Keresés

Részletes keresés

Gyurma60 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 141

Szisztok...

Meg tudnátok mondani,hogy mi annak a masszának a neve,amit utólagosan szoktak a falakba bespriccelni a felszivárgás ellen? És hol lehet beszerezni az ilyet?

Előre is Köszönöm....

Kono3 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 140

A dryzone-ról eddig még sosem hallottam rosszat. A falátvágással a falban lévő csöveket is átvágják (víz-villany)?

Előzmény: tanca1 (108)
Gacmo Creative Commons License 2011.11.08 0 0 139

egy epitesz ismerosom egy viznyelo godorrel oldotta meg a beazast. egy 0,5mx0,5mx0,5m vagy esetleg melyebb, nagyobb godor, amiben a viz osszegyulhet eso idejen aztan csak ki kell szivattyuzni.

Előzmény: keleti123 (135)
aaaaaaa2 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 138

Üdv,

 

Ezekre a kérdésekre tudna nekem valaki válaszolni? A hőszigetelős topikban nem válaszoltak.

 

(45 vm-es mészkő fal, szuterén, kb. 1,60 m a földben, salétrom, vízszigetelés)…

 

 

  1.  A költségek miatt kérdezem: hogy alul, a pincerész falán (földben 1.60, felül 50 cm) kívülről a vízszigetelést és drénezést és hőszigetelést megcsinálhatom-e úgy, hogy egyszerre csak két oldalt, aztán 4 év múlva a másik kettőt? 

 VAGY:

Meg lehet, DE akkor a hőszigetelő anyagot el kellene hagyni, (csak a kenhető kátrány), mert hőhíd lesz a

sarkoknál? Magyarul félig lehőszigetelni nem lehet a pincefalat, ha jól gondolom?

 

2. Ugyanennél a szuterénnél - pincénél ha elhagyom a szuterénfal hőszigetelését, később az emeletet be lehet burkolni? /Egy építész ezt mondta/…

 

 

3. A kenhető kátrány a jobb, vagy a bitumenlemez? Azt hallottam, hogy a kenhető rugalmasabb, és ezért jobb…

Kono3 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 137

A legjobb megoldás az, ha körbeássa, és kívülről szigeteli. Ettől sajnos csak rosszabb megoldások léteznek.

 

Ha ez kivitelezhetetlen, akkor használjuk a belső oldali szigetelést, impregnáló habarccsal, ill. vízszintes szigeteléssel. Ennek a problémája, hogy bár a belső oldalon már nem jelenik meg a nedvesedés, sőt, a falban sem fog tovább felszívódni, a fal szerkezete így továbbra is vízben áll, és a fagyás idővel károkat okozhat.

 

Ha nincs más megoldás, a belső oldalon mindenképpen az anyaghoz kötő rendszereket kell alkalmazni, mert nem tudja más módon biztonságosan rögzíteni. Ezek az ún. vízzáró habarcsok, vakolatrendszerek.

 

http://ezermester.hu/cikk-2630/Utolagos_pinceszigeteles

 

Mi magunk is forgalmazunk utólagos vízszigetelő rendszereket (bitimpex.hu). Az oldalunkon sok hasznos információt talál ezekkel kapcsolatosan.

 

 

Előzmény: keleti123 (135)
Kaktuszok_ Creative Commons License 2011.09.22 0 0 136

Sziasztok!

 

Én éppen egy tusoló burkolásához készülök. Sok padlólap között válogattunk és egyszer csak jött az ötlet, mi lenne, ha vízzáró beton (AQUANIL VÍZZÁRÓ CEMENTESZTRICH C-25) felületére süllyesztenénk válogatott kavicsokat. A cél: vízzáró, csúszásmentes felület. Lenne-e valami hátránya? Kivitelezhető? Elegendő egyáltalán a beton vízzáró képessége?

keleti123 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 135

A pincém ázik be, de csak egy helyen, kb 1,5 méterrel a talajszint alatt, de csak az egyik sarokban és csak ha esik az eső. a többi része csont száraz, de ennek köszönhetően penészednek a dolgok. Oldalról valószínűleg nem férek hozzá, csak ha egy lécsőt megbontok vagy aláások. Belülről leht velemit injektálni vagy van valamilyen megoldásra javaslat. Valószíműleg vagy a víz vagy a szennyvíz bevezetésénél sérűlhetett a szigetelés mert ezek vannak ezen a tájon és addig nedves a fal. Köszönöm előre is ha van valakinek jó ötlete.

inf3rno Creative Commons License 2011.07.24 0 0 134

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy van e tapasztalata valakinek az air gap technology ill. elektroozmotikus vízszigetelési módszerekkel?

Leginkább az utóbi ára érdekelne.

nanoci Creative Commons License 2011.07.18 0 0 133

Sziasztok,

 

 

érdeklődnék ha van itt szakember, hogy tufa esetében az acéllemez besajtolás kivitelezhető-e megfelelő-e, vagy inkább maradjunk az injektálásnál.Utóbbiban gondolkodtunk, de most azt olvastam, hogy az első is alkalmazható tufánál is, még magasabb hatásfokkal.

Van itt valaki Kelet Mo.-ról, vagy tudtok szakembert erre a részre?

 

Előre is köszönöm!

fal szig. függ Creative Commons License 2011.05.28 0 0 131

Szia.

A lemez sem olcsobb,sőt valamivel drágább minta vegyi szigetelés!

És bármelyiket is választod szorozd meg 2-vel.

A járulékos munkák(értem itt a vakolat leverését,mert azt is le kell

cserélni légáteresztőre,ill. glett és egy új festés!!!

Aztán még kívülröl is el kell zárni valahogy a vízet.

A szigetelésre kaphatsz ill. van folyóméter ár akár a neten is,de

bármelyiket is választod elötte fel kell mérni és utána kapsz konkrétat.

Ja és kalkulálj a járulékos munkákkal,mert csak akkor kapsz garancát,ha azt

is mindenképp megcsináltatod!

 

Előzmény: anikoko (129)
hopepe61 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 130

Ajánlanám a Gravomágnese falszárító: működhet? topikot . ott mondent megtudsz az aqva poolról!

Előzmény: anikoko (127)
anikoko Creative Commons License 2011.05.25 0 0 129

Ezért kérdezem....Mert gyanús a dolog, ezért néztem utánna....De akkor mit javasoltok? Volt olyan ötlet, hogy fémlemezeket dugdosnak a téglasorok közé, de ez egy "részletekben" épült ház, más és más anyagból és méretekkel, tehát ez kilőve...Viszont ez egy 70 nm-es családi ház, ez injektálásos módszerrel nagyon drága (ha valaki foglalkozik ilyennel akkor kérnék árajánlatot erre). Ezenkívül ötletek??????????????? köszi előre is!!!!!!!!

Előzmény: Gyurco78 (128)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 128

Ha te hiszel abban, hogy egy plafonra lógatott "izé" megállítja a vizet, akkor használd...

Kb. mint a mágneses gázfogyasztácsökkentő, annyira lehet hatásos.

Előzmény: anikoko (127)
anikoko Creative Commons License 2011.05.25 0 0 127

Sziasztok!

 

Nekünk is vizesedik a fal. Az Aquapol nevű készüléket ajánlották...A neten elég sok negatív kritika érte. Van valakinek tapasztalata erről a megoldásról? köszi előre is!!  csirip22@freestart.hu

Előzmény: fal szig. függ (117)
nopánick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 126

No... a képek lemaradtak...

 

 

Előzmény: nopánick (125)
nopánick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 125

Lábazat hőszigetelés kapcsán, szeretném megoldani az alaprepedés, pincebeázás gondot is.

 

A hiba ok, úgytűnik az volt, hogy az agyagos-feketeföld, amin az alap áll, (telekhatár)

túlzottan átnedvesedett a szomszéd udvarának nem megfelelő víztelenítése miatt.

 

Így a ház közepe megtudott süllyedni és egyszercsak tavaly nyáron elrepedt a beton alap.

(vasalatlan sávalap van legalul...)

A víz ettől kezdve utat talált a pincébe, kisebb tavat képezve egy-egy komolyabb eső után.

Úgy tűnik a földszinti födém vasbeton koszorúja átvette a terhet, mert a fal nem repedt meg.

 

Ma elkezdtük feltárni az alapot.

Elég ronda a föld alatti rész, sajna külső oldali zsalu nélkül készült a jelek szerint.

 

Nos, a kérdések

- a képek alapján várható-e vajon további mozgás a kellő talaj víztelenítése után ?

- a beton kb. síkba vésése után, mivel célszerű vízszigetelni ilyen esetben ?

 

Az ázás belűlről...

 

A legnagyobb alap repedése kívűlről...

Van még 3 kisebb, cirka 30-50 cm hosszan a koszorútól lefelé.

 

Feltárás a szomszéd felől..

 

Az ázott talaj, (kicsit már száradt a fotózásig)...

vprime Creative Commons License 2011.05.23 0 0 124

Szia. Mindkettő érdekelne, lényeg h ez a megfelelő bevonatú lemez legyen amit a technológiához használnak. Előre is köszönöm a választ.

Előzmény: fal szig. függ (123)
fal szig. függ Creative Commons License 2011.05.21 0 0 123

Szia,

Tábla lemezre gondoltál?

Vagy kész megmunkált lemezre?

 

Előzmény: vprime (121)
loire Creative Commons License 2011.05.17 0 0 122

A válasszal kicsit megkéstem, de a projekt idáig tartott. Szóval a vakolat szívja föl a padlózatba felszivárgó vizet.

Megoldás: 1. aljzatbetont felverni, leszigetelni és összekötni a fal szigetelésével, 2. leverni a vakolatot, a: szárító vakolat rá és lélegző festék (nincs mindig özönvíz) b: leverni a vakolatot és vízálló gipszkartont felrakni ezen a részen egysíkban a fallal, szóval ez nem fog kitüremkedni, glett és festés. A 2-es az olcsóbb megoldás. A régi házakon sokszor a padlót nem is szigetelték, állítólag ritkán is ázik fel, csak akkor ha sok a talajvíz. Vagy az is probléma lehet, hogy a két szigetelés elmozdult, vagy nincs összekötve rendesen. Na ezeket mondta a szaki, de még nem volt időm a megcsináltatásával foglalkozni. Üdv!

Előzmény: puumpaas (72)
vprime Creative Commons License 2011.05.04 0 0 121

Üdvözlet. Valaki tudja esetleg hogy a szigeteléshez használt CR-NI, króm acél lemezeket az országban, kereskedelemben hol lehet beszerezni?

tanca1 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 120

Annyi szabad hely még akár lennei is, de ha így csinálom akkor a beton alatti szigetelést nem tudnám összekötni a falak alattival, vagy összekötöm de akkor meg az alsó 1-2 sor vályogtégla marad szigeteletlen és az statikailag nem lenne jó hosszú távon.

Szerintem...   De én sem vagyok szakember.

Előzmény: Gyurco78 (118)
tanca1 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 119

Szia!

 

Küldtem mailt.

 

Köszi!

Előzmény: fal szig. függ (117)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 118

Nincs még szabad 6-15 cm belmagasság? Mert a rajz alapján erre az aljzatbetonra akár rá is lehetne tenni a vízszigetelést, nem kell felverni. Az új vízszigetelést is betonra kéne teni, a földre leterítve nem jó. Arra meg 6-10 centi EPS szigetelésnek, és 6 centi rendes aljzatbeton. De nem vagyok szakember

 

Előzmény: tanca1 (114)
fal szig. függ Creative Commons License 2011.04.30 0 0 117

Látni kellene a házikót.

A jövőhéten pesten leszek.

Irj ide és megbeszéljük,ha gondolod.

coffe2@freemail.hu

Előzmény: tanca1 (116)
tanca1 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 116

Az Injektálást mindenképpen csináltatom majd valakivel, a homlokzati szigetelést sk. csinálom. Ami aggaszt, hogy az aljzatbetonon keresztül továbbra is felszivárog majd a falba a nedvesség, kikerülve az injektálást!?

Te merre dolgozol? Nekem Fejér megyében van a házikóm.

Előzmény: fal szig. függ (115)
fal szig. függ Creative Commons License 2011.04.29 0 0 115

Igen jól gondolod. :-)

Én azért a járdától a dryzone szig fölé kb. 5cm,stylofoarmot vagy vmi

hasonlób víztaszitó szigetelést tennék,persze pogácsákra.

Aztán 2-3 m -ként betennék szelözőket,nem nagyokat 5cm-t.

Beslő vakolat csere(a vízesedés fölé kb. 20 cm ig) légáteresztőre (renovex-h pl.).

A dryzont nem kell srégen fúrni,vízszintesen jó.

Hol veszed az anyagot?

Előzmény: tanca1 (114)
tanca1 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 114

A kép lemaradt :)

Előzmény: tanca1 (113)
tanca1 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 113

Rajzoltam egy skiccet, hogy szerintem hogyan "nézne ki" a fal az injektálás után. Jól gondolom? Erre utána már felrakható a kőzetgyapot szigetelés?

Előzmény: tanca1 (112)
tanca1 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 112

Ha bontani kell akkor világos hogy hogyan kell a szigetelést megcsinálni, de nekem jelenleg az a problémám hogy a padlószint kb. 15-17cm-el feljebb van mint a falak alatt lévő vízszigetelés szintje.

Nem szeretnék mindenáron aljzatbetont feltörni (ha nem muszály), de ha csak úgy lehet 100%-os szigetelést csinálni akkor inkább feltöröm.

Tehát az utolsó-leegyszerüsített- kérdésem az hogy a dryzone módszerrel meg lehet e így csinálni tökéletes végeredménnyel??

Ha ez meg van akkor a falakra kőzetgyapot szigetelés menne fel.

Köszi!

Előzmény: fal szig. függ (111)
fal szig. függ Creative Commons License 2011.04.27 0 0 111

Hát igen.A kérdés jogos.

Az utólagosz szigeteléseknél ált.,ha belüröl készítik akkor mindig

megfeletkeznek arról a fránya 5-10 cm-röl!:-)

Az első fugasorba teszik a szigetelést(mindegy milyen anyagból).

És elfelejtkeznel leszigetelni (összekötni)a padozat és az utólagos

falszigetelési sávot.:-)

Ha felszeded az ajzatbetont akkor mindegy,hiszen az aljzatszigetelést

össze lehet kötni a falszigeteléssel remekül.

Ennek csak akkor van nagy jelentősége,ha nem bontod az aljatot.

Ha bontod akkor:

-Beton ki

-8-10 cm kavics(bedöngölve).

-5-7 beton.

-utólagos falszig.

-aljzat szig(pl 0.4 GV lemez)amit össze kell kötni a falsziggel

valami vizzáró anyaggal.(bitumen,penetrat,stb.)

-és jöhet a másik 5-7 cm beton.

-végül a burkolat.

Ha nem bontasz betont akkor ha az utólagosszig. a pdozat fölé kerül

akkor penetrattal kell kikenni a közt.

De a helyedbe elöbb megnézetné egy céggel.

Vagy v.mi szakemberrel.

Nincs mit.

 

Előzmény: tanca1 (110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!