Keresés

Részletes keresés

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.06 0 0 68367

Jelentem, ez az I_AM nevű figura már járt itt, hozzávetőleg egy éve - kicsit kevesebb. Ő tett be néhány rasszista linket, valamint anno kijelentette, hogy a gravitáció x méter magasságban megszűnik, valamint a nullponti energiáról is hallhattuk.

 

Szerintem kár a gőzért, felesleges neki a szó.

 

Én legalábbis erre jutottam. Annak idején kimoderálták, valószínűleg ismét ez lesz a sorsa.

kilenctizenegy Creative Commons License 2008.11.06 0 0 68366

"Inkább csak most próbálják lassan informálni az új elnököt a dolgok válságos állapotáról"

 

Szerintem pont fordítva. A tőzsde azért esik, mert a gazdaság kezd informálódni az elnök állapotáról...:-))

Előzmény: laban (68363)
RónaLD Creative Commons License 2008.11.06 0 0 68365
Pedig választanod kell: vagy dühös vagy, vagy hülyeségeket beszélsz.
(Ha dühös vagy akkor is, de ez menti a helyzetet.)
Ez ugyan egy másik téma, de itt már minden előfordult.

Szerintem nincs olyan, hogy természet törvény, de vannak jó vagy kevésbé jó modellek a valóság leírására. Ezek valamilyen közelítést jelentenek, de már csak az öreg Gödel miatt sem lehet teljes és tökéletes semmiféle teória.
Ez egy szar helyzet de két dolgot tehetsz: vagy használod amit a tudomány és az erre épülő technika lehetővé tesz (megkeresed a feladathoz a megfelelő modellt), vagy elmész misztikusnak-sámánnak-varázslónak és kísérletezel a valóság közvetlen befolyásásolásával. De ha tetszik, ha nem azt is tanulni kell. És elmélete is van. Még a meghalást is tanítják. Olvassad el a tibeti halottas könyvet, vagy a sámánokról szóló néprajzi könyveket. Esetleg kérhetsz az aranyhaltól segítséget. az aranyhaltól (Én ezeket tartom amíg nincs kecském.)
(Valahol őrizgetek egy előadás anyagot aminek az az elborzasztó címe van: "A sámáni gyakorlat neuro-fenomenológiája". Sámánnak lenni komoly dolog. Ott nem üzenhet a KISZ hogy X elvtárs a mi sámánunk, tessék átengedni! Ugyanis aki nem készül vagy nem alkalmas az nem éli túl a vizsgát. Illetve beavatást. Viszont a matematikát meg lehet úszni.)
Amúgy meg a bizonytalan helyzetben hozandó döntések ügyében a játék elmélet illetékes. Azt is számolni köll. Ami viszont az intuicióra marad az a megfelelő célfüggvényt kitalálni.


Előzmény: Törölt nick (68343)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68364
hova nem sülyedt a felsőoktatás.
Előzmény: Törölt nick (68343)
laban Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68363

"Volt egy olyan erzesem, hogy a valasztas idejere lelegeztetogepre tettek a tozsdet. Most ugy tunik lekapcsoltak, USA -5% "

 

Hát, igen.  De csak erőfeszítéssel lélegzett eddíg is, szerintem. Inkább csak most próbálják lassan informálni az új elnököt a dolgok válságos állapotáról, és az eddigi akciók valódi természetéről...

Gondolom, azt is csak óvatosan, és cseppenként adagolva az információt...

Szerintem a szűkebb govertment és a Wall Street urai egy nagyon kockázatos operáció kellős közepén vannak, sokaknak, sokat kell majd magyrázkodiuk...

Még ha "az igazság minden szeletét" nem is foglák teljesen kibontani...

Előzmény: V.4_BlackVoid (68359)
Kolmogorov Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68362
"túlélési ösztöne nagyobb lenne"

helyesen: túlélési esélye
Előzmény: Kolmogorov (68361)
Kolmogorov Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68361
Értem én. Itt mindannyian értjük, hogy véges sok olaj van, és el fog fogyni, meg hogy az nagy baj. De akkor most üljünk le vigyorogva, hogy milyen egyszerű ez?

Engedelmeddel, én szeretnék élni, mert az én dopaminnal is működő agyam magában hordozza a túlélés ösztönét. Meg a génjeim továbbadásának ösztönét. Ezért szeretném, ha az én és gyerekeim túlélési ösztöne nagyobb lenne. De ez nem fog nőni, ha csak elégedetten hátradőlünk. Ehhez bizony integrálni kell.

Persze a buddhaszerűeknek, akik már megvilágosodtak, és leszarják, hogy az emberiség melyik fele él túl, mert pont úgy lesz jó,meg különben is mindegy, azoknak nem tesz semmit egy világválság. Nekeik tényleg mindegy.

Én még nem vagyok buddhaszerű. Megyek is integrálni...
Előzmény: Törölt nick (68355)
krezidiesel Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68360

Ja erről a csúnya atomgombákról el is feledkeztem.

De ha két atomgombász egymásnak ugrik, akkor nekünk annyi.

Európa lesz megint a csatatér...

Előzmény: V.4_BlackVoid (68357)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68359
Volt egy olyan erzesem, hogy a valasztas idejere lelegeztetogepre tettek a tozsdet. Most ugy tunik lekapcsoltak, USA -5%.
krezidiesel Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68358

Én 3 m3-re gondoltam...

:-))

A helyi pálinkafőzde tulaja jó cimbi...

Előzmény: Törölt nick (68354)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68357
Kina nem tud nekimenni senkinek, mert van 2 nagyhatalom aki oriasi nuklearis elrettento erovel rendelkezik. Amig ez igy van, nem tudnak megindulni. Semerre.
Előzmény: krezidiesel (68350)
moonshadow Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68356

Ember kűzdj és bízva bízzál! :)

Előzmény: krezidiesel (68352)
krezidiesel Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68352

Álomvilágban élsz.

Idén 10 hetet voltam Kanadában.

Beszélgettem ottani emberekkel, láttam az ottani életet, lila köd...

Szar lesz ebből felébredni...

Előzmény: wulfin (68261)
krezidiesel Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68351

Amikor összedőlt a két torony akkor a spirituális dolgokkal foglalkozó testvérem azt mondta, hogy valahol azt olvasta ez a kezdet. Hamarosan fekete elnöke lesz usákiának és az a totális összeomlás kezdete.

Azthiszem mindenem eladom és pálinkát veszek rajta...

:-))

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (68278)
krezidiesel Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68350

Alapjában egyetértek.

Egy kérdésem lenne:

Kina-India 2,5milliárd ember. Most. És sokasodnak, sőt kezdenek fogyasztóiasodni.

(szép szó mi? most találtam ki...:-D) És nincs kilátásuk a jövőt nézve.

Tehát: kinek fognak nekimenni hogy ne halljanak éhen?

Esetlegesen nem fognak e az arabokkal szövetkezni?

Abban biztos vagyok hogy hamarosan kiborul a bili (ez a terv, ezt megrendezik, mondjuk ha ebben nem is értünk egyet, de végülis csontmindegy hogy kiboritják, vagy kiborul magától) de azt nem tudom kitalálni, hogy ki fog megtámadni kit, milyen indokkal, és hol fogják lejátszani a meccset.

Abban bizom, hogy a Kárpát medencében nem lesz balhé...

Kell a kaja, és az hamarosan nagy érték lesz.

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (68288)
Kolmogorov Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68347
De jókat írsz! :)

Ismereteid a fizikáról, meg Einsteinről valóban felszínesek, ezt jól látod. A mai fizika explicit kimondja, hogy ő csak formális rendszerek segítségével felépített modellek halmaza. Egy játék. De annak nagyon hasznos. Aztán ha valaki objektív igazságot tulajdonít a relativitáselméletnek, az már a vallás kategóriája.

Newton nem volt hülye, mert az elmélete illeszkedett az akkori megfigyelésekre. Ennél többet nem tud és nem is akar a fizika. Megfigyel, modellez, jósol, ellenőriz.
(a 68334 hsz-ed után kénytelen voltam feltenni, hogy komolyan gondoltad, hogy Newton hülye volt)

A tudomány nem akar világmegváltani, buddha lenni, kinyilatkoztatni. A tudomány egy eszköz a kezünkben. Nem értem, mérnökként miért lep meg a tudomány fragmentációja. Nézd csak meg a szerszámok alakulását az évszázadok során. Egyre speckóbb munkákhoz egyre speckóbb szerszámok kellenek.

Nem használhatsz mindenre kalapácsot.

Ha meg világmegoldó képletet, vagy tömör és egyszerű világmodelleket, kinyilatkoztatásokat akarsz, menj vallásos topikokba.
Előzmény: Törölt nick (68343)
leveste Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68344
alig várom
Előzmény: Törölt nick (68340)
ayantaqe Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68342
Hát, egyszerűségedben még a sorok közt sem tudsz olvasni..minek veled egzakt tudományokról vitázni? :)
Előzmény: Törölt nick (68334)
moonshadow Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68338

"A rendes kefir szerintem kecsketejből van."

 

Minden szentnek maga felé hajlik...

 

"Tehenet tartani szerintem nem is menő..."

 

Menő az, de arra már nem lenne kapacitásom, meg helyem sem.

Részünkről baromfikat, kecskét, egy hidegvérű vagy sodrott és egy melegvérű lovat, esetleg malackát tervezünk tartani, miután kiépül az infrastruktúr. Tehenet pont azért nem, mert kecsketejjel kiváltom, ileltve errefelé van házitej is.

Egyébként a kaukázusi kefírgomba felbontja a laktózt.

Kecske, malac, baromfi, tehén volt gyerekkoromban, ileltve tehén a nagyapámnak.

Lovas témát meg most tanulom.

Előzmény: krezidiesel (68241)
leveste Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68337
a terminusról legalább ki lehetett gyomlálni az ilyeneket...
Előzmény: Törölt nick (68336)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68331

Akkor megpróbálom egyetlen mondatba tööríteni.

 

Utálom, ha egy agresszív, isteni bosszúról hadováló jehovista magyaráz habzó szájjal Jézusról és a krisztusi megbocsátásról.

Előzmény: V.4_BlackVoid (68329)
RónaLD Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68330
Az, hogy nem tudunk biztos eredményre jutni nem jelenti azt, hogy nem érdemes modellezni és számolni.
A megvalósuló klímaváltozást éppen úgy nem tudjuk kiszámolni mint a társadalom átalakulását. Viszont tudunk lehetséges változatokat és valószínűségeket számolni.
Azért ez nem semmi. Ettől még a kiértékelésnél szükség van az intuiciónkra is, de az intuíció szubjektív. Egy modellt és algoritmust könnyebb megindokolni és elfogadtatni másokkal. http://climateprediction.net/

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68329
En egyaltalan nem ertem, hogy ti tulajdonkeppen min vitatkoztok...
Sebaj.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (68327)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68328
Megtort a "trend" (ami soha nem is volt): tozsdek lefele, dollar le, arany fel. Olaj meg le....

Eric Janszen: Beware Relief Rallies

We’re not out of the woods. In fact, we’re flying into them.
http://itulip.com/forums/showthread.php?p=59060#post59060
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68327

Min vagy meglepődve?

 

Nem a saját stílusod miatt kell szabódni, hanem tudomásul kell venni, hogy amilyen a mosdó, olyan a törölköző. A döntés a tiéd - a következmény is a tiéd. Amint vetsz, úgy aratsz.

 

Végigolvastalak. És megértettem, hogy mindennek csak a felszínéig vagy hajlandó elmenni, inkluzíve a dopaminerg receptorok evolúciós hatásai. Hogy te mit értettél meg, azt nem tudhatom, de szerencsére nem is én vagyok a bírája. Az a te dolgod.

 

Van szerencsém ismerni a halál és az igazság felismerésének 5 stációját, elvontan is meg személyes tapasztalatok alapján is. Jó barátom Elisabeth Kübler-Ross könyve. De ha azt képzeled, hogy te a magad részéről az 5. lépcsőnél tartasz... elképzelhető, de én azt vélem látni, hogy nem voltál alapos az előző 4 lépcsővel, és ez alighanem vissza fog dobni egy korábbi szintre.

 

Aki pedig tényleg elfogad és megért, az nem azon a módon harciaskodik, ahogy te - vagy ha esetleg mégis, akkor nem kér érte elnézést, különösen nem előre.

 

 

Így aztán ezt a dolgot valóban elküldöm a véres gecibe, mert amit művelsz itt, az pont annyit ér, amit mondasz, az pedig pont oda való.

 

Na szevasz, más dolgom is van.

Előzmény: Törölt nick (68326)
jee_c Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68325
Először lett az USA-nak egy ... gyümölcs az elnöke! :)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (68315)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68324

És hogy döntöd el azt, hogy valaki elvesztette-e a kapcsolatát azzal, amit te intuíciónak nevezel? Fórumhozzászólások alapján? Kávézaccból?

 

Az az igazság, hogy én kedvelem a provokációt, úgyhogy semmi bajom nincs azzal, amiket írsz. Másrészt viszont meg is mosolygom egy kicsit. Igen, mindenki azt csinálja, hogy olvas valamennyit, aztán a sok különálló nézet közül az egyiket a magáévá teszi.

 

A különbség nem ebben van, hanem abban, hogy mit tesz UTÁNA.

 

Az egyik ember igyekszik elmélyedni abban, amit választott. A másik ember nem elmélyedni igyekszik, hanem unos-untalan azt magyarázza, hogy miért azt választotta, amit választott.

 

Ez meg egyfelől unalmas, másfelől nem túl produktív. Kicsit sem érdekel, hogy miért egy adott nézetet választottál. Az érdekel, hogy szerinted mi következik belőle a saját életed vonatkozásában és mások számára. Nem a döntésed érdekel, hanem a döntésed következménye. Hogy mit teszel a döntés UTÁN.

 

Tetszőleges döntés lehet jó vagy rossz, különösen akkor, ha az embernek fingja nincs róla, hogy melyik a helyes. (Komoly döntések pedig éppen attól komoly döntések, hogy nem egyértelmű, hogy melyik a helyes - tehát nem tudjuk. Ha tudjuk, akkor nincs mit eldönteni -- az nagyon hüye, aki tud valamit, de az ellentétét dönti. dönteni akkor kell, amikor MÉG nem tudjuk.)

 

Úgyhogy a döntés UTÁNI szakasz az, ami legitimál. Valaki vehet házat földdel... legitimálni nem ez fogja, hanem hogy mihez kezd vele. Valaki más gondolkodhat passzív házon... a legitimáció nem a döntés, hanem a tettek, a következmény függvénye. Minden más esetben is így van ez.

 

Azt meg csak te képzeled, hogy az bárkit érdekel rajtad kívül, hogy te kit és mit tartasz nagyra. Magánügy. Én pl. egyáltalán nem tartom nagyra, amit itt csinálsz, ettől függetlenül bátran folytathatod, leszarhatod, hogy én mit gondolok vagy a világ mit gondol.

 

Na, mások pontosan ugyanígy szanak arra, amit te nagyra tartasz. Feldughatod magadnak.

Előzmény: Törölt nick (68320)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68315

Hogy valami értelmesről is beszéljünk: nyert a barack.

 

Ettől elvileg erősödni kéne az USA gazdságába vetett hitnek. Attól elvileg emelkednie kellene a tőzsdének. Attól elvileg ki kellene másznia az államkötvényből a pénznek, vissza a részvényekbe bele. Attól elvileg esnie kéne a dollárnak. Attól elvileg nőnie kellene a dolgok dollárban kifejezett árának. Attól elvileg gyengülnie kéne az USA gazdaságának.......

 

 

Salvor? What's your take?

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68313

Miert zavar az teged, ha mas modelleket hasznal, esetleg kiszamol olyan dolgokat, amiket te "megsejtessz"?

 

 

Világosan leírta, hogy valójában nem megsejti őket, hanem olvas mindenfélét (mindenből egy kicsit és egyszerűt), de számára eldönthetetlen, hogy melyik az igaz, ezért úgy DÖNT, hogy az 'érzése' (azaz a lelki igénye) alapján kiválasztja az egyiket, amelyikben onnantól fogva (kellő egyszerűsítésekkel bár, de) hinni fog.

 

 

Ettől még amiket mond, azok nem az ő saját, különbejáratú sejtései, hanem egy hitalapú, egyszerűsített szintézise mások (modelleken alapuló) meglátásainak.

 

Egyszerű.

Előzmény: Törölt nick (68308)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.05 0 0 68312

OFF

 

most egy ideig a valsag hullamait fogja kovetni az olaj, majdnem fuggetlenul a fundamentumoktol meg szamoktol. De csak egy ideig.

 

 

Szerintem már csak nagyon rövid ideig. Kicsit olyan volt ez a válság, mint az Öszvér feltűnése -- mindent felülírt egy időre. De - hacsak nem hoz totális összeomlást - a dolgok visszatérnek a tervhez. Ha pedig mégsem, az nagyobb baj, mintha visszatérnének.

 

 

ON

Előzmény: Törölt nick (68308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!