Keresés

Részletes keresés

hypocampus Creative Commons License 2018.03.15 0 0 157451

Nem az a baj, hogy buzi és  hogy fél, hanem az hogy átveri embertársát.- Leggyakrabban ellenkező nemű párját. - Bár "ismerek" Különös házasságokat. :)

Nem tisztességes elmenni katolikus papnak, ha b@szogatom a házvezetőnőt. - Nem a kapcsolattal van gond, azzal hogy hazudik.

Nem kötelező megnősülni, férjhez menni. - A tisztesség pedig egyéni igény szint.

Előzmény: nyílméregbéka (157450)
nyílméregbéka Creative Commons License 2018.03.15 -3 1 157450

A "buzik", ha már muszáj így nevezni a melegeket/homoszexuálisokat nem azért nősülnek meg, mert képmutatóak és gerinctelenek, hanem mert a történelem során igen sok hátrány érte őket, ha kitudódott a nemi identitásuk, és bár ma már nem büntetendő cselekmény, de még a mai napig él az előítélet irányukba (lásd: buzizás), és ezzel párhuzamosan a félelem bennük. Nem akarnak mást, csak elfogadott tagjai lenni a (kirekesztő) társadalomnak.

Előzmény: hypocampus (157446)
hypocampus Creative Commons License 2018.03.15 0 1 157449

Kimutatták, hogy az iskolába érkező gyerekek IQ szintje magasabb, mint a végzősöké. :) - Most hallottam. :))

hypocampus Creative Commons License 2018.03.15 0 0 157448

Attól, hogy én nem tudnék tükörbe nézni, ha tisztességtelen lennék. - Nem különbnek tartom magam, csak tisztességesnek. :)

Amúgy, számomra tökéletesen érdektelen és értéktelen cselekvési szintjük, ezért személyesen nem érint meg. :)

Tudomásul veszem, tanúként (ld. Bacsó: :))). - Ennyit tud és sürgősen mással törődöm.

Előzmény: kabóca 1.12 (157447)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2018.03.15 0 1 157447

A nem tisztességes,gerinctelen emberek pont ugyanúgy bele tudnak nézni a tükörbe,mint mi, mert minden cselekvésüket meg tudják ideologizálni - még ha az nem is az ő ideológiájuk. Ugyanúgy kapnak fizetést, ugyanúgy meghalnak (nem különbül,mint mások), ugyanúgy szaporodnak, ugyanúgy elmennek a tengerparta/Balcsi mellé nyaralni - akkor mitől leszünk mi tisztességesek különbek tőlünk?Hogy mi úgy érezzük? 

Előzmény: hypocampus (157446)
hypocampus Creative Commons License 2018.03.15 0 0 157446

A képmutatás nem mindegy! Ismertem püspököt , aki a szekuritáté embere volt. E qrvára nem mindegy. Ismertem buzit, aki megnősült, hogy meg ne tudják, nem jött be.

És azért nem mindegy, mert rosszabbak a kurvánál, ők nem akarnak becsapni. :))

És hogy be ne csapjalak, az előbbi mondatok jelen időben is igazak. :)

Nem a valahová tartozás, hanem a tisztességesség adja az ember minőségét!

Előzmény: kabóca 1.12 (157444)
atoll11 Creative Commons License 2018.03.15 0 0 157445

azon, hogy az időjárás nem túl kegyes felénk a jó idővel.

Az év nagy részében kellemetlen hideg van, ha meg megjön a meleg, izzasztó, kánikula formában teszi.

Az a néhány igazán kellemes időjárású nap pedig akkor jelentkezik, amikor éppen nem ér rá az ember (dolgoznia kell,

beteg lesz.kórházba kerül stb.)

Rengetegszer volt olyan, hogy hétfőtől péntekig szuper az idő , a várva várt hétvégére meg lecsapott a full rossz idő.

kabóca 1.12 Creative Commons License 2018.03.15 0 1 157444

Sztálin maga rendelkezett arról,hogy ortodox papok búcsúztassák,vagy az utódok? Mert nem mindegy ;) 

Előzmény: hypocampus (157443)
hypocampus Creative Commons License 2018.03.15 0 0 157443

Rettentő sokféle vallás van, csak a főbb irányzatoknak , több mint 3000 féle ága van, így nem gondolom hogy 1 dogmát árul. Sok hülyeséget, melynek mélyén ott van az igazság.

Ahogy bármi egyebet , az ember felhasználta a vallást a hatalom megszerzésére. Ezt azért másformában politikának hívjuk. A lényeg a hatalom!!! Sztálin az ateista rendszer "pápája" ortodox papok által, az ő liturgiájuk szerint lett elbúcsúztatva. Psszt, ez titok!!! :))

- A tudomány készítette a jobbnál jobb fegyvereket, amely aztán meg tudja szüntetni vitákat, a civilizációval együtt, persze a hatalomérdekében. És igaza lett Einsteinnek is, hogy eljön az az idióta nemzedék is, aki a technika következtében elveszti emberségének minden halovány maradékát. Erre csak akkor jön rá, ha megkapja az üzenetet az okos telefonján. :))

Előzmény: szellemijáték (157442)
szellemijáték Creative Commons License 2018.03.15 0 1 157442

Hogy is szól a mondás?: Az ember a hibáiból tanul ... a tudomány téved néha, de tanul belöle és tovább fejlödik. A vallás egy dogmát árul évezredek óta.

Előzmény: hypocampus (157440)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2018.03.15 0 1 157441

Az étcsoki azért is jó, mert töményebb,ezért kevesebbel is beéred ( magamból indulok ki;)), és egy idő után már émelyítően édesnek találod a tejcsokikat,főleg a milkát,nekünk az már ehetetlen. A boci kezdett most mindenféle ízesítésű étcsokikat csinálni,kezdd azokkal - a banános és a kókuszkockás nagyon ütős :) mi már csak étcsokit veszünk, lehetőleg 70+-osat,kivéve ha töltelékes. A kutya mellé csomagolok neked pár táblát :DD

Előzmény: Törölt nick (157437)
hypocampus Creative Commons License 2018.03.15 0 0 157440

Isten nyugosztalja ! - Szép kort megélt, pedig a tudomány szerint nem kellett volna. Hawking-ról beszélek. - A tudomány , tévedéseink jelenlegi állása.

A másik dolog, amiről szólnék, hogy nem kéne összekeverni a vallást a hittel, de ebbe ne menjünk bele, mert amíg nem élt meg az ember tudománnyal összeegyeztethetetlen, annak ellentmondó dolgokat, addig nincs miről beszélni.

Ahogy Luis Bunuel mondta, annak idején: - Hál'istennek, ateista vagyok! - Később ezt letagadta, de nem zörög, ha nem zörgetik....

Magamról csak annyit , hogy 3 különböző tudományt tanultam "felsőfokon" , ehhez adódtak tapasztalataim és így tartok ott, ahol tartok. - Az út viszont végtelen.

Előzmény: szellemijáték (157438)
szellemijáték Creative Commons License 2018.03.15 0 0 157439

A tejcsokoládé tele van tényleg minden sz@rral, legalábbis a legtöbbje, na meg kakaó és kakaó közt is óriási a különbség. A "nemes" kakaó a kakaóexport 6%-át teszi ki, de ég és föld a különbség ... persze ne a milkában keresd ;)

Előzmény: Törölt nick (157437)
szellemijáték Creative Commons License 2018.03.15 0 0 157438

Csak mert aktuális:

"Van egy hatalmas különbség a vallás és a tudomány között: a vallás a hatalomra épül, a tudomány viszont a megfigyelésre és az értelemre. A tudomány fog nyerni, mert működik"

<Stephen Hawking>

Előzmény: Rendszer.hiba (157434)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.14 0 0 157437

lehet nekem is ki kéne nyitni  :D (  a számat )  és akkor lehet minden jó lesz :D  mmint kifejezetten a csokira gondolok, amit nem szoktam megkóstolni ( míg mielőtt.... :D ) se málnásat, se narancsosat, se a keserűt csak magában....csak kifejezetten a szájban omlós édes finom tejcsokoládét - ami felőlem lehet mogyorós, mazsolás, oreós, levendulás bmilyen... :D csak legyen tej. ez olyan eretnek gondolat?  :)

Előzmény: hypocampus (157435)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2018.03.14 0 0 157436

vagy málnás :)

Előzmény: Maybeebor (157425)
hypocampus Creative Commons License 2018.03.14 0 0 157435

Én sem tudtam, hogy szeretem, de valahogy a számba került. :)

Előzmény: Törölt nick (157433)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.03.14 -2 1 157434

Van a családban távoli rokon Jehova-tanúja. Így a tippem nem nagyon mehetett mellé. :)

Régebben mindig téríteni akartak, igen erőszakosan, aztán szép lassan lenyugodtak, és amikor tavaly a nagymamám temetésén összefutottam velők, már kissé emberszerűbb, toleránsabb képet mutattak magukról. De az előítélet erős valami...

Emlékszem rá, amikor gyerekként elvesztettem édesanyámat, akkor jöttek olyan bullshit szöveggel, hogy a jóisten szereti édesanyádat, és azért vette magához... De ennél csak egy másik vallásos valaki vigasztaló szövege volt gázabb, aki azt mondta vigasztalásképpen, hogy a jóisten szeret engem, ezért próbára tesz...

Szerinted józan gondolkodású ember hogy reagál az ilyen marhaságokra?

Meg amúgy érdekelnek a vallások, a vallásos emberek motivációi, de nem hiszek semmiféle istenségben... a hivatalos igehirdetőknek, egyházaknak meg még annyira sem...  Viszont becsülöm azt, aki úgy éli életét, hogy az a vallásának, hitének, általa fontosnak tartott szentírásának tanai, erkölcsi elvárásainak igyekszik megfelelni... Nem sok ilyen "hívő" van.

Előzmény: Törölt nick (157432)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.14 0 0 157433

jóvantudom, meg elhiszem-  csak én nem szeretem :)

Előzmény: szellemijáték (157426)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.14 0 0 157432

milyen tájékozott vagy! ;)  de bizony Jehova tanúinak készítettem szerződést - egyébként roppant kedves emberek voltak - ezt meg elengedem a fülem mellett, hogy mit kéne tanulmányoznom :))) úgyhogy ilyenkor nem szoktam kérdezni, mert még válaszolnak ....:D

Előzmény: Rendszer.hiba (157431)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.03.14 0 0 157431

Nem csaltak téged csapdába a Jehova tanúi? Nékik kedvenc szófordulatuk és riogató eszközük az armageddon gyakori emlegetése... :)

Két dologra azért én rákérdeztem volna a helyedben.

- Miféle királyságra gondolt, s vajh, kit gondolt királynak és miféle jogcímen?

- Mi a különbség a menekült és a migráns között?

:))

Előzmény: Törölt nick (157422)
Shangri-La Creative Commons License 2018.03.14 0 0 157430
Előzmény: hypocampus (157427)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.03.14 -3 1 157429

A kutyatartásnak ugyanúgy megvan a kultúrája, mint a közlekedésnek, a közbeszédnek... Nálunk valamiért talán inkább ezek kulturálatlansága, balkáni volta a jellemző.

Vannak országok, ahol akár 100-1500 dollárnak megfelelő összegű büntetést is bezsebelhetnek az utcán hagyott kutyaszarért, a póráz nélküli sétáltatásért, vagy a lakásban hangoskodó kutyáért a kutyatulajdonosok. Kishazánkban a tolvajok, gyilkosok sem kapnak "méltó" büntetést, így nem sok jó várható... Olyan érzése van az embernek, mintha a káosz felé tartanánk valamiféle tudatos s alantas párt-elmeszülemény által...

Előzmény: kontador1 (157421)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.03.14 0 0 157428

Mert az A CSOKOLÁDÉ.

A többi nem más, csak cukros akármicsoda... :)

Előzmény: Törölt nick (157424)
hypocampus Creative Commons License 2018.03.14 0 0 157427

Mi volt a kérdés? :)

szellemijáték Creative Commons License 2018.03.14 0 0 157426

Egy kitünő vörösborral nagyon

Maybeebor Creative Commons License 2018.03.14 0 0 157425

nagyon :) főleg, ha narancsos is :)

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.14 0 0 157424

hogy lehet szeretni a keserű csokit?  :)

Előzmény: hypocampus (157423)
hypocampus Creative Commons License 2018.03.13 0 1 157423

Jelen állás szerint (tudomány), nem tudják megmondani, hogy az anyagi testben hol lehet lokalizálni a gondolkodás pontos helyét. 

Arról nem is beszélve, hogy az ember azt sem tudja, mi lesz a következő gondolata. - Bár mivel a számban jelenleg egy db keserű csoki van, a következő gondolatom is erről fog szólni, amíg tart. :)

Előzmény: Törölt nick (157422)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.13 0 0 157422

ma mellettem ( több nő közt ) egy jól öltözött, harmónikusan kinéző pasi arról tartott kiselőadást, hogy nemsoká királyság lesz. és egyébként Eu. büntetése,  ami most folyik ( menekült ügyben ) és hogy majd meglátjuk, hogy nem sokára olyan armageddon jön ( ezt két nap alatt most hallottam másodszor ) , amit megérdemlünk, mert nem gondolkodunk és cselekszünk "rendesen". ( ez utóbbi tagmondattal igy egyszerűségében magyarázta meg gyűlöletét. (  szóval azóta is azon gondolkodom, hogy ki az, aki vindikálja magának a jogot, hogy definiálja a "rendes"  gondolkodást. ) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!