Keresés

Részletes keresés

gma Creative Commons License 2006.01.03 0 0 6964
Nem is akarom. Én csak szórakozni járok ide, nem mondtam? Mónikasó helyett indekszfórum :D
Előzmény: k750i (6963)
k750i Creative Commons License 2006.01.03 0 0 6963
Ezeket nem fogod meggyőzni soha!

Előzmény: k750i (6962)
k750i Creative Commons License 2006.01.03 0 0 6962

Álmaidban! :)

Kb. olyan, mintha a BMV fan-t megpróbálnád meggyőzni a Francia autók előnyeiről…

Sok sikert! Legalább meg lesz a 2006-os programod. Csak ne vidd túlzásba a felesleges erőlködést!

Előzmény: gma (6961)
gma Creative Commons License 2006.01.03 0 0 6961
...és mi majd szépen lebeszélünk mindenkit arról, hogy ott vásároljon :D
Előzmény: k750i (6959)
gma Creative Commons License 2006.01.03 0 0 6960
Természetesen az, hogy mennyi jövedelmet vársz tőle.
Előzmény: msmks (6958)
k750i Creative Commons License 2006.01.03 0 0 6959
Ott vásárolsz, ahol akarsz és akkor, amit akarsz!

Ha Te meg vagy róla győződve, hogy Neked az a jó, akkor tedd azt! Én (Mi) is ezt tesszük.

Csak azt áruld el, Te melyik bolt ügynöke vagy, hogy ennyire próbálsz minket meggyőzni a Te álláspontod helyességéről! :)

Előzmény: msmks (6956)
msmks Creative Commons License 2006.01.03 0 0 6958
amit leírt, annak mi köze a mellék- vagy főállás kérdéséhez?
Előzmény: gma (6957)
gma Creative Commons License 2006.01.03 0 0 6957
Ezeknek hiába mondod, az értelmi képességük nem elégséges az információ befogadásához. Pedig ez az egész lényege, ha "mellékállásként" értelmezi valaki.
Előzmény: NightFox (6954)
msmks Creative Commons License 2006.01.03 0 0 6956
inkább bemegyek a boltba és megveszem ott.
olcsóbb is, és ugyanaz. és névtelen is, ami nekem fontos.
Előzmény: NightFox (6954)
msmks Creative Commons License 2006.01.03 0 0 6955
a pontgyűjtő rendszeren már túlvagyunk. még az mlm-barátok között is van, aki ellenzi.

szerintem jó nagy marhaság. 1%-nál is kevesebb kedvezményért cserébe mindig tudják, hol, mikor jártál, és mit vásároltál. névre szólóan.
Előzmény: NightFox (6954)
NightFox Creative Commons License 2006.01.03 0 0 6954
Kiváncsiságból megnéztem a topicot, hogy milyen vélemények vannak a cégről. Meglep, hogy mennyire túlfűtött a csevej :) Nem tartom magam alkalmasnak a vehemens üzletépítésre, de elgondolkodtató lehet egy higgadt eszmefuttatás:

Képzelj el egy pontgyűjtő kártyát, ilyen létezik hazánkban évek óta. Sokan hordják magukkal és amikor betérnek egy partnercég boltjába, akkor önfeledten nyújtják át a pénztárnál. Pár hete én is csináltattam egy kártyát kiváncsiságból. Kiszámolta már valaki, hogy mennyit kell költeni egy kulcstartóért, vagy hasonlóan haszontalan cuccért? Nevetséges dolog. Valami hasznos cuccért pedig pláne az... De a lényeg, hogy a vásárlók oda mennek inkább be, ahol a kártyájukra pontok csepegnek. Emellé még azt is hozzátehetjük, hogy ezzel regisztrálnak téged. Ebből olyan statisztikákat kapnak, ami a cégnek pénzben felbecsülhetetlen! Csak egy a bibi, hogy ebből a pénzből reklámok lesznek, profit, de te nem látsz belőle egy kulcstartónál, vagy merűlő rúdmixernél többet.

Ehelyett mi lenne, ha megnéznéd, hogy az Amway-nek milyen termékei vannak? Sok olyan fogyó dolog, amit amúgyis megveszel a boltban! Pl. vitamin, mosószer, fogkrém, napkrém, borotvahab. Van ismerősöm, aki nagyon ellenséges a céggel kapcsolatban. Egy dolgot viszont elárult nekem: kiszámolta, hogy neki marhára megéri az Amway mosópora. Emiatt egy termékforgalmazótól személyesen veszi meg mindig ezt (pedig ezen még rajta van a forgalmazói árrés is!).
Ha akad pár termék, ami neked személy szerint megérné és megtakarítanál vele (időt, pénzt), akkor nem lenne érdekes? Nem kell lemenned a közértbe megvenni (házhoz szállítják), így amikor lemész a boltba, akkor ennyivel is kevesebb a gondod. Ez azért máris sokkal kézzelfoghatóbb haszon mint egy kulcstartó fél év kitartó vásárolgatás után.
Mi lenne, ha ezzel mondjuk a Nivea keresne meg? Mondjuk 20 ezret tudnál vele spórolni évente, hogy tőlük veszel fogyó cuccokat. Emellett mondjuk évente 20 óra sorbanállást is megspórolnál a kiszállítás miatt. És nem csinálsz mást, mint az eddigi Gilette borotvahab helyett ezután Niveát használsz, stb. Csak olyat cserélsz le, amit amúgyis használsz...

Ha nem akarsz üzletet építeni, akkor ne tedd! De ha tudnád, hogy az emberek Magyarországon hajlandóak egy ilyen eszmefuttatás után használni a termékeket, akkor nem mesélnéd el a lehetőséget pár ismerősödnek?

Csak annyit akartam ezzel mondani, hogy ne lássátok egyoldalúan a céget! Akik "belebuktak", azok nagy valószínűséggel valamit nem ésszel csináltak (hirtelen milliomosok akartak lenni, üzleti etikát szegtek meg, bevásároltak minden pénzükön terméket, stb).
Pac Creative Commons License 2005.12.31 0 0 6953
" Mindenben tönkre lehet menni.
Az MLM-ben például úgy, hogy ha egy agyatlan eladja a házát és termékbe fordítja, hogy azt majd eladja. Sosem szabad "megvenni" a szintet, ez alap. "

Egyetértek.
Sok ilyen van/volt.

Az is igaz persze, hogy az ilyen ember valószínűleg másban is hasonlóan hü... felelőtlen.

Minthogy az is igaz, hogy aki sikeres MLM-es, az valószínűleg másfajta bizniszben is ügyes lenne.
Előzmény: gma (6950)
Pac Creative Commons License 2005.12.31 0 0 6952
Ki írt itt 100.000 magyar munkanélküliről?

Egy "hagyományos" munkahelyen, ha nem kapod meg a fizetésedet időben, akkor otthagyod, de gyorsan.
Egy MLM-ből is ki lehet persze szállni hipp-hopp, de az emberek többsége - ha már beleölt egy csomó energiát, időt, pénzt, stb. - nem hagyja ott rögtön.
Általában akkor hagyja abba, ha telnek a hónapok, az eredmények csak nem jönnek, az erszénye meg egyre laposabb.

De van aki csakazértis folytatja.
Amíg az erszény ki nem ürül. Vagy még tovább.

Másrészt - mint írtam is - nem feltétlenül anyagi csődről van szó.
Erről már sokszor volt szó korábban.
(pl.baráti kapcsolatok leépítése, az egész rokonság megutálása, stb.)

És igen, ismerek olyan embert aki vadul MLM-ezett. Egészen a padlóig.
Előzmény: rci (6948)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.30 0 0 6951

      

 

 

                                 SZILVESZTERI  AMWAY- QUIZ

 

 

1.) Vágó-műsor, tizenötödik kérdés!

    

     Mi a neve annak az Amway-termékforgalmazó hölgynek, aki az illegális szerbiai   piacon ért el kimagasló teljesítményt?

 

A. Szegfű Szeg

B. Kakukk Fű

C. Rozma Ring

D. Major Anna

 

 

2.) Többszörös feleletválasztós teszt.

 

      Melyik pszichés fogalom nélkülözhetetlen az Amway üzlet építéséhez?

 

A. Tudatalatti

B. Fókusz

C. Kókusz

D. Hókusz-pókusz

E. Kész átverés show

 

 

3.) Műveltségi kérdés.

 

     Az amerikai Amway egyik gyémántja régebben színész volt.

     Mi a címe utolsó filmjének?

 

(Kinn a Bárány, Ben a Cooper.)

 

 

Végezetül mindehhez Nancy Dornan kommentárja, Göncz Enikő tolmácsolásában:

 

- Nnnyi-he-he-he...

gma Creative Commons License 2005.12.30 0 0 6950
Mindenben tönkre lehet menni.
Az MLM-ben például úgy, hogy ha egy agyatlan eladja a házát és termékbe fordítja, hogy azt majd eladja. Sosem szabad "megvenni" a szintet, ez alap.

A többire nem reflektálnék, mert annyit ér, mint a pusztába kiáltott falra hányt bolsó. Csak elbeszélünk egymás mellett és kicsit unalmas.

Na BUÉK Mindenkinek, valszleg nem leszek már, csak jövőre!

gma
Előzmény: rci (6948)
rci Creative Commons License 2005.12.30 0 0 6948
Azt az 1000 000 magyar munkanélkülit ki vitte csődbe?Az Mlm vagy a hagyományosan tisztességes munkahely,munkaadó profitéhsége?Ismersz valakit személyesen aki tönkrement az MlM-ben,vagy csak olvastál róla? Egyébként az hogy az Mlm miatt tönkre lehet menni,egyszerűen nem igaz.Mitől?Hogy nem a multinál vásárolod a kozmetikumot ,vagy a táplálékkiegészítőt?Ettől?
Előzmény: Pac (6943)
msmks Creative Commons License 2005.12.30 0 0 6947
"Gondoljatok bele, milyen felelősséggel jár itt elfórumozgqatni és közben másokat tévútra vinni, akinek segítségre lenne szüksége és ebben megtalálná a számítását."

Gondoljatok bele, milyen felelősséggel jár itt elfórumozgatni és közben másokat tévútra vinni, akinek segítségre lenne szüksége és nem arra, hogy az mlm-esek kihasználják.
Előzmény: gma (6941)
msmks Creative Commons License 2005.12.30 0 0 6946
ez így igaz, de már az is önmagában egy hülyeség lehet, hogy belép egy szervezetbe amiről nem tudja hogyan működik és/vagy nem alkalmas rá.
Előzmény: murila (6944)
msmks Creative Commons License 2005.12.30 0 0 6945
az nem jó, megkérdezi hogy ki a szponzorom :)
Előzmény: bleroy (6927)
murila Creative Commons License 2005.12.30 0 0 6944

Mindenkit csak a saját hülyesége vihet csődbe, bármilyen értelemben!

Előzmény: Pac (6943)
Pac Creative Commons License 2005.12.30 0 0 6943
"Gondoljatok bele, milyen felelősséggel jár itt elfórumozgqatni és közben másokat tévútra vinni, akinek segítségre lenne szüksége és ebben megtalálná a számítását."

Ezt is szóba került már párszor.
Kicsit túl sokat képzelsz erről a topicról. (meg úgy egyáltalán a fórumozásról)
Kétlem hogy bárkinek is megváltást/totális csődöt hozna egy nyamvadt indexes topic.

Az MLM és az Amway rossz hírét nem egy fórum okozta.

"Egyvalamit szeretnék, ha mindenki megértene: tudom, hogy ez az Aw sokaknak nem tetsző dolog, de van, akiknek ez adja meg a lehetőséget, hogy normális körülmények között éljen. Számára normálisan."

Egyvalamit szeretnék ha mindenki megértene:
tudom, hogy az Amway (MLM) sokaknak tetsző dolog, de rengeteg olyan ember van akit ez az "üzlet" vitt csődbe.
(nem pusztán anyagi értelemben...)
Előzmény: gma (6941)
gma Creative Commons License 2005.12.29 0 0 6942
bocs, lessz -> lesz
Előzmény: gma (6941)
gma Creative Commons License 2005.12.29 0 0 6941
Látod, nem ellenőrzöd, csak beírod ide. Így megy ez, így lessz rossz híre az mlm-nek :(
Egyvalamit szeretnék, ha mindenki megértene: tudom, hogy ez az Aw sokaknak nem tetsző dolog, de van, akiknek ez adja meg a lehetőséget, hogy normális körülmények között éljen. Számára normálisan. Gondoljatok bele, milyen felelősséggel jár itt elfórumozgqatni és közben másokat tévútra vinni, akinek segítségre lenne szüksége és ebben megtalálná a számítását.

Előzmény: LFC_fan (6940)
LFC_fan Creative Commons License 2005.12.29 0 0 6940

:)))

ok, csak olvastam

Előzmény: gma (6939)
gma Creative Commons License 2005.12.29 0 0 6939
"de most olvastam hogy a legtöbb gyémánt meg akik a legtöbbet keresik ezzel a biznisszel szcientológusok."

Ez egy nagy bullshit, már ne is haragudj.
Ilyet, hihetetlen...
Előzmény: LFC_fan (6937)
gma Creative Commons License 2005.12.29 0 0 6938
"nekem már az gyanús volt hogy mindenki öltönyben van, de az előadásra egy ősrégi, rozoga autóval mentünk."

Na ide jól tetted hogy nem léptél be. Itt kezdődik a parsztvakítás.
Nem tudom miért kell színházat játszani? :(
Előzmény: LFC_fan (6937)
LFC_fan Creative Commons License 2005.12.29 0 0 6937
engem is megpróbáltak beszervezni, sikertelenül. egyik volt évfolyamtrásam kínálta ezt a nagyszerű üzletet, rávett hogy menjek el egy ilyen találkozóra. nekem már az gyanús volt hogy mindenki öltönyben van, de az előadásra egy ősrégi, rozoga autóval mentünk. az összejövetel olyan volt ahogy leírtátok. mindenki tapsolt, röhögtek a hülye poénokon és a mellettem ülő ügynök próbálta nekem elmagyarázni hogy itt más a szemléletmód, mint az egyetemen, mennyire gazdag lehetek ezáltal stb. ezután megbeszéltek velem egy találkozót hogy ismertessék az üzletet,  de nekem egyáltalán nem tetszett az egész. főleg hogy olvasom ezt a fórumot már jóideje és sokat olvastam az angol anti-amway oldalakat is. az biztos hogy jól ki van találva, de amikor az előadáson megpillantottam az őszülő nyugdíjasokat akiket megpróbálnak beszervezni, tudtam hogy nem nekem való ez. nagyban hasonlít sztem ez az egész a szcientológiára, az ember nagyon könnyen függő lehet és elég nehéz ebből is a kiszállás, főleg ha már megvettél 50 kazettát. nem tudom mennyire igaz, de most olvastam hogy a legtöbb gyémánt meg akik a legtöbbet keresik ezzel a biznisszel szcientológusok. na szóval, engem nem győzött meg ez a lehetőség, katolikus keresztényként úgy gondolom lesz majd jobb lehetőségem is az életben az érvényesülésre...
Előzmény: gma (6933)
tamas7 Creative Commons License 2005.12.29 0 0 6936
Böngészd végig Albertinka összes hozzászólását a topikban, eléggé hasonló megközelítésű, mint te. Illetve nézd végig az első 2000 hozzászólást, ha sok időd van, ott kevesebb egymás szidalmazása mindkét oldalon, és inkább kiabálosan, de elhangzanak a tények. Magánvélemény magánban. Üdvözlet
Előzmény: ntam (6929)
gma Creative Commons License 2005.12.29 0 0 6935
Nem. Speciális nézőpont alatt azt értettem, hogy nagyarányú toleranciával kell rendelkeznie a sok hozzá nem értő által terjesztett zöldséghez.
Főleg az olyan rosszindulatú egyedekkel szemben, akik alig várják embertársaik csalódottságát, esetleg bukását bármilyen üzletben.
Előzmény: Törölt nick (6934)
gma Creative Commons License 2005.12.29 0 0 6933
Naugye megmondtam. A fotelsportolókból sose fogunk kifogyni :D
Előzmény: LFC_fan (6931)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!