Keresés

Részletes keresés

Morti08 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 1275

Mi megvettük a meghívólevelet a vízumigénylésnél, (10.000 ft./fő), mert igencsak akadályokba ütközött a megszerzése. A szálloda, amely egyébként remek választás volt, nem küldött semmit. Elolvastam egy blogot, ahol egy srác elmesélte, milyen viszontagságokon ment keresztül hónapokon át, pusztán, mert eldöntötte, nem vesz meghívólevelet. Vicces volt, de tanultunk belőle, nem érdemes küzdeni...  Igaz a mondás: az oroszokat megérteni nem lehet, őket érezni kell! Vigyázat, ez nem Európa!

Előzmény: Cirmi02 (1273)
quad Creative Commons License 2019.01.09 0 0 1274

Szerintem nézzél át a moszkvai topicba, ott is gyakran felmerül ugyanez a kérdés.

 

Én a magam részéről a legális megoldást támogatom: olyan helyen foglalni a szállást, ahol küldenek vochert vagy meghívót valódi adatokkal, továbbá elvégzik a regisztrációt is.

 

A többi megoldás is működik, egy darabig. Gond akkor van ha valamiért - pl baleset, betegség - 3 napnál tovább hosszabbítani kell a vízumot. 

 

Előzmény: Cirmi02 (1273)
Cirmi02 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 1273

Sziasztok!

Remélem, hogy nem halt meg teljesen ez a fórum mert sok kérdésem lenne azokhoz akik már jártak abban a gyönyörű városban, azokhoz akik esetleg kint laknak és azokhoz akik szívesen segítenének! :-)

Na szóval idén április 3.-7.-ig szeretnénk eltölteni pár napot Szentpéterváron (párom 50. szülinapi ajándéka lesz ez az út). Repjegy lefoglalva, szállás lefoglalva booking.com-on. Csak, hogy ne érje szó a ház elejét elég sok oldalt végig olvastam itt egészen a 2015-s hozzászólásokig. Visszafelé nem mentem tovább mert igazából friss információkra lenne szükségem! 

Vízum: konzulátuson lehet intézni cc. 20 ezer forint. Jól tudom ugye? na meg egy-két utazási irodán keresztül ahol elég szép kezelési költséget kérnek érte! :-(

Meghívólevél: na itt kezdődik a gondom mert ezt ti hogyan intéztétek? Illetve hol, és mennyiért? Olvastam itt, hogy volt olyan szállás aki automatikusan küldte. A mi lefoglalt szállásunk: Mini-Hotel Kovensky 26 Kovenskiy Pereulok, Tsentralny district, Szentpétervár, 191014, Oroszország. A központi részhez közel kb. 2,7 km-re, reményeim szerint gyalog és közlekedési eszközzel mindent betudunk majd járni. Nos ez a szállás nekünk automatikusan nem küldött semmit még, és nem reagált arra sem, hogy érdeklődtünk transzfer iránt is. De lehet ez még korai, nem tudom. Írtatok itt olyan oldalakat is akik ezt is intézik de nekem nagyon homály ez.

Szóval SEGÍTENÉTEK??? Első saját út szervezés lenne, eddig autóval voltunk csak, és soha nem kellett vízum  meg ilyesmi.

Még egy kérdés: igaz az hogyha a repülőgépen nem foglalsz ülőhelyet akkor az utasfelvételt csak oda tudom intézni és visszafelé pedig csak Szentpéterváron? Mert ha ez igaz akkor ez nagyon gáz! :-)

 

Még sok kérdésem lenne, remélem felélesztem ezt a csopit és akkor pörgetem felétek az információ kéréseimet!

 

quad Creative Commons License 2018.12.29 0 0 1272

Az oroszok alapvetően otthon (vagy bérelt helyen) zárt körben ünnepelnek, a külföldieknek pedig a szálloda szervez programot. Emiatt az ucán főleg közép-ázsiaai vendégmunkásokkal lehe találkozni. (Mondjuk ez pár évvel ezelőtti tapasztalat)

 

Az egy helyi érdekesség, hogy ezek a vendégmunkások kb este 8 órától kezdhe folymatosan ünnepelnek, mert valamelyiküknék  otthon akkor van újév.

 

Kimondottan bárok nem igen vannak Oroszországban, inkább a "kafe" a divat, ami gyakorlatilag éttermet jelent. Ezeken a helyeken inkább teljes esti programot szervezenk, ahova foglalás nélkül nehéz bejutni. (Legalább is a palota tér közelében) A Rubinstein utcában (Ami leginkább az budapesi Rádaynak vagy a Liszt Ferenc térnek felel meg) talán több esély van beülni.  

 

 

 

 

 

Előzmény: pupie (1271)
pupie Creative Commons License 2018.12.29 0 0 1271

Köszi a gyors választ, nagyon kedves vagy! 31-én este mennyire lehetetlen beülni egy bárba és iszogatni anélkül hogy foglalnál asztalt? mennyire divat ott ez a foglalást? tudsz ajánlani valami helyet vagy környéket a tűzijáték előtt (palota tér környéke)? köszi

Előzmény: quad (1270)
quad Creative Commons License 2018.12.28 0 0 1270

Légy erős, az oroszoknál az egyik legnagyobb ünnep a december 31.

Ez náluk egyben a "szeretet ünnepe" és az újév is. (Ekkor állítanak fenyőfát és ajándékoznak) Ráadásul ez náluk gyakorlailag két napos ünnep, még január 1-én is összegyűlnek.

 

A pravoszlav karácsony és az un "régi újév" csak a futottak még kategóriában szerepel (bár az is jó alkalom az ivásra)

 

Vodkából én a Russkiy Standart Platiniumot ajánlom, ami egyébként Szentpéterváron készül. (Reptérről a városba jövet az út jobb oldalán látható a gyár)

Előzmény: pupie (1269)
pupie Creative Commons License 2018.12.28 0 0 1269

Sziasztok!

 

2 nap múlva utazunk és lenne pár kérdésem:

-dec31 et kint töltjük, de úgy tudom az orosz karácsony és szilveszter is kicsit később van mint nálunk. tehát dec31-én akkor ott senki sem ünnepel? nem lesz tüzijáték ilyesmi? a hotelben adnak szilveszteri gálavacsorát, de akkor lehet csak a turistáknak?

-melyik vodkát ajánljátok? nem ismerem a helyi márkákat csak az import termékeket, amik itthon is kaphatóak. Tudtok mondani 1-2 jó márkát?

 

Köszi

WZsolt84 Creative Commons License 2018.10.18 0 0 1268

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!

quad Creative Commons License 2018.10.17 0 1 1267

Egyébként valószínűleg nem az számít, hogy gurulós a bőrönd vagy sem, hanem a méret. Valószínűleg a szentpétervári metró szabályzatában is le van írva mekkora kézipogyász szállítható díjmentesen, és miért kell fizetni (illetve mekkora nem szállítható)

quad Creative Commons License 2018.10.17 0 1 1266

Ha a metrón sikerül bemenned a böröndel együtt a "sima" kapun, akkor nem kell fizetned, ha nem sikerül - pl a méret miatt vagy a gyezsurnaja kifigyelt - akkor a csomagos kapuhoz kell menned, ott készer kell lehuznod a kártyát. 

Előzmény: WZsolt84 (1264)
meranusz Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1265

Nem tudom,nálunk volt gurulós börönd de nem vettünk plusz jegyet,a buszon sem,

Előzmény: WZsolt84 (1264)
WZsolt84 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1264

A Szentpétervári metróval kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:

Az világos, hogy ha bőrönddel utazik az ember, akkor azért plusz jegyet kell venni. Ez gyakorlatban akkor úgy néz ki, hogy ha egy kártyát 10 utazással feltöltesz, akkor kétszer húzod le, ha csomaggal utazol? Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Előre is köszönöm! 

PSB fan Creative Commons License 2018.08.03 -6 0 1263

Nem, de a 180-200Ft-os jegyárnál ez nem jelentett számomra akkora problémát. Talán 1 olyan nap lett volna az egy hét alatt, amikor a napijeggyel jobban jártunk volna. 

Előzmény: Zoli_s80 (1256)
Cica2010 Creative Commons License 2018.08.02 0 1 1262

Mi sk szervezésben voltunk.  Személyenként százezret váltottunk át, amelyből a szállásra kifizettünk 35 ezret.  A TÖBBIBböl a belépők,  kaja, ajándékok, pezsgő,  hajójegyek bőven kiteltek. Még vissza váltottunk kb 15-20 ezret.. Sok helyen lehet kártyával is fizetni. (6 nap voltunk) 

Morti08 Creative Commons License 2018.08.02 0 1 1261

Az utazás árában vannak a belépők? Ha nem, kalkulálni kell vele, helyenként elég borsos.

Előzmény: Törölt nick (1257)
Morti08 Creative Commons License 2018.08.02 0 0 1260

Azért odafigyelős a dolog! A Nyevszkij proszpekten egy kis élelmiszerboltban 3 csomag 10-es papírzsebkendőért 400 rubelt kértek. Azt hittem kódot üt a pénztáros a gépbe, de nem! Az volt az ár.

Előzmény: Zoli_s80 (1258)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.01 0 0 1259

Koszi szepen.

Előzmény: Zoli_s80 (1258)
Zoli_s80 Creative Commons License 2018.08.01 0 1 1258

Szia,

 

Az én véleményem az, hogy nyugodtan tervezhettek az itthoni árakkal. Számoljátok ki, hogy itthon kettőtöknek mennyibe kerülne az, amit akartok vásárolni. Legyen nálatok annak megfelelő rubel. Én azt tapasztaltam, hogy Szentpétervár olcsóbb, mint az itthoni árfekvés. Egy 6 decis kóla 65 RUB = 290 Ft, egy két literes ásványvíz: 25 RUB = 120 Ft, egy buszjegy 40 RUB = 180 RUB, egy 5 napos travelcard 510 RUB = 2.300 Ft, egy McDonals-os tölcséres fagyi 30 RUB = 100 Ft. Csak megjegyzésként: 1 liter benzin pont a fele, mint itthon.

 

Három napja értünk haza. A város csodálatos, akit érdekel néhány képet ide fel is tettem: https://goo.gl/TJYa1d  megköszönve itt a fórumon kapott sok hasznos tippet.

 

Szerencsénk volt, mert éppen a tengerészet napját ünnepelték vasárnap (Navy Day 2018), óriási felhajtással. Volt szerencsénk a hidak nyitását nappal kétszer is megnézni. Akit érdekel itt eléri a videót az eseményről. Nagy élmény volt, nem bántuk meg, hogy pont ezekre a napokra időzítettük az utazást: https://www.youtube.com/watch?v=K8IF0oGIWaw

 

Szóval ha valaki gondolkodik rajta: érdemes menni. :)

Előzmény: Törölt nick (1257)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.01 0 0 1257

Sziasztok.

 

Egy utazasi irodaval mennenk Szentpetervarra.

Tudom ez nehez kerdes,de 2 emberre mennyi koltopenzt vugyunk kb?

Nem akarunk nagy dolgokat venni,par aprosagon,hutomagnesek,polo,ilyesmi..

 

Köszi.

Zoli_s80 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1256

Van igen, nem rossz ötlet: De a bankártyánál is figyel arra a rendszer, hogy ha egy nap mondjuk elértem utazással az egy napos travelcard limitjét, akkor nem terhel tovább?

Előzmény: PSB fan (1254)
Cica2010 Creative Commons License 2018.07.23 0 2 1255

Még egy dolog,  ha marad rubelotok , egyszerűen  be tudjátok váltani euróra.  Még útlevelet se kérnek.  Mi 7200 rubelért kaptunk 95 eurót. 

 

 

PSB fan Creative Commons License 2018.07.23 -5 0 1254

Felesleges bármilyen jegyet venned, ha van paypass-os bankkártyád.

Előzmény: Zoli_s80 (1248)
Cica2010 Creative Commons License 2018.07.22 0 2 1253

Jó utat, érezzétek jól magatokat! Készüljetek a sok látnivalóra, és vigyetek legalább 2-2 pár cipőt! 

Előzmény: Zoli_s80 (1251)
Morti08 Creative Commons License 2018.07.22 0 1 1252

Jó utat, feledhetetlen élményeket kívánok!

Előzmény: Zoli_s80 (1251)
Zoli_s80 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 1251

Nagyon köszi az infókat! :)

Előzmény: Cica2010 (1250)
Cica2010 Creative Commons License 2018.07.22 0 3 1250

A hídnyitáshoz 900-1200 Rubel a hajójegy. hajnal 1 kor indul, a Téli Palotától. (lehet hogy máshonnan is.) Mi éjfél körül mentünk ki és még tudtunk jegyet venni. Kb fél háromra értünk vissza." Ezer" taxi várta a turistákat. A tömegközlekedést nem tudom, mi gyalogoltunk. Egyszer próbáltuk ki a metrót. Egy biléta 45 Rubel.

Rengeteg apró étkezőhely van. Az apartmanunk mellett volt egy  "café". Kávén kívül lehetett enni is. A borcs 105 Rubel volt.Többféle zöldséggel töltött tészta volt, 75-85 Rubel (egy leves után elég volt) Igaz mi keveset eszünk. Voltak saláták is , legalább 8-10 féle, 10 deka 75-85 Rubel. Édesség is volt több fajta, én turóval töltött sütit ettem, karamelizált tésztája volt, nagyon finom volt- talán 80 rubel volt. Az utcánkban volt egy "kisbolt" oda jártunk vásárolni. egy üveg szovetszkoja igrotszkoje pezsgő 300 rubel volt. Ásványvizet is, kenyeret, üdítöt, paradicsomot is ott vettünk.

Ami horror ár volt, Péterhofban vettem egy 3 decis ásványvizet 190 Rubelért. (muszály volt, mert a vitt víz elfogyott, és nagyon meleg volt)

Előzmény: Zoli_s80 (1248)
Morti08 Creative Commons License 2018.07.21 0 1 1249

Szerettük a Mama dacsa-t, jó kaják elérhető áron (azért nem gyorséttermi). A Proszpekten van, közel a Vosstanyahoz. Hídnyitástól gyalog a leggyorsabb hazaérni szerintem.

Előzmény: Zoli_s80 (1248)
Zoli_s80 Creative Commons License 2018.07.21 0 0 1248

Amikben igazából még bizonytalanok vagyunk:
- Meg fogjuk nézni a hídnyitást, mert az azért kihagyhatatlan :) . Ha jól tudom a metrók csak éjfélig mennek. Gondolom a szálláshoz (Vosstaniya körül van) a visszautást éjszakai buszokkal kell majd megoldani (gyalog sem tragikus, kb 3 km; de azért ha nem muszáj, inkább gyorsítanánk a hazajutást tömegközlekedéssel). Nektek volt ebben tapasztalatatotok?

- 5 napos travelcard-ot gondoltunk venni az ott tartózkodás során. Lehet ezt automatából? Hogy megy ez? Kell vennem egy általános kártyát és arra feltölteni ezt az 5 napos jogosultságot? Ez megint egy kérdés amire nem találtam választ a neten.

- Megyünk Peterhof-ba. Azt találtam, hogy a palotába nem lehet előre jegyet venni csak a látogatás napján személyesen 12:00-től lehet ezt megvenni (az alsó parkba megvettük a belépőt már). Attól tartok, hogy km-es sor lesz ... :(


Illetve azért jó lenne megkóstolni egy-két orosz ételt, de olyan helyen, ahol azért az még megfizethető. Találtatok olyan helyet, ami nektek szimpatikus volt? Jó hely a KFC, de azért mégse oda mennénk ... :)

Előzmény: Cica2010 (1245)
Morti08 Creative Commons License 2018.07.21 0 0 1247

1000 rubel a taxi, csak vigyázni kell, ne hiéna legyen!

Előzmény: Cica2010 (1246)
Cica2010 Creative Commons License 2018.07.21 0 0 1246

Sziasztok, aki kényelmesen, és olcsón szeretne utazni a repülőtértől a szállásig, javaslom a foxtrasfer.eu szolgáltatását. 

Itthon lefoglaltuk, 5 főre oda-vissza 22.600.-Ft volt. A központban szálltunk meg, a Mojka partján, 5 percre az Eritázstól. Nagyon korrekt, pontos a szolgáltatásuk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!