Keresés

Részletes keresés

FASIRT Creative Commons License 2003.09.11 0 0 topiknyitó
Indítok egy párhuzamos topikot a Miről nevezetes ez a szám? topikkal, mert abba nem nagyon lehet offolni vagy rákérdezni, hogy miről is van szó az adott számmal kapcsolatban, pedig néha nem ártana. Például, hogy ne mást csesztessek, az Empire State Building nem 34-ben épült, nem is 34 emeletes, de a 34. utcában áll, és ez azért nem feltétlenül tartozik bele az általános műveltségbe. Én a Ladánybenét és Pákozdot visszakerestem, de Fidel Castroról nem tudom, hogy 44-ben született, vagy ekkora a lába. mms is elárulhatná, hogy milyen tízparancsolatból idézett.

De, hogy itt is játsszunk valamit:
mms panaszba tette, hogy egy számra csak egy ember írhatja be a béna megoldását, blokkolva evvel a többiek zseniális ötleteit. Játsszuk tehát azt, hogy egy-egy számot vesézünk ki, amíg lehet. Mondjuk, ha a feladott számra három napig nem jön új megoldás, az utolsó adatközlő adhat föl új számot, a negyedik döglött naptól kezdve pedig bárki.

Hogy a forma áttekinthető legyen, az új számot vastagítva és betűvel is kiírva adjuk meg, a megoldásokat pedig legalább külön sorban válasszuk el a többi dumától.

Kezdhetnénk az mms által is még sok tartalékkal rendelkező számmal:

7 azaz hét

ami már volt:
- a hét szentség (és hétszentség)
- A hetedik (József Attila)
- heten, mint a gonoszok
- Hófehérke és a hét törpe
- a hét vezér
- a hét szűk esztendő
- Hét krajcár (Móricz Zsigmond)
- hetet-havat összehord
- hétrét görnyed
- a hétfejű sárkány
- a szivárvány hét színe

ami még nem volt:
- hetedíziglen
- hétpettyes katicabogár
- hétpróbás gazember
- a hét főbűn
- a hét napjai
- Öt hét léghajón (Jules Verne)
- Heten Théba ellen (Aiszkhülosz)
- A hetedik kereszt (Anna Seghers)
- a hetedik ajtó a Kékszakállú herceg várában

és ami még jön ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!