Keresés

Részletes keresés

AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.16 0 0 29
No Problemo,Baby!
Termosztátor
Előzmény: vizi(mianick) (28)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.10.16 0 0 28
ugyan-úgy-e? Lehet, hogy te is én vagyok?
Na nem. Ez már túl sok lenne.
Figy- elmetlen voltam. Schlimmmmmmmm
:-((((((
Előzmény: AgyProTézis (27)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.16 0 0 27
hehe! APT(5)előzményesen...,de ne fájjon kiscic!
Előzmény: könyvtároslány (26)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.10.16 0 0 26
(ez a többnickűség átka....sosem tudom, igazából ki vagyok én KI VAGYOK ÉÉÉÉÉÉN?????? Nem, nem, nem én vagyok!)
na szóval: Kertész Imre könyvei olvashatók a www.neumann-haz.hu digitális könyvtárban.
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.15 0 0 25
Általános társadalmi elnyomás, elkurvulás globalice...minden szinten, szinte minden...
Közép-Amerika, banánköztársaságok előképe...
A totális bűnbeesés...
JA, Ceausescu-rezsim is!
Előzmény: Ozagen (24)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.15 0 0 24
Is.

XIX. század. Orosz megszállás. Színház. Nyomor. Névtelen szerzők (IKSZEK) a sajtóban, intrikák. Megalkuvás. Besúgás. Baszás. Ká-Európa.

Előzmény: AgyProTézis (23)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.15 0 0 23
Lengyel, oké!
Mi a főtéma? nemtán megint az antiszemitizmus? Hö!
Előzmény: Ozagen (22)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.15 0 0 22
Csirkefej Gobbi Hildával a Katonában. Hö.

Az Ikszekről egyelőre annyit: ez egy LENGYEL regény, amelyet S. Gy. iszonytató levéltári levéltári munka után írt meg. Most csak a képzelhető munkamódszerről írok: papírhegyek, iszonytató precizités, filológiai pontosság, majd a kész mű annyira invenciózus, kihivó, hiteles, hogy az akkori egyik lengyel főpártideológus iszonytató kirohanást intézett a nyolcvanas évek elején megjelent Nagyregény ellen.

Ezt a filológiai alaposságot, könyökvédős kimértséget kell összevetni a Csirkefej torokkiszárátó drámájával és teljesen hiteles szabadszájúságával, a trágár létezés sanyarúságával.

Figyelemreméltó.

Előzmény: AgyProTézis (21)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.15 0 0 21
Én a tévékészülékem képernyőjén láttam, hallottam...Nem tudok többet róla...
Az ikszeket meg el fogom olv.ni, ha ennyire dicséred...
A Csirkefejről hallottam, hogy nagyon szabados, atól még lehet akár jó is!
Előzmény: Ozagen (19)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.15 0 0 20
Ő se magától ment Auswitzba,ugye?
Vitték, hogy megöljék.
Horthynak is van bent egy 'téglája' a szögesdrótokban...Pedig sokáig ellenállt, aztán már nem tehetett sokat...
Igy értve válik értelmessé, amit mondtam korábban.
Előzmény: AgyProTézis (18)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.15 0 0 19
Hogy Spiró?

Én más verziókat hallottam.

Mi a sztori?

Egyébként Spirótól az Ikszek is szerintem Nobel-díj gyanús. Ahogy írta, úgy is lett, asztallapot beszakító könyv.

Ahhoz képest Spiró... Ki beszél mostanság Spiróról?

Előzmény: AgyProTézis (13)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.15 0 0 18
1945 előtt az államgépezet kiszolgáltatott hatszázezer magyar zsidót a halálnak...ez közismert...
Előzmény: Ozagen (16)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.15 0 0 17
Aki a dij után anyázni akarná, az eléggé leértékelné magamagát, nem?
Mindenesetre egy negativ dijat odaitélhetne magának...
A zsidók két-három emberben biztos nem biznak, az egyik az Arafat, a másik a Zsirtáltos..., a harmadik a Szaddám...
Előzmény: Ozagen (15)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.15 0 0 16
Bocsánat, az azért túlzás, hogy az egész ország kiszolgáltatta. Én például nem szolgáltattam ki, és tudok sokakról, aki mindvégig támogatták, amikor nem volt neve Németországban.

Egyébként egyetértek. Az amazon.com-on érdekes figyelni, hol tart a könyv.

Előzmény: AgyProTézis (9)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.15 0 0 15
Lehet, hogy övön aluli volt, de nem látszik rajta, legalábbis a nyilatkozataiban. Egészen dicsérő kijelentéseket is megengedett magának Kertésszel kapcsolatban.

Szerintem nem Csurka lesz az, aki először anyázni fogja a politikusok közül Kertészt. Különösen azután, hogy Kertész egy politikai hirdetésben kiállt Demszky mellett.

Előzmény: AgyProTézis (5)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.15 0 0 14
Kertésznek Nobel dijat, Csurkának meg /ugyis a lovakat szereti/ lóbél-dijat, lengedezőt...
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.14 0 0 13
Ne vesszünk össze egy i betűn, ez még nem 'Az ember tragédiája', ugye? /-Nem lehet minden pofon/vessző mellé rendőrt/nyelvtanárt állitani Rejtő Jenői utánérzéssel mondva-/

Ja, és Kertészt Spiró György 'fedezte fel' állitólag, ill. ő 'talált rá'.

Előzmény: Törölt nick (12)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.13 0 0 11
Asszem Reményi Gyenes Istvánnak van egy összefoglaló műve, hogy Mo.-on mely kiemelkedő polgárok/alkotók/tudósok/művészek voltak a zsidó nép tagjai, a cimét nem tudom, mert /pill. kölcsönadtam./Azt hiszem:Ismerjük őket? -piros papirkötésű-/
Megdöbbentően sokan vannak.Nem is gondoltam volna.Ez azért elgondolkoztató.

Előzmény: Ozagen (7)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.13 0 0 10
Poloskát legjobban Dietrichstein,
Nobel-dijra érdemes műve/ke/t Kertész Imre
'irt'.
Előzmény: Törölt nick (8)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.13 0 0 9
Azt mondták rá d.e. 11 óra után a Kossuthon, hogy /a legnagyobb tisztelettel/ 'egy édes pofa', és hogy társaságban is nagyon érvényesül. Én is hallottam a hangját ekkor, korábban láttam az örvendő fotóját a feleségével, látszott rajtuk a lelki nyugalom, és a kiegyensúlyozottság. Nagyon rokonszenvesek voltak.Kiadják az egész életművét, hamarosan. Már aug.-ban megrendelték -Gyoma Kner-, állitólag kedd-szerdán a boltokban lesz.
A svéd akadémia most jól választott...
Hallottad Te is a műsort? Volt benne egy három évvel ezelőtti interjúja, tudván a mai tényeket megdöbbentően igaza lett...
Ez az Imre képes lesz a hátán bevinni a magyar irodalmat a világ köztudatába, csak meg kellene támogatni médiailag, ezt mondta a műsorban egy meghivott női vendég./Az Eszterházy is kint van Frankfurtban, többek között.../
Ma igazán jó magyarnak lenni, mégpedig itthon!!!
Ezt a férfit kiszolgáltatta az ország, mégis visszajött, és itt élt, alkotott továbbra is.
Hatalmas a szive, és a lelke is. Hogyan fogunk felnőni Hozzá ???

Előzmény: Ozagen (7)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.12 0 0 7
Wazz, pontosan erról szól a dolog.

Neumann egyébként a legnagyobb koponya, ha nem lett volna, nem lennék itt. (Számítógépek, izé.)

Én nagyon, de nagyon büszke vagyok arra, hogy Neumann magyar eredetű.

Én nagyon, de nagyon büszke vagyok arra, hogy amikor még senki se ismerte, Kertésszel egyszer kezet foghattam. És hallottam a hangját, a szelíd hangját.

Megérdemelte. Ugráltam örömömben, amikor csütörtökön 13.02-kor kiadta a hírt a Reuters.

Előzmény: AgyProTézis (5)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.12 0 0 6
A Dunatv-n meg megnéztem/13-14ó/ a Romsics Ignácot: Mi a történelem?...Hiányzott a fejemből egy ilyen komplex rátekintés, estére lehet hogy újranézem...
Mindenesetre elég plasztikus, sokszinű és árnyalt képet 'festett', nagyon kellett ez már itt nálunk, mint tanyán a villany...
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.12 0 0 5
Ez a Nobel-dij a Kertésznek, ez egy övön aluli rúgás volt a Csurkának...Abból a kétszáz feletti adómentességet kapó millióból hány hordó szeszt, mennyi lovat meg kancát megvehetett volna ha ő kapta volna...
Ez erősebb volt, mint a Szabó Lukács-pamflet...

Halgattam a l6 órát, hogy mizujs EU-ban Kertésszel kapcsolatban, hát nagy a boom...Egy picikét felértékelődtünk...A Szilágyi Ákos teccett, amit mondott..hogy két nagy tragédia volt a XX.sz.-ban Auswitz és a kommunizmus kisérlete...
/Eszterházynak az utóbbi téma jutott itt nálunk/

www.neumann-ház.hu alatt van a K.-től a neten ingyenesen, meg még valahol, amit nem birtam megjegyezni...

/Most dolgozzuk fel igazán, _manifeszt_ az A-witz tragédiát, eddig is jól titkolt tabu volt.../

Előzmény: Ozagen (4)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.12 0 0 4
Emánuel, a szimpatikus ápoló meséli, hogy hajnalban behozták Csurkát a 17-esbe.

Korzsakov-szindróma a diagnózis. Beszél a semminek, a levegőnek. Mélyrétegeket és lovakat vizionál. Eközben cefetül meg van illetődve. Mármint a Csurka.

Papolczy Gizi Tizenhárom Nulla-Nullakor érkezik hozzá termoszban húslevessel, rántott hússal és túrós rétessel. Azt mondja majd: "Pista, el van bakva minden, minden, tudod te, ezt, Pista?"

Pista meg csak konfabulál tovább.

Előzmény: AgyProTézis (3)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.12 0 0 3
Húúú!Ez mán' döfi...
A CsurkaPista mikor fog valami agyembóliát kapni ezektől? Mer' hogy ép ésszel nem birja ki, az biztos...
...meg, hogy Pesten mik nem történnek! Nahát!

Leheccséges, hogy a szinfalak mögött valamilyen fajta rejtett erővonalak mentén cirkulál a gerjedelem??? Ez a hányadik mélyréteg-mélyáramlat?

Előzmény: Ozagen (2)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.11 0 0 2
Kedves APT, ez nem volt valami meghökkentő hozzászólás.

A Politiká-n legalább egytucat topicban feszegetik ezeket a kérdéseket.

A legmerészebb feltételezések szerint azért kapta meg Kertész a Nobelt, mert a svéd Gripen és a budapesti kormány a héten egyetértésre jutott a vadászgép-beszerzési szerződés módosításában, és ennek folyományaként a budapesti kormány ennyi és ennyi tízmilliárddal többet fizet a NATO-kompatilibisebb légiutántöltősebb fullextrás gépekért.

Namármost - teszem én hozzá - a Saab és a Gripen céghálózati csomozódása közismert, pántlika rajta a Wallis-cégkicsúcsododás magyarisztáni jelenléte, ahol pedig a jogi ügyekért az egykori állambiztonsági miniszterhelyettes, Gál Zoltán felesége felelős, aki pedig a mostani kormányszóvivő édesanyukája.

Vagyis a kormányszóvivő anyukájának köszönheti Kertész a svédek Nobeljét, és képzeld el, Kertész decemberben hazajön, odafekszik a kormányszóvivő anyukájának lába elé, akit odakötöztek a székhez, és zsíros sértésültet majszolgatva az égbe néz a Kertész.

Én meg mindgyán kapom a beöntést Emánueltől, a szimpatikus ápolótól.

Előzmény: AgyProTézis (1)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.10.10 0 0 1
Nekünk is kijár már valami ebből a kurva Élet-ből...

Indokoljátok meg, hogy miért lett pont Ő!
Aktuálpolitikai és távlatosabb megközelitést is elfogadok, tekintettel az EU-ra, történelmi megbékélésre satatöbb...

Hajrá Maghiarisztán!
Vezess Kovács, a D-209-essel Előre!
Pártsemleges Átszavazó

lao-ce Creative Commons License 2002.10.10 0 0 0
!!!

szép volt IMI, szép volt IMI !!!

Előzmény: Ozagen (-)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.10 0 0 topiknyitó
Fan-tasz-ti-kus!!!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!