Keresés

Részletes keresés

GPF Creative Commons License 2021.01.14 0 0 8631

Csak mondom, hogy nekem tökre tetszik ez az ötlet! 

Előzmény: Minarik Laci (8617)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.01.14 0 0 8630

Valóban sokat változott az írásképed és tényleg olvashatóbb is.

Én mindig törekedtem az olvasható írásra, de sokat számít az aktuális hangulatom is.

Meg a toll, meg a papír és a tinta minősége...

De igazán szépen a kalligráfusok írnak.

Előzmény: Landsmann_ (8622)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.01.14 0 0 8629

"Aki keresaz talál !"

Nagy igazság.

Viszont emögött az összefoglaló táblázat mögött igen komoly és időigényes kutatómunka van. Gratulálok.

 

Előzmény: VRG84 (8620)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.01.14 0 0 8628

Köszönöm. Igyekezni fogok...

Előzmény: Paco155 (8627)
Paco155 Creative Commons License 2021.01.14 0 0 8627

Nem kell bocsánatot kérned, hiszen majd úgy fórumozol, ahogyan te magad szeretnél. És hagyd meg ezt az örömöt a többieknek is. ;) 

Előzmény: Minarik Laci (8626)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.01.14 0 0 8626

Kedves Paco155 és Minden Fórumtag,

 

Bocsánatot kérek, hogy - így utólag számomra is érthetetlen módon - figyelmen kívül hagytam a fórumozás írott és íratlan szabályait és - bár már nem vagyok fiatal - igen gyerekes módon viselkedtem.

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem a nullkilométeres fórumozóhoz is méltatlan viselkedésemre.

Mentségemre annyit tudok felhozni, hogy mindenben a jó szándék vezérelt, csupán a mértéket túloztam el.

Igazad van a kézzel írt szöveggel kapcsolatban is. Legszívesebben kitörölném az egészet, de nem teszem, hogy mások is lássák miért kaptam a rendreutasítást, amit köszönök.

Hibáztam, vállalom a felelősséget.

Amennyiben elfogadjátok a bocsánatkérésemet szívesen maradok köztetek - kisebb arccal -, ha nem, akkor kilépek és törlöm a profilomat.

Üdvözlettel: Laci

Előzmény: Paco155 (8618)
vino-et-veritas Creative Commons License 2021.01.14 0 0 8625

Mindig érdekelt a gyorsírás is, de sosem jutottam el odáig, hogy megtanuljam...

Sok éve még az egyik titkárnőnk jegyzetelt így emlékeztetőkhöz. De nála is volt úgy, hogy saját írását nem tudta visszaolvasni...

Előzmény: Landsmann_ (8624)
Landsmann_ Creative Commons License 2021.01.14 0 0 8624

Jegyzetelni én is papírra szoktam, sosem telefonba, vagy számítógépre, azaz nem elektronikus formában. Mivel könnyen felejtek, ha valamit később kell elintézni, például otthonról valamit elhozni a melóhelyre, akkor felírom egy darab papírra és zsebre teszem. Az esetek 90 %-ban nem felejtődik el a dolog. :) 

Én is szoktam itthon használni töltőtollat. Főleg olyankor, ha olyan papírra írok, amire a golyóstoll nem nagyon akar fogni. Sokszor előfordul, hogy a megérintett papírra az érintés helyén a golyóstoll nem akar fogni. Oda jó a töltőtoll. Tapasztalatom szerint a töltőtollaknak van egy nagy hibájuk. Ha nem folyamatosan írunk vele, akkor fél, egy perc alatt a tinta megszárad és nem akar írni. Tehát ha írás közben megállunk gondolkodni, mikor folytatnánk az írást, nem biztos hoyg sikerülni fog. Persze ha a kupak vissza van téve, akkor nincs gond, dehát ez azért nem túl életszerű.

Előzmény: vino-et-veritas (8623)
vino-et-veritas Creative Commons License 2021.01.14 0 1 8623

Tapasztalatom szerint sokat változhat az íráskép, míg "bekopik" egy új töltőtoll, illetve "összeszokik a tulajdonos kezével. Töltőtollat ezért sem adunk kölcsön...

+45 éve mi még "mártogatós" tollal tanultunk írni és talán negyedikes vagy ötödikes korunkig nem is írhattunk az iskolában golyóstollal, legfeljebb töltőtollal vagy ceruzával. Sőt még redisztollal is kellett gyakorolni...

+30 éve egyetemista koromban csak töltőtollat használtam jegyzeteléshez (+csőtollat néhány műszaki feladathoz). A golyós maradt a vizsgákhoz...

+25 éve kézzel (főleg töltőtollal) jegyzeteltem, írtam, amikor "gondolkodni" kellett, de már rengeteget használtam PC-t is. Így még az is előfordult, hogy hosszabb kézírás után az ugrott be, hogy "el kell menteni" a papírra leírt szöveget"....

Ma már szinte csak aláírásra használok töltőtollat (ez néha naponta akár 50-70 is lehet) vagy néha jegyzeteléshez.

Annyira ural mindent az informatika, hogy szinte képtelenség a kézírás használata...

Pedig nekem a kézírás és a "nyomtatott" médiumok (könyv, újság, stb.) nélkül elképzelhetetlen a világ....

Előzmény: Landsmann_ (8622)
Landsmann_ Creative Commons License 2021.01.14 0 0 8622

Íme a kétféle írás. A felső a régi, középen az új, alul az új töltőtollal. Az újfajta írás szokott szebb is lenni ha rendesen van hely a papírt elhelyezni az íráshoz. Meg úgy egyébként is be kell járódni az íráshoz. :)

Előzmény: VRG84 (8621)
VRG84 Creative Commons License 2021.01.14 0 1 8621

Előzmény: Minarik Laci (8612)
VRG84 Creative Commons License 2021.01.14 0 0 8620

 Aki keresaz talál !

Előzmény: Minarik Laci (8610)
Landsmann_ Creative Commons License 2021.01.14 0 0 8619

Mint például én. :) Na, majd este teszek fel egy rövid írást, hogy hogy írtam 2 évvel ezelőttig és hogy írok most. Kénytelen voltam váltani, mert néha felért egy kalandvággyal a saját írásom kiolvasása. Váltottam, olvashatóbb lett, de lassabb írás. Saját használatra szánt írást ha gyorsan kell írni, még a régi módszerrel szoktam. :) Na, persze ez csak akkor járható, ha nem sokkal később kell az információ, mert órák, napok múlva már esetleges a dekódolása.

Előzmény: Paco155 (8616)
Paco155 Creative Commons License 2021.01.14 0 0 8618

Kezdjük az elején.

  Friss fórumozó vagy így kevés ismereted lehet a fórumozás mikéntjéről de azért megpróbálod megreformálni - mert máshol ezt láttad. Összesen van 7 hozzászólásod, nekem viszont csak ebben a topikban közel 1000! Úgyhogy fölösleges engem bátorítanod. Nem az ajtóból bámészkodom AKTÍVABB résztvevő voltam, vagyok (és valószínűleg még hosszú ideig leszek is) mint te. :P

 

De lássuk a lényeget:  

 - szívesen idéztem volna a hozzászólásodból azokat részeket amelyekre éppen válaszolok. Értelemszerűen ezt nem tudom megtenni a fényképedből nem tudom kiszerkeszteni. 

 - a kézzel leírt szöveg nem formázható oly módon ahogy pl fentebb látod. Nincs kövérítés, nincs dőlt betű, ha egyszer leírtad nem tudsz benne kiemelni szövegrészeket (hacsak nem újra leírod az egészet)

 - ugyanez a helyzet akkor is ha véletlenül akár csak egy szót szeretnél megváltoztatni vagy visszatörölni. 

 

Ráadásul a saját intésedet sem fogadod meg és az alját rendesen elkapkodtad,  az egyenes sorok elkezdtek felfelé mászni.  Ilyenkor ezt a hozzászólást az első sorokban foglaltak szerint újra kellene írni.  Ugye, nem is olyan egyszerű?

Előzmény: Minarik Laci (8617)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.01.14 0 1 8617

Előzmény: Paco155 (8616)
Paco155 Creative Commons License 2021.01.14 0 0 8616

És aki olvashatatlanul rondán ír?

Előzmény: Minarik Laci (8615)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.01.13 0 3 8615

Minarik Laci Creative Commons License 2021.01.12 0 0 8614

Szia! Erre a fekete műanyag alkatrészre gondolsz?

Adagolónak hívják magyarul, angolul meg feed a neve.

Műanyagból vagy keménygumiból készítik, Plastic illetve Ebonite angolul.

 

Előzmény: imray (8609)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.01.12 0 1 8613

Csak mert három a magyar igazság.

Minarik Laci Creative Commons License 2021.01.12 0 1 8612

Gyakorlásképpen egy másik kedvenc...

Minarik Laci Creative Commons License 2021.01.12 0 1 8611

Ezt a képet az előző szöveghez szerettem volna csatolni...

Még tanulom a szabályokat.

Minarik Laci Creative Commons License 2021.01.12 0 1 8610

Üdv minden írószer rajongónak!

 

Régóta olvasgatom már a hozzászólásokat, de csak most határoztam el magam a regisztrációra.

ponggi és VRG84 régi magyar töltőtollakkal kapcsolatos bejegyzései adták meg ehhez a végső lökést.

Mivel nagy rajongója vagyok a régi magyar töltőtollaknak, szívesen belevágnék egy honlap készítésének, ahol összegyűjtenénk a magyar töltőtollakkal kapcsolatos jelenleg elérhető minél több képi és szöveges információt.

Célom a következő:

 - a jelenleg elérhető információkat egy helyen elérhetővé tenni, akiket ez érdekel;

 - emléket állítani ezzel azoknak is, akik a számunkra is oly kedves íróeszközöket megalkották;

 - stb.

Kellő támogatás esetén a honlap kiterjeszthető lenne a magyar írószer gyártás történeti összefoglalására is.

 

Laci vagyok, de nem Minarik. Ezt a nevet azért választottam, mert ehhez is "Kell egy csapat!"

Előre is köszönöm a támogatást!

 

 

imray Creative Commons License 2020.12.26 0 0 8609

Sziasztok! Lehet Magyarországon Parker alkatrészt vásárolni? Régi Parker Sonnet (2001-2 körüli) töltőtollba való műanyag alkatrészre lenne szükségem. Arra a ki-be csavarható dologra, amire a tollhegyet is erősítik és ezen folyik le a tinta a hegyhez. (Tényleg, mi ennek a neve?)

VRG84 Creative Commons License 2020.12.16 0 1 8608

Tisztelt ponggi.

1950 és 1979 között, eddig összesens 83 magyar (magyar gyártmányú) töltőtollat tudtam beazonosítaniTípus (márkanév)Forgalomba hozás év,ect.

Láttam hogy fém száras és végén tekerős pumpás töltőtollat keres.

Magyar töltőtollak között csak fém kupakos-rol van tudomásom.

Üdv-Ferenc

Előzmény: ponggi (8607)
ponggi Creative Commons License 2020.12.04 0 1 8607

Hátha valaki tud infót. Idehaza a 70-es évek elején milyen töltőtollak voltak forgalomba? És ha véletlenül lesz akinek van birtokában ilyen historikus adat, még ha csak nagyon hiányosan is, kérdés még az 50-60-as évek. Bocs az eszement érdeklődésért.

vino-et-veritas Creative Commons License 2020.11.29 0 0 8606

Természetesen van jó pár ajánlat.

De, azért szállítással már igencsak 20 kFt felett kezdődnek az árak. 

Új esetén meg inkább 30 környékétől.

Aukción is ki lehet fogni valamit, de az iutri lehet árban is.

 

Persze mindenki maga dönti el, mennyire akar árban elmenni.

 

Nekem volt rossz tapasztalatom is. Egy magáneladóval hosszasan leveleztünk, mert először csak NSzK-s szállítást vállalt  (valami hagyatékból maradt, "dobozos" új toll volt az ajánlat, elég jó áron). Végül csak megírta mennyiért küldene ide is - ami még szintén belefért volna. Utána néma csend. Az ajánlat lekerült az oldalról, eladta a cuccot valakinek. Persze a saját árujával azt csinál, amit akar, de legalább egy mailt dobott volna, hogy ne várjak feleslegesen...

De volt korrekt olasz, szerb (!) és persze német partner is.

Előzmény: H_G (8605)
H_G Creative Commons License 2020.11.29 0 0 8605

Kíváncsiságból beírtam az ebay-en, tele van Pelikan M200-zal. Európai eladótól, tökéletes állapotúból még a színek közt is válogathatsz 20 ezerért.

 

Előzmény: ponggi (8604)
ponggi Creative Commons License 2020.11.29 0 0 8604

Azt hiszem lemondok a Pelikan M-es tolról, csak mit keressek helyette, ami még viszonylag ezt a régi klasszikus stílust képviseli, és mondjuk 60eFt -ig megúszható. Néztem a Parker Sonnet (F) tollakat, bár annak hegye már elég távolról közelíti a klysszikus formát. Gyerekek Lamy-t használnak (EF), de az modern stílus. Apropó, hová tűntek innen az emberek? Nagyon sajnálom, hogy a régi nyüzsi így lecsengett.

Előzmény: vino-et-veritas (8603)
vino-et-veritas Creative Commons License 2020.11.27 0 0 8603

Én még évekkel ezelőtt vettem "outlet" darabokat náluk, de vége.

 

Elméletileg a Herlitz a magyar képviseletük, de prémium termékeket nemigen láttam náluk.

 

Az "e" oldalon vettem (eladótól és aukción) Pelikan szetteket (pl. 200-as M+K) az utóbbi két évben, gyakorlatilag "0" kilométerrel.

 

Ahogy most nézem - főleg "erős" Forintunknak köszönhetően - egyre hajmeresztőbb árak vannak...

Előzmény: ponggi (8602)
ponggi Creative Commons License 2020.11.26 0 0 8602

Pelikan M200/M400 (F)... anno (cca. 8-10 éve) ezek nagyon tetszettek, de valahogy csak nem jutottam el Szentendrére a Hungaropenhez. Most meg úgy látom eső utáni köpönyeg. Lehet ezeket a Pelikanokat még kapni? Hol érdemes, és árban mire számítsak? Köszi, ha szántok rám időt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!