Keresés

Részletes keresés

Arma Gedeonka Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66673
Izlandnak van komoly aluminiumipara épp ez okból, szerintem jövőtlen.
Előzmény: Törölt nick (66671)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66672
"Nem a platóra jutás döntötte meg a pilótajáték pénzügyi rendszert, hanem egyszerűen a pilótajáték volta, ez a napnál is világosabb."

Nem, a pilótajátékok nem dőlnek meg, amíg van bevonható új forrás. Ez a világgazdaság nagy pilótajátékában az olaj és más erőforrások voltak, a kifosztható helyi társadalmak mellett (lásd Bogár Laci és tsai elemzése)
Azért bukott a pénzügyi pilótajáték, mert elértük az olakitermelési csúcsot. Ez aztán negatívan hat vissza a kitermelésre- ördögi kör, negatív spirál.
Előzmény: Fulika (66623)
BlackVoid1 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66670
Bizalmi valsagot nem lehet tobb penzzel megoldani.
A tul sok hitelt nem lehet tobb hitellel megoldani.
Azt hogy tobbezer bank csodbe ment (csak meg nem valljak be), nem lehet tobb hitellel megoldani.

A kovetkezo igeret: ido kell hogy, mukodjon a mentoov.

De nem fog mukodni igy se. Ez van.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66664)
BlackVoid1 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66669
Teljesen mindegy kire utaltal.
A valasztopolgar nincs kepben sehol. Es nem is valaszthat semmit azon kivul hogy, kinek a pofajat fogja latni 4 evig. Es hogy ki fog lopni 4 evig.

Es ez nyugaton is igy van. A 2 part rendszeres "demokraciak" a legrosszabbak, ott mind2 part tokugyanazt csinalja. Nincs VALASZTAS. Ezert is mindegy ki nyer az USA-ban Novemberben, ugyanazok a nagy bankok tamogatjak mindket part jeloltjet. Vigyaznak ra, hogy a nemkivanatos jeloltek mar az elejen kihulljanak.
Előzmény: maonika (66656)
Fulika Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66668
Te Theta, muszály ezt már évek óta minden hónapban elismételni? Bocs, de már a púpomon jön ki...
Előzmény: Törölt nick (66665)
Fulika Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66667
A pelletes topicban meg azt boncolgatták, hogyan kell elégetni. 20eft körül van tonnája.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66662)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66666
Nem kell igérni.Az ÖSSZES beavatkozás csak tompitja és késlelteti az ütést.

Az alap probléma a torzan és tul gyorsan növekedett világgazdaság.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66664)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66664

Pótkérdés:

 

Milyen eszközök vannak még? Az USA és az EU ezermilliárd dollárokat nyom a piacba, "bailout" gyanánt. Az EU konkrétan végtelen hitelt emlegetett, a bankoknak mindent. Mit lehet ennél többet ígérni?

 

A tőzsde két napig emelkedett, a harmadik napon már esik derekasan.

 

OK.

 

De mi a következő "ígéret"? Végtelen szer két dollár? Végtelenszer végtelen plusz egy? Vagy mi?

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66662

Érdekesség.

 

Nemrég látott napvilágot egy tanulmány, amely leírta, hogy a jelenlegi műtrágya- és energiaárak melett az USA-ban 400 cent / bushel a kukorica önköltsége a nagyobb farmereknek.

 

A jelenlegi ár 388 cent / bushel, ami azt jelenti, hogy kukoricát termelni veszteséges. Mi lesz erre a piaci válasz? Akkor senki sem fog ültetni? Csak azért kérdezem, mert a tartalékokból nemhogy egy évig, de 2 hónapig se húzzuk ki.

BlackVoid1 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66658
Sok vasarlo beeri (egyenlore) papir-arannyal. Abbol meg vegtelen sok van.

Be fog dolni a papir-arany piac, majd akkor lesz realis ar.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66657)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66657

1) Nyertem, 400 alá ment a kukorica. Egy éven belül volt 800 és 400 is.

 

2) ha ekkora gáz van, vajon miért nem emelkedik az arany ára, miközben még fizikai hiány is van belőle? Az ezüstöt értem, de az aranyat nem. Mondjuk engem nem érint semmilyen szinten, csak nem értem.

maonika Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66656
Egyértelműen nem a melósokra utaltam.
Előzmény: BlackVoid1 (66655)
BlackVoid1 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66655
Ez marhasag. Az USA is oriasi csapdaban van es az atlagpolgar meg kevesbe tajekozott. Nyugat-Europa nehany orszagaban jobb a helyzet, de ott se sokkal.

Az iskolai vegzettseg egyaltalan nem garantalja az eszt egyebkent se. Amikor a kocsmaban meseltem egy falubeli melosnak a Peak Oil-rol (valahogy szoba jott, nem szoktam eroltetni), akkor egybol fogta, az implikaciokkal egyutt. Amikor tobbdiplomas ertelmiseginek meselem az meg kirohog, hogy a. hiszen 40 evre valo olaj van meg (olajhomok, stb.), b. biodizelrol meg nem hallottam?

Eh.
Előzmény: maonika (66654)
maonika Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66654
Ahol van igazi középosztály, ott elvileg nem olyanoknak van esélye választást nyerni, mint mondjuk nálunk.

A kelet-európai demokráciákra jellemző, hogy azért vannak csapdában, mert az általános választójog, ami nagyon jó egy német, svájci, vagy USA társadalomnak, az nekünk nagyon rossz, mert túl sok a tanulatlan és ezért zombiként irányítható ember - a számuk eléri azt a kritikus tömeget, hogy már nem a tanultak hanem az idióták döntik el a választásokat.

Magyarországon, vagy bárhol a kelet-európai régióban csak úgy szabadna működnie a választási rendszernek, hogy csak az szavazhat aki vagy fizetett szja-t az elmúlt évben, vagy már saját jogú öregségi nyugdíjra szerzett jogosultságot, ÉS emellett a szavazás előtt sikeresen kitölt egy tesztet néhány alapvető kérdésről (tényleg _nagyon_ alapvetőekről, pl. hogy ki a jelenlegi miniszterelnök).

Tavaly egy felmérés szerint amit Pécs térségében végeztek, a válaszadók jó harminc százaléka azt hitte, hogy Orbán Viktor a miniszterelnök jelenleg. Az ilyen ember szerintem ne szavazhasson - a demokrácia nem akkor igazságos, ha mindenki szavazhat, hanem akkor, ha senkit nem zár el olyan tulajdonság (pl. származás, etnikai hovatartozás) alapján, ami nem változtatható akaratlagosan.
Előzmény: BlackVoid1 (66647)
BlackVoid1 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66653
Csak a sulyat nem latjak sokan. Foleg a politikusok nem.
Hova epitunk 4-es metrot meg autopalyat? ORULTSEG.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66651)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66651

Hogyne. Azt mondtam is, hogy amikor válság lesz, akkor mindenki fog mondani mindenfélét, összevissza. Öröm lesz hallgatni. :-)

 

Egyébként mindenki tisztában van a Peak Oil-lal. Nemzetközileg is és magyarországon is. Erőművek, olajtársaságok, vezető politikusok... tudnak róla. Tudom, hogy tudják. Sőt: még így is nevezik. Peak Oilnak.

Előzmény: BlackVoid1 (66648)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66650

Jelenleg tele van a piac dollárral, azt írják. Szerintem lehetetlen megszámolni. :-) Nagyon sok a képzetes dollár. Minden jel arra vall, hogy hamarosan még több lesz.

 

No, majd meglássuk. Ahogy most van, úgy sokáig nem lehet, valamelyik irányba el fog dőlni.

Előzmény: hetero11 (66649)
hetero11 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66649
bsm, szerintem az irányba haladunk, hogy mindennek az ára drasztikusan csökkenni fog USD-ben számolva. Az egész világ USD hiányban szenved, mert a bankok nem hajlandóak kölcsönözni és a túloldal sem akar már hitelt felvenni.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66616)
BlackVoid1 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66648
Az emberek a jelenlegi valsag kapcsan is azt szeretnek hallani, hogy "mingya vege". Meg is fogjak kapni.
Az emberek 90%-a nem tud a valosaggal szembenezni. Sot, nem is akar. Igereteket akar, szep almokat. Es mindig vannak olyanok odafenn akik hajlandok erre.

Be fog erosodni a propaganda: nincs itt semmi baj, hamarosan vege, csak meg egy kicsit kell varni, aztan hatni fog a segelycsomag. Lehet ezt mondogatni evekig es fogjak is. Sot, mar most is ezt teszik.
Előzmény: BlackVoid1 (66647)
BlackVoid1 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66647
Miert ne lehetnenek?
Te milyen bizonyitekot talaltal arra, hogy nem hulyek es valamihez ertenek is? (A hazudozason kivul).

Egyebkent Carter annak idejen kiallt pulloverben es megmondta: valtoztatni kell, sporolni kell, esszeruen kell hasznalni az eroforrasokat. A tisztelt valasztok valasza: NA NE. Es kiszavaztak. Azt kapjuk amit kertunk. Hulye, elore nem lato, hazudozo vezetoket. Ez kell a nepnek.
Előzmény: maonika (66645)
BlackVoid1 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66646
Nem lesz szen se. Mar most sincs eleg. A szallitas es a kitermeles is energiaigenyes. A jelenlegi gazdasagok / tarsadalmak nem mennek el szennel. Olaj kell. Ha nincs olaj, akkor ennek vege.
Ami ezutan jon az mehet szennel, csak az markansan mas vilag lesz mar.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66626)
maonika Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66645
Szvsz annyira nem hülyék a világ vezető hatalmainak vezetői, hogy ha ez mind igaz, akkor ne szabjanak pár hónapon belül hatósági árat az olajnak.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66616)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66644

A jelenlegi termelési szintnél minden irreális, ami 100 USD alatt van. A marginális termelés önköltsége 90 USD, és 10%-os profit alatt nem éri meg ebbe tolni a pénzt. Akkor már jobb bezárni.

 

Ez az árszint 60-65 mbpd olaj (C&C) kitermelését teszi lehetővé, 10% nyereség mellett.

 

De hát hadd essen! Majd annál jobban emelkedik, mikor rájövünk, hogy nem ilyen lovat akartunk.

Előzmény: Törölt nick (66642)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66643
most éri el az 1 évvel ezelötti szintet.

Szerintem jól tartja magét.A hedge fund likvidáció során sem ment le nagyon az ára.
Előzmény: Törölt nick (66642)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66641

Megáll.

 

1 hónapot nézve lehet, hogy nem, de az USA fogyasztásesése a hurrikánok miatt volt ilyen nagy szeptemberben, nem másért. Ha egész féléve vagy akár Q3-as adatokat nézel, akkor kicsit többet fogyasztunk, mint tavaly.

 

Az árak alapján a világ úgy tesz, mintha már tényleg 5 millió hordóval kevesebb kéne. Ennek következményeképpen, ha a helyzet gyorsan nem változik, meg is lesz 1 éven belül a minusz 5 mbpd. Na az lesz aztán a recesszió.

 

Most ugyanis még nincsen világszintű recesszió. Az USA-ban van (bár papíron ragaszkodnak az enyhe növekedéshez, de kizárt, hogy igaz legyen), az EU-ban meg kb. pont 0 a növekedés. Ám a fejlődő piacok még mindig fejlődnek, van növekedés - ez nagyobb fogyasztással párosul.

 

Majd megnézzük az egész éves adatokat, nekem az az érzésem, hogy kicsit a tavalyi adatok felett lesznek az energiapiacon, a tényleges fogyasztást tekintve. Ám a tényleges fogyasztás a jelenlegi árak mellett a kitermelési költségek miatt nem tartható szinten.

 

Ez mindenkinek rossz, ezen senki sem nyer.

Előzmény: slowrunner (66640)
slowrunner Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66640
"Egyelőre ugyanis egyáltalán nem igaz, hogy a világ kevesebb olajat fogyasztana, mint eddig."

Akkor is megáll ez, ha igaz a Bloomberg-es 18,7 Mbd USA októberi fogyi...?
Mert az -2 Mbd-t jelentene. És az EU visszaesés csak most jön...
USA+EU ha ilyen jelentősen visszaesik, akkor az kieső keresletet senki nem tudja felszippantani.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66628)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66637

Izland után Magyarország csődjére spekulál a világ

 

Az utóbbi napokban az izlandi válságtól volt hangos a nemzetközi sajtó. Most már arról lehet olvasni, hogy Magyarország lehet a következő e sorban, mivel hasonlítunk a szigetországra abból a szempontból, hogy nagyon ki vagyunk szolgáltatva a külföldi hiteleknek, a magas adósságállományon keresztül igen sebezhető a gazdaság - véli a Concorde a szerdán kiadott friss elemzésében.

 

 

http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=384598&place=vezeto_anyag_bal

Előzmény: Törölt nick (66634)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66636

2012-be akkor tartott ez, amikor úgy nézett ki (nyáron), hogy minden megaprojektet megpróbálnak megcsinálni, amit csak lehet. Ha ezt nem teszik, akkor 2010-ben már nagy problémák lesznek. (Sőt, ha minden így egy tovább még pár hétig, akkor már év végére is nagy problémák lesznek, lásd majd az árakat. )

 

Most ugyanis az van, hogy egy képzelt (anticipált) fogyasztáscsökkenés miatt esnek az árak, ami nagyon is valóságos termelés (export) csökkentéshez fog vezetni. ez nem fg tetszeni az embereknek, és az árak emelkedni fognak, különösen akkor, ha a pénzógyi válság miatt még jól tele is pumpálják a piacot pénzzel. Csakhogy: hiába fognak emelkedni az árak, a kutya nem fogja elhinni, hogy tatós lesz, és nem fog következni a magas árakból sok-sok projekt.

 

Ha így marad, ahogy most van, az gyorsabb és nagyobb armageddonhoz vezet, mint az én merőben optimista verzióm.

Előzmény: Törölt nick (66629)
wulfin Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66635
"Teljesen lefagyott a magyar allampapirpiac."

En egy nyiltvegu allampapir alapbol eladasra adtam ki megbizast ma, a borker azt mondta holnap utan mehetek a penzert.
Előzmény: Törölt nick (66634)
TaXiN Creative Commons License 2008.10.15 0 0 66632
Bujdosó László évek óta mondja, hogy ez ki fog törni, csak éppen az időpontot tologatja egyre messzebb. Az eredeti határidő egyébként rövidesen itt van.
Előzmény: Törölt nick (66629)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!