Keresés

Részletes keresés

Arma Gedeonka Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69177
Bábszínház a demokrácia. A vezérpolitikusok is félnek, hülyének nézik a népet. A nép hülyének nézi őket. Nem kéne valakinek elkezdeni a nagy beismerést, hogy senki se olyan hülye, mint kinéz és lehetne a dolgokról őszintén beszélni?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (69175)
galland Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69176
Olvastam a hosszászólásaidat, és ostobaság a szerkesztők részéről, hogy kizártak. Ha az olvasók nem akarnak egy kommentedre reagálni, akkor nem fognak és kész. De kizárni... Egy csomó idióta nick kommentelget ott minden következmény nélkül, az bezzeg nem zavarja őket.
Előzmény: Arma Gedeonka (69165)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69175

Mint mondtam: hiszik, de nem merik. Ne becsüljük le a hazai oligarchákat.

 

Az a tétel nem igaz, hogy vezetőink nem tudják. Az sem igaz, hogy hülyék. Tudják, nem hülyék. Van az, amiről mi beszélgetünk, és van a mindennapok realitása.

 

Az alernatív energia egyébként drága, a nyári csúcsárakon is 10-12 év volt a megtérülése. Jelenleg... soha nem térül meg.

 

Requiem for a dream van.

Előzmény: hetero11 (69169)
hetero11 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69174
Obama terve:

http://greenwombat.blogs.fortune.cnn.com/2008/11/13/the-renewable-energy-industrys-obama-wish-list/
Előzmény: hetero11 (69169)
dajtás Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69173
Idealista énem azt mondja, hogy jobb ha mindenki tudja. Vagy él a tudással és túlél ,vagy nem és úgy is kampec lesz neki.

Realista énem azt mondja surranó pályán vegyek földet,házat, szereljem fel a napelemet, építsek a kertbe törpe erőművet, pincében halmozzak fel min fél év tartós élelmiszert és 1-2 évre elegendő vetőmagot, hagymát,stb. Kihagytam a felsorolásból vasszekrényben tanyázó lőfegyvert és min több ezer lőszert(békés ember vagyok)
Nem túl népszerű téma a baráti körben... Barátné csak hápog, hogy túldramatizálom a dolgot és biztosan nem lesz ilyen nagy baj :) Szegénynek szoknia kell még a gondolatot, mert más világban nőtt fel,létezett.
Előzmény: V.4_BlackVoid (69158)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69172
meranemalternatívlobbi ebben érdekelt. Németországban sok lobbi van, meg a legtöbb országban. Nálunk csak egy lobbi van. Kis ország, kis (kevés) előszoba.
Előzmény: hetero11 (69169)
galland Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69171
Ez a legérdekesebb infó, amit a topicban az utóbbi időben olvastam!
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (69159)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69170
Azt valamivel ki kéne érdemelni! :-)
Kevéssé esélyes, hogy egy topiktaliért elugrok Mo közepére, bár nemrég elugrottam HZS kolléga előadására szűkebb pátriámba.
Viszont, ha a Világ Gonosz Urainak nem tetszik a nagy felvilágosodásunk, elég léprecsalni a bandát egy talira, aztán egy bombát nekik...

A csicsókát a minap készjtettük először hassábburgonya módjára. Nálam ízben verte a krumplit, pedig azt írják, hogy tavaszra jobb az íze. Főve is jó, nem is értem, hogy a nyersen eléggé karalábéíz hogy alakul át ilyenné. Fel vagyok lelkesülve, a környéken mindenhova ültetek majd gerillaként belőle!
Ne tessék lesajnálni, a csicsóka élet, erő, egészség!
Előzmény: ayantaqe (69155)
hetero11 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69169
"Ez a politikai vonal."
De miért nem invesztálunk alternatív energiába? Ha csak kevésre is futná, az is valami.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (69159)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69168
látod, nájcki, innen nem zár ki senki, maradjunk itt a zártosztályon egymás közt :)
Előzmény: Arma Gedeonka (69165)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69167
az amcsik is rájöttek az első öbölháború után, hogy ugyan szép dolog a kompjútervezérelt távháború ala videojáték, de mégis csak kell gyalogos baka, aki kiszáll a kocsiból, meg benéz a barlangba, felmegy az emeletre, ilyesmi.
Előzmény: Törölt nick (69162)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69166
:)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (69161)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69165
Engem ma azért zártak ki egy fideszes blogról, mert állandóan azzal nyaggattam őket, hogy ők legyenek szívesek ezzel kiállni.
Na jó, a stílus "érdes" volt, de látva demagógiájukat, milyen is lehetett volna?
Előzmény: dajtás (69152)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69164

régi dolog, senkit nem lehet akarata ellenére boldoggá tenni (egy kis off, bocs: nem lehetnek ezt a sunyi vágót azzal az álokos fejével itt balra, aki gusztustalan módon reklámozza még mindig a hitelfelvételt, kivágni? már hetek óta "nézem" és idegesít)

szóval, a látókat - pláne, akik sötét jövőt jövendöltek - sehol sem szerették. Csináljuk a dolgunkat, tájékoztassuk egymást meg a magunkfajtákat, a többi úgyis azt csinál, amit akar. Kell nekünk, hogy egy hét alatt duplájára dráguljon a rízs, két hét alatt meg eltünjön? (múlt héten már nem kaptam az olcsóbbik előfőzöttből, kíváncsi vagyok, vasárnap lesz-e ismét)

 

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (69159)
ayantaqe Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69163
Nálam már pihen szám szerint tíz rekesz jófajta import vodka a pincében, ha elmarad a műsor, legfeljebb elisszuk. Tervezem egy pálinkafőző beszerzését is, bár most épp kazánokat veszek, beszart a gázkazánom...örültem, hogy egy junkers vegyestüzelésűhöz adnak egy bosch láncfűrészt. Aztán láttam hogy elektromos. Kérdeztem, ha nincs áram, csapkodjam vele a fát? Nálam ez egy tipikusan 'miafasznak' kategória, elektromos-láncfűrész...háát.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (69149)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69161
Én egy nagy segget látok, Laca. :-)
Előzmény: Törölt nick (69154)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69159

Nem merik felvállalni.

 

Elárulok egy nyílt titkot. Tán nem kéne, de majd letagadom. :-)

 

A sok ember közül volt kettő, aki érdeklődés tmutatott a fizikai realitás irányába. Gyurcsány Ferencnek és Orbán Viktornak hívják őket. Megkapták tőlem csont ugyanazt az anyagot. A fejcléc különbözött, minden más ugyanaz volt. (Árakat nem említettem, csak mennyiségeket és implikációkat, cselekvési lehetőségeket.) Nem csak tőlem kértek anyagokat, több tucat helyről kérték őket. A vége az lett, hogy 2-2 anyag maradt. Konkréta annyi, tudom.

 

A 2-2 anyagból az egyik az enyém (igazából a miénk, de hogy kivel közösen, azt nem mondom meg) maradt. Azt is tudom, hogy elolvasták, mert további kérdések voltak (az egyik helyről: hogy ne kelljen találgatni, Gyurcásnyak voltak további kérdései). Azt is tudom, hogy hiszik, de nem merik.

 

Ez a politikai vonal.

 

A céges és az erőművi még inkább egyértelmű: tudnak mindent, de kényszerhelyzet van. Fejlesztés az nincs.

 

Ez a helyzet, és ennél őszintébben nem tudom elmondani. Vezetőink nem információhiányosak és nem hülyék. A kijelölt pályán játszanak.

 

Surranópálya.

Előzmény: dajtás (69152)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69158
Ha ez megtortenne akkor nehany evvel hamarabb lenne vege szep uj vilagunknak.
Masnap ures polcok, ures benzinkutak, panik.....

Vagy:
Az illetot kirohognek es leszavaznak.

Mondd, melyiket valasztanad?
(Kussolni es keszulni)
Előzmény: dajtás (69152)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69157
még azt a kevés nato kötelezettségünket sem teljesítjük, amit kellene (vállaltunk)
Előzmény: Törölt nick (69153)
ayantaqe Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69156
Azt már meg sem merem kérdeni, mire kellene...:))
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (69148)
ayantaqe Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69155
De akkor hoz nekem nájcki egy csicsóka-becsináltat! :))
Előzmény: dajtás (69141)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69154
wordből kopiztam, fele antikva volt, de az index kihozta normál arialra. Legalábbis nálam. Te mit látsz?
Előzmény: TaXiN (69147)
dajtás Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69152
Egy kérdésem lenne, kb olyan mint az adósság amnesztia minden országra:

Mi lenne, ha egy "mérvadó" világpolitikus, rosszabb esetben magyar, tisztán kiteríteni a peak-oil kártyát ennek minden következményével együtt. Végtelenségig nem növekvő GDP-t, a kapitalizmus végét, fenntarthatatlan pénzügyi rendszert és ennek társadalmi vonatkozásait, környezeti problémákat,stb.
Mindezt korrekt egyszerű, de ütős érveléssel és logikával támogatva. Valaki fel merné vállalni? Valaki el is hinné rajtunk kívül?

Miért érzem úgy, hogy csak akkor fog bármi is történni, ha nyakunkon a hurok, és készülnek kirúgni a széket a lábunk alól?

Van egy tippem, hogy akkor fogunk kapálózni, mikor már késő...
Szép világunknak vége, blogíró címével élve.
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69151
time to short the f*kin stock market
Előzmény: ayantaqe (69143)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69150
Itt ma már volt szó a rubelelszámolású olaj-koncepció dicstelen lekerülésérőlk a napirendről, korábban volt hír az orosz valutatartalékok vészes apadásáról. Mi van, ha Putyinék rémülten látják, hogy vége a nagy belső népszerűséggel járó ország-visszafoglalásnak a multiktól, az erősödésnek, mivel mégiscsak annyira részei a globalizációnak, hogy ez most őket is megrendíti, nem kicsit, de nagyon-nagyon. Kínáról linkeltem egy hasonló cikket a LATOC nyomán. Mi van, ha szó szerint elpárolog a pénzügyi-technikai lehetősége annak, hogy az oroszok, akár a németekkel közösen ilyen nagy műszaki vállalkozást véghez tudjanak vinni, mint új, tenger alatti vezetékek.
Ahogy mi se tudunk már egy szennycsatornát, pláne metrót befejezni. Mi van, ha az összeomlás felhúzta a hétmérföldes csizmát.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (69130)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69149

2010-re már több hektáron terem az árpa nálam. Veszek egy kis komlót, hetero az általam készített sört fogja kapni, arról nem volt szó, hogy milyen sör, csak arról, hogy két korsó.

 

Ha túléli, én is megkóstolom. :-)

Előzmény: V.4_BlackVoid (69136)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69148
Érdekes, én azt szeretném, ha két faszom lenne... megvalósítható vajon?
Előzmény: dajtás (69141)
TaXiN Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69147
Kár, hogy nincsenek tükörfordított betűk a fontkészletedben :)
Előzmény: Törölt nick (69144)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69146

A fogadás úgy szólt, hogy 'ha alacsonyabb, mint aznap, amikor mondtad'. Akkor épp 85 környékén volt. Ellenben az igaz, hogy mindne virtuális, soha meg nem köttetett fogadást elvesztek 120 USD alatt.

 

De virtuálisan elvesztett fogadásokért csak virtuális sör jár. Nna, az mind a tiéd. :-)

 

 

Bomlatnak sosem volt elég vér a pucájában ahhoz, hogy fogadást kössön. Pedig májusban nyerhetett volna 2 rekesszel is, ha mert volna. Év végi 80-as árra feltette volna 2 rekesszel májusban... noha valamennyire vártam a 80-as árat idénre, de augusztus-szeptemberre, gyors visszamenetellel 120 fölé.

 

De mi van azokkal a virtuális fogadásokkal, amelyeket megnyertem? Rengeteg ilyen van... Bercó gázhajókapitány is elvesztett egy csomó sört, mert nem lesz az éves átleg 87 mbpd felett (EIA, all liquids, nem lesz az 86 sem, én meg 85.5-86.0 közé mondtam). Ezen kívül mi van azzal, hogy azt mondtam, hogy minden részvényből tessenek kiszállni, meg nem venni a tőzsdén nemesfémeket és olajat? Vagy azzal, hogy idén nem megy 1.7 fölé az EUR:USD árfolyam?

 

Hogy ne kelljen olyasmiket említenem, mint a metróépítés vagy az, hogy az EU nagyobbat szív, mint az USA.

 

Rengeteg virtuális sört nyertem szerintem. :-)

 

Mindenesetre 5 liter folyadék a tiéd, ha 85 dollár alatt vagyunk dec. 31-ig, és 2 litert önkéntesen vállalok 120 dollár alatt. Ez több mint korrekt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (69137)
TaXiN Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69145
Minden megy föl. Érdekes.
Előzmény: V.4_BlackVoid (69139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!