Keresés

Részletes keresés

judo77 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 32785

Részben értelek.

De ha nem közös a visszamenő ág, akkor hogyan és hol juttatom vissza a melegített vizet a befúvókhoz. Nem tudom, hogy az változtat-e a véleményeden, ezt még nem írtam,  hogy a Grundfos, az önállóan ment (volna), tehát egyszerre a két szivattyú soha nem ment. Tud egyszerre menni a kettő, ilyenkor a nagy szivattyú rásegített a kis szivattyúnak, de csak addíg amíg kinyomtuk volna belőle a levegőt, utánna már nem. És ekkor van a baj, mert önállóan a kis szivattyú nem bírja.

 

Most jöttem egy Grundfos márkakereskedésből és ott azt mondták, hogy a Grundfos szivattyúm kicsi. Ezek a fűtés keringető szivattyúk egyáltalán vagy csak mérhetetlenül kicsit szívnak. Ezek a zárt fűtés rendszerben tolják maguk előtt a vizet, így keringet, de szívni nem szív. Talán egy nagyobb teljesítményű keringető szivattyú lenne jó, de amennyibe az kerül inkább veszek egy kisebb áramfelhasználású mednecés szivattyút és azt is hőkapcsolóval működtetném.

 

Összességében tehát amikor egymagában megy a Grundfos akkor az abba bemenő vizet a medencében lévő víz nyomása adja csak, mert ugye vízszint alatt van a szivattyú.

 

Judo77 

 

Előzmény: Egér Fogó (32781)
Vinlee Creative Commons License 2012.05.22 0 0 32784

Szai Blue!

Hatékony ...? És még a vizet is melegiti?!? :))

Komolyabbra fordítva, neked szolár szőnyeged is van, ha jól emlékszem?

Vegyesen használod őket?

Van olyan jó a buborék mint a szolárszőnyeg?

Ha megkérdezhetem Te hol vetted és mennyiért?

Előzmény: Blue_Sky_007 (32782)
T Man Creative Commons License 2012.05.22 0 0 32783

Ezt a TA-t mivel szokták beállítani sóssav helyett? Pl az uszodák mivel csinálják, van külön vegyszer a medencéhez erre a célra? Csak azért kérdezem, hogy értsem mi ez valójába? :) Ha egy linket küldtök úgy is jó.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 32782

Ez személyesen az enyém. Nálam hatékony. ;-)

Előzmény: Vinlee (32780)
Egér Fogó Creative Commons License 2012.05.22 0 0 32781

Ácsi!

Miért kellene a Grundfosnak a homokon át szívni? Van annyi esze a víznek, hogy a kisebb elenállás felől, tehát a medencéből tóduljon a szivattyúba. Esetleg van még útközben valami?

A Grundfos visszamenő ága nem lehet közös a nagy szivattyú visszamenő ágával, mert így kialakul egy rövidzár, keringeti a maga által egyszer felszívott vizet, és az nem keveredik a medence vizéhez...

A visszacsapó szelep szerintem a T elágazás után, a Grundfos elé kell.

Ha levegős a csőkígyó, akkor a szűrő zivattyúja ki fogja nyomni belőle egy idő után...

Előzmény: judo77 (32779)
Vinlee Creative Commons License 2012.05.22 0 0 32780

Sziasztok!

Érdeklődnék a http://www.mobilmedencek.atw.hu/ -n látott buborék kollektorról.

Van valakinek ilyen? Milyen tapasztalata van ?

Mennyire lehet hatékony?

 

 

judo77 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 32779

 

 

Megpróbálom leírni, hogy mi hogyan van, bár én nem nagyon értek hozzá.

 

Tehát:

1. A sárga szivattyú felett látható az a T-elágazás, a fejszelep melett. Az most lett beépítve, onnan veszi most a vizet a Grundfos. Ez a nyomó ág. Tehát ha a Grundfos elkezd szívni, akkor, hogy ott víz jöjjön át kell szívnia a vizet a szkimmeren-nagy szűrőn-homoktartájon a benne lévő kb 60 kg homokon, és akkor jut oda a víz a T-elágazásba.

2. Innen a vízet feltolja a kb 5 méterre és 3 méter magasan lévő csőkígyóba egy 3/4-es KPE csövön. A KPE cső végén egy T elágazás van. Az elágazás végeibe 1-1 100 méteres 20-as LPE cső van kötve.  A végeiket ismét egy T-be egyesítettük egy 3/4-es KPE csőbe torkollik. Ez a visszamenő ág.

3. A visszamenő ág fekete KPE csövét láthatod a képen ahogyan csatlakozik, szintén a nyomó ágba. Onnan 2 irányba megy a meleg víz mert 2 befúvó van.

A visszajövő ág cstalakozásától balra van az a szürke "toldás" ami egy vissza csapó szelep. Ez akadályozza meg, hogy amikor érkezik a meleg víz a vissza jövő ágon, akkor csak a medence irányába tudjon menni a víz.   

 

A probléma az, hogy a 2 csőkígyóból csak az egyikbe tolja a vizet. Ami lehet attól, hogy a másik levegős, de nem tudjuk a levegőt onnan kihajtani. Vagy nincsen annyi ereje így a szivattyúnak, hogy mindkét csőkígyót hajtsa.

 

A legjobb megoldás az lenne, ha a szívó ágból, folytás mentesen ( szkimmeren-nagy szűrőn-homoktartájon a benne lévő kb 60 kg homok) tudna szívni vízet a Grundfos. Itt azt kellene megodani, hogy amikor a nagy szivattyú bekapcsol akkor csak egy irányból a medence felől szívja a vizet.

 

Köszi a segítséget és az ötleteket.

 

Judo77

 

Előzmény: Egér Fogó (32773)
Kispalsz Creative Commons License 2012.05.22 0 0 32778

Egy kis pontosítás:

Én úgy tudom havonta érdmes tesztelni a Fi relét.

 

 

Előzmény: nyárimádó (32776)
olvas0 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 32777

ebben van logika... NAgyon nem kell győzködni akkor engem sem.... Mondjuk a riasztom nem 220as, de a kamerák igen, a fagyasztó meg nekem is teli szokott lenni...

Előzmény: nyárimádó (32776)
nyárimádó Creative Commons License 2012.05.22 0 0 32776

Szia !

Örök vita, nekem van a háznak egy és a medencének egy. A vita azon szokott lenni, hogy kell-e kettő. A válasz: nem szükséges ( minden évben tesztelni kell), de nekem személy szerint azért van, mert ha nem vagyunk otthon több napig, akkor medence gond esetén a fagyasztó, riasztó stb... ne maradjon áram nélkül.

Előzmény: olvas0 (32774)
nyárimádó Creative Commons License 2012.05.22 0 0 32775

Ahhh, eltünt az irományom ( kollégám feltertott).

Szóval összekeverni tilos a két dolgot, de külön - külön be szabad önteni a vízbe. A sósavat a befúvó elé szoktam én is, majd 2-3 perc múlva a vödörben feloldott klórt úgyszintén. A vízben már felodott állapotban nem keletkezik gáz ill. nem tömény sósavról beszélünk, hanem bóóti 20-30%-ról és szabad térben.

A pelyhesítőt csak úgy flakonból a medence különböző pontjaiba locsolom, majd eloszlik ha akar.

Tapasztalat, ha a TA és a ph jó értéket mutat, akkor a kombi klórtabi szépen rendben tudja tartani a vizet. Egy szezon alatt 4-5-6 liter sósavat lövök el, az elején igényli a víz, majd szépen egyre kevésbé mászik el a TA és a ph, persze ez függ attól is, hogy 23'C vagy 33'C-os a medence víz. Ha ezek rendben vannak, akkor nagy gond nem lesz.

Előzmény: Kispalsz (32767)
olvas0 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 32774

Sziasztok,

az elektromos rész tervezésénél, végiggondolásánál tartok... A ház hálozatában van fi-relé, ezért nem gondolnám hogy külön a medencéhez kellene még egy. Rosszul gondolom?Egyáltalán működne a kettő együtt? Milyen egyéb védelmet építsek be?

Egér Fogó Creative Commons License 2012.05.21 0 0 32773

A képek alapján nem tudom kihámozni a lényeget, jobb lenne szöveges leírás, vagy skicc.

A fűtéskeringető szivattyú egy  visszacsapó szeleppel simán megbírkózik.

Odáig jó, hogy a nyomóágba került a csőkígyó eleje. A kérdés az, hogy a vége hol van? Csak a szabad kifolyás jó, ami a medence vizébe belelóghat, de a szűrőrendszerrel ne legyen kapcsolatban. Hiába van a szkimmer, szűrőszivattyú, szűrő, visszafolyó ágban a Grundfoss, ő a visszafolyó ágon keresztül közvetlenül fogja szívni a vizet, gyakorlatilag visszafelé. Remélhetőleg itt nincs semmilyen szelep. Feltételezem, hogy teljesítménye, emelőmagassága, vízhozama elegendő arra, hogy a csőkígyó legmagasabb pontjáig felnyomjon egy köbméter vizet óránként. A csőkígyó ágait párhuzamosan kell kötni, úgy lesz a legkisebb ellenállása.

Előzmény: judo77 (32766)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 32772

Én beleöntöm egy 8 literes vödörbe a vizet, ebbe öntöm a sósavat, majd ezt a medence körül sétálva egyenletesen körbe beleöntöm a vízbe.

lac1 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 32771

Én speciel - de senki ne utánozzon - a befúvó vízsugarába csorgatom nagyon lassan a savat. Egy decit kb. fél percig csurgatok.

Előzmény: zsloti (32769)
KING-77 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 32770

Valóban az is fontos! 

Előzmény: Blue_Sky_007 (32754)
zsloti Creative Commons License 2012.05.21 0 0 32769

Hát én ugy csinálom hogy a savat feloldom egy 10literes vödörben, szerintem ez erősen ajánlott

A kombi tabit benne hagyom de nem klórozok közben

Zs

 

Előzmény: Kispalsz (32767)
splattalon Creative Commons License 2012.05.21 0 0 32768

szia

szerintem fricike46-ot kersd,hátha tud neked okosságot mondani.

bye

 

Előzmény: judo77 (32766)
Kispalsz Creative Commons License 2012.05.21 0 0 32767

A sav és klór összekeverésnél arra gondoltál, hogy egyszerre, ne savazzak, klórozzak. De a kombi tabit is vegyem ki az úszó adagolóból amíg a savat hozzáadom? Skimmerbe érdemes önteni a savat úgy mint a pelyhesítőt, vagy csak bele a medence közepébe( fröccsenésmentesen). Előtte hígítsam a savat, vagy felesleges?

 

Összekeverést nem is terveztem. Most 8.02 a PH. ( TA mérésem még nincs).

 

Van arra szabály, hogy mekkora klórtartalom ( ORP) alatt lehet savazni biztonsággal? Arra értem ezt, hogy a medeiben lévő klórsokk után mennyit érdemes várni a TA csökkentéssel.

 

 

Sajnos még mindig csak "távolról" figyelem a medence értékeit, de nemsokára :) jön a hétvége, és akkor tenni is tudok az ügy érdekében.

Köszi mégegyszer az infókat.

 

Előzmény: nyárimádó (32761)
judo77 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 32766

Üdv mindenkinek!

 

Abban kérném a segítségeteket, hogy mint azt már közzé tettem korábban pár képen elkészült a "kollektoros" fűtésem.

 

De, nem működik. A Grundfos szivattyú nem tudja keringetni a vizet a 2*100m 20-as LPE csőben. Sem akkor ha párhuzamosan van kötve sem akkor ha egymás után vannak kötve a csövek, de még 100 méter sem önállóan.

A medencés a vizet a nyomó ágból vette, ezért a Grundfosnak a vizet keresztül kell szívnia először a nagy szivattyún, majd a homokszűrőn. Szerintem ez akkora ellenállás neki, hogy ezért nem tud szívni rendesen. Azt mondja a medencés, hogy a szívó ágba azért nem akarja rakni, mert akkor ha beindul a nagy szivattyú, akkor a Grundfosos rendszerből is szívni fogja a vizet és akkor tönkre teszi a Grundfost. Rugós visszacsapó szelepet javasoltam neki, de erre azt mondta, hogy az meg a Grundfos nem fogja tudni kinyitni. 

Van-e valaki akinek homokszűrős vízforgatója van és mellette fűtés keringető szivattyúval oldota meg a kollektort!

HELP!!!

 

Ti hogyan ooldottátok meg!!

 

Köszi a segítséget.

Az enyémről tettem fel képeket, ott lehet látni az én nem működő megoldásomat.

 

Judo77

 

olvas0 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 32765

ja akkor bocsi

Előzmény: Blue_Sky_007 (32764)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 32764

2012.03.09.-én megtörtént. Nem tettek semmit. Én nem könyörgöm nekik.

Előzmény: olvas0 (32763)
olvas0 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 32763

Fel kellene keresni a modokat hogy ezt a cimet tegyék bele a topikleírásba valami két mondatos leírással.....

Előzmény: Blue_Sky_007 (32758)
nyárimádó Creative Commons License 2012.05.21 0 0 32762

Ezt nem tudom megmondani.

Amit kigondoltál az a papírszűrőnél hatékonyabb, de ezt is 2-3 naponta ki kell mosni. Ha nem gond a villanyszámla, akkor 1-2 szezont ki lehet vele húzni. A lényeg az, hogy a papírszűrő betét nagyságát ( felületét )meg kell növelni, azaz sok réteggel kell bebugyolálni. A nagyobb felület későbbi elkoszolódást, jobb szűrést eredményez, csak arra vigyázz, hogy nehogy a kiszuperált szűrőház megadja magát nyomás alatt. Én szép vizet tudtam csinálni akkor ezzel, de az házi vízszűrő volt, ami bírta a nyomást.

 

Előzmény: T Man (32745)
nyárimádó Creative Commons License 2012.05.21 0 0 32761

Vegyél 20-30%-os háztartási sósavat, olcsó és beállítja. Nekem 8,6-ra szokott mászkálni az érték, kb 0,5-1 liter sósav lehúzza a 7 m3 vizet. Neked jóval több kell, de egyszer csak majd megállítja a mászkálást ( egyre kevésbé mászik el). Sósavat klórral szigorúan tilos összekeverni, csakis külön- külön szabad a vízbe tenni. A 8-as érték nem egy nagy elmászás, vízforgatás közben öntsd bele, majd 1 óra múlva mérhető a csökkenés.

Üdv 

Előzmény: Kispalsz (32759)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32760

Még egy kérdés. Milyen vízzel töltötted fel?

Kút vagy csap?

Ha csap, akkor a helyi vízműtől is kérd le az induló értékeket.

Ha kút, akkor térdre imához....   ;-)

Előzmény: Kispalsz (32759)
Kispalsz Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32759

Köszi. A TA-ra nem gondoltam. Sajnos, csak pénteken lesz alkalmam mérni TA-t, addig valszeg felkúszik még 8 körülre a PH is.

De akkor majd adok neki a leírás alapján.  Előtt persze veszek Neptun tesztet.

Köszi. Ha megvannak az értékek jelentkezek.

Előzmény: Blue_Sky_007 (32758)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32758

http://www.mobilmedencek.atw.hu/

 

A TA csökkentése itt le van írva.

Előzmény: Kispalsz (32755)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32757

Total Alkalinity mennyi?

Másnéven a karbonátkeménysége a vizednek?

Előzmény: Kispalsz (32755)
lac1 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32756

Rossz lehet a TA-d. Sósavval csökkentsd, jobb és olcsóbb lényegesen. Először több kell bele, aztán ugyanolyan pH csökkentéshez egyre kevesebb.

Előzmény: Kispalsz (32755)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!