Keresés

Részletes keresés

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.14 -3 2 9793

Nekem nagyon tetszik ezen felül még Kuczora teljesítménye is!

 

Nincs nálad túl magasan a mérce...

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9785)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.14 -1 1 9792

Én olyat is olvastam hogy az EB-n is túl nagy terhelést kapott és most az üthetett vissza....

Előzmény: szabopalesz (9790)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.14 -2 0 9791

Ezt nem tudom,de ha igazak szabopalesz értesülései akkor ez még inkább sajnálatos....

Előzmény: mislenyi (9789)
szabopalesz Creative Commons License 2023.02.14 0 1 9790

Én azt olvastam, hogy igen. Mörk2 elindult...:(

Előzmény: mislenyi (9789)
mislenyi Creative Commons License 2023.02.14 0 0 9789

Sajnálni való. Ugyanaz vajon?

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9786)
szabopalesz Creative Commons License 2023.02.14 0 1 9788

Az biztos, hogy magas szintű Fradira lesz szükség az egyenes kiesesben, ami Edwige hiányában nem lesz max. 

Viszont szerintem a Metz egy Stabil, taktika gazdag csapat, de a Fradi plafonja felettük van (persze a padlója a hullamzasbol jóval alatta). Ha választani kellett volna ellenfelet a Győr csoportból 4 közé meccsre, őket valasztottam volna, ráadásul velük mindig pari meccseket tolunk, sőt. A Győr két rossz meccset jatszott velük, megintcsak sőt.

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.14 -3 1 9787

'Valóban nem lesz könnyű, de akkor volt egy gyors igazolásuk (Gros), aki egy maga verte a Fradit.'

 

Ez igaz,de azt hiszem hogy ettől még nagyon nehéz meccse lesz a Fradinak.

Előzmény: mislenyi (9773)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.14 -1 1 9786

Most olvastam!

Szegény lány,alig épült fel és itt a baj megint!

Előzmény: codi1993 (9784)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.14 -1 2 9785

Minden olyan fiatal akiknek esélyük van arra hogy ezekből a meccsekből tapasztaljanak,akár egy Tóth Niki egy Kajdon(nálam ő most külön figyelmet kap)de Albeket se írjuk le,vagy pl Faragót!

Nekem nagyon tetszik ezen felül még Kuczora és Pásztor teljesítménye is!

 

Kiss persze nem ez a korosztály,de neki is lehet örülni!

Előzmény: Tonio 2.0 (9775)
codi1993 Creative Commons License 2023.02.14 0 0 9784

Kicsit off. 

Jaukovic terdszalagja ismet elszakadt. 

Bamberg58 Creative Commons License 2023.02.14 -11 1 9783

Egyébként ennek örülök, még balszélre kellene egy norvég/dán/svéd, és akkor már magyar nélkül is ki lehet állni, a Veszprém végül is jövőre már csak egy ligetvárinyira lesz ettől, ha minden igaz.

 

Még vehetnének egy off-shore karib-tengeri vagy inkább norvég szigetet, hogy egyértelmű legyen az identitásuk, bár most is az.

Csak az a kár, hogy ezt a sz..t, a mi pénzükből csinálhatják..

Hajrá Magyar Kézilabda, ja, bocsánat, itt olyan nincs..;-))

Előzmény: Tonio 2.0 (9774)
van_Persil Creative Commons License 2023.02.13 -18 1 9782

A folyón akkor kell átkelni, ha odaértünk.

Előzmény: ötlethalmaz (9781)
ötlethalmaz Creative Commons License 2023.02.13 -3 2 9781

Bizony, bizony. Igaz tavaly dánia legjobb külföldi játékosának választották. Elég lesz a bajotok vele.

Előzmény: ducikenyér (9779)
van_Persil Creative Commons License 2023.02.13 -17 0 9780

Pedig pl. az Aune mozdítható lett volna. Lehet, hogy a Viborg csődközeli helyzete miatt jóárasítva tudták megkaparintani, vagy a Kilkenny őt és csakis őt akarta.

Előzmény: ducikenyér (9779)
ducikenyér Creative Commons License 2023.02.13 -4 1 9779

A retyó csak a 4. számú norvég jobbszélsőt tudta megszerezni? 

Előzmény: Tonio 2.0 (9774)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.13 0 3 9778

Én azt hiszem három meccsüket láttam, és kettőt nem. TG szerintem limitált, bár az kétségtelen, hogy sokat fogyott.

Előzmény: Gojira (9777)
Gojira Creative Commons License 2023.02.13 0 2 9777

Tóth Gabi sem volt rossz, bár az is igaz, hogy nem sok meccsét láttam az Óvárnak. És ha már annyit kapott tavaly, hogy milyen kövér, akkor most mindenképp meg kell említeni, hogy rengeteget fogyott.

Előzmény: Tonio 2.0 (9775)
lunanoctis Creative Commons License 2023.02.13 0 0 9776

A Metz annyira jó? Én bevallom, hogy azt a csoportot kevesebbet láttam, de nálam inkább a CSM és a Vipers a top favorit jelenleg.

 

A legtöbb meccsüket láttam. Szerintem igen. Nem egyénileg (kezdősor alapján szerintem nem Final Four szintű csapat), de a kispadon Mayonnade sokadszor mutatja meg, mennyire érti a szakmáját. Remekül tudják a játékukat az éppen aktuális ellenfél gyenge pontjaihoz igazítani. A költségvetéséhez mérve a Metz ráadásul határozottan okosan igazol, a legtöbb játékosuk játékintelligenciája magas.

 

Meg lehet nézni, hogy az összességében hasonló játékerővel rendelkező Brestből mit (nem) hoz ki Morel, csak hogy francia földön maradjunk.

Előzmény: Tonio 2.0 (9765)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.13 -1 0 9775

Ezekben a csapatokban sok a fiatal és nekik minden egyes meccs jó arra hogy tapasztaljanak és építkezzenek,biztos lesznek olyanok akik majd könnyűnek találtaknak,de az sincs kizárva hogy lesznek olyanok akik megmutatják magukat....és esetleg elviszi őket egy külföldi csapat!

 

Kik ők, kik ők? Lemaradtam valamiről?

Egy-egy felvillanás van, de ki az a fiatal, aki berobbant?.. És főleg ki az, aki külföldre menne, és itt nem feltétlenül Buzaura és Zwickaura gondolok...

 

Az egyetlen kellemes meglepetés számomra a 100x leírt Papp Niki játéka, de ő már nem tartozik a fiatalok közé.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9768)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.13 -4 1 9774

Gratulálok, hogy egy újabb gyöngyszemet ad a győri utánpótlás a felnőtt csapatnak Hovden Emília személyében.

Egyébként ennek örülök, még balszélre kellene egy norvég/dán/svéd, és akkor már magyar nélkül is ki lehet állni, a Veszprém végül is jövőre már csak egy ligetvárinyira lesz ettől, ha minden igaz.

 

Ez a lány amúgy olyan jó játékos? Mert eddig legalább Lunde, Mörk, Oftedal, Brattset érkezett Norvégiából, akiknek a klasszisához nem férhet kétség. Ez a hölgy annyira kiemelkedő lenne?

mislenyi Creative Commons License 2023.02.13 0 3 9773

"A BUD nem lesz könnyű és okulva a tavalya Krim elleni kudarcból én mindenképpen óvatos lennék a Fradi helyében,mert a Montik minden ilyen meccsen vért isznak!"

Valóban nem lesz könnyű, de akkor volt egy gyors igazolásuk (Gros), aki egy maga verte a Fradit.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9768)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.13 -3 1 9772

Nálam a CSM tűnik gyengébbnek a Esbjergnél....mentalitásban főleg

Előzmény: Tonio 2.0 (9770)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.13 -3 2 9771

Szerintem nem!

 

Metz-Fradi!

 

CSM-Esbjerg!

 

Vipers-Rapid!

 

ETO-Odense!

 

Na de ez után lesz e?

 

Előzmény: Tonio 2.0 (9767)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.13 0 2 9770

Nálam jelenleg a CSM és a Vipers a top favoritok. Utána jön erős kihívóként a Metz, a Győr és az Esbjerg. Aztán van még néhány sötét ló, akik közül valaki esetleg bejuthat a Final Fourba (Odense, Rapid, Fradi).

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9768)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.13 -5 1 9769

Az a baj hogy pont a legerősebbnek gondolt csapatunk van ilyen helyzetben,pedig tényleg megkaptak minden esélyt hogy jó eredmény érjenek,ez nem sikerült és esélyük sem volt a sikerre,3-0 után ők ezt a meccset fel is adták.....ez akkor sem elfogadható hogy azért két 3-as is kiesett a csapatból.

 

A Móvárt Gyurka úgy tűnik össze kapja és ráadásul a szerencse is melléjük állt azzal hogy a franciák kikaptak.....élet-halál meccs lesz a hét végén....ezt itthon meglehet csinálni.

A Siótól én őszintén szólva nem vártam túl sokat erre ők már tovább jutottak,Bregart nem tudom megkedvelni nem bírom az pasas ez van,de nem ez a lényeg.....versenyben vannak és jó dolog,az meg főleg jó hogy Kiss Niki egészen jó és magabiztos,ami sosem volt rá jellemző!

Kajdon több játék időt érdemelne,de ha esetleg hibázik Bregar egyből lekapja,míg Milosavjevics szinte csak hibázott tegnap de marad hatott!

A Vác azt hozta amire számítani lehetett!

Előzmény: Tonio 2.0 (9766)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.13 -4 0 9768

Az biztos hogy most nem emelkedünk ki a BL mezőnyből,de ez nem csak azért van mert mi gyengültünk,ha nem inkább azért mert maga a mezőny lett sűrűbb....nem is kicsivel!

Rajtunk kívül simán lehet BL győztes a Metz(akiket a vissza vágón majd nem elkaptunk és csak szerencsével nyertek!)a Vipers az Esbjerg és a CSM is megnyerhet,bárkié is lesz a trófea nem lesz meglepetés!

Ami a hiányzókat illeti,nélkülük vertük most az Esbjerget hiányoznak de van élet utánuk is,és ugye hamarosan visszatér Brattset is és én még Hansen sem írom le,most lesz ideje újra terveznie önmagát,Haugsted is meccsről meccsre jobb lesz,Leynaud szerintem dettó!

Nehéz lesz de az esélyeink nem rosszak!

 

A Fradi szépen búcsúzott a csoport meccsektől,egy tét nélküli mérkőzésen ahol az Odense már az Ikast meccsen volt lélekben,de a győzelem az győzelem!

A BUD nem lesz könnyű és okulva a tavalya Krim elleni kudarcból én mindenképpen óvatos lennék a Fradi helyében,mert a Montik minden ilyen meccsen vért isznak!

Az esetleges továbbjutás után a Metz most túl nagy feladat lenne a Fradinak.....meglátásom szerint!

 

El csapataink valóban vegyes képet mutatnak,túl sokszor kapitulálnak,és ha veszítenek akkor szinte mindig súlyos és megalázó,de ennek ellenére ebből a 4-ből jó eséllyel 3 is tovább juthat,és ha ezt vesszük,akkor már is árnyaltabb a kép!

Ezekben a csapatokban sok a fiatal és nekik minden egyes meccs jó arra hogy tapasztaljanak és építkezzenek,biztos lesznek olyanok akik majd könnyűnek találtaknak,de az sincs kizárva hogy lesznek olyanok akik megmutatják magukat....és esetleg elviszi őket egy külföldi csapat!

 

 

Előzmény: maedros (9764)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.13 0 1 9767

Metz - Ferencváros/Buducnost

CSM - Esbjerg/Brest

Vipers - Rapid/Krim

Győr - Odense/Storhamar

 

Lesz meglepetés?

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.13 0 1 9766

Szerintem a Lokinak kevés erre az esélye, a dánok jók és motiváltak lesznek a norvégok ellen, és szerintem eleve jobbak. A norvégoknak nem lesz annyira fontos ez a meccs, bár lehet, jobban járnának a csoport-elsőséggel a negyeddöntő szempontjából.

A Móvár ha tudja hozni, amit az elmúlt hetekben, akkor talán továbbjuthat. Egyébként nekik lenne a legjobb esélye a FF-ra a magyar csapatok közül a keresztbe játszás miatt (Dortmund/esetleg Siófok lehetne az ellenfél).

(A Loki, ha tovább is jut, megkapja a Thüringent, a Siófok meg vélhetően az Ikastot, ha csak nem csinál bravúrt Dortmundban, de a Nantes/Móvár ellen sem ők lennének a favoritok.)

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9761)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.13 -1 0 9765

Ha  meg is lesz az F4, a végső győzelemre kevesebb győri  esélyt látok idén, mint az elmúlt fél évtizedben bármikor...

 

Nem most kell még top formában lenni.

Amit rizikósnak érzek az ETO-nál, az a kapus poszt, ha Toftnak nem megy, nem tudom, Leynaud ennyi idő alatt formába tud -e jönni. Ja és egy klasszikus b2 is hiányzik, és a szélsők is hullámzóak.

Sok lehetséges hibapont ez szerintem is.

 

ám utána a Metz ellen nem sok esélyt látok, de igaz ez  nemcsak az FTC, hanem ETO viszonylatban is.

 

A Metz annyira jó? Én bevallom, hogy azt a csoportot kevesebbet láttam, de nálam inkább a CSM és a Vipers a top favorit jelenleg.

 

Korábban is előfordult egy- egy súlyos vereség nemzetközi kupákban, ám ilyen "rendszerszinten" valamennyi magyar csapatot érintő szezonra nem emlékszem. (S még nincs vége.)

 

Ez igaz, de eleve nem is volt ennyi magyar csapat versenyben! Most négyen is bejutottak az EL csoportkörbe, ami azért nem mutat rosszul, még akkor is, ha sikerült beleszaladni egy-két pofonba (ez a Váctól inkább papírforma már, nekik sok ez a szint...)

 

Papp Niki és DKK ezen a meccsen is jól játszott, Kajdon Blani ismét bizonyította, hogy nemzetközi szinten is teljes értékű játékosa már most a csapatnak.

 

Én mindhármukat behívnám a válogatottba (Kajdont kiegészítő emberként, hadd szokja kicsit a légkört...)

Előzmény: maedros (9764)
maedros Creative Commons License 2023.02.13 -1 0 9764

Hétvégén döntő szakaszba érkeztek a európai kupák csoportküzdelmei, magyar szempontból elfogadhatónak mondható napokon vagyunk túl...

 

Bajnokok ligája 
A Győr végletekig kiélezett meccsen tudott győzni a világ egyik legjobb  játékosával - Reistad - felálló Esbjerg ellen. Ahogy a Metz ellen is írtam, a döntetlen se lett volna igazságtalan eredmény. Számszakilag - jobb abszolút gólarány illetve egymás elleni találkozók eredménye alapján - esetleges pontosztozkodás  után is az ETO jutott volna tovább "direktben" a legjobb nyolc közé. Most úgy tűnik: a három "szülési szabadságra" távozott klasszis norvégot nem  tudja pótolni a Győr, vannak játékosai, akiknek formája még mindig nem az igazi, s persze, ott a "csapatkapitánynak" kinevezett ballaszt... Ha  meg is lesz az F4, a végső győzelemre kevesebb győri  esélyt látok idén, mint az elmúlt fél évtizedben bármikor...

 

Tétnélküli meccsen ugyan, de azért mégis győzött idegenben egy jó csapat ellen az FTC, ezt értékelni kell! A Fradinak szerencsésen alakult a csoportkör, a 16 között a gyengébbek közé tartozó Buduval kell a nyolcba kerülésért megvívnia, azt különösebb gond nélkül abszolválni lehet - két éve egy jobb játékosállományú feketehegyi csapat tréfálta meg Bölkéket -, ám utána a Metz ellen nem sok esélyt látok, de igaz ez  nemcsak az FTC, hanem ETO viszonylatban is. (Oftedalék mázlija, max csak a négyes döntőben futhatnak össze a kiváló franciákkal.)

 

Legerősebb El csapatunk kiütéses vereséget szenvedett Dániában, a minősíthetetlen játékra nem érdemes sok szót vesztegetni, arra inkább, hogy ezzel csak matematikai esélye maradt a cíviseknek a továbbjutásra. Megértem a fórumtársak keserűségét, mégiscsak a válogatott derékhada lett "beárazva", de legyünk őszinték: nem a Loki ebben a szezonban az első, aki "szénné égett", gondoljunk a Fradi történelmi nagy buktájára a németeknél, a Vác,Móvár, a Siófok is beleszaladt már nagy verésbe, de az ETO se büszkélkedhet a hazai pályán játszott Metz elleni derbire. Korábban is előfordult egy- egy súlyos vereség nemzetközi kupákban, ám ilyen "rendszerszinten" valamennyi magyar csapatot érintő szezonra nem emlékszem. (S még nincs vége.)

 

De evezzünk "barátságosabb vizekre": a Siófok a bűn rossz kupa kezdés után ügyesen vissza kapaszkodott a továbbjutó helyre, s egy  küzdelmes meccsen legyőzte a francia csapatot is. A rossz rajt után sikerült első magyar El csapatként tovább jutniuk. Gratulálok Bregar gárdájának! Papp Niki és DKK ezen a meccsen is jól játszott, Kajdon Blani ismét bizonyította, hogy nemzetközi szinten is teljes értékű játékosa már most a csapatnak. (A "kifutott" junior generációból talán neki a legígéretesebb a kezdése.)

 

Az MKC, nagy csatában, de másodszor is le tudta győzni a lelkes Fana csapatát, legyinthetünk ugyan, de ez a csoport második legerősebb játékos keretével bíró Nantesnek pl nem sikerült. Mivel az Ikast "beárazta" a többi csapatot, a sors egy váratlan lehetőséget adott most az óváriaknak, ha otthon sikerül akár csak egy góllal is megverni Hagmanékat, tovább juthatnak. Ha azt a jó játékot megismétlik, amit az Ikast ellen idegenben, vagy a Fradi ellen otthon bemutattak,   akár még össze is jöhet a huszárbravúr, ha nem, akkor  lelkes szurkolótáboruk előtt búcsúzhatnak a kupától.

 

A Vác az El egyik legerősebb csapata otthonában kapott ki másodszor is nagy gólkülönbséggel, a Thüringer - akárcsak az Ikast - per pillanat kiemelkedik ebből a mezőnyből, a fiatal magyar gárda itthon se tudott többet mutatni ellenük. Megismétlem a múlt heti bejegyzést: a váci lányok remélhetőleg itthon megszorongatják a nemrég még Bl csapat, Valceát! Ha sikerül, én kipipálom az idei kupaszezonjukat!

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9763)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!