Keresés

Részletes keresés

Floo2 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12926
Igen, tudni tudják, úgy, mint ahogy a transzformátor létrehozása előtt is már minden fizikus tisztában volt az eletromágnesesség és a mágneses indukció fogalmával, de a transzformátort mégsem alkotta meg addig senki, amíg valaki ezt a két jelenséget egy eszközben egyesíteni nem tudta.
És egyrészt azt hiszik, hogy mindent tudnak a témáról, és ezért gőgből, büszkeségből vagy nem tudom miből nem hajlandóak gondolkodni, másrészt azért eszük nekik is van, és mivel ez nem egy bonyolult dolog, valószínű értik is, csak azt beismerni, hogy eddig nem gondolták volna, hogy ennek van jelentősége, az már jellem kérdése.

Ezek az általam bemásolt cikkrészletek, tanulmányok, interjúk, cikkek mind-mind azt bizonyítják, hogy a téma közel sem ismert, nemhogy ilyen fokon, hanem sehogyan.
Mert ahogy Aiol írja, ha egy "Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Növénytermesztési Intézetének docense" nem tudja, hogy a mediterrán klíma a tenger által tárolt hőnek köszönheti létét, és hogy átlagban ha még 5 fokkal is melegebb lesz, akkor is le tud esni 20 centi hó és ha kiderül, ugyanúgy -20 fok tud lenni.
Mint ahogy az idei télen még a mediterrán területeken a tenger közelében is voltak -15-20 fokok, akkor a tengertől többszáz km-re majd talán nem lesznek.
A témában totális tudatlanságot feltételez ez a nyilatkozat.
És ezt nem a Józsibácsi mondta, nem a Marinéni, hanem egy mondhatni szakember.
Ezért küzdök, küzdünk, hogy ezek az ismeretek lássanak napvilágot, ezzel is bővüljön a köz tudása, és ne a sztereotípiák rabjai legyenek az emberek.
Ha ez bűn, akkor bűnösök vagyunk.
De aki ezért elítél, az talán mégnagyobb bűnös.
Előzmény: szaguaro (12920)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12925
Igaz, ennyiben sántít a gondolatmenetem, mert ha tudják is részleteiben, nem képesek összerakni, ehhez kell a logikus, értelmező típusú gondolkodás. Gyakran minél magasabb titulust ér el az illető az adott szakmai ranglétrán, annál kevésbé képes erre. Aztán tényleg sokszor akár általános iskolások is le tudják leplezni a marhaságokat.
Előzmény: szaguaro (12920)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12924
Nárciszok tegnapelőtt
Előzmény: aiol19 (12923)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12923
Agave parryi telep.
Előzmény: aiol19 (12922)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12922
Jubaea chilensis
Előzmény: aiol19 (12921)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12921

Pálmavirágzás:

 

szaguaro Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12920

Szerinzem nem az a probléma, hogy nem tudják, hanem az, hogy gondolkodni nem képesek, nem rakják össze a dolgokat, nem vonnak le ésszerü következtetéseket.

Nemrég olvastam a Buvárban, h. pl. méréseket végeztek 1 éven keresztül a Bükk-fennsikon, a töbrök alján derült nyári éjszakákon akár -1 C-ig is lemegy a hőmérséklet. Ebből már lehetne következtetni pl. egy sik-v. dombvidéki teknő téli éjjeli hőmérséklet alakulására.

Előzmény: aiol19 (12919)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12919
Mindez úgy, hogy még csak nem is jó a példa, hiszen ezek nem valami transzcendens, hitbéli meggyőződés, vagy filozófiai konklúziók szerinti dolgok, hanem nagyon is kézzel fogható, szemmel látható, műszerekkel ellenőrizhető valóság. A metnetes és omsz-es titánoknak lehetne szervezni országjáró éjszakai túrákat és pillanatokon belül saját bőrükön megtapasztalhatnák. Hegyen-völgyön vezetne a túra fel-le és a végén megkérdezhetnénk tőlük, hogy akkor hová is telepítsünk mérőállomást és milyen szándékkal. Ugyanez vonatkozik az előző példa nagytudású professzoraira is.
Előzmény: ninovarga (12918)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12918
Most már nem csak isten- és kivitagadók, de fagyzugtagadók is vannak.
Előzmény: ninovarga (12915)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12917
Ha még mindig iskolában tanítanék, "gondolkodásra nevelés" céljából olyan feladatokat adnék a diákjaimnak, hogy keressenek az interneten különböző témákat, amelyekben szakemberek nyilatkoznak. A feladat lényege az lenne, hogy a nyilatkozatokban tetten kellene érni józan paraszti ésszel, egyszerű logikával is leleplezhető hülyeségeket. Úgy vélem, némi gyakorlás után, nem minősülne túlzottan nehéz feladatnak az ilyen.
ninovarga Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12916
"Teljes identitásválságot és zavartságot okozna nála, ha véletlenül meglátná Gyula mázsányi kivijét Felsőzsolcán."
Különösen, ha azt is hozzátennénk, hogy ez 1950-től 1985-ig annál is nagyobb biztonsággal lett volna termeszthető, mint 1987-től 20??-ig!
ninovarga Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12915
A meteorológia ifjú titánjai pedig a metneten tesznek tanúbizonyságot hasonló szakmai színvonalról, de különösen a tényekhez való viszonyulásuk igen figyelemreméltó. Mindent elkövetnek az ellen, hogy a lehető legkézenfekvőbb dolgokat elfogadják. Ha így folytatják, "professzori korba" érve az itt olvasottakhoz hasonló "teljesítményekre" lehetnek képesek.
Előzmény: aiol19 (12913)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12914
Ha a Professzor Úr netalán beírja a saját nevét a keresőbe és rábukkan ezekre a hozzászólásokra, a figyelmébe ajánlom két amatőr cikkét, amit ezzel a linkkel elér:
http://palmaligetetmagyarorszagnak.com/modules/smartsection/item.php?itemid=494
Ebben az van, amit erről a témáról az egyetemen az első előadáson kellene előadni. Az agrároktatásban és a meteorológiaoktatásban pedig úgy kellene kezdeni ezzel a tanulmányokat, mint az első elemiben a betűk és a számok megismertetésével.
Sőt, mivel nagyon egyszerű és könnyen belátható dolgok, akár az általános iskola anyagát is képezhetné, különösen valami fölösleges marhaság helyett.
Előzmény: aiol19 (12913)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12913
Ezt már korábban is beleírtam egy tanulmányomba. Gyalázatos! Egyes dombvidékeink megfelelő fagylefolyású dombjain évszázadok óta terem a füge, csak a Professzor Úr ezt nem tudja. A kivi "bűne" pedig csupán annyi, hogy újnak számít, hiszen Olaszországba is csak a '80-as évek elején került. A Professzor Úrnak lila gőze nincs az abszolút minimumhőmérsékletek és a letális küszöb fogalmáról a növényekre vonatkozóan, hiába a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Növénytermesztési Intézetének docense. Felmerül a kérdés, hogy ott valami nem stimmel, ahol a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Növénytermesztési Intézetének docense ilyen elemi ismerethiányban szenved. Szegény úgy gondolja, hogy majd Szegeden megjelenik a füge az Avala Belgrád felől érkező Intercityvel és onnan halad tovább Prága felé, illetve sugarasan a mellékvonalak irányában.:) Teljes identitásválságot és zavartságot okozna nála, ha véletlenül meglátná Gyula mázsányi kivijén Felsőzsolcán.
Előzmény: Floo2 (12912)
Floo2 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12912
Kapaszkodj!

2008. július 17., csütörtök, 16:56
Szerző: MTI
"Gyuricza Csaba, az intézmény Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Növénytermesztési Intézetének docense kifejtette:....A klímaváltozás Európán belül különösen a Kárpát-medencében érezteti hatását, ami új helyzet elé állítja a hazai agrárágazatot - szögezte le Gyuricza Csaba. A prognózis szerint amíg a kontinensen fokozatosan 1 Celsius-fokkal emelkedik az átlaghőmérséklet, addig az Alföldön 1,5-2 fok is lehet ez a változás. Márpedig 1 Celsius-fok felmelegedés következtében 200-300 kilométerrel északra tolódik a növények termeszthetőségi zónája. Így hamarosan Svéd- és Finnországban ráállhatnak a búza- és a kukoricatermesztésre, Magyarországon pedig a mediterrán éghajlatra jellemző gyümölcsök jelennek meg, a Szeged környékén máris terem a füge és a kivi."

Te jó ég!
Ez utóbbi megállapítás csak akkor lehetne reális, ha annyi jég olvadna el a sarkokról, hogy a Földközi-tenger szintje annyival megemelkedne, hogy Szeged külterülete lenne a magyar tengerpart Copacabanája.
Hihetetlen!
Előzmény: aiol19 (12910)
lili0010 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12911
persze, hogy jó lesz hétfőn előre is köszönöm!
Előzmény: Béla1007 (12895)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12910
Így néz ki az, ha a hiányzó ismeretet kreatív ökörséggel pótoljuk ki.:) Még mindig jobb, mint a semmi, vagy mások (netán szagmai) hülyeségeinek a szolgalelkű másolása. :) Vizsgán, ha kellő magabiztossággal mondja, esetenként érhet egy elégségest az ilyen, ha elég jófej a tanár:) A gond azzal van, hogy a kertészet területén különösen gyakran találkozunk hasonlóval. A fügéről, kiviről például ilyen módon keletkezett invenciók garmadája kering a köztudatban.
Előzmény: Floo2 (12908)
főszakács69 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12909
Hali! nekem annyira tetszik -ez számomra egy kimondott (((NARANCSFA)))--minden ősszel megfenyegetem hogy többé nem lesz tili-toli -de nyáron olyan jól mutat az udvaron-magról kelt.Van egy versenytársa ő citrom csak 3 méter viszont 3 vastag törzse van. Ja és egy 3-mas avokado is.Jó éjt most már lefekszem-reggel disznótoros program --bökés-boncolás töltés sütés-főzés hurka-kolbász-pecsenye stb.Üdv Robi.
Előzmény: Törölt nick (12907)
Floo2 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12908
Ez marhajó!
Egy cikkben találtam:

"2008-08-06 13:08:30 | Utolsó módosítás: 2008. augusztus 6., szerda, 13:08 | Galéria: 10 kép
Címkék: kert
A melegedő időjárásnak köszönhetően egyre több kertet, balkont díszítenek a Földközitenger környéké ről származó növények. Sokféle leandert lehet vá sárolni, de a kisebbna gyobb fügefácskák is helyet követelnek maguknak a hazai kertekben.
Nyáron általában nincs velük baj, a kínos percek ősszel következnek, amikor telelőhelyet kell nekik találni. Kevés az olyan kert, terasz, amelyet ne díszítene leander. Nehéz ellenállni szépségének: vásárlásra csábít dekoratív lombozata, élénk virágzata. Ám a magyar teleket nem bírja, ezért ősszel általában gondot okoz elhelyezése. "

Ha nyáron nincs baj velük, a telet meg ígyse úgyse bírja, akkor miért lényeges, hogy melegedő az időjárás?
Jáááááj!

"A házi fügetermést az értékeli csak igazán, aki ismeri a füge különleges termékenyülési szokását. Bonyolult felépítésű virágját csak egy melegkedvelő darázs, a fügedarázs termékenyíti meg. Magyarországon fügedarázs nem él, de ettől függetlenül mégis lesz termés. Ez a nedvességnek köszönhető, a darazsak szerepét az eső veszi át, a virágport pedig az esőcseppek viszik a megfelelő helyre."

"virágját csak egy melegkedvelő darázs"
Node eső az van mindenhol, ha az eső is tudja porozni, akkor nem CSAK a melegkedvelő darázs termékenyít, hanem az eső is. De akkor minek a darázs?
Jááááj!
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12907
Szia.Itt mindenki tegeződik.Igy is van rendjén.Én baranyai vagyok/Szigetvár/.Minek hagytál 2m-es törzset?Márcsak a tömege miatt sem célszerű.Magról kelt?Ilyen marha nagy fával nem is tudom mit lehetne kezdeni.De szerintem vannak tapasztalt társak
feléd.
A Szlovák még nem válaszolt.De nem értem akkor minek hirdet.
Előzmény: főszakács69 (12906)
főszakács69 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12906
Jó estét József -Jóska nem gond hogy letegeztelek? természetesen a kellő tisztelet megadása mellett? Van e már fejlemény a paw paw ügyben? Én a tél közepén írtam neki-nekik nem volt reakció. Ha már így Rád találtam még egy kérdés- van egy kereken 10 éves narancsfám -minden évben 4 méteresre nől eddíg a szép része a dolognak --a teleltetés miatt viszont le kell vágnom -a törzs 2 méter úgy 60-70 centis ágak maradnak-ezen se várjak csodát- csak oltás-szemzés után? Üdv Robi Messze laksz fejér megyétől?(((Próbálkozik az ürge mi?)))
Előzmény: Törölt nick (12905)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12905
Szia.Nem zavarsz,most jöttem meg éppen Balatonról.Itt meg vihar volt,most kapcsoltam vissza az áramot mert dörgött.
Ha mindent jól intézel/teleltetés,tápanyag,viz stb/aminek az a jele,hogy most láthatóan nem egy lerobbant növény vág neki az életnek,teleltetés után avval elfoglalva magát,hogy visszaépitse ágait,leveleit akkor 5-6éves korában.Tehát én nem azt mondom,hogy a magvetett gyorsan hoz gyümit,hanem azt,hogy örökiti a tulajdonságokat.Tehát a mi klimánkon,feltételrendszerben az oltás a legjobb.Mert gyor-
sabb.De a Tayföldieknél kistermelő nem bibelődik vele hanem magoncról termel.A mi ba
junk,hogy viszont ritkán van mag.
A barbadoszi alfája és omegája,hogy meg kell állnod télen szinte nem locsolsz,igaz le-
hullik a levele,olyan mint egy koró de nem rothad ki a gyökere és ez a koró kihajt akár-
milyen furcsa.
A Kaki az felnőtkorában talán sürű lesz 3m-es távolsággal:De ha ennyi van mert többet
is ültetsz egymás mellé akkor ez van.Nekem is mert nincs tőbb helyem.
Üdv:Jóska
Előzmény: főszakács69 (12904)
főszakács69 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12904
Hello József! Halat-vadat s mi jó falat. Gyönyörűek a növényeid! Azt szeretném kérdezni hogy van 20 db magrólkelt pomelóm-úgy olvasom őket nem muszáj oltani-szemezni mert igy is teremnek-nade mikor most 3 évesek? Azóta is veszek havonta 1 gyümölcsöt -mindíg magtalan-pech. A barbadoszim se jön össze soha-pedig gyanítom hogy télen túlöntözöm.A kaki túl sűrűn van 3méterre egymástól ?- kordont nem akarnák.Nem zavarok tovább ebben a szép időben-csak ez a marha szél ne fújna .Üdv Robi
Előzmény: Törölt nick (12902)
mediterránkert Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12903
Jó reggelt Mindenkinek!
A bent nevelgetett kivim már teljesen látható gyökeret eresztett:)Tudtok tanácsot adni,hogyan tovább?Idén ki lehetne ültetni,vagy gyenge még hozzá?Kint a kertben van 2 rügyes,ha mind 3 megmaradna akkor 1 fiú 2 lány kopasz kivim lenne..de jó lenne:)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12902
És finomakat főzöl?Megnézte amit írtál Asimináról.Amit hirdet az jó lenne.E miatt kibogoztam ez Nyitrán van/a hirdetés itthon/és irtam neki kérdéseket.
<andrejdanek@gmail.com>cimre.Tedd azt te is .Ha már megtetted akkor bocs.Most vá-
rom a válaszát.
Előzmény: főszakács69 (12897)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12901
Hayward: (jóval előbbre van, mint Udinében)
Előzmény: ninovarga (12898)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12900
Elképesztő!
Előzmény: aiol19 (12899)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12899
Hát szerencsére terjednek az ismeretek, talán egyre kevesebb olyan szörnyűséget olvashatunk majd, mint amilyen ez is:

http://www.florapack.hu/displayimage.php?pos=-1178
Előzmény: Papa360 (12896)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12898
Mai állapot:

1. Costata

2. Tipo

3. O'Gosho
főszakács69 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12897
Tengermély Tiszteletem Mindenkinek---arra gondoltam ha valaki szánna rá időt és utánanézne egy webhelynek -----asimina-hu.weebly.com----én már kétszer érdeklődtem -de nem kaptam választ . Kissé zavaros---2-3 év múlva termők -több fajta ----ami a lényeg az indulóár 1500ft---nem hiszem hogy ennyiért oltott növényeket árulnának-ha mégis: stipi stopi mind/ilyen csak egy szakács fejében fordulhat meg egy 16 órás műszak után/ Üdv Robi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!