Keresés

Részletes keresés

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.09.03 0 1 16335

Jövőre simán Xerokambosba költözök egy hónapra. Home office mindegy, hogy honnan van.

Előzmény: petneházyrét (16334)
petneházyrét Creative Commons License 2020.09.03 0 0 16334

Hazárdőröknek az Ibusz ajánlata is jó, szept. 6-n 100 euróért elvisznek (+ 1 db  23 kg-s csomagot) Hániába azzal a géppel, amivel az ottani utolsó csoportot hazahozzák. Hogy haza hogy jutnak, az más kérdés. :)  Én szívem szerint mennék, legfeljebb ott ragadunk.  Nagyon jó kis bérelt lakásokat találtam 400-500 euróért. :) 

Előzmény: 06peti16 (16333)
06peti16 Creative Commons License 2020.09.03 0 0 16333

Én a járattorléstol annyira nem tartok, minden más úgy érzem keresztbe húzhatja a kirándulásunk. Szept 18-27 mennénk Bécsbol Chaniaba. Bár ha már ott vagyunk, akkor valahogy már csak hazajutunk, legrosszabb esetben a kompok csak járnak :D

 

Egyelore abban bízok, hogy zold ország marad legalább indulásig. Szlovákiának.

Előzmény: totopad (16332)
totopad Creative Commons License 2020.09.02 0 0 16332

Nekünk elvileg még lehet -lengyel honban, bár a fene tudja meddig-, viszont jobban fsunk attól, hogy a légtársok az ottlétünk alatt megszünnek létezni visszafelé...

 

Ha tutibiztibegyszó lenne, hogy vissza is jön a gép, akkor zokszó nélkül bevállalnám, de igy most baromira vacilálok.

Előzmény: petneházyrét (16331)
petneházyrét Creative Commons License 2020.09.02 0 0 16331

Néztem, hogy Bécsből elmehetnénk,onnan van Ryanair járat Hániába, Aegean is átszállással,de most annyira dühös vagyok a helyzet miatt, hogy nem csinálok semmit. Ma írtunk a szállásadónknak és az autókölcsönzőnek lemondó levelet, nagyon együtt érzőek voltak, de őket is sajnálom. Főleg a szállást, ami kis családi szálloda, ők hogy élik túl a helyzetet.

Előzmény: totopad (16330)
totopad Creative Commons License 2020.09.02 0 0 16330

Nekünk jövő pénteken menne a gép, ha nem mondja vissza Ryan akkor...

 

De baromira fsunk, hogy a két hetes nyaralásunk káoszba fullad,

Én baromira mennék, de most kb ugyanannyira félek is, nem a virustól, hanem a lezárásoktól, járattörlésektől

Előzmény: petneházyrét (16329)
petneházyrét Creative Commons License 2020.09.01 0 0 16329

Basszus! Ma az Aegean lemondta a járatainkat, idén nincs Kréta. Kapunk helyette utalványt a jegyár+ 10%, kérdés, mi lesz itt jövőre és mennyi lesz a jegy. 

Never Man Creative Commons License 2020.08.28 0 4 16328

Heraklionban a Stadion környéke (meg persze Amoudara is) tele van nádassal, jó magas nádakkal, 4-5 méter és némelyik 20-25 cm átmérőjű. A nádas pedig tele van házakkal – na itt laktam az unokákkal, öttel. Nem amolyan bujdosóknak való helyek ezek, hanem jólszituált házak, némelyik kétszintes, sőt szállodák is vannak. Készítettem egy fotót arról az ösvényről ami 5-10 perc alatt a tengerhez vezetett. Tigris nem ugrott ki közüle, de éjszaka annyi temérdek szúnyog, hogy meg volt a két hétre való vakarózni való – ugyanis első éjszaka naívan nyitott ablak mellett aludtam. Ezek nagyon pici fekete ékalakú szúnyogok amiket sok évvel ezelőtt itt ismertem meg és amik nem halkan dünnyögve cserkésznek be hanem csak hangtalanul becsapódnak és szívnak. Alkohollal fertőtlenítettem (kívülről), amire kiváló ingyen megoldás volt a nagyobb áruházak bejáratánál elhelyezett kézfertőtlenítő gél amiből bőségesen kentem magamra. A nádas mellett néhány háznyira van egy iskola ahová az unokáim fognak járni szép sorban ahogy elérik a kort. Nagyon ismerős volt mintha már jártam volna itt, de csak azért mert sok heraklioni iskola néz ki hasonlóan.

 

Az érkezésem napján hiába utaztam már 24 órája, kilométerhiányom volt és körbeszaladtam Herakliont, különös tekintettel a városközpontra és a túristaforgalomra meg kíváncsina a görögök viselkedésre a dögvész közepette.  A Lidl előtt (ott lehet retsinát kapni 0.99 euroért), állandó ügyeletes áll eligazítva mindenkit járványügyileg. Ha sokan vannak bent akkor sorbaállás van és ha kijön valaki akkor bemehet egy másik. Szájmaszkban, és aki kér annak adnak ingyen fóliakesztyűt (mintha a restsina vírusos lenne - hahaha )

Szerdánként van piac is, szerényebb mint szokott, de azért a fotó (második kép) nem tükrözi a forgalmat amiből van rendesen.

 

Bementem a citybe ami elég kihaltnak tűnt - ez hétfői nap volt.  Az jutott eszembe hogy ennek a pisztolyos kapitány bácsinak a szobrára éjszaka fel kéne mászni létrával és egy szájmaszkot ráadni hogy másnap a példa erejével buzdítsa a zembereket. Egy hét rendőrségi fogdát megért volna, vagy esetleg kettőt is.

 

Heraklionban lényegében semmi nem változott pár év alatt, néhány elkezdett dolgot befejeztek, néhányat meg annyira nem hogy nyolc év óta ugyanúgy áll. A tengerparton lévő sétányt EU támogatással építették, azt szépen befejezték, működik a szökőkút is, illetve annak egy része. Használják is rendesen, este tízkor a húvösebb időben levegőztetik a gyerekeket és más szempontból is élénk társasági élet folyik.  Nekünk a feleségemmel kicsit arrébb van egy kedvenc helyünk ahol fürdeni lehet, a nemtudom milyen múzeum mellett ahol a dinoszaurusz modellje van. A helyiek járnak ide pocsolni, de eddig minket is megtűrtek, szépen köszöntünk mindig és rendesen viselkedtünk. Az idén egyedül érkeztem, nem pocsoltam, ahol laktunk ott mentem párszor bele a tengerbe, nagyon kellemes volt a víz

Itt a tengerparti sétányon, de éjszaka végeztem a görög sörtesztet amiről ha lehet írnék majd néhány sort - a görög kultúra része.

Előzmény: Never Man (16307)
06peti16 Creative Commons License 2020.08.28 -1 1 16327

Ha nem lenne média, nem lenne járvány sem, röviden tömören ennyi. Nálunk egész nyáron azt csinálták, hogy volt napi 500-800teszt, abból ilyen max 20 eset volt "pozitív", aztan agusztus vége felé amikor már a politikusok kinyaralták magukat hirtelen egyből el van végezve napi 4500 teszt, hogy össze tudjanak kapargatni 80-100 esetet és tudjanak riogatni. Vicc, de sajnos attól még lehet megszívjuk.

 

Egyelőre nálunk oda-vissza zöld az út Görögország felé, Ausztriát is beleértve. Minden héten változtatni fognak persze, nehogy legalább egy hónapra biztosan tudjunk tervezni. Ha az indulás hetén még zöld lesz Kréta akkor megyünk, visszafelé meg majd valami lesz... Sok reményt nem fűzök hozzá mert ugyebár azt kijelentették, hogy főleg a tengerparton terjed ez a nyavalyás :) ja, persze.

 

 

Előzmény: totopad (16326)
totopad Creative Commons License 2020.08.28 -2 1 16326

Mi Lengyelországból, egyelőre se ide-se oda nincs tiltás, de a gáz, a visszauttól fsunk inkább, mi van, ha időközben határzár lesz vagy valami, mi ráadásúl Németországba jönnénk vissza... 

 

Nekem az a legnagyobb bajom, hogy véget értek a nerdiai yachtozások és hirtelen kezdtek el emelkedni az esetszámok...

Én elhiszem, hogy létezik a virus és, hogy tényleg gond, (nem vagyok virustagadó) de, amit szigoritások cimén csinálnak és kommunikálnak, az tényleg vicc!

Előzmény: 06peti16 (16325)
06peti16 Creative Commons License 2020.08.28 0 1 16325

Mi 18. Egyelőre Szlovákiából lehet menni, de minden héten frissíteni fogják a híreket, úgyh kezdek lemondani róla.

Érdekes, Olaszországban, ahol állítólag halomra haltak az emberek, oda nyugodtan lehet menni július óta... vicc az egész, birkának nézik a népet. Valljuk be jogosan.

Előzmény: totopad (16324)
totopad Creative Commons License 2020.08.28 0 0 16324

11-én repülnénk, asszem ez most újratervezésre fog szorulni...  :(

_chillout_ Creative Commons License 2020.08.22 0 0 16323

A második képen a hidat hogy imádtuk!! 2006-ban jártunk arra, a mostanra már nagykorú gyerkőc akkor még csak 4 éves volt, ez volt az első olyan nyaralása, amit már tényleg megélt és nagyon élvezte, nagyon kedves emlék azóta is!

Előzmény: qwer1234 (16322)
qwer1234 Creative Commons License 2020.08.21 0 1 16322

 

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.08.21 0 0 16321

"Nem tudtam, hogy itt csak az a menő, ha valaki oda megy, ahova más nem.."

 

Egyébként igazad van, ez valahol megragadja a topik lényegét. Szép hely Elafonissi, de minek oda menni, hiszen tele van a sziget hasonló, vagy akár szebb helyekkel, ahol viszont nincs tömeg. Persze ezek száma korlátos és jórészt ki is lett tárgyalva, így az utóbbi időben főleg a topikleírást nem olvasó, vagy nem értő olvtársakkal történő hadakozás teszi kibaz aktivitást, de attól még igen, ez egy hipaztertopik :)

Előzmény: Fred76 (16308)
_chillout_ Creative Commons License 2020.08.21 0 0 16320

Ezt írod:

"Ezt az egy hetet pedig totális lebzselésre használom, amikor csak olvasok, és a legnagyobb dilemmám, hogy a szálló melyik éttermében egyek, vagy melyik medence vagy éppen a tenger mellett roskadjak le olvasni, mert erre sajnos csak ilyenkor, és a karácsony-szilveszter időszakában van időm."

 

Ez pedig idézet a topicleírásból:

"Az egyszerűség kedvéért nem fórumtéma: apartmanok, különösen a szállodák leírása[...] Ha valamire nem kapsz választ, vagy elsőre gúnyosnak tűnő kioktatásban részesülsz, akkor az azt jelenti, hogy a törzsközönség arról a témáról nem akar beszélni. :-)"

 

Semmi baj azzal, amit írsz, csak - ahogy már írták előttem - ez a topic nem az a topic.

Előzmény: Fred76 (16319)
Fred76 Creative Commons License 2020.08.21 0 0 16319

Ne forgasd ki ismét a szavaimat, kérlek. Nem állítottam be a krétai görögöket semminek, pláne nem használtam azokat a jelzőket, amiket te. A helyiek valóban panaszkodtak, hogy jelentősen visszaesett a forgalom, de nem csak itt, ugyanezt elmondták Krasi-ban, ahova minden évben elautózunk, vagy abban a tavernában, ahol megálltunk valahol Ierapetra és a Lassithi fennsík között. De ez érthető, ha valaki az idegenforgalomból él, és a szezonból elveszít hirtelen több hónapot, az ezt megérzi, és joggal panaszkodik. Ez független attól, hogy görög vagy sem, itthon is sok kollégámnak okozott problémát a vírus miatt kialakult helyzet, az csak mázli, hogy nekem nem. Sokat dolgoztam görögökkel, elsősorban Athénban és Thessalonikiban, és kifejezetten jó véleményem van róluk annak ellenére, hogy a közös munka sokszor volt kiborító. A határidőkhöz, adminisztrációhoz való hozzáállásuk viszonylag laza, finoman fogalmazva...

 

Az autóbérlést nem tudom, hogyan szívtam volna meg. Legfeljebb úgy, hogy nincs ott a bérelt autó. Ez igaz, de a repülőtéren még egy normál csúcsszezonban is találtam volna autót. Egyebekben pedig nem tettem mást, mint leírtam a plf-el kapcsolatos tapasztalataimat, ami sokakat foglalkoztatott, és benyomásomat két helyről. Elnézést, ha neked ez teljesen érdektelen, de megteheted, hogy normális hangnemben felhívod a figyelmemet arra, hogy ez téged nem érdekel, esetleg kifejted az ellenvéleményedet. Nem ezt tetted, most sem ezt teszed. 

 

Ami a pihenést illeti, itt is különbözőek vagyunk. Nekem kell az, hogy legyen az évben egy hetem, amit alaposan előkészítek, előre felhívom minden ügyfelem figyelmét arra, hogy offline leszek, és a kollégákat is megfelelően felkészítem. Ezt az egy hetet pedig totális lebzselésre használom, amikor csak olvasok, és a legnagyobb dilemmám, hogy a szálló melyik éttermében egyek, vagy melyik medence vagy éppen a tenger mellett roskadjak le olvasni, mert erre sajnos csak ilyenkor, és a karácsony-szilveszter időszakában van időm. Ilyenkor én még a bevásárlással és az ágyazással sem akarok foglalkozni, de még azzal sem, hogy én töltöm ki az italomat. Engem ez pihentet egy hétre, téged nem, ettől még lehet, hogy egy sör mellett nagyon jól kijönnénk egymással. Amúgy beutaztam már Európa jelentős részét, persze sehol sem töltöttem annyit (Csehországot kivéve), hogy mélyebben elmerüljek a helyiek között, Kréta az első, ahova annak ellenére vissza-visszatérünk, hogy a "kötelezőket" kipipáltuk, és nem a munka hív ide. Jövő nyáron a feleségemnek be van ütemezve egy több hetes tengerentúli képzés, én pedig ki akarok szállni a mostani cégből, lesz 1-1,5 hónapom szabadon. Ha ez összejön, akkor valamit bepótolok abból, hogy a lányom első 9 évéből sok mindent kihagytam a munka miatt, és elmennék vele ketten valahova 3-4-5 hétre. Egyelőre két befutó hely van, Kréta, ezúttal a déli rész önellátással, vagy Málta, amit szintén nagyon szeretek. Utóbbi mellett azért jelentős súllyal esik latba az angoltanulás lehetősége (nem nekem, a lányomnak).

 

Ha nagyon zavaró volt a korábbi hozzászólásom, elnézést, ugorjátok át. Nem fogok írni többet, ha esetleg mégis megyek jövőre Krétára, kérdezni is máshol fogok. Bocs a zavarásért.

Előzmény: Sylvester Standalone (16316)
Fred76 Creative Commons License 2020.08.21 0 0 16318

Igen, olvastam a két évvel ezelőtti hozzászólásodat, és megkerestem ezt a helyet. Szerencsére nem volt rá szükség, tudtunk haladni. De a második úton kerültem, kíváncsiságból.

Előzmény: qwer1234 (16317)
qwer1234 Creative Commons License 2020.08.20 0 0 16317

Na igen, Elafonissi felé az úton tényleg eléggé nehéz előzni. De van egy jó hely, ahol lehet :

https://www.google.hu/maps/@35.3512177,23.5884504,3a,75y,278.16h,85.73t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSK_5VlYigdbZkpqlnuFNOg!2e0!7i13312!8i6656

Itt mindenki egyenesen szokott menni, jól összeverődött konvojban,de ha elkanyarodsz balra, akkor kielőzhető az egész sor. Nekem ez a szórakozás ha Elafonissibe megyünk, bal kanyar, döngetés, majd az egész sor elé beállás és győzelmi üvöltés, hogy kielőztem őket. Persze az út során egy csomó helyen kialakul ilyen autókígyó, ez csak ideglevezetésnek jó. :-)

 

 

Előzmény: Fred76 (16305)
Sylvester Standalone Creative Commons License 2020.08.20 0 2 16316

Ja, és még egy dolog, mert igazából ez triggerelt, amúgy talán nem is reagáltam volna. Szóval ez az ordas kamu, ami a krétai görögöket ilyen állandóan sopánkodó, csak a pénzre gondoló garasdezsőknek állítja be, na az volt különösen irritáló a hozzászólásodban. 13. napja vagyok a szigeten, sokat beszélgettem helyiekkel, némelyikkel kifejezetten hosszan, de magától egyik sem hozta fel ezt a témát. Te meg elmész egy emberekkel teli strandra, és ott siránkoznak, kórusban. Hát persze. 

Előzmény: Fred76 (16308)
Sylvester Standalone Creative Commons License 2020.08.20 -1 2 16315

Nem tudtam, hogy itt csak az a menő, ha valaki oda megy, ahova más nem...

 

Segítek: nem erről van szó, hanem arról, hogy ez a topik nem azoknak szól, akik azt élik meg kalandnak, hogy levezetnek pár órát keletről nyugatra egy kb. autóútnak megfelelő kényelmes úton.

Vagy azoknak, akik nem látják meg egyből, hogy ha egy weboldal címe az, hogy www.nalunkberelj-autot-kretan-balek.com, akkor arra rákattintani sem érdemes. Mert a jelenlegi helyzetben ugyan nincs sok kockázat, lám, ti is elégedettek vagytok, de egy valóban forgalmas szezonban pórul is járhattatatok volna. Arról nem beszélve, hogy miért fizetne bárki is 3rd party jutalékot, ha közvetlenül is lerendezheti az üzletet a kölcsönzővel? 

 

Elmentetek Elafonissibe, és úgy érzed, hogy ezt meg kell itt osztani? Itt, ahol ez az elvárás:"Lehet viszont beszélni érdekes helyekről, városokról, hegyekről, falvakról, emberekről, kajákról, hangulatokról."?

Nyilván annak, aki nem sokat látott még Krétából, de a kéthetes nyaralásból "minden alkalommal 3-5 napot teljes egészében kirándulásokkal tölt", akár ez is izgalmasnak tűnhet, de hidd el, nem az. Magad is láthattad, hogy tele van emberekkel, minden utazási iroda szervez oda kirándulásokat, minden népszerű tömegturizmussal foglalkozó oldal ajánlja, aki csak a "fő" látnivalókat akarja megnézni, az mind elmegy oda. Meg amúgy is, szerinted az már felér egy kirándulással, ha autózol egy kicsit, hogy máshol bérelj napágyat? A vicc az, hogy Balos sokkal látványosabb és most talán lett volna esélyetek a szokásosnál kisebb tömeg jelenlétében látni... 

 

Chaniából semmit sem láttál, csak a turistaszopató velencei kikötőt, de már úgy érzed, felkészült vagy ennyi alapján a városból, lám, már tanácsot is adsz. 

 

Ami meg a hotelt illeti...egy pillanatra azért meginogtam, mert tényleg, hét medence? Aszta! :D

Szóval még egyszer: semmi baj azzal, ha te ilyenben érzed magad jól, csak nem jó helyen mesélted el.

Én meg egy teljes házat bérlek kettőnknek, egy olajliget közepén, 1 percre a partról, ahol általában senki más nincs. Leszámítva a teknősöket, amik ott rakják le a tojásokat. De ez sem gond, mert úgyis megyünk mindennap máshova, pedig 2001. óta járok Krétára, de még mindig rengeteg felfedeznivaló maradt. Jó, az igaz, hogy engem nem csak a beach érdekel, hanem a hegyek és a szurdokok is. 

 

60-70 órát dolgozol hetente? Az nem egészséges, nem irigyellek. És az így keresett pénzt odaadod hétmedencés szállodáknak? Hm... 

 

Előzmény: Fred76 (16308)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.08.19 0 0 16314

Délen lehet csak szocio-turistáskodni csak igazán :) 

Előzmény: Never Man (16307)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.08.19 0 1 16313

Topikleírást valamikor azért olvasd el ...

Előzmény: Fred76 (16312)
Fred76 Creative Commons License 2020.08.19 0 1 16312

Az utolsó mondat felesleges volt. Elnézést.

Előzmény: Fred76 (16311)
Fred76 Creative Commons License 2020.08.19 0 0 16311

Pontosan tudom, miért “lett nekem beszólva”. Mert a net a legváltozatosabb oldalait hozza ki egyes embereknek, így pl. kineveli az online megmondókat is.

 

Sok hozzászólás tanakodik a PLF-ről, leírtam egy személyes tapasztalatot. Leírtam egy korrekt, olcsó kölcsönzőt, ahol nem kellett sem előleg, sem kártya. Majd leírtam az én tapasztalataimat két helyről, amely gyakran visszatér itt. Közben egyszer megemlítettem, hogy AI szállodában IS töltünk időt, és ez máris főbenjáró bűn, mert ilyen helyekre rendes ember nem jár.

 

Negyedszer vagyok Krétán, minden alkalommal 3-5 napot teljes egészében kirándulásokkal töltjük, hidd el, sokat láttam a szigetből. De valójában nem nagyon érdekel, hogy mit gondolsz.

Előzmény: ZsB (16310)
ZsB Creative Commons License 2020.08.19 0 1 16310

ez nem egy ötcsillagos topik, sőt asszem, egy sehány csillagos topik. Nekem speciel Haniá, akármennyire "turistás", az a város, ahol otthon tudok lenni bármikor bármeddig, ha tehetném, odaköltöznék (Elafoníszit meg ki nem szarja le...), vagyis kurvára nem értetted, miért lett neked beszólva, "Nem tudtam, hogy itt csak az a menő, ha valaki oda megy, ahova más nem..." Hát túrót, itt semmi se "menő". Itt ui. Krétáról van szó, amiből, gyanítom, semmit se láttál.

 

Előzmény: Fred76 (16308)
Tomo75 Creative Commons License 2020.08.19 -3 0 16309

Ezt a topicot sokan olvassák, akik csak készülnek Krétára valamikor, vagy csak kevés alkalommal voltak ott. Szerintem nekik nagy segítség volt, amit írtál! Ilyenekre van szükség, a többség így szeretne 1-2 hetet pihenni az éves munka után!

Előzmény: Fred76 (16308)
Fred76 Creative Commons License 2020.08.19 -6 4 16308

Te pedig egy nagyon okoskodó utazó vagy, ez szinte minden sorodból látszik.

 

Az előző hozzászólásomban - kifejezetten a topikleírásra tekintettel - nem vesztegettem túl sok szót az AI-re, csak megemlítettem, hogy most itt vagyunk. Kedves kérdésedre válaszolva AI és AI között van különbség, én sem mennék egy három (vagy akár négy) csillagos AI-ba, közepes ételeket enni, koszos medence mellett egyszerű oroszok között rossz piát inni. De itt most egy ötcsillagos AI szállodában vagyok, ahol van egy extra kényelmes szoba, hét medence, saját tengerpart, több étterem (nem csak svédasztalos), miegymás. Hogy ebben mi a vonzó? Pl. az, hogy tudok pihenni, és mivel meg is tudom fizetni, megteszem azután, hogy otthon heti 60-70 órákat dolgozok. Nagyon örülök, hogy te szuperül érzed magad a déli parton, de az, hogy mindebből a tapasztalatlanságot szűröd le, nekem a te önteltséged jön le. 

 

Elafonissi és Chania meglátogatása gáz, mert full turistás helyek? Ajjaj, vannak gondok. Nem tudtam, hogy itt csak az a menő, ha valaki oda megy, ahova más nem...

 

 

Előzmény: Sylvester Standalone (16306)
Never Man Creative Commons License 2020.08.19 0 4 16307

Már megint megpróbáltam eltévedni Heraklionban, de nem sikerült, egyszerűen képtelen vagyok rá és ez már így is marad az életemben. Aztán megpróbáltam ugyanezt három doboz görög gyártmányú sörrel megbolondítva (erről még írni fogok), de ugyanúgy hazataláltam.

 

Augusztus elejét néztem ki magamnak ennek a mostani nagy cécónak közepette, ami családi kötelességem is volt, ugyanis a tavalyi évet ki kellett hagynom tekintve hogy egy másik gyerekem Máltára költözött és azzal a szigettel ismerkedtem - ez valami családi izé lehet, hogy szeretjük a meleget. Kréta abból a szempontból is érdekes, hogy ahányszor csak odautazok mindig egy unokával többet találok. Idén is így volt, most ötöt találtam - egyelőre. Decemberben született a „kilenceske”, de egyrész akkor kilenc időzónával arrébb tartózkodtam mint most, aztán jött ez a koronavájrusz és mostanra szelídültek meg a lehetőségek hogy egy békésebb időablakot kihasználva először találkozhattam a már 8 hónapos unokával aki természetesen leány mint a nővérei, ami a ruhaöröklési szempontból ideális.

 

Már nem Gáziban laknak, aminek (mint korábban említettem) egyetlen nevezetessége a város határán lévő városvége jelzés, de onnan is el lehetett autózni egy medvecsapáson a tengerpartra Amudarába pocsolni a vízben. Mit tesz a sors, most közel Amudarába költöztek egy nagyobb házba, nem messze a stadiontól ahonnan 10 perc séta a tengerpart.

 

Miért éppen Heraklion, miért nem a festőibb Dél? Egyrészt a család miatt, másodsorban annak a túrizmusnak az űzése amit én szocio-túrizmusnak nevezek, bár nem kizárt hogy más is kitalálta ezt a szót amin azt értem hogy a hétköznapi emberi viselkedés megfigyelése a központja, hiszen az ember hasonlóan része az állatvilágnak mint például a teknősbéka, amit meglepő módon többször is láttam a város náddal benőtt csatornájában, kábé akkora volt mint a tabletem, azaz közel A4-es méretű.
Az emberek korábban mindig angolul vagy németül próbálkoztak velem bárhogy is igyekeztem beleolvadni a hétköznapokba, de az idén sikerült elérnem, hogy szinte mindig görögül kezdték – ennek titka a kopott rövidnadrág és póló, valamint a borotválkozás teljes hiánya. Én is görögül válaszoltam: "Den katalaveno Ellenika"

 

 

A szocio-túrizmus következtében semmilyen templomot, bazilikát, múzeumot, vizivárost, táncházat és hírös éttermet …stb nem látogattam meg, de kiemelkedő élmény volt hogy most Knossos-ba sem mentem el. Viszont legalább 100 kilométert legyalogoltam a városon belül többnyire fényképezégéppel a kezemben, amire teljesen jogos megjegyzés lehetne hogy ezzel az erővel Matalába is elmehettem volna oda-vissza gyalog. Legközelebb úgy is lesz! (ezt mindig megfogadom)

 

 

Talán elfér egy kis off is, hogy wizz-el repültem és eléggé tele volt az izém a qr-kóddal, de ment minden rendben, odafele kb 90%-os töltöttséggel mentünk, visszafele kb 60%    Már írtam a görögök szíves de néha kéretlen jóakaratáról és már vártam előre hogy a busz végállomásán győzkodni kezdenek hogy nehogy a Gáziba menjek mert ott semmi nincs, hanem menjek Amoudarába ahol hotel … mire én gúnyos kacajjal felnevetek hogy természetesen kérek két jegyet Amoudarába, de a buszos forgalomirányító sokatmondóan csak annyit közölt hogy „no tickett, taxi, 20euro”, amely erővel be is ülhetett volna a pult mőgé és adhatott volna jegyet, de akkor a taxis sógor éhenhal. Ezért gyalog elindultam (mindenkit bíztatok ilyen kalandra Heraklionban) és ember lakta környékre érve adtak két jegyet (2 * 1.50 ). Na persze hogy a Gaziba menő busz jött éppen ahová nem akarok menni de amire felszálltam, hiszen a stadion közelében leszállva pont a célomnál vagyok.

A 3 euro volt a kéthetes kirándulás teljes helyi közlekedési költsége - egy oda, egy vissza. (folyt köv)

 

 

 

Sylvester Standalone Creative Commons License 2020.08.18 0 3 16306

Ne haragudj, de te nagyon tapasztalatlan utazó vagy még, ez szinte minden sorodból látszik. Ráadásul ez, hogy meglátogattatok két full turistás helyet, amúgy meg a krétai tömegturizmus egyik központjában áztatjatok a seggeteket all inclusive ellátással, az még egy átlagos nyaralós topikban sem lenne érdekes, de itt végképp nem az, lásd a topikleírást.

De ha már írtál, hadd kérdezzek valamit, hátha végre megértem azt, amire régóta keresem a választ: az AI-ben amúgy mi a vonzó? Mert az, hogy emiatt egy helyen eszel-iszol, szerintem inkább hátrány. Talán a kihívás, hogy az elfogyasztott kaja-pia végösszege több legyen a befizetett szállásdíjnál?

Üdv a déli partról. Itt nincsenek oroszok, bár igazából más se nagyon, csak körülöttem az olajfák, előttem a tenger, felettem meg a végtelen csillagos ég olyan hihetetlen valójában, amilyennek kevés más helyen lehet látni.

Enni-inni én is annyit kapok, amennyihez kedvem van, és ott, ahol én akarom :) 

Előzmény: Fred76 (16305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!