Keresés

Részletes keresés

zsolt.langer Creative Commons License 2008.09.29 0 0 410
Ottapont :)
Előzmény: Axióma (408)
Veszpremi Creative Commons License 2008.09.29 0 0 409
A múltkori dilemmára a válasz a hétvégén megszületett: nincs bekötve a thermosztát! (régebben egy korábbi kazánhoz lehetett bekötve, úgy látszik). A kazánnál meg egyszerűen rövidre kötötték a 2 pólust, így a kazán melegvízzel szabályoztak! Nagyon durva. Megoldás: Bekötöttünk egy digitálist.
Előzmény: Veszpremi (374)
Axióma Creative Commons License 2008.09.29 0 0 408
MJ=MWs<>MWh ugyhogy gyorsan szorozd be 3600-zal...
Előzmény: zsolt.langer (407)
zsolt.langer Creative Commons License 2008.09.29 0 0 407

Sziasztok!

 

A következőben szeretnék segítséget kérni: 9 órán keresztül mért gázfogyasztásom 0,994 m3, ami azt jelenti, hogy ez idő alatt 33,796 MJ fűtőértéket használtam fel (gondolom ennyi munkát végzett az elégetett gáz az égéstérben). A munkát visszaosztva a munkavégzés idejével megkapom a teljesítményt: 3,755 MW!!! A Fég C12 kazánom névlegesen 12 kW-os, és úgy van beállítva, hogy a felfűtött víz hőfoka 55-60 fok körül mozog. Ezek szerint a kazánom hatásfoka 3,2 ezrelék???

 

 

Üdv, LZs

Veszpremi Creative Commons License 2008.09.26 0 0 406
Ja, értem.
Előzmény: M63FUN (405)
M63FUN Creative Commons License 2008.09.26 0 0 405
nekem is csak 1-szer rohadt le 1 év alatt......... :-//
kijött a doktor és mondta hogy milyen jó hogy az új szériából való az
enyém mert ez már elég pöpec minőség. erre csak annyit kérdeztem hogy ő akkor mi a fenét keres itt nálam, azt hittem csak 10 év múlva találkozunk! (milyen lehet a régi széria pfffffff)
baxi meg sztem közepes minőség felső széle (remélem érthetően fogalmaztam)
Előzmény: Jose84 (404)
Jose84 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 404
Köszi szépen.Eddig nincs vele bajom" kopp kopp kopp "1 éves.Csak kíváncsi voltam a felirat jelentőségére ha van egyátalán neki. ;)
Előzmény: M63FUN (402)
Veszpremi Creative Commons License 2008.09.26 0 0 403
Annyira xar?

Tényleg hadd kérdezzem meg, a Baxi Eco 3 milyen minőségű kazán (remélem jól írtam)? Valaki pár hónapja azt mondta, hogy az egy jó cucc, neki ajánlotta egy gázos szakember.
Előzmény: M63FUN (402)
M63FUN Creative Commons License 2008.09.26 0 0 402
üdvözöllek a klubban !!!
életed nagy ballépését követted el :-((
a demrad felirat pedig azt jelenti hogy a kukában a helye mert hulladék....
Előzmény: Jose84 (400)
Jose84 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 401
Szeva kb:20 fok.
Előzmény: KalásziM (399)
Jose84 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 400

Szevasztok.

Nem tudja valaki hogy demrad solaris kombi cirkónál beüzemelésnél mit jelent a CC és az OTC felirat az LCD kijelzőn?

Köszönöm.

 

KalásziM Creative Commons License 2008.09.24 0 0 399

  Csatlakoznák az előzőhöz. Tehát van előre menő hőmérséklet,  és visszatérő hőmérséklet. A mezei kazánoknál melyiket mérik ?

 Nálam a szitu : az előre menő  65 -70, viszont a visszatérő alig csökken valamit, valószinü kevés a radiátor felület. Ha növelem a radiátorok számát csökken a visszatérő sőt elvieg az előre menő is. Kérdés mennyi a két ág között az elvárt különbség ?

 

 

 KM.

Előzmény: Who111 (396)
sjohn Creative Commons License 2008.09.24 0 0 398
Minimum 60-65 fokra.
Előzmény: iscs (397)
iscs Creative Commons License 2008.09.24 0 0 397
 

Tisztelt Szakértők!

 

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy van nekem egy VAillant turbós NEM kondenzációs cirkóm. A fűtési rendszer kialakítása olyan hogy +10 C° körüli külső hőmérséklet esetén kb 40 fokos előremenő hőmérséklet esetén is befűti a lakást, ekkor a visszatérő vízhőfok kb 35 fokos.

 

A kérdésem az hogy az alacsony (35 fokos) visszatérő vízhőfok, nem okoz e a füstgázból kondenz kiválást, és a kiváló kondenz károsíthat e valamit?

 

NEM kondenzációs cirkó!

 

Ha igen akkor ne engedjek meg a szabályozón (VRC420 s) ilyen alacsony 40 fokos előremenőt?

 

Hány fokra állítsam a minimális előremenő hőfokot (talp pontot)?

 

ÜDV.

Who111 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 396

Csak a rokonság, de olyan rosszak, hogy kénytelen vagyok tanulni.

(Ez persze nem vonatkozik a csövezéseikre, mert azt a részét kénytelen vagyok

nekik elismerni.)

Egyébként elektronikai műszerész.

 

Egy jól beállított rendszernél minél kisebb lángon, minél tovább megy a kazán.

Az lenne az ideális, ha ki sem kapcsolna.

De ez a te kazánod végét jelentené rövi időn belül a kondenzáció miatt.

Gázkészülékeknél 53 fok alatt kell számottevő kondenzációval számolni.

Ezért nem szokták a szakik 60 foknál lejjebb venni a kazánvizet, de ezt kicsit

rosszul értelmezik, mert a füstgáznak nem szabad ez alá hűlnie.

A modern kazánoknál ameddig le lehet venni a vizet, annyit általában kibír.

Előzmény: r0li (393)
Who111 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 395

Utánanéztem, sajnos a kazánod alapból nem alkalmas két kör vezérlésére.

Egy kiegészítő egységet kéne hozzá venni SD-201 néven.

Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehessen megoldani, főleg, hogy ti is

megoldottátok.

Úgy hogy egyenlőre az előző megoldásomat tudom ajánlani.

A későbbiekben egy csőtermosztáttal vezérelném a háromállású szelepet.

A radiátorkörre meg lehetne tenni egy elzárót, ekkor csak a padlófűtés mehetne.

(Átmeneti időszakokban.)

Persze ilyenkor a kazánon letekerném 40 fokra a kazánvizet, hogy ne kapcsolgasson

sűrűn, meg a hatásfok miatt is.

Nehéz ezt így, rajz nélkül...

Előzmény: Who111 (392)
r0li Creative Commons License 2008.09.24 0 0 394
Ilyen motorról még nem hallottam, a nem olcsó az mennyi? Ezek szerint az előremenő hőmérséklet függvényében ez a motor állítgatja a keverési arányt. A motort pedig a csőtermosztát irányítja?
Előzmény: Who111 (391)
r0li Creative Commons License 2008.09.24 0 0 393

Végül is ez is eredmény, amíg a kazánba az előremenő víz eléri a hőfokot /60-65/ addig a padlóba is változik a hőmérséklet /sacc 25-40/ utánna megy a rendszer. Amúgy egy jól beállított rendszernél milyen periódusban működnek a cirkók, feltételezem a termosztát 0.5 vagy 1 fokonként szabályoz?  

Te is gépész vagy, vagy csak a rokonság? 

Előzmény: Who111 (392)
Who111 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 392

Igazából az lenne a legegyszerűbb megoldás, ha a kazán szivattyújával

párhuzamosan menne a padlófűtés szivattyúja, a termosztátot meg a normál

helyére kötnéd a kazánba.

Azonban a padlófűtés előremenőjének kézi állítása ettől még megmaradna.

 

Megpróbálom átnézni a kazán doksiját, hátha okosabb leszek...

Előzmény: Who111 (391)
Who111 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 391

Nincs rajta az állító motor. (Nem olcsó általában.)

Így kézi üzemmódban funkcionál.

Általában le lehet róla venni a kézi tekerentyűt, és a helyére megy a motor.

Előzmény: r0li (390)
r0li Creative Commons License 2008.09.24 0 0 390

Jó reggelt!

Arra figyelek, hogy 40 menjen a padlóba, a radiátorokba meg 60, ezzel nincs gond. A keverő nincs kötve sehová, bár én nem is látok rajta ilyen lehetőségeket /nem tudom lefotózni sajnos az is most adta meg magát illetve a csatolás se megy egyenlőre, de ez is off/ az van ráírva, hogy 20-43 C. Jelenlegi üzemmód szerint egy sima töltő csaptelepként funkcionál, ahol én állítom be manuálisan a hőfokot. Sorry, hogy ilyen tudatlan vagyok, akkor ez valami legegyszerűbb masina vagy kell rá még egy alkatrész?

Előzmény: Who111 (389)
Who111 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 389

Ismerős a helyzet, nekem a feleségem rokonai épületgépészetet szerelnek.

Apósom FÉG cirkóját meg én javítottam meg, mert nem tudták megcsinálni.

Na mindegy, ez off.

 

Az hogy a padlófűtés hőfoka emelkedik, az kb. 40-45 fokig reális lehet.

Ez fölött nem szabadna neki. Ha igen, akkor nem szabad ez fölé vinni a kazánban a

hőfokot, mert elrepedezhet a padló.

Viszont akkor a radiátoraid innentől dísznek vannak, mivel ezen a hőfokon nem sokat

érnek.

Később valamikor megpróbálok egy móriczka-ábrát összeütni, hogy hogy kéne

kinéznie.

A keverőszelep be van kötve villanydróttal valahová?

Előzmény: r0li (388)
r0li Creative Commons License 2008.09.23 0 0 388

Az a baj, hogy mindig a végén okos az ember. A tervezők a feleségem szülei. Náluk agyanígy van megoldva a fűtés csak ott Vailant kazán van. A szereléskor a szaki mondta, h. ez így nem biztos, hogy jó lesz, erre szakmai vita, a vélemény: hülye a szerelő. csúnyán nézés rám, de legyen családi béke, maradt a terv szerint.

De ez más tészta. Amúgy jó fejek. de a gyakorlat mást mutat meg beszéltem 3 emberrel mindenki a termosztátot javasolja.

A termosztát vezetékes, digitális, programozható Computherm típus tán 7-8 ezer volt. Csőtermosztát biztos, hogy nincs. Elvileg azt kellene betenni, a meglévő termo-t meg átkötni a kazánra? A keverőszelepet szerintem semmi sem vezérli, azt figyeltem meg, ha emelem a fűtőkör vizét, akkor a padlóba menő víz is emelkedik, ez normális? 

Előzmény: Who111 (386)
Who111 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 387

Most csak megpróbállak megmenteni egy felesleges termosztátvételtől ezzel a

kérdezősködéssel.

Előzmény: Who111 (386)
Who111 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 386

Sikerült! :-)

Mivel a kazánodat nem állítja le semmi, ezért folyamatosan megy.

Amikor eléri az előremenő vízhőfok a kazánon beállított értéket (ezt állítja a

külső érzékelő), akkor kikapcsol.

Megy tovább a keringetés, amikor visszahűl a vízhőfok újra bekapcsol.

És ez így megy folyamatosan, amíg valami le nem állítja a kazánt.

Tehát kell az a termosztát.

 

Én igazából azt nem értem, hogy a padlófűtésnek miért van külön teromsztátja?

Milyen termosztát az?

Mert hogy oda általában csőtermosztátot szoktak tenni.

Az semmi mást nem csinál, mint a keverőszelepet vezérli, és hőfokot tart a víznek.

Külön szivattyú elvileg nem kéne a padlókörre...

Előzmény: r0li (385)
r0li Creative Commons License 2008.09.23 0 0 385

A kazán Saunier D F25 EH turbo. A termosztát kizárólag a padlófűtés körében lévő szivattyút kapcsolgatja. jelenleg a külső érzékelő kiiktatva, ha a gyereknél /1 éves /lemegy 20 C-ra akkor bekapcsoljuk 22-23 ig felmegy akkor kikapcs, /reggel este kb 40-40 perc/ de itt illetve a mi szobánkban nincs padlófütés. A padlófűtés külön körön van, ennek van termosztátja, de ez csak a padlófűtés szivattyúját kapcsolgatja. Ha elindítom a kazánt akkor a termosztáttal indítom a szivattyút is, hogy menjen bele egy kis meleg víz, de hát ez egy lassabb rendszer. A keverőszelep 3 utas ESBE szelep.

Magát a rendszert rokonok tervezték, de a fűtésszerelő, gázszerelő, és a szakszervizes is azt mondta, hogy belső termosztátot szerezzek be. Nem tudom sikerült-e jól megfogalmaznom a választ. 

 

Előzmény: Who111 (383)
sjohn Creative Commons License 2008.09.23 0 0 384
Mi éri el a kivánt hőfokot , a kazán vagy a szoba?
Ha a kazán akkor azért kapcsol vissza , mert a kazántermosztát be van állítva mondjuk 65 fokra , de a szoba hőmérséklete még nem érte el a szobatermosztáton beállított értéket , tehát ezt a ki-be kapcsolgatást addíg csinálja , míg a szobatermosztát ki nem kapcsolja.
Előzmény: kisvasutak (382)
Who111 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 383

Tehát van egy külső hőérzékelőd, ami a kazánvíz hőfokát szabályozza.

Ez OK, de a kazánt nem kapcsolja.

Termosztatikus radiátorszelepek:

Ez is rendben van, de ez nem kapcsolja le a kazánt.

Padlófűtés termosztát:

Ez érdekelne, hogy hogyan van bekötve?

Tehát csak a padlófűtés termosztát bekötési pontjára, amivel esetleg csak a

keverőszelepet váltja? Milyen típusú cirkóról van szó?

Előzmény: r0li (381)
kisvasutak Creative Commons License 2008.09.23 0 0 382
Sziasztok, tudnátok segíteni hogy van egy radiant rsl15/6-3c tip. kazánom, ami rendesen fűti a lakást mindaddig amig eléri a kivánt hőfököt, de utána le kapcsol majd ismét vissza szinte azonnal. Az lenne a kérdés hogy mi lehet ennek az oka hogy nem kapcsol le "normálisan"?
r0li Creative Commons License 2008.09.21 0 0 381

Sziasztok!

A kazánunk külső hőfokérzékelővel üzemel, termosztatikus radiátorszelepekkel + padlófűtés szobatermosztáttal. a probléma a kazán folyamatosan keringeti a vizet kb 5 percig ég aztán 5 perc pihi. Beüzemelő mondta, h külön termosztát kell a kazánnak is, akkor a gond megoldódik. A kérdés, hogy a meglévő termosztát a padlófűtés szivattyúját kapcsolgatja rá lehet-e ezt is kötni a kazánra így egyszerre kapcsolná a kazánt és a padlót illetve a leendő radiátorvezérlő termosztátot is rá lehetne még tenni a kazánra? Szóval hogyan lehetne összehangolni a rendszert? Remélem érthető amit írtam és elnézést, ha nagy hülyeség? Illetve ki mit javasol üdv r 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!