Keresés

Részletes keresés

BIGdaddy Creative Commons License 2000.01.24 0 0 367
Árpád 77 Étterem, Újpest-Központ.

Kellemes-hangulatos hely, nagyon finom ételek, nem igazán drága (4 személy - 6500), figyelmes pincérek.
Nem tudom, milyennek kell lennie egy Stroganoff bélszínnek, de nekem rettenetesen ízlett, a többi étel is a többieknek. A pincér, mikor látta, hogy elfogyott az ital, azonnal jött, pedig a mellettünk lévő teremben zenés-táncos buli volt, szóval akadt munkájuk rendesen. Sajnos azért volt két piciny hiba, mert a pincér nem tudta megmondani, hogy milyen állatnak melyik része a szüzérme és a páromnak nem ízlett teljes mértékben a somlóija, szerintem viszont jó volt.

sakic Creative Commons License 2000.01.23 0 0 366
nem kell bemeinni a városba:

-pusoma vendéglő Csepel Dunapart
-Polgári Vendéglő szintén Csepel

amúgy a Centrál tényleg jó

antikamara Creative Commons License 2000.01.23 0 0 365
A Bécsiszelet Vendéglő!! Miért nem fedezte fel még senki? Az Üllői ut elején, ha kifelé nézünk, baloldalon az 1. vagy 2. házban.
Szuper! Udvarias, házias, mosolygós lányok és ami a legfontosabb tányért elfedő IGAZI BÉCSI bécsiszelet osztrák-salátával, Pilsner Urquell-lel vagy Golf Fassl-lal.Néha Zacher-torta: felséges! De a Király-utcai, meg a Graffiti-mozi melletti, az nem az igazi, utóbbi már nem is ezé a tulajé, ugy tudom.
X Jakab Creative Commons License 2000.01.23 0 0 364
MARCELLO ,Olasz étterem.Bp xi.kerület Bartók Béla út valamennyi.Nagyon jó ételek .Profi kiszolgálás.valóban vendéglő jelleg.Példukl hány olyan hely van ahol a tulajdonos odamegy hozzád és jóétvágyat kíván neked?Az árakról annyit,hogy 2 személy olyan 2500-3500 Ft-ból végigeszik egy teljes étkezést.(feltéve,hogy meg tudja enni:)) ) Nemdohányzó
Előzmény: Szigi (363)
Szigi Creative Commons License 2000.01.22 0 0 363
Ha ismertek nemdohányzó éttermet, elküldenétek a honlapom frissítése céljából?
http://www.yourwebhome.com/gabo/fustmentes.html
Köszi
bakibebi Creative Commons License 2000.01.17 0 0 362
ArianA13 :

Milyen árakkal szalad ?

bakibebi

ArianA13 Creative Commons License 2000.01.17 0 0 361
Rosenstein. bejáratott, korrek, tuti hely.
ISMÉT
michelin Creative Commons License 2000.01.15 0 0 360
Kiskócos
Lásd lent!!!
Előzmény: Kiskócos (324)
michelin Creative Commons License 2000.01.15 0 0 359
Centrál Kávéház és étterem
Belváros, Károlyi Mihály u.9
Tel:2662110

Még csak "soft opening": pincérek bakizgatnak de kedvesek és udvariasak.
Étel: tökfözelék borjúpörkölttôl 600 egészen folyami rák cikóriával 3300 -ig.
Ital: sok tisztességes nyitott bor 1 dl 140-340
Cukrászüzem helyben, desszert: 140-350
Tegnap esti élményem egyszerűen lenyűgözô: az elmúlt egy év legjobb új étterme. Két fôre hámból erôsen kirúgva 10k.
Azt ajánlom mindenkinek siessen mert vagy nagyon felkapott lesz vagy nagyon drága merthogy egy ezidáig Budapesten eltűntnek hitt műfajt éleszt újra: a reggelizzô, ebédelô, vacsorázó, éjjelig káveztató vendéglátást. Párizs találkozik Budapesttel, útközben felcsippentve egy kis Bécset.
Nagy sikert jósolok a helynek és remélem sok utánzót.

Mumu Creative Commons License 2000.01.15 0 0 358
Tiz eve jarom a budapesti vendegloket.Mikor nem reprezentaltam es jol akartam enni(nagymamakosztot)akkor a sorrendem :
1.Bagolyvar(Gundel oldalaban,de nem Gundel,ott nem volt es nincs semmi egesegugyi problema,kulon konyha,kulonben a Gundelnel is fel lett fujva az egesz),nok foznek,kiszolgalnak,kedvesek.
2.Rosenstein,a keletitol nem messze egy leromlott videken,szereny bejarat,nagyszeru kaja,a tulajdonos foz,kitunoen.
3.Nancsi neni telen nyaron es nem csak a turosgombocal hanem nekem a zonaszeru eloetel amibol fo etelt csinalok :a Kabinos...nevu porkoltre hasonlito alom.
Mimndharmuknal egyszemelyre asvanyvizel kis borral,kb.25oo -28oo Ft.
Tyutymákok Creative Commons License 2000.01.14 0 0 357
Kedves Mosó

Nekem más tapasztalataim voltak a Mongolian étteremmel. Decemberben kétszer is voltam ott.
Először hirtelen jött ötlet vezérelt minket, és az utcáról sétáltunk be ebédelni. Volt asztal.
A két ünnep között is egy nappal előre elég volt asztalt foglalni. A héten kedden pedig háromkor telefonáltunk oda, hogy hatra szeretnénk menni vacsorázni és ismét volt asztaluk. Csak én lennék ilyen szerencsés? Mindenkinek melegen ajánlom kipróbálásra. Nem csak azért, mert fix összegbe kerül egy-egy étkezés (hétköznap ebéd 2200 Ft), ami levest, korlátlan mennyiségű főételt, deszertet és italfogyasztást jelent, hanem azért is, mert élvezet úgy enni, hogy bármit-bármivel ehetsz, és nem kell egy menüt kiválasztani. Előtted sütik meg a husokat, tehát azt kapsz, amit magad válogattál.

És mi nem lettünk kaja szagúak. ( a húst nem ott sütik a szakácsok az asztalok mellett )

Előzmény: Mosó (353)
ds9 Creative Commons License 2000.01.14 0 0 356
A Mongolian nem rossz hely, be lehet jutni, csak nem hétvégén kel menni, hanem hétközben és akkor is napközben ( aki meg tudja oldani ), akkor olcsóbb is.
A kaják tényleg nagyon jók, azzal nincsen gond, nekem a hellyel egyetlen komoly bajom van, az pedig az, hogy nagyon durva kaja szagom szokott lenni az onnan való távozás után :((((
Előzmény: Mosó (353)
Planney Creative Commons License 2000.01.14 0 0 355
A Pasta Dost szerintem teljesen jó hely, mindenkinek merem ajánlani. A kajesz OK, a kiszolgálás nagyon udvarias, a hely pedig kellően meghitt és csendes. A barátnőmmel nagyon kellemes estét töltöttem ott el a minap, mindennel abszolút meg voltunk elégedve.

Planney

Előzmény: Mosó (353)
carl yazz Creative Commons License 2000.01.14 0 0 354
Day, srácok, day!
Tutti hely: Komédiás kisvendéglő(nem keverendő össze a Pesti Estes témával). Location: XIII. ker. Zsilip u. Az Árpád híd pesti hídfőjénél.
Kiszolgálás: gyors, udvarias, egy "ősvendéglátós" csinálja aki tudja mi kell a népnek. Közepes árfekvés, az adag medium-big. A hely egy hosszú pince néhány faasztallal. Érdemes megnézni, sirály!
Mosó Creative Commons License 2000.01.12 0 0 353
Ha jól tudom, a Pasta Dost-ot ugyanaz a cég üzemelteti, mint a Mongolian Barbecue-t.

Az a baj a Pasta Dost-tal, hogy szinte kizárólag tészta-kajájuk van (és az ráadásul nem is valami jó). Emellett azért mindig van néhány (3-4 féle) hús is, de nincs hozzá normális köret, csak hideg saláták, még tészták. Csak akkor érdemes szerintem odamenni, ha valaki nagy mennyiségben kíván alkoholt is fogyasztani :).

A Mongolian ugyan egy ezressel drágább (most emelték háromezerre), de nagyságrendekkel jobb, mint a Pasta Dost. Vagy húszféle, nagyon korrekten bepácolt hús, számtalan köret, saláta, öntet és desszert közül lehet választani. És még olyan plusszok is vannak, hogy nem csak a bor/sör van benne a 3 ezerben, hanem pld. sangria is... Maga a hely is profibb, mint a Pasta Dost. Csak egy baj van vele: Esélytelen bejutni, ha legalább 1 hétre előre nem foglaltál asztalt: pld. december elején már csak januárra volt asztal (!). Kissé felkapott lett a hely...

Ui: Egyébként a Pasta Dost nem az Astoriánál van, hanem kicsit a Blaha után kifele a Rákóczi úton.

Előzmény: chicken (352)
chicken Creative Commons License 2000.01.12 0 0 352
Figyelő 2000. január 6-12. száma, 63. oldal.
Étterem neve: Pasta Dost (Kis József utca sarkán. Valahol az Astoria környékén)
Idézek:
"Környezet: szolid és kellemes
Kiszolgálás: bűbájos profizmus
Minőség: hibátlan
Teljes zabálás nappal: 1490 forint
Teljes zabálás este: 1990 forint."

Olvassátok el a cikket!

sófelhasználó Creative Commons License 2000.01.12 0 0 351
Köszi szépen!
Még egy kérdés: valahol említettétek a Marquis de Salade-ot - ez vacsorázóhely??
Előzmény: robicsek (343)
Csokis2 Creative Commons License 2000.01.12 0 0 350
Koszi doki! Remelem bevalik a hely. :-)
Előzmény: doktor úr (338)
istvanu Creative Commons License 2000.01.12 0 0 349
Hello,

Amikor en vacsoraztam ott az etellel(baranyhus), se nekem, sem a tobbieknek nem volt problemaja.
Ez persze nem zarja ki amiket irtal. Sajnalom, hogy kellemetlen meglepetesben volt reszed, en biztos szova tettem volna a helyedben a helyszinen.

istvanu

Előzmény: etna (345)
ArianA13 Creative Commons License 2000.01.12 0 0 348
A Kiskacsát mondta már valaki?
Nagyon szolid árak a Kazinczy és a Dob utca sarkán. Ha sokan vannak, akkor lassú a kiszolgálás, mert csak egy pincér van. A kaja és a palacsintaválaszték remekbe szabott, és ha a végén három hatost dobsz, a hely vendége voltál!
MrPéter Creative Commons License 2000.01.11 0 0 347
Sziasztok!

Nem olvastam végig az előttem szólók leveleit, de úgy láttam nem szerepelt még a RESTI.

Én nemrég voltam ott, de nekem tetszett.
Talán úgy lehetne jellemezni: vissza a szocializmusba.
Most már, hogy túl vagyunk ezeken az időkön jó buli visszamenni egy kicsit oda.
A régi plakátok, az aluminium evőeszköz, az üveg kávéspohár, a piros műbőr székek...ja és a sarló érdekes újra látni.

Aki szereti a nyugis helyet (pl.: barátnővel beszélgetni ), régi slágerkkel (élő zene van )
és nem üzleti vacsorára készül osztályon felüli helyre, annak melegen ajánlom.
Az árak is jók és finomak az ételek ( desszertnek túrógombócot választottam ). 2 fő vacsorája 5000,-Ft-ból kijön.

Ha valakit érdekel a Pesti Estben megtalálja.

michelin Creative Commons License 2000.01.11 0 0 346
Istvanu, etna

Ez aztán érdekes amit most a BJuhászról olvasok...nem is tudom, talán egy reakció istvánutól tisztázná a helyet.
Ami pedig a HVG könyvet illeti lassan kezdek a végére járni és már azon vagyok hogy leutazom Györbe Mo legjobb éttermét kipróbálni.

Kérdés: valaki Mommo konyháját ( Villányi út eleje ) ajánlotta mint aranyos kis vendéglô ahol jól is fôzöcskéznek. Esetleg volt ott valaki?

Előzmény: istvanu (335)
etna Creative Commons License 2000.01.11 0 0 345
Nem a vita kedvéért, de nagyon eltérő tapasztalatunk volt ma este.
Illetve amit kiemelsz az OK, a pincérek tényleg baromi figyelmesek, meg a hangulat is kellemes, a zene megfelelő hangerejű, de a kaja...
Hát már elnézést..
A vadpástétom májpástétom, az articsóka konzervből van, a kacsa kiszárítva, a jércemell dettó, a köret (burmi és krokett) mirelit és a tiramisu meg volt SAVANYODVA. Meg eredeti formájában sem lehetett túl sikeres.
Szóval mindebből a bor volt a legjobb, ami egyébként drágább volt (az egész borlap) mint az árban is csúcsot jelentő Faustoé.
S akkor megragadom az alkalmat, hogy Michelinnek igazat adjak a HVG kalauz szavahihetetlenségének ügyében. Ez a hely SOHA nem lesz az első tízben.
Bocs most nincs ott. Hogy mikor hol lesz azt nem tudni. 48 pont Röhej. Max 30-35.
Előzmény: istvanu (333)
doktor úr Creative Commons License 2000.01.11 0 0 344
Zseniális konyha, pénztárca barát árak!
A többit felejtsd el barátom, de ide úgyis csak ezekért - fôleg az elsôért - fogsz járni. A hely: CORVIN pizzéria, a Corvin áruház fenekében. A pizzéria szó ne tévesszen meg senkit, csak divat. Én még olyan kaját sehol nem ettem. Abszolút tutti kategória. 5 csillag.
Már ecsak a gondolatától is csorog a nyálam.
minnnnnyengit üdvözslög, mmmmmm.......
Előzmény: Lizard (341)
robicsek Creative Commons License 2000.01.11 0 0 343
chez daniel
VI, szív utca 32, 3024039 (aki felveszi, lehet nem tud se angolul, se magyarul, csak franciául :)))
hát 4-5 k per kopf, ez persze az italoktól függ nagyon.
Előzmény: sófelhasználó (340)
anteus Creative Commons License 2000.01.11 0 0 342
Searchöltem a Robinsonra, mert nem hittem el, hogy még nem említettétek - és nincs találat. Pedig nagyon jó hely, a kiszolgálás tökéletes (profi, kedves de nem behízelgő), a konyha is remek, a borválaszték is jó. A környezet igényes és az élőzene sem tolakodó (hárfa + gitár). Egy frissen nyiló étterem általában nagyon szokott durrantani, de a Robinson évek óta folyamatosan jó. Mondjuk egyáltalán nem olcsó, én a múlt héten voltam először "saját számlára" - a feleségemet vittem el a születésnapja alkalmából. 2 * 3 fogás + némi bor 15k volt. Kivételes alkalmakkor igazán lehet magunkat kényeztetni egy kicsit.
Lizard Creative Commons License 2000.01.11 0 0 341
Remélem még nem volt..
Dankó vendéglő a Hercegprímás utcában 5 méterre az Arany János utca sarkától. ( most költöztek ide, eddig Gresham borozónak hívták a Gresham oldalában volt)
Randira nem ajánlott de olcsó leves+főétel+desszert=1,000pénz, nagyon finom ,igazi különlegességre ne számítsatok. Szinte csak törzsvendégeik vannak de az rengeteg.

A másik hely Tahitótfalun van a neve Tahi csárda ,minden népi jelleg nélkül..mákkrémes palacsinta meleg eperszószal...hhhmmm.

sófelhasználó Creative Commons License 2000.01.11 0 0 340
Fiúk-lányok, említettétek a Chez Daniel-t- hol van ez pontosan, és mennyibe kerül egy vacsora két főnek?
doktor úr Creative Commons License 2000.01.11 0 0 339
bocsika
a remegôs kezű doktor úr
Előzmény: doktor úr (338)
doktor úr Creative Commons License 2000.01.11 0 0 338
Nos, szerintem bármit fogyasztotok, nem lesz több a számla 5-7.000,- forintnál. Az ételválaszték elég furcsa válogatás, de igen sokrétű. Egyaránt megtalálsz az étlapon bablevest - amihez mi lélekmelegítônek igen jófajta csípôs paprikát kaptunk egy kis tálon - és déligyümölcsös pulykafalatkákat mentaszósszal. Mindkettô klassz volt. És hát vannak dolgok, amit nem lehet pénzzel megfizetni. Jut eszembe: ha esetleg mési sokan volnának az étteremben, akkor se keseredj el. Tudniilik van egy galériája is, ahova szinte soha senki nem megy fel. Ott lehet igazán romantikázni.
Egyébként amikor ott voltunk, még én sem terveztem ilyen hosszú távra. De a sors útjai kifürkészhetetlenek.
Kellemes idôtöltést és fennkölt kulináris élvezeteket kíván,
a doktor úr
Előzmény: Csokis2 (330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!