Keresés

Részletes keresés

Fishor Creative Commons License 2016.01.12 0 0 14575

Egyébként, a porszívók, most hogy maximálva lett 1600W-ban a max teljesítményfelvételük, akkor gyengébbek, mint a korábbi társuk? Mert korábbi porszívók igencsak 2kw felett voltak, akkor azoknál pl ez az 1400w-os mile C1 power gyengébb lesz? Azért remélem hogy nem lesz emiatt csalódás az új porszívó, hogy még a végén gyengébben szív majd mint a régiek.

 

Üdv: Fishor

Fishor Creative Commons License 2016.01.12 0 0 14574

Szia!

 

Pont tegnap tettem fel ugyanezt a kérdést az eladónak. A különbségként annyit mutatott, hogy a castniba be lehet rakni egy kis ajtón át a 3 db tartozékot, meg a teljesítményszabályzó gombja igényesebb.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: ViPeRa (14571)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 14573

Szerintem nem. Ami ott igazán megéri az Complete C2 parquet modell obszidiánfekete színben 59k-ért. A Miele honlapján van fent. Beépített fejtároló, valamint ajándék parketttwister fej. Igaz a szőnyegen nem fog jobban takarítani, de a kemény padlón élmény használni. A hosszú hajra a C3 Cat,Dog modell lenne az ideális, de az sajnos horror 95k Ft...

Előzmény: ViPeRa (14571)
Zeki_ Creative Commons License 2016.01.12 0 0 14572

Az a C2 kasztni már jó régi. Vagy 10 év körül lehet. Szerintem nagyobb is az a porszívó, mint a C1.

Nekem jobban bejövős  a régi kasztnis. 

Előzmény: ViPeRa (14571)
ViPeRa Creative Commons License 2016.01.12 0 0 14571

Sziasztok!

 

Van olyan jellegű tapasztalatotok, hogy egy ilyen C2 http://www.szetei.com/miele-porszivok/complete-c2-lotuszfeher jobb-e annyival ennél a C1-nél http://www.szetei.com/miele-porszivok/classic-c1-power , hogy plusz 11.000,- Ft-ot kifizessek érte? (55nm, szőnyeg, parketta, padlólap vegyesen, a szőnyeg ráadásul tele a lányom hosszú hajszálaival)

Köszi

Paragon1985 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 14570

Ne haragudj, de a 40k-s árkategóriáról beszélünk, amibe éppen belement a delikvens. Hogy jön ide a Dyson meg a 90k-s samsung porzsívó? Pontosan azt mondtam amit te is. Ebben az árban nincsen használható tatályos. Innentől kezdve túl van tárgyalva.

 

Fisher: A Meiel porszívók bele szinte ugyanaz. Az árváltozás a kasztni, plusz fejek, stb miatt van. 

Előzmény: nagya2 (14567)
Fishor Creative Commons License 2016.01.12 0 0 14569

Azért remélem neked nem valami 100+os prémium miled van és abból általánosítasz. :)

Előzmény: Paragon1985 (14566)
Fishor Creative Commons License 2016.01.11 0 0 14568

Egyszer már megkontráztátok a porszívóra szánt összegem (kezdeti Samu porzsák nélküli 22-ért). Nem ér a rekontra!!! :)

Előzmény: nagya2 (14567)
nagya2 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 14567

Hali!!

Ne szóld le a tartályos technikát, míg nem próbálsz ki egy normálisat közülük!!!!!!

Két tartályos szart elhasználtam míg megtaláltam azt amit normálisan lehet használni, jó a porleválasztó képessége, és most 7-8 év után is ilyet vennék ha lenne.

ÖÖÖÖ illetve van csak baromi drága 90k.

Nem, nem dyson, csak olyan rendszerű Samsung(orgonasípos)

Üdv Nagya

UI: akinek ajánlottam annó, és ilyet vett, az azóta is dicséri.

 

Előzmény: Paragon1985 (14566)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 14566

Akkor elhiszed, hogy mégsem álruhába bújtatott Miele kereskedők vagyunk, akik be akarnak húzni a csőbe, hanem jót akarunk Neked?

"Érdekes, hogy akiknek van Samu tartályos azok szeretik nagyon az ismeretségi körömben" Amikor nekem volt, én is ezt mondtam, mert fogalmam sem volt mit jelent a jó porszívó. A kollégáid, ismerőseid azért mondják mert nem próbáltak mást, és azt hiszik a porszívózás velejáróa a mocskos víz kinyomogatása a szivacsokból, a szárítás és a hajszálak ujjadra való felcsavarása... Így utólag visszanézve ótvar egy konstrukció mind..

 

1 doboz porzsák bőven elég, ne vegyél többet. Teljesen tele kell szívni arra figyelj. Máskor is ennyi az ára, ez nem akció.. Lesz-e 10-15 év múlva porzsák? Nézz rá erre a linkre: http://www.szetei.com/porzsakok-szurok

Itt az elején látható porzsákok kb 15-20 éves porszívókhoz valók.

Ez nem samsung minőség, meg alkatrészellátás. Kérdezd meg Zeki fórumtársat. A csodálatosan szar porzsákos samsung porszívójába nem lehetett gyári porzsákot kapni! Fél év után! Illetve amikor szereztek gyárit, kiderült, hogy német és valami 8.000ft-ba került 4 db... Itt ilyen gondod nem lesz.

Előzmény: Fishor (14565)
Fishor Creative Commons License 2016.01.11 0 0 14565

Sziasztok!

 

Ma voltam porszívót nézni. Egy nagy műszaki áruházba voltam, meg egy helyen ahol tudtam hogy van a Miele Classic C1 Power. Boltot nem merek írni nehogy reklámnak vegyék, de nem is az a lényeg. Amikor kérdezték mit szeretnék mindenhol mondtam hogy porzsák nélkülit, hátha meggyőznek róla hogy jó lesz, de tévedtem. Egyhangúan azt mondták azt ne szeressek, meg hogy azt nem ajánlanak. Na a jó végén amikor kérdeztem hogy de ha mégis az akkor mi akkor ajánlottak valami 50+ os meg 60+ os gépet, de azt mondta akkor is az eladó hogy annál is inkább a Miele. Úgyhogy mindenki ezt a Miele-t fújja, annyira hogy már eldöntöttem hogy tényleg hagyom magam a szakabb emberek tanácsainak. Habár 2 kollegám, meg részben saját tapasztalataim is meg akart győzni, hogy jó a porzsák nélküli. (Érdekes, hogy akiknek van Samu tartályos azok szeretik nagyon az ismeretségi körömben.)

A boltban bemutatták, hogyan bírja a kábellel való függőleges levegőben rángatást, meg a gégecső csavargatását, tördelését. Tényleg egyben van a készülék. Az egyetlen ami gagyi hatású számomra a teljesítményszabályzó tekerő. Néhány pozíciónál ugyan van kicsit nagyobb ellenállása, de olyan minimális, hogy nem tudtam eldönteni, hogy fokozatok vannak, vagy fokozatmentesen állítható-e az erősség. Azért remélem a boltban nem azt a "tesztelt" darabot adják majd. Vagy holnap, vagy pénteken szerintem meg is veszem a masinát. Meg veszek hozzá porzsákot is. Mennyit érdemes venni a porzsákból? Érdemes venni többet most hogy "akciós 3700", vagy máskor is hasonló az ára? Vagy öregszik és nem jó ha előre bespájzolok belőle? Na meg főleg hgoy lesz hozzá a jövőben is porzsák, vagy majd két év múlva pislogok, hogy de htá 20 évre vettem a porszívót, csak épp porzsák nincs már hozzá való? :)

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Paragon1985 (14563)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.11 0 0 14564

A múltkor valami nyikhaj ott állt a nagykuka mellett és 10 percig verte ki a porzsákját kézzel.

Előzmény: Paragon1985 (14563)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 14563

Ez az ami eszedbe se jusson. Nem lehet újra használni egy porzsákot, és ha meg is tennéd a porszívód élettartamát és a saját egészségedet kockáztatod. A vászonzsák pedig a lehető legrosszabb lehetőség. Most komolyan a kuka felett akarod veregetni a zsákot, hogy még a füled is poros legyen, majd visszarakod a porszívóba, azzal a lendülettel a motor beszív egy halom port és 3-4 év múlva kakukk. 

Most komolyan, 3-400 forintról beszélünk havonta. Aki Miele porszívót vesz, használja gyári porzsákkal. 1 porzsák 2-3 hónapig bírja. Ha utánygyártott szart teszel bele, akkor kérlek ne vegyél Miele porszívót, semmi értelme, pont a lényeget cseszed el.

 

A kábel hossza ott van a leírásban. Ez típusonként változik. Erősen tartja, és bivaly ersően húzza vissza egyetlen! gombnyomásra. Azért ez nem a samsung kategória, hogy magától visszakússzon..

 

A philips pedig egy marketing halmaz, egy nagy bullshit semmi más.

Előzmény: Fishor (14561)
Fishor Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14562

Bocsi még valami eszembe jutott. Milyen hosszú a kábel? A c1 comfort megéri a +7000et, vagy elég a c1 classic power? Valamint a kábelt stabilan tartja illetve húzza vissza a csévélő,  mert samunal magától visszament ha nem nyomtam akkor is, illetve ha nyomtam akkor is a végén rá kellett segíteni. 

Előzmény: Fishor (14561)
Fishor Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14561

Még valami eszembe jutott, hiszen én porzsák nélkülit akartam venni a további költségek elkerülése végett. Lehet esetleg üríteni valahogy a porzsákot és újrahasználni? Esetleg nincs hozzá szövet üríthető zsák?

Phillipsnél is jobb? Annak az a triactive keféje elég jónak van leírva.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Zeki_ (14560)
Zeki_ Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14560

Nem az számít, hogy ESETLEG a samut 2 kézzel kell húzni a szőnyegen, ezt meg csak 1 kézzel maxra tolva (mert azon úgysem használod), hanem hogy éveken át lehet gond nélkül használni, vagy nem. Anyázás minden porszívózás, vagy gond nélküli?

Előzmény: Paragon1985 (14559)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14559

Erről nem is fogsz hivatalos adatot találni. Nem adják meg. De bőven elég, erősebb lesz mint a samud.

Előzmény: Fishor (14557)
Zeki_ Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14558

Nem írnak ilyet. De hidd el, a samsung összehugyozza magát a mielétől , mert az egy ipari hulladék, mindegy mit mond róla a marketing halandzsa.

 

A Miele meg komoly német gyártó, ami a háztartási gépekből él évtizedek óta. A szívóerő több mint elégséges lesz.

Előzmény: Fishor (14557)
Fishor Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14557

Köszi,  még arra nem találtam infót mennyi a szívó teljesítménye? Samuknak 340 körül van és az nagyon erős ez is van olyan hatékony? 

Előzmény: Paragon1985 (14556)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14556

Adják hozzá! A széles fejet megtalálod a szetei honlapján is a leírásban. Kép is van róla.

Előzmény: Fishor (14555)
Fishor Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14555

Az első linken ami van 3 fej azt adják akkor a géphez,  vagy külön kell megvenni? Meg azon kívül van még egy sima széles porszívófej amin ki be lehet nyomni kefét? Arról van kép esetleg még?

 

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Paragon1985 (14553)
Zeki_ Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14554

Igen a Mielénél 3 külön fej van, az ecsetszívó, ami nálunk kefés fej néven megy, forgatható fejű.

Sok márkánál ez a 3 külön fej egyben van, ami nagyon gáz.

Előzmény: fák, juh, madár2 (14552)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14553

Fák, júh, madár2: kérünk élménybeszámolót :)

 

oldboy 52: Ezek járnak hozzá, amit fel tudsz tenni a gégecső tövére: http://ecx.images-amazon.com/images/I/7183RGcXsnL._SL1400_.jpg

A flexibilis fugatisztító jó dolog, pont ma is használtam. Sütő mellett,radiátor mögött, hútő-mosogatógép alatt ezzel takarítottam ki mindent. Hosszú és jól hajlik. A másik nem túl drága de elképesztően hasznos kiegészítő az univerzális kefe, ami forgatható, szívócsőre vagy közvetlen gégecsőre is tehető: http://www.szetei.com/tartozekok/miele-sub-20

Ezzel takarítom a polcokat, könyveket, bútorokat, szekrények tetejét. 

 

Fishor: Én személy szerint, a Mielet fogom Neked ajánlani, pláne ebben az ársávban. A szőnyegek miatt játszhatna még a Sebo is nálad, de ott prémium kefe fej egy nagyon más összeget képvisel. Alap fejjel pedig egyformán teljesítenek a Mielevel. A Miele egy réges régi német cég, elnyűhetetlen mosó és mosogatógépeket árulnak. A termékeket Németországban gyártják, ott szerelik össze, és elmondható, hogy kb 20 évre tesztelik. Cserébe az áruk is igen húzós. (Ugyan ez igaz a Sebo porszívókra is) Ha visszaolvasol minden pozitív dolgot megtalálsz a Miele porszívókról, a porzsáktól kezdve a szűrésig, most nem részletezem. Én porzsákos, komolyabb Samsung porszívót cseréltem le és életem egyik legjobb döntése volt. Azóta öröm a porszívózás, komolyan szinte minden nap használom :)

A kinézet egy dolog, nem az esztétikumra, hanem a praktikumra menket rá, pláne a C1-es modellnél. Ha a lakásban sok a parketta, laminált, metlaki akkor érdekes lehet számodra a Complete C2 Parquet széria is. http://www.szetei.com/miele-porszivok/complete-c2-parkett Ez a extra fej nagyban megkönnyíti a parkettán való porszívózást, de a sima fejjel is ugyan olyan alaposan végig lehet menni. Ha pedig szőnyegből van nagyon sok, akkor idővel elgondolkoznék a turbókefén, ami a szőnyegen nagy segítség, pláne ha van hosszú hajú hölgy, vagy valamilyen háziállat :) Átfésüli, porolja a szőnyeget, alaposabban tisztít. http://www.szetei.com/tartozekok/miele-turbokefe  De ez tényleg már extra dolog, ami később is beszerezhető.

Bármelyiket veszed, kapsz mellé egy matrackefét, résszívót és egy kis szívóecsetet. Ez utóbbi kör alakú, nagy ögyesen fordul derékszögbe is, és tök jól lehet vele szekrényt, karnist, csillárt, stb porszívózni. Találsz róla képeket a neten.

Illetve Neked is ajánlom a pár sorral feljebb említett univerzális kefét, ami kimondottan szekrények, könyvek, stb porszívózásához van. Igazából mi már nem törlünk port. Én ezzel a fejjel átszívom a bútorokat, feleségem pedig jön utánam prontoval és pakol is vissza. Pont ma mondtam neki, hogy mióta megvan a Miele, eltelik egy hét úgy, hogy nincsen por a bótorokon, nem száll a levegőben pedig kisgyerek is van. (Ok, ez lehet a tél miatt is, nyáron biztos más lenne a leányzó fekvése)

 

Nézegethetsz még a Sencorok között (Tizio 8Yl), vagy a Boschok között, de nyugodt szívvel nem ajánlom ezeket. Jó porszívók, de az árukat valamin megfogták. Anyaghasználat, tömítések, kerekek, stb.. Ráadásul azt a zsákos samsungomról tudom, hogy mekkora szívás tud lenni, hogy szinte még üres a porzsák de már alig szív a porszívó. Akkor új porzsák gyártót keresni, stb.. Itt az ilyen gondjaid legalább megszűnnek, mindig lesz alaktrész, porzsák, kiegészítő.

 

Röviden ennyi.

 

fák, juh, madár2 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14552

Fugatisztító, kárpittisztító, ecsetszívó

 

Itt is írja hozzá.

 

https://miele.hu/hu/porszivok/termek/2140

 

Előzmény: fák, juh, madár2 (14551)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14551

Elméletileg ez lesz csak meggybordóban. Szerintem jár hozzá 3 plusz fej.

 

Előzmény: Törölt nick (14550)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14550

....nekem még gyűjteni kell  hozzá egy kis manyt....Ha megkapod, akkor majd kérünk egy "élménybeszámolót" róla !...Esetleg fotókat, hogy milyen fejeket adnak hozzá, mert az nem látszik az ismertetőn. És nekem még ez a kiegészítő is nagyon tetszik:

http://www.szetei.com/tartozekok/miele-flexibilis-fugatisztito

Előzmény: fák, juh, madár2 (14549)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14549

Én már meg is redeltem a powerline-t tőlük. :)

Előzmény: Törölt nick (14547)
Fishor Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14548

 

Sziasztok! 

Szeretnék új porszívót venni a lakásba (kb. 80m2) laminált padló, csempe és főleg szőnyegek porszívózására. Elsőre porzsák nélkülit akartam, de úgy látom sokan nem ajánlják. Samsungokat nagyjából ismerem a velük járó hibákkal, kábelcsévélő rossz mindig visszakúszik magától, folyton takarítani kell a szűrőt. Megjegyzem más hátrányát nem tapasztaltam kb 5 év használata után sem, tehát nem zárkózom el ezektől sem, de jobb lenne valami kényelmesebb gép ahol nincs ilyen hiba.

Philips porzsákos van szintén egy ismerősömnek ő azzla meg van elégedve, de az egy régi még 2200W os példány, tehát erősebb mint a mai szabványosak.

És olvastam itt az általatok javasolt mile C1 eco meg powerline-t amiről sosem hallottam még.

A kérdésem, hogy mégis melyiket érdemes tényleg megvenni.

A kérdésem, hogy mégis melyiket érdemes tényleg megvenni. A mile ránézésre elég snassz, de azt nem is bánom inkább az a kérdésem, hogy a feje jó e az általam használt szőnyeg, laminált, csempe kombóra? Illetve hogy van-e hozzá olyan fej amivel le tudom a bútorok polcait, tv-t pc házat stb porszívózni. Szóval ami direkt ilyen hosszabb szőrű kefés mint a résszívó fej. Árkategóriában minél olcsóbb legyen, ez a power 43-50 es kategória a plafon lehetőleg, de eredetileg 30-40 re gondoltam, tehát a lényeg hogy jó és kényelmes legyen a használat.

 

Üdv: Fishor

 

ui: Miért nem tudok írni, egyszerűen inaktív nem fehér a mező amit feldob az új üzenere, vagy válaszra?

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14547

Ok ! Paragon fórumtársunk már meg is győzött, hogy Miele ! És most már Te is.....KÖSZI !!!

Néztem, hogy a powerline:

http://www.szetei.com/miele-porszivok/classic-c1-power

mindössze 2 dB-vel "hangosabb, mint az Eco, úgy hogy akkor majd inkább C1 Powert veszek

Előzmény: Törölt nick (14544)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14546

Ez viszont nagyon jó hír ! Azt hittem, hogy sokkal gyakrabban kell porzsákot cserélni....Most vizes takarítóképet használok és azért nem tudom. De az meg nagy böhöm, és hangos.

Az előbb néztem - és linkeltem is - a Samsung vízszűrős gépét, de akkor most már azt hiszem, hogy meggyőztél, hogy Miele legyen., mert különben meg én is minőségi gép (szerszám) párti vagyok bizonyos esetekben.

Szóval még egyszer nagyon szépen köszönöm !!! 

 

Előzmény: Paragon1985 (14543)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!