Keresés

Részletes keresés

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69149

2010-re már több hektáron terem az árpa nálam. Veszek egy kis komlót, hetero az általam készített sört fogja kapni, arról nem volt szó, hogy milyen sör, csak arról, hogy két korsó.

 

Ha túléli, én is megkóstolom. :-)

Előzmény: V.4_BlackVoid (69136)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69148
Érdekes, én azt szeretném, ha két faszom lenne... megvalósítható vajon?
Előzmény: dajtás (69141)
TaXiN Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69147
Kár, hogy nincsenek tükörfordított betűk a fontkészletedben :)
Előzmény: Törölt nick (69144)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69146

A fogadás úgy szólt, hogy 'ha alacsonyabb, mint aznap, amikor mondtad'. Akkor épp 85 környékén volt. Ellenben az igaz, hogy mindne virtuális, soha meg nem köttetett fogadást elvesztek 120 USD alatt.

 

De virtuálisan elvesztett fogadásokért csak virtuális sör jár. Nna, az mind a tiéd. :-)

 

 

Bomlatnak sosem volt elég vér a pucájában ahhoz, hogy fogadást kössön. Pedig májusban nyerhetett volna 2 rekesszel is, ha mert volna. Év végi 80-as árra feltette volna 2 rekesszel májusban... noha valamennyire vártam a 80-as árat idénre, de augusztus-szeptemberre, gyors visszamenetellel 120 fölé.

 

De mi van azokkal a virtuális fogadásokkal, amelyeket megnyertem? Rengeteg ilyen van... Bercó gázhajókapitány is elvesztett egy csomó sört, mert nem lesz az éves átleg 87 mbpd felett (EIA, all liquids, nem lesz az 86 sem, én meg 85.5-86.0 közé mondtam). Ezen kívül mi van azzal, hogy azt mondtam, hogy minden részvényből tessenek kiszállni, meg nem venni a tőzsdén nemesfémeket és olajat? Vagy azzal, hogy idén nem megy 1.7 fölé az EUR:USD árfolyam?

 

Hogy ne kelljen olyasmiket említenem, mint a metróépítés vagy az, hogy az EU nagyobbat szív, mint az USA.

 

Rengeteg virtuális sört nyertem szerintem. :-)

 

Mindenesetre 5 liter folyadék a tiéd, ha 85 dollár alatt vagyunk dec. 31-ig, és 2 litert önkéntesen vállalok 120 dollár alatt. Ez több mint korrekt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (69137)
TaXiN Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69145
Minden megy föl. Érdekes.
Előzmény: V.4_BlackVoid (69139)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69144

sierra egy-két napos hozzászólására reagálnék. Arra, amit a magyar hadseregről, honvédségről, katonaságról írt. Nem vagyok katona, mérnök vagyok, mint már kiderült. 1977-78 kőkemény telén voltam besorozott katona előfelvételisként.

Sajnálom, hogy egy egyébként tájékozottnak tűnő ember mennyire vissza tudja büfögni a bolsevik agymosás és különösen az utóbbi húsz év ballieberális, “merjünk kicsik lenni” mentalitását, mennyire be tud állni azok közé, akik azt szajkózzák, hogy nekünk, magyaroknak nincs mire büszkék lennünk. Hát de. A német katona nimbuszát sem törte meg az egész világ ellenében elvesztett háború, sőt. A honvédeinknek sem volt miért szégyenkezni. 1848-49-nek csak az orosz túlerő vetett véget. Az első világháborúban honvédeink mindenütt kitartottak, az olasz front poklában is. A fegyverszünetet intakt, felfegyverzett egységek érhették volna meg, de a károlyi-linder féle hazaáruló vonal, az akkori “balliberálisok” kicsavarták a fegyvert katonáink kezéből, megágyazva ezzel a trianoni döntésnek. Az a magyar hadsereg játszva verte volna vissza a kisantant haderejét, mégha egy időben több oldalról is támadtak volna. Mint ahogy a kommün legatyásodott seregei is leckét adtak a ránk támadóknak, amíg az antant fellépése nem tette a helyzetet reménytelenné. A harmincas évek második felének – igen, Horthy-korszak – gazdasági fellendülése megint megerősítette a magyar honvédséget, a környező országokkal való szembeszállásra ismét csak teljesen alkalmas volt. Az a tény, hogy rosszul értelmezett lojalitásból 1941-ben a 2. magyar hadsereget felszerelés és utánpótlás nélkül kiküldték meghalni az orosz télbe, ahelyett, hogy a magyar határok védelmére tartogatták volna őket, megint csak kimeríti a hazaárulás fogalmát. 44-45 fordulóján pedig, mikor az oroszok már magyar területen jártak, honvédeinknek ismét csak nem volt szégyenkezni valójuk. 1956-ban pedig néhány tiszt vezetésével maroknyi suhanc adott leckét sztálin mocskos birodalmának. (a héten fényképeztem le egyébként a bécsi úton az új katyni emléktáblát, mielőtt valaki az orosz “felszabadítókat” kezdené éltetni). A magyar honvédség utóda, a magyar néphadsereg megint csak felvette a versenyt a környező országok hadseregével, bármennyire is lezüllesztette az úgynevezett létező szocializmus a katonáságot is, alkoholista alezredesek és semmirevaló politikai tisztek elfekvőjévé változtatva azt. Ezzel együtt a 68-as csehszlovákiai bevonulás katonai szempontból jól kivitelezett akció volt, más kérdés, hogy egyébként nincs sok okunk ezzel dicsekedni. De az igazi károkozást az a mérhetetlenül nemzetellenes és kártevő politika okozta, ami szétverte a magyar honvédséget 1989 után, ahogy szétverte az ipart és a mezőgazdaságot is. Ez a folyamat, valamint az azt irányítók cselekedetei megint csak kimerítik a hazaárulás fogalmát, aminek eredményeként az erőforrásválság közepén megint itt állunk védtelenül és ismét csak legatyásodva. De erről nem a katonák tehetnek és kár a magyarokat örök vesztesnek beállítani. Ha így lenne, már nem létezne magyar nyelv a Kárpát-medencében. Igenis van mire büszkének lennünk, én legalábbis ezt tanítom a fiaimnak.

Tisztelettel

Tonio Zsámbékról

ayantaqe Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69143
:)))
Előzmény: V.4_BlackVoid (69139)
TaXiN Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69142
"csak a penzmennyiseg csokken le a tizedere"

Kötelező beszolgáltatás? Mert ha valaki az utolsó pillanatban kiszedi a pénzét az automatából, percek alatt milliomos lesz :)
Előzmény: Törölt nick (69140)
dajtás Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69141
Topiktalálkozóban én is benne vagyok, nem árt ismerni egymást. Topik révén megszerzett Kapcsolati tőkénk sokat érhet a baljós jövőben...

Összedőléssel várjunk még kicsit, 2 kibírható évet szeretnék hogy teljesen fel tudjak készülni.
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69139
WTF???
http://finance.yahoo.com/
+6.6%

:-O

ROFL.
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69138
And I want to know the same thing
Everyone wants to know
How's it going to end?

http://www.youtube.com/watch?v=7E3X0w9qqR4
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69136
Hmmm......

Nehogy ramenjen a hazad 2010-ben arra a ket korso sorre! Inkabb most amig OLCSO. ;)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (69134)
TaXiN Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69135
Khmmm....

megvacsoráztál?

:)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (69134)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69134

Hm.

 

Vesztésre állok 5 liter 'tetszőlegesen választott, autó vagy ember által fogyasztható folyadékkal' Salvor irányába, ha év végén 85 USD alatt van az olaj. Ezen kívül 2009. június 30-án elvesztek két sört, amit hetero fog meginni, ha 147 USD alatt van (addig bármikor).

 

Találkozzunk inkább 2010-ben. :-)

Előzmény: Ficium (69128)
TaXiN Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69133
Ezt hogy lehet technikailag elképzelni? Kötelezően mindennek az ára a tízszeresére nő?
Előzmény: Törölt nick (69129)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69132

90-100 dolláros olajár mellett

 

 

Helyesen: alatt.

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (69131)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69131

Mózset bity.

 

Én se értem, miért pont ma emelkedik az energiaszektor. Szerintem ők se értik. Mindegy is, mert 90-100 dolláros olajár mellett (a jelenlegi EUR:USD árfolyamon) úgysem leszek nyugodt. Igazából teljesen akkor sem, de az legalább azt lehetővé tenné, hogy 2012-ig elpöfögjenek a dolgok. Ez a mostani... it has catastrophe written all over it.

Előzmény: Törölt nick (69129)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69130

Pár korábbi kijelentésemet már bánom.

 

 

Nevermind. Mindnyájan beszélünk hülyeséget néha.

 

 

 

A két orosz áramlatot meg nem tévesztettem össze, csak az a tippem (tévedhetek, de nem hinném), hogy az északit is azért kezdik lefújni, mert nemigen képesek már megépíteni, megtölteni

 

 

 

Per pillanat az oroszoknak is kell az európai piac. Az igaz ugyan, hogy mi nagyobbat szívunk, ha nincs energia, mint ők, ha nincs pénz... de azért ők is szívnak derekasan. Putyin érvelése mögött az is lehetett, hogy 'ne bízzunk annyira Fehér-Oroszországban és Ukrajnáan, mint tranzitállamokban', mert ha biztosan akarunk energiához jutni, célszerű olyasmit építeni, ami ezeket az országokat kikerüli. (A baltiak és Lengyelország éppen azért tiltakozott a csővezeték építése ellen, mert őket is kikerüli.)

 

Putyin részéről ez lehet egy olyasfajta zsarolás is, hogy MOST vedd meg tezsvírem, mer nem leszen kíőbb. Miközben persze neki is kell a lóvé. Róka fogta csuka helyzet ez, mindenki szív egyszerre.

 

Mi egy kicsit nagyobbat, az szentigaz.

Előzmény: Arma Gedeonka (69125)
Ficium Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69128
Urak!
Mit szolnátok egy peak oil topik talihoz Karácsony előtt? Be lehetne hajtani egymáson a söröket! :) Csinálunk újabb fogadásokat? :)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69127
Koszi, ez jo.
Előzmény: Ficium (69123)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69126
Én meg azt szereném, ha szép világunknak lenne folytatása... :-)
Előzmény: Ficium (69123)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69125
Ezt a ciklust nem lehetne állandóvá tenni? (Én húzom felfelé a hajamat, aztán a hajam engem, aztán csere...)

Mellesleg a legutóbbi kommentedhez az enyém ügyében küldök egy virtuális baráti kézszorítást. Egyetértek. Pár korábbi kijelentésemet már bánom. Mik jönnek még itt... Veszett világ.

A két orosz áramlatot meg nem tévesztettem össze, csak az a tippem (tévedhetek, de nem hinném), hogy az északit is azért kezdik lefújni, mert nemigen képesek már megépíteni, megtölteni. Tehát nem számítok délire sem, ahogy Nabuccóra már szinte senki nem számít.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (69122)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69124

OPEC Plans to Meet This Month to Discuss Output Cut

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601207&sid=aUyM86.g31H0&refer=energy

 

 

Khelil, who is also Algeria's oil minister, told the radio station that the group must cut production again to halt the slide in prices.

 

``OPEC may decide to cut 1 million barrels per day at the Cairo OAPEC meeting at the end of the month,'' said Johannes Benigni, chief executive officer of Vienna-based consultant JBC Energy.

 

 

----------------------------------------

 

1.5 + 1 = 2.5

 

Két millióval már csökkent a termelés nyárhoz képest. Az együtt 4.5. Az orosz export csökken a negyedével, az még 1.5. Így együtt 6. A csúcs 75 volt, június-júliusban. Ha maradnak a jelenlegi árak, még a 70 is optimista januárra.

 

Minimum 80-ra kell visszamennie ahhoz, hogy ez a 6 ne 6 legyen, hanem csak 3. Minimum 100-ra ahhoz, hogy csak 1.5

 

Ha sokat tökölünk ezen az árszinten, vegyetek kaját. Én már vettem.

Ficium Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69123
Érdemes:
http://szepvilagunknakvege.blog.hu/
És szeretném, ha a Terminusnak is lenne folytatása! :)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69122

Ma délután/este éppen az energiaszektor húzza felfelé a tőzsdét, és a tőzsde húzza felfelé az olajat.

 

Azt beszélik, hogy túl nagy volt az esés...

Arma Gedeonka Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69119
Salvor, ehhez mit szólsz:

The Crumbling of China's Export Market

Ezrével zárják be a gyárakat, milliók térhetnek vissza a falujukba, két éven belül biztos a robbanás.
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69118
A heten bedoglott meg 2 hedge fund.
http://hf-implode.com/
Előzmény: Törölt nick (69075)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69116
Hát akkor valamelyik adat rossz. :-) De hogy melyik...
Előzmény: Törölt nick (69115)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69113

Hű, a 30 az nagyon izgi lesz. :-D

 

A 45 mbpd-s exportpiac visszamegy tőle 10-15 mbpd-re. 30 dollár az mélyen alatta van az átlagos kitermelési költségnek.*** A non-OPEC-ben végképp. A szaúdiak bír ni fogják a 30 dolláros árat is, az oroszok bírni fogják a 40-et, de a Shell meg a BP mélytengeri mezőit, kisebb mezőit és olajhomok-projektjeit 45 alatt mind leállítják.

 

 

 

*** A kitermelési költségek persze csökkenhetnek nominálértéken, más is olcsóbb lesz (gáz, munkaerő, stb.). De nem fognak ilyen hamar és nem fognak ennyivel csökkenni, kell nekik átfutási idő.

Előzmény: Törölt nick (69112)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.11.13 0 0 69109

Az SPR tavalyhoz képesti csökkenése és a benzintartalékok ürülése ki kell, hogy adja a különbözetet. (ami nem egész 1.5%, napi 250 ezer hordó, összesen 300 nap alatt 75 millió hordó).

 

Én a Bloomberg tegnapelőtti cikkében olvastam a 4.3%-os adatot (tegnap).

 

Az EU-ban alig van csökkenés. Az USA-beli csökkenés kicsit több mint 1 mbpd, de ezt bőven ellensúlyozta mások növekedése.

 

Idén TÖBB olajat fogyasztott a világ, mint tavaly. Meg kellene nézni, hogy Q3-ban is többet fogyasztottunk-e a 2007-esnél, világszinten. Az az érzésem, hogy nem többet, de majdnem ugyanannyit. Az Oilwatch Monthly-ben benne lesznek ezek, november végére tudni fogjuk.

Előzmény: Törölt nick (69106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!