Keresés

Részletes keresés

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66419

The Way I Am


Whatever..
Dre, just let it run
Aiyyo turn the beat up a little bit
Aiyyo.. this song is for anyone.. fuck it
Just shut up and listen, aiyyo..

I sit back with this pack of Zig Zags and this bag
Of this weed it gives me the shit needed to be
The most meanest MC on this -- on this Earth
And since birth I've been cursed with this curse to just curse
And just blurt this berserk and bizarre shit that works
And it sells and it helps in itself to relieve
All this tension dispensin these sentences
Gettin this stress that's been eatin me recently off of this chest
And I rest again peacefully (peacefully)..
But at least have the decency in you
To leave me alone, when you freaks see me out
In the streets when I'm eatin or feedin my daughter
To not come and speak to me (speak to me)..
I don't know you and no,
I don't owe you a mo-therfuck-in thing
I'm not Mr. N'Sync, I'm not what your friends think
I'm not Mr. Friendly, I can be a prick
If you tempt me my tank is on empty (is on empty)..
No patience is in me and if you offend me
I'm liftin you 10 feet (liftin you 10 feet).. in the air
I don't care who is there and who saw me destroy you
Go call you a lawyer, file you a lawsuit
I'll smile in the courtroom and buy you a wardrobe
I'm tired of arguin' (of arguin')..
I don't mean to be mean but that's all I can be is just me

Chorus


And I am, whatever you say I am
If I wasn't, then why would I say I am?
In the paper, the news everyday I am
Radio won't even play my jam
Cause I am, whatever you say I am
If I wasn't, then why would I say I am?
In the paper, the news everyday I am
I don't know it's just the way I am


Sometimes I just feel like my father, I hate to be bothered
With all of this nonsense it's constant
And, "Oh, it's his lyrical content -
- the song 'Guilty Conscience' has gotten such rotten responses"
And all of this controversy circles me
And it seems like the media immediately
Points a finger at me (finger at me)..
So I point one back at 'em, but not the index or pinkie
Or the ring or the thumb, it's the one you put up
When you don't give a fuck, when you won't just put up
With the bullshit they pull, cause they full of shit too
When a dude's gettin bullied and shoots up his school
And they blame it on Marilyn (on Marilyn).. and the heroin
Where were the parents at? And look where it's at
Middle America, now it's a tragedy
Now it's so sad to see, an upper class ci-ty
Havin this happenin (this happenin)..
Then attack Eminem cause I rap this way (rap this way)..
But I'm glad cause they feed me the fuel that I need for the fire
To burn and it's burnin and I have returned

[Chorus]

I'm so sick and tired of bein admired
That I wish that I would just die or get fired
And dropped from my label and stop with the fables
I'm not gonna be able to top on "My Name is.."
And pigeon-holed into some pop-py sensation
To cop me rotation at rock'n'roll stations
And I just do not got the patience (got the patience)..
To deal with these cocky caucasians who think
I'm some wigger who just tries to be black cause I talk
With an accent, and grab on my balls, so they always keep askin
The same fuckin questions (fuckin questions)..
What school did I go to, what hood I grew up in
The why, the who what when, the where, and the how
'til I'm grabbin my hair and I'm tearin it out
Cause they drivin me crazy (drivin me crazy).. I can't take it
I'm racin, I'm pacin, I stand and I sit
And I'm thankful for ev-ery fan that I get
But I can't take a SHIT, in the bathroom
Without someone standin by it
No I won't sign your autograph
You can call me an asshole I'm glad

 

http://www.youtube.com/watch?v=zW023uHRHIs&feature=related

krezidiesel Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66418

"Szépen, apránként fogják felélni, amire pedig folyamatosan fedezetet nyújt az aktívak megtakarítása."

Ezt nem értem.

Mert szerintem a fogyasztói társadalomban az "aktivak" nagy része eladósodott, és valójában inaktiv(szolgátatóiparban stb dolgozik), ráadásul hamarosan munkanélküli lesz.

Lófax lesz nekik nem megtakaritásuk, és ha valami csoda folytán mégis, akkor kérdéses, hogy lesz e bizalmuk a bankrendszerben, és beteszik-e a pénzüket.

Az is lehet, hogy inkább valamiben tartalékolnak majd(nyersanyag, energiaforrás, stb). (ha egy kis eszük van...)

Előzmény: advocatusdiaboli (66400)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66417

Csak azért, mert sokan vannak és egyre többen, ami alapvetően abnormális, noha civilizációs vívmány (=ártalom).

 

Majd elmúlik ez is.

Előzmény: Törölt nick (66416)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66415

Igen, és fokozhatnám, de minek.

 

Fokozni addig volt értelme, ameddig nem erről szólt minden. Ha 2 év múlva megnézel egy újságot majd, inkább te is tompítani akarod.

Előzmény: Törölt nick (66414)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66412

Persze, nem is az a kérdés, hogy egy-egy pontot ki nyert magasan, hanem az, amit nem csináltál meg: hogy az EGÉSZ lekövethető legyen, vagyis hogy kinek voltak a legjobbak az értékei, valózínűségi alapon és az összes.

 

Nem akarod megcsinálni?

 

Mert én jellemzően a 2. helyen zártam mindegyik részkérdésben... néhol elsőn, kevés esetben a harmadik helyen... jellemzően a második helyen. De sok kérdésnél.

Előzmény: wulfin (66407)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66411
A nyugdíjrendszer enélkül a csőd nélkül is halálra volt ítélve, ez csak a kegyelemdöfés.
Előzmény: advocatusdiaboli (66400)
wulfin Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66408
Ja most nezem ez meg elhamarkodott volt mert 80.9 volt a minimum. Na majd hetfon talan.
Előzmény: wulfin (66407)
wulfin Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66407
Lesz-e iden $80 alatt az olaj kerdesre a kovetkezoket feleltek az emberek sorrendben:

nepiangyal: 85%
borsormester: 50%
galland: 50%
najcki: 50% (najcki majdnem csak 0,100 es 50-es %-okat irt, igy ezt nehez ertekelni)
malocz: 40%
pepii : 40%
uhu20: 40%
wulfin: 40%
kovox: 30%
ayantaqe: 25%
KT: 20%
blackvoid: 20%
Vadista Szandál: 10%
kilenctizenegy: 10%
VB: 10%

nepiangyal magasan nyerte ezt a pontot.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66395)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66403
Nem, nem fog összeomolni, és van alternatívája az ész nélküli hitelből költésnek. Az alternatívája egy kiadós recesszió (már benne vagyunk), utána pedig egy lényegesen mérsékeltebb növekedés.
Az USA valójában csak a tényleges saját értékteremtésénél kb: 10%-al fogyasztott többet, és ekkora visszaesést igenis el lehet viselni. Sőt, a lakosság kb: fele ezt meg sem igazán érzi.
Nem akkora nagy a gáz, mint amekkorának látszik, a most füstté váló óriási pénzek zöme amúgy is virtuális volt, és amúgy sem költötték volna soha el. A bizalom ami igazán a rendszerből hiányozni fog, ez viszont a hitelezést fogja visszavetni.
Előzmény: Törölt nick (66401)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66400
Szerintem ez viszont nem valós veszély - a nyugdíjasok ugyanis nem fogják egy összegben kivenni az alapokban lévő befektetéseiket. Szépen, apránként fogják felélni, amire pedig folyamatosan fedezetet nyújt az aktívak megtakarítása.
Ami most lesz, mert azt nagyjából biztosra vehetjük, hogy a nyakra-főre eladósodás divatja igencsak alább fog hagyni.

Csökkenni fog a nyugdíjalapok vagyona, és sok nyugdíjasnak nem lesz annyi a nyugdíja, mint amivel számolt - ez már most biztos.
De összeomlani nem fog a rendszer.
Előzmény: Törölt nick (66399)
galland Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66398
Ha jól értem, az egész modern nyugdíjrendszerrel nem értesz egyet. Régen ugye volt a család, mint az idősekről gondoskodó intézmény, helyébe lépett az állam. Nehéz olyan befektetési formát találni, ami megőrzi az értékét. Az én értelmezésemben az egész nyugdíjrendszer arra van kitalálva, hogy növekszik a népesség, és a befizetők mindig bőven eltartják a kilépőket. Ahogy te írod, görgetjük az egyre nagyobb tartozást, de nem baj, mert úgyis többen leszünk, és az időseket bőven lesz miből eltartani.
Előzmény: Törölt nick (66396)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66397
Nem látom sok értelmét. Jelenleg a kincstárjegyek/államkötvények csak kicsit hoznak többet, mint a jól elhelyezett, nagy összegű bankbetétek.
Viszont ha nagy a gáz, akkor könnyen lehet, hogy nem lesznek likvidek, nem lehet belőlük gyorsan kiszállni. Bár ekkora problémától nem tartok, de a jelenlegi piaci helyzetben még ennek is nagyobb a kockázata, mint egy jól diverzifikált betét-konstrukciónak.

Ami meg potenciálisan komolyabb hozammal kecsegtet, annak szörnyű a kockázata. Az már nem is befektetés, hanem kaszinó.

Most szerintem az arannyal sem érdemes foglalkozni (hacsak valaki nem jut hozzá potom áron), mert a nagy pénzpiaci turbulenciák miatt őrület nagy az igény rá. Határozottan arra számítok, hogy a kedélyek lecsillapodásával esni fog az ára, és ha sok aranyba menekült befektetőnek lesz szükséges készpénzre, akkor akár zuhanhat is egész komolyat.
Ne felejtsük el, hogy nem is olyan régen 400 dollár körül volt, és ha ennyi nem is lesz, de mondjuk 6-700-ig minden további nélkül visszamászhat. A gépkocsi-gyártás várható krízise miatt a platina ára (ott fogy a legtöbb a katalizátorokban) már mostanra a pár hónappal ezelőtti csúcsának közel felére!!! esett vissza - aki ebbe fektetett, az irdatlan nagyot szívott...

Most szépen ülni kell a popón, és kivárni, amíg megnyugszik mindenki. Aki most ugrál, az sokkal valószínűbb, hogy bukik, semhogy nyerhetne. Sok menő spekuláns fog a következő napokban még tönkremenni (és sokan már tönkre is mentek). Persze lesz pár, aki kaszál.
Előzmény: Heesh (66387)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66395

Lemaradtak a képek. 15% esélyt adtam annak, hogy 150 USD felett lesz az olajár, és 50%-ot annak, hogy 80 USD alatt (is) lesz.

 

Miközben 120 USD volt a tippem az éves átlagra. Érdekes. De akad itt más érdekesség is, take a quick look!

 

 

 

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66394)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66394

Ekkora kincset találtam, idesüssetek!

 

 

 

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66392)
galland Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66393
Igen, sokszor olvastam ezt tőled, és egyet is értek vele egy darabig. De azért nem értem ezt, mert az emberek tényleg befizették a pénzt egy magánnyugdíjpénztárba, tehát a pénztárak fektettek be rosszul. CSAK részvényeket vettek??? Végül is a befizetések mögött valódi teljesítmény volt, "termelés", az ember dolgozott a pénzéért. (Ha jól tudom a magyar TB-nek volt ingatlanvagyona volt a 2. VH előtt, és abból fizette a nyugdíjakat. Erről kevés információm van, csak azt akarom vele mondani, hogy "fizikai" dolgokba fektették a pénzt, nem csak papírokba.) Az amerikai nyugdíjpénztárak csak részvényeket vettek??? Semmi fizikai dolog nincs mögötte?
Előzmény: Törölt nick (66391)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66392

Majdnem megnyertem wulfin kukoricára vonatkozó kérdését, ha emlékeztek még az excelre.

 

Én voltam az, aki azt tippelte, hogy 800 és 400 cent is lesz idén egy bushel. Nos, nem lett 800, csak 799.25, és most sem 400, hanem 408... de azért ez közel van, nem? Kérek egy vígaszdíjat. :-)

 

 

 

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601012&sid=aNFMEtfP9NVE&refer=commodities

 

 

Corn futures for December delivery fell 30 cents, or 6.8 percent, to $4.0825 a bushel just after the opening of regular trading at the Chicago Board of Trade and was still down the exchange limit at 10:42 a.m. local time. The price touched $4.07 on Oct. 8, the lowest for the most-active contract since Dec. 4. Corn has dropped 10 percent this week and is 49 percent lower than a record $7.9925 on June 27.

galland Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66390
Vinnék az aranyat, mint a cukrot, de elfogyott

"Egy hét alatt húsz százalékot drágult idehaza a "nincs"

Hiánycikk lett az arany a magyar piacon. A befektetők vinnék, mint a cukrot, csak épp nincs. Egy uncia "nincs" most 180 ezer forint, holott egy hete még 150 ezer volt.

Az elmúlt egy hétben folyamatosan növekedett a kereslet az arany iránt, ma pedig „őrültek háza van” – mondták a Népszabadságnak a BÁV Zrt. nemesfémosztályán. Ha valaki most akar befektetési aranyat, rudat vásárolni annak egyszerűen nem tudják azonnal kielégíteni igényeit. A termelési kapacitás véges – fogalmaztak.

– Ott tartunk, hogy az osztrák pénzverde is egy hónapos határidővel vállalja a munkákat. A forint hektikussá vált árfolyammozgása és az arany tőzsdei jegyzésének élénk változása miatt az árak is folyamatosan módosulnak. Ma egy uncia aranyat 180 ezer forintért adnának, ha lenne – jegyezték meg. Ez egy hete még 150 ezer forint volt.
Hétfőn biztosan újra módosítanak az áron, de hogy ez mi és mennyi lesz azt nem merték előre jelezni.

A befektetési arany forgalmazásának másik honi bástyájánál, a MetalArt Zrt.nél is hasonlóképpen fogalmaztak: a helyzet percről percre változik. Jelentősen megnőtt az arany iránt érdeklődők száma. – Mindenki arany után fut – mondta lapunknak Szabó Andrásné vezérigazgató. El senkit sem küldenek, de az kétségtelen, hogy azonnal vagy rövid határidővel senkit sem tudnak kiszolgálni a megnövekedett igények miatt.

Az árakat a megrendelés napján adottaknak megfelelően rögzítik, és akkor fizetni is kell. Vagyis a számlát nem a szállítás napján kell rendezni. A helyzetre jellemző, hogy eddig elsősorban cégek vásároltak befektetési szándékkel, most nagy számban megjelentek a magánszemélyek is."

Csődbe mehet a Ford, a Chrysler és a GM?

"Borús képet festett az amerikai autógyártók jövőjéről a Standard & Poor's elemzője, véleménye szerint ugyanis az amerikai gazdaság lassulása és a csökkenő értékesítések miatt akár csődbe is mehet a Ford, a GM és a Chrysler.

Csődbe mehet a General Motors, a Ford és a Chrysler az amerikai gazdaság lassulása és az autóértékesítések zuhanása következtében - nyilatkozta a Standard & Poor’s elemzője a Bloombergnek. Az elemző hozzátette, hogy leminősítheti a GM és a Ford hiteleit, amelyeket már most is a bóvli kötvény kategóriába sorol.

"A makrokörnyezet elsöpörheti az autógyártókat" – nyilatkozta az elemző egy interjúban a Bloomergnek. A várakozások szerint a 2009-es autóértékesítések a legalacsonyabb szintet érhetik el 1992 óta.

Az amerikai autószektor évek óta tartó problémái az utóbbi hónapokban a hitelpiaci válság elmélyülésével egyre súlyosbodtak, ugyanis a lakosság a hitelfelvételi lehetőségek beszűkülésével találta szembe magát. Az amerikai autóértékesítések szeptemberben 15 éve nem látott mélypontra zuhantak, közel 27 százalékkal csökkentek."
galland Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66389
Heesh Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66388
Állítólag az itthoni földek sokkal olcsóbbak, mint az EU-s. 10-szeres szorzó rémlik.
Előzmény: advocatusdiaboli (66385)
Heesh Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66387
Diszkont kincstárjegy/államkötvény?
Előzmény: advocatusdiaboli (66386)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66386
Ezt most nem értem. Segíts. :-))
Előzmény: Heesh (66381)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66385
Nem jó, de legalább biztos. :-)) És ha nagyon nagy a baj, akkor viszont jó. Ha másért nem, hát azért, mert mindenképpen jelentős érték marad, valamilyen relációban elvesztheti értékének akár a felét is, de mégis érték marad.
A föld-ingatlan sem rossz dolog, de mindkettőről az a véleményem, hogy a nagyon hosszú ideig bele lehet szorulni. Az ingatlanpiac az USA-ban és Nyugat-Európában "túlfejlesztett" lett, túl sok spekulatív befektetés volt (Spanyolországban például az ingatlanforgalom 60%-a befektetési célú volt), így az elkészült ingatlanok nagy részére kérdéses, hogy lesz-e valós piaci kereslet. Ez igaz még a hazai ingatlanpiacról is, mindenütt lakóparkok nőnek ki, a lakásállomány és irodaállomány dinamikusan nő - miközben a lakosság lélekszáma csökken, fizetőképessége stagnál.

Peches esetben egy évtizedre bele lehet ragadni egy lakáscélú befektetésbe úgy, hogy nem lehet belőle nyereséggel kiszállni. Ezért nem is preferálom. A földet sem igazán, az egész EU túltermel, és szerintem ez nem lesz másképpen a közeljövőben sem. Persze el lehet adni, bérbe lehet adni - de nagy üzlet nincs benne (csak ha tényleg csinálja az ember, szakértelemmel és nagy energiabedobással, és talán ez így is van jól).
Szerintem semmiféle nagyszabású összedőlés nem lesz, valahol a mélypont közelében vagyunk, de egy jócskán visszafékezett és sokkal kisebb likviditású világra számítok.

Itt meg jól jön, ha likvid az ember. Az pedig készpénzt, Au-t jelent.
Előzmény: jee_c (66382)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66383

Én se aggódom. csak és kizárólag fizikai létezőt vásárolok. Mondjuk én sose 'hittem' a tőzsdében, nekem régen is kaszinónak tűnt. Most annyi változott, hogy olyan kaszinó lett, ahol még nyíltan csaltak is egy sort mielőtt felrobbant.

Előzmény: advocatusdiaboli (66380)
jee_c Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66382
Au jó?
Előzmény: advocatusdiaboli (66380)
Heesh Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66381
DKJ?
Előzmény: advocatusdiaboli (66380)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66380
Én jó ideje csöndben kiszálltam minden ilyenből, csak lényegtelen apró befektetéseim vannak (biztosítások és hasonlók). A többi likvid bankbetét, műtárgy, Au.
Nem is idegeskedem túlságosan. ;-)))
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66378)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66378
Hát legalább egy éve azt tanácsolom mindenkinek, hogy az ÖSSZES létező részvényét adja el... Hacsak nem valami überprofi tőzsdés az illető, de akkor meg úgyse fogja megkérdezni a véleményemet -- és milyen helyesen teszi. :-)
Előzmény: advocatusdiaboli (66375)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66377

Nem bántom, mondom, hogy nem tudtam eldönteni, csak vicces volt a sok szappanbuborék. Meg hát a cikk, amit az indexre rittyentettek belőle, az annyira tudomáyosan volt teljesen tudománytalan, hogy az önmagában vicces. Egyébként szeretem az ilyen elméleteket, az kiemelten klassz, hogy 10-20 évente van egy teljes paradigmaváltás. Modellezni sokféleképpen lehet, elvégre geometriát is lehet építeni a végtelenben (sem) találkozó egyenesekre is.

 

Képtelenségnek érzem, hogy legyen időm a lufivilágra komolyabban. Érdekes, de én leragadtam az általános relativitáselméletnél meg a kvantummecanikánál. Bármi, ami annál újabb elmélet, egyszerűen nem megy át a belső világomba. Az utolsó, amivel érdemben tudtam foglalkozni, a szingularitáselmélet volt, de a matematikájával annak már nem, az annyira sok év lett volna, hogy feladtam. Sőt, lehet, hogy annyira sok év lett volna, hogy életem végéig se értem meg. Volt egy ilyen érzésem, hogy csúnyán belefutottam a szellemi korlátaimba.

Előzmény: Törölt nick (66374)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66376
Nem fogja borítani, sőt, nekem valahogy az az érzésem, hogy a hitelválság után egy kissé megtépázott, nagyon sok (a valóságban úgysem létező, csak bemondásra "elhitt") forrástól ugyan megszabaduló, de mégis sokkal egészségesebb szemléletű világgazdaságot fogunk látni.
Még az sem kizárt, hogy egy szemléleti trendfordulót hoz, és végre az USA-beli ifjú titánok mindegyike sem akar kizárólag ügyvéd vagy bankár lenni, helyette valami valódi, értékteremtő foglalkozásra kezd vágyni.
Bár lehet, hogy ez túlzottan optimista elvárás - de a valóban súlyos válságok általában szemléleti váltást is hoztak.
Előzmény: nájcki (66371)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66375
Nyugodj meg, nem azért nem látod át a mostani káoszban, hogy mi a valós folyamat és mi nem, mert ennyire inkompetens vagy, hanem azért, mert még az adott folyamatokat elindítók sem látják át.
A sokszoros tőkeáttétes, származékos piacok éppen ezért kellene, hogy első számú közellenséggé váljanak: mindent összekutyulnak, összemossák a kamu spekulációt a valódi, izzadtságos munkával, és még a hivatásszerűen ezzel foglalkozók számára is rövid úton teljesen kibogozhatatlanná teszik a szálakat.
És amikor dőlnek, akkor rádőlnek arra is, ami nem ezt érdemli.

Várjuk ki a végét, az a gyanúm, hogy fél év múlva nem lesz túl nagy becsülete a brókernek, és senki nem fog dicsekedni azzal, ha pénzügyi-befektetési területen dolgozik. Már, ha még lesz ott munkája. De a világ valószínűleg így jár jobban.

Az olajár meg szerintem könnyen bekóstolhatja nemsokára a 60 dollárt is. A kínai részvényektől meg meg kellene szabadulni... Sőt, venni szerintem semmilyet nem érdemes. Biztos lesz, ami pedig nagyot fog visszapattanni, de akkor sem...
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!