Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

H3x Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1209
... torokba
H3x Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1208
Pedig a "Sludge Collection Chamber" elvileg pont a kartergázból szűrné ki az olajat.
Lehet, hogy ebben a formában nem működik, de kb. azt szeretné csinálni...
Viszont valóban többlet üzemanyagot juttat a szívócsőbe.
Előzmény: Akos_IKS (1207)
Akos_IKS Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1207
kb. 5-6 éve találkoztam azzal a cuccal, aztán elolvastam pár (amerikai/ausztrál) tapasztalati fórumot és töröltem a linket a kedvencekből, mert senki nem tapasztalt fogyasztás-csökkenést. Eddig a karbin/injektoron keresztül ment be az összes nafta, most meg ezen a vackon is. Karbisnál állítani kell a karburátoron, injektornál meg az ECU vesz vissza, de az össz mennyiség nem változik, szóval "ártani nem használ". :)

A kartergázon semmit nem szűr. :(

Az elmélet jó lenne, ha működne, mivel az üzemanyagot próbálná elpárologtatni. Pogue óta tudjuk, hogy a párologtatás igen hasznos dolog, de nem az a cucc a megoldás.
Előzmény: H3x (1206)
H3x Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1206
Nevezzük a Tiédnek, mivel te csináltad. Nem? 8-)

A linken szereplő is a kartergázból szűri ki a nehéz szénhidrogéneket. Szerintem.
Viszont belekeveri az üzemanyag vezetéket is. Először arra gondoltam, hogy azzal melegíti elő, de jobban megnézve már nem tudom, hogy mire is jó ez. 8-)
Előzmény: Akos_IKS (1200)
Akos_IKS Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1205
Jön a kartergázzal egy kis benzingőz is, ami megéri, hogy ne 500 forintért tegyél egy üveget a végére, hanem 5.000-ért rakjál rá egy szűrőt. Ráadásul a szívócsőből jövő vákum segíti a motor szellőzését.

Mióta fent van, kevésbé fog a motorfékem. Az okát nem tudom és elméleteket gyártani sincs kedvem, de ha más is ezt tapasztalja, akkor majd átgondolom. Mindenesetre, örülök neki.
Előzmény: Törölt nick (1203)
Akos_IKS Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1204
LOL :)))
Előzmény: Törölt nick (1202)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1203

És most komolyan.

Minek visszavazatni a szűrtet? Simán ki egy edénybe, ami olcsóbb, mint egy ilyen szűrő, és kész. Időnként üríteni, de azt a szűrőtökkel is kell.

Előzmény: Akos_IKS (1200)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1202

Most miért nem hasonlít?

Attól, hogy a üzemanyagcsőbe a tiéd pl nem csatlakozik be, stb..., még csövek mennek bele, és van teteje, meg alja. :))))

Előzmény: Akos_IKS (1200)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1201

Akkor máshogy.

Karbisnál van igazán értelme.

 

Előzmény: H3x (1198)
Akos_IKS Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1200
Hasonlít a ti ketyerétekre, kis módositással...

Kinek a ketyeréjéhez hasonlít?
Előzmény: H3x (1196)
H3x Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1199
H3x Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1198
"The Fuel Vaporizer GLS will fit & work in most all gasoline powered vehicles, including throttlebody, fuel injected systems and carburetor."

Szóval nem csak karbis motorokhoz.

De mint ondtam, szerintem ez nagyon hasonlít ahhoz amit ti csináltok.
Előzmény: Törölt nick (1197)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1197

" your present system does not atomize fuel as it should, (EFI & Throttlebody systems). "

Karbisokhoz írja.

Nekem nem az van. De sztem innen nem sok embernek lehet karbis autója.

Előzmény: H3x (1196)
H3x Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1196
Ehhez mit szóltok?

http://www.agsint.com/atom.shl

Hasonlít a ti ketyerétekre, kis módositással...
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1195

Nekem 8V-m van. Azt megnézem, arra mit töltenél fel. Gondolom neked 16V.

Körüljártam már a témát, és maradt az, hogy saját comp. Azaz az eredetit bizonyos körülmények között bírálná felül a saját.

Miután meglenne a cucc, irány mérőpad gyárival, aztán a módosítottal, és ha van eredmény, feltenni. De azért én tuti kérnék pénz.

Kell hozzá egy külön elektronika, amire programot kell írni, mérésekért fizetni, stb...

 

A másik. Nekem nem gyári a moci, és a nem gyári tengelyhez akarok majd progit. Gyári konfignál egy 8V-nél inkább csak fogyicsökkenést érhetnék el hosszútávú utakon. És azt is pénzért adnám a fórumosoknak, igaz közel bekerülési áron. De úgy, hogy odadom, beteszi, kipróbálja, aztán ha nem jó, vagy vmi gáz van a rendszerrel, ki. Ha jó, akkor meg fizesse ki.

Előzmény: Akos_IKS (1194)
Akos_IKS Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1194
Én a magam példájáról beszéltem. 20-25-ért már kapni obd kábelt, program szerezhető, a feltöltendő adatra pedig azt mondtam, hogy tuti nem lenne hozzá türelmem, hogy kikísérletezgessem, de ha mégis, akkor nem pénzért adnám, ahogy általában a Suzuki topicban sem szokás pénzt kérni a szívességekért.

Egy (1=1) autóról beszéltem, az enyémről és nem egy "normális tuningműhelyről".

A 20-25.000 forint pedig soknak tűnhet egy kábelért, de a Beta csillag-villás készletem is volt ennyiben, ergo felfoghatjuk "szerszámként" a dolgot és úgy már nem sok.

még a végén meggyőzöm magamat és nekiállok :)
Előzmény: Törölt nick (1192)
szsrobert Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1193
Kopott az a motor,ha ennyi gáz lejut a karterbe,de legalább nem szennyezi a környezetet a motorba visszajutó és elégő/hengert kokszoló olajjal.
Ezt a szűrőt neked tallták ki. :)
Előzmény: dpek (1188)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1192

"hiszen csak egy obd csatit kell feltolni és kész"

Persze. És előtte biztos nem öltél bele egy csomó pénzt, amit tuti nem akrsz vhogy visszahozni(most a normális tuningcégekről van szó, akik maguk "kísérletezték" ki).

Amikor nekem megvolt a motortuning, 600!-ra váltottam be többször is. Aztán hozzászoktam. De 2000 fölé egy csomó ideig nem pörgettem, mert élveztem, hogy nem kell. Fogyi? Ha nem hajtom, nem nőtt. Ha meg hajtom, akkor a régi konfiggal nem tudtam úgy menni. Tehát nincs viszonyítási alap. Ha úgy használom, mint a régit, kicsit talán kevesebbet fogyaszt. Csodák nincsenek. Ha kisebb fordulaton használod, és nem kell pörgetned, kisebb a veszteség. A hatásfok meg akkor jó, ha nem dúsítod a keveréket, tehát egyenletesen haladsz.

Általában kimérik széleslambdával, stb, és ahhoz igazítják. Mert ugye a lambda értéke nagyban hozzájárul a fogyasztáscsökkenés/növekedéshez(amit a befecskendezés oldalon állítanak).

Ha kicsit utánanézel, rájössz hogyan lenne jó  állítani. És akkor tuti kevesebbet fogyasztasz. Persze ha teljesítményt növeltetsz túldúsítással, és mindig padlózgatsz, akkor ne lepődjél meg, ha többet fogyaszt. És így mennyi plussz teljesítményt kapsz? Nem sokat. De ha egyenletes haladásra beállítják, akkor sokat nyerhetsz. Nézz utána.

 

Előzmény: Akos_IKS (1170)
dpek Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1191
Annál a motornál megy vissza a motorolajba. :-)
Majd meglátjuk milyen és mennyi anyagot szed össze.
82-es kb. 6-700E km-el.
Vagy a fáradt olajos kannába.
Előzmény: Akos_IKS (1189)
dpek Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1190
Vasárnap reggel megyek Tompára és este jövök haza.
Érd felé a 6-on. aztán Solt, Kiskőrös stb.
A merci is megy amibe tegnap raktam bele.
kb. 450-500km.

Az eco-tak 11-et meg beraktam az öcsém szintén 3000-es diesel merci mikróbuszába.
Pontosan nem mérte le, mert nem jó a km számlálója, de többször megy ugyan azon az útvonalon több 100km, és mindíg telitankról nézi mennyi fogy.
Mire hazaér bőven a 3/4 alatt van a mutató, most a mágnessel még 3/4-felett volt kicsivel. Pedig vitt több mázsás ipari gyalugépet is.
Szóval nála is kevesebb fogy azóta.
Autómata és ugyan úgy vezet.
De majd lemérjük valahogy pontosabban is. De így is tapasztalható már a változás.
Előzmény: Akos_IKS (1189)
Akos_IKS Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1189
Örülök az eredményeidnek! :)
Ne felejtsd: a leválasztott anyag környezetszennyező, nem a fűre/hóra/csatornába való!!!
Mikor mész az Alföldre?
Előzmény: dpek (1188)
dpek Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1188
Jelentem tegnap bekerült a fater 3000-es diesel mercijébe a szűrő.
Olajfogyasztása 1000km-en 1- de ha pályán meghajtja 2liter.
A karter csövön alapjáraton szemmel láthatóan dőlt az anyag.
pár másodpercre befogtam a cső végét, mikor kiengedtem teleköpte a tenyerem olajos dzsuvával. Miután felraktam a szűrőt ugyan ezt megnéztem a szűrő után. Por száraz levegőt fujt, amikor befogtam és úgy megnéztem semmit nem nyomott a tenyerembe, nem is volt szemmel látható a karter gáz a szűrő után.
Ja, és ahol a cső becsatlakozik a szívótorokba ott is tiszta olaj volt minden.
Valószínű hogy az olajfogyasztás nagy része is itt van nem a gyűrűknél a henger falán, ezt abból is kiderül, hogy -10-be is pöccre indul.
Szóval a szűrő itt már látványosan működik. Majd beszámolok kicsit hosszabb használat után is. Egyelőre ennyi.

Nálam pedig a rövidtávú tesztnél 6-8%-os fogyasztáscsökkenés mutatkozik mióta bent van a szűrő.
De hétvégén rátankolok, és kiderül hogy mennyivel az annyi.
Akos_IKS Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1187
Azt hittem az a szürő van benne.
??? Láttál olyat a képeken? :)
Akkor sima vízszűrőt tettél bele?
Szűrő-kosarat.
Azt a meneteskarmantyút és a többi alkatrészt is a vizes boltban vetted?
igen
Előzmény: wolfka (1186)
wolfka Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1186
Azt hittem az a szürő van benne.
Akkor sima vízszűrőt tettél bele?
Azt a meneteskarmantyút és a többi alkatrészt is a vizes boltban vetted?
Előzmény: Akos_IKS (1185)
Akos_IKS Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1185
Szűrőből? Pórusméret? Ácsi! A linkelt oldalon csak a szűrő "házát" vettem meg, betétet nem, az nem is kell.
Vettem bele szűrőkosarat (ilyesmit, csak nem itt mert drága és kicsi is) és abba tettem a lecsupaszított rézszálakat.

Szóval a lebegőanyag szűrőbetétet tessék elfelejteni! Nincs az általam feltett képen sem, a leírásban sem és nem is kell!
Előzmény: wolfka (1184)
wolfka Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1184
A szürőból milyen méretüt vettél, mert a linkelt oldalon többféle pórusméretű van. Lehet érdemesebb a kispórusméretüt venni?
Előzmény: Akos_IKS (1048)
Akos_IKS Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1183
Volt a Poloban, aztán meg most csináltam ebbe is.
Előzmény: H3x (1182)
H3x Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1182
Olvastam már, csak nem volt egyértelmű számomra, hogy az első részben a Te autódról van-e szó, vagy csak bemásoltad valaki más levelét, mert ugye 60-70e km-ről van szó - amit nem igen teszel meg pár nap alatt -, aztán meg jön a mondat: "Jelentem megépítettem, beszereltem" ami nagyon jelen időnek tűnik. Lehet, hogy csak én nem fogtam fel, de nekem kicsit zavaros.
Előzmény: Akos_IKS (1181)
Akos_IKS Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1181
Keresd meg a 1048-as hozzászólást.
Előzmény: H3x (1180)
H3x Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1180
Neked van már valamilyen tapasztalatod a használatával kapcsolatban? Új, vagy régi a gép? Hogyan változott a fogyasztás?
Előzmény: Akos_IKS (1179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!