07.23 0 0 634

 

Veleméri domboldal.

pokobra Creative Commons License 2011.07.23 0 0 633

 

Őrségi parasztház homlokzata Veleméren, a kúpcserépen a százéves agyagmadár - egy valaha élt gerencsér munkája.

Előzmény: pokobra (632)
pokobra Creative Commons License 2011.07.23 0 0 632
pokobra Creative Commons License 2011.07.02 0 0 631

 

Részlet a veleméri Cserépmadár szállás Belső szobájából: ez az "istenné tevő ágy".

Azonban csak akkor tesz Istenné (halhatatlanná, teremtővé), ha gyermeket nemz benne az ember.

Erre tulajdonképpen lehetősége is kínálkozhat annak, aki ott szállást foglal és viszi az engedelmes feleségét is magával.

 

www.cserepmadar.hu

 

A béke szigete.

pokobra Creative Commons License 2011.06.16 0 0 630
Geológus Creative Commons License 2011.06.12 0 0 629

 

Riegersburg távolról.

Előzmény: Geológus (628)
Geológus Creative Commons License 2011.06.12 0 0 628

Lemaradt a kép.

Előzmény: Geológus (627)
Geológus Creative Commons License 2011.06.12 0 0 627

A rakicsányi Batthyány-kastély (Muravidék).

Előzmény: Geológus (626)
Geológus Creative Commons License 2011.06.12 0 0 626

Igen, a tavalyi árak már aligha érdekesek. Több ok miatt változhatnak az árak.

 

Pl., ha három napra, vagy hosszabb időre jön a kedves vendég, akkor kedvezményt kaphat.

 

 

 

Szibériai nőszirom Veleméren

Előzmény: lindi09 (625)
lindi09 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 625

Egy fórumozó szálláskereső kérdésére válaszolva adtam a linket. Nem tudom az árakat, mert én is tisztában vagyok vele, hogy minden megállapodás kérdése. Pusztán ötletet akartam adni. Évekkel ezelőtt töltöttünk néhány napot ott, nagyon kellemes, tiszta, minden tekintetben jó hely volt, jól éreztük ott magunkat. Az árakra egyrészt nem emlékeszem, másrészt már úgysem érvényesek, nekünk akkor reálisnak és megfelelőnek tűnt.

Előzmény: Geológus (623)
Geológus Creative Commons License 2011.05.09 0 0 624

Geológus Creative Commons License 2011.05.08 0 0 623

Ismereteim szerint az őrségi árak

 

- 2000 Ft/fő/éj-től (ezt el lehet érni a Cserépmadár szálláson a last minute kedvezménnyel), a

 

-15 000 Ft/fő/éj-ig (ezt meg a Csinyálóházban lehet kifizetni, ha csak ketten jönnek az 5 ágyas önálló lakosztályba)

 

terjednek. Azaz itt az Őrségben is van eltérés.

 

Sajnos sokan csak az árakra figyelnek, az egyéb körülményekre nem. Szerencsére olcsón is lehet tiszta és összkomfortos szállást kapni az Őrségben, de ezen túl már igen nagyok lehetnek az eltérések. Akit az áron kívül az egyéb körülmények is is érdekelnek, annak több mindenre kell figyelnie.

 

A fenti árak egyébként ugyanazon a portán, hasonló (kitűnő) minőségű épületekben érhetők el.

 

A különbség nem a szállásban, vagy a szolgáltatásban, hanem a foglalás módjában van.

Előzmény: lindi09 (622)
lindi09 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 622

Azt nem tudom mennyire olcsó, de nagyon kellemes hely:

http://vendegmarasztalo.extra.hu/

Azt gondolom eléggé hasonlóak az árak a környéken.

Előzmény: lac-01 (616)
Geológus Creative Commons License 2011.05.07 0 0 621
pokobra Creative Commons License 2011.04.04 0 0 620
pokobra Creative Commons License 2011.04.03 0 0 619
pokobra Creative Commons License 2011.04.01 0 0 618
Emőke1 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 617

www.orseg.lap.hu

 

A szállások 3000,-/fő/éjtől indulnak. Nézz szét ezen a lapon, ha kiválasztottad,akkor gyere és kérdezz bátrad:)

 

 

www.orseg-szalafo.hu

 

nagyon jó:)

Előzmény: lac-01 (616)
lac-01 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 616

Olcsó szállást keresek az Őrségben. 

Látom sokan járnak oda, gondolom kapok néhány ötletet.

 

Kösz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!