Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Cornetto33 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 597

Ja tényleg bocs nem jól emlékeztem.Hát igen mindegyik "siker" ágazat most.

Én eladtam a régit (természetesen sz.-ért h.-ért), most nincs semmi,de azt hiszen nem is lesz egy darabig.Ülök a lóvén...semmit nem veszek, max eurot:-))

Egyik ismerősöm most adta el a 2005-ös A4 avantját 2.0PDTD-t (jó volt benne 190.000 km) 3 milláért ...döbbenet.

Megnézem a supebII fórumba hogy jött be Neked. Annak iselyán a 6-os vásárlása idelyén megfordúlt a fejembe nekem is a II-es. Aztán ez a 6-os lett.

 

1
Előzmény: Törölt nick (596)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.06 0 0 596

Engem is ~építő + vendéglátó + fakeresk...

Mindegyik edz, nem kicsit...:-(((

 

Nekem a hajó már megvan...2 is... Bár ne lenne...:-((

 

A4, SuperbII, Rav4...

Előzmény: Cornetto33 (595)
Cornetto33 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 595

Ezzel nem vagy egyedül ha ez vígasztal....engem az építőipar edz vagy inkább öl (ha jól emléxem akkor Téged az autóipar).. Fax ki van az egésszel, de hagyjuk inkább beszélgessünk a 6-osokról amíg megvan :-((

Ja, hajót sem vettem végül.Nem veszek semmit.

Neked most mid van RS okt vagy A4?

Előzmény: Törölt nick (593)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.06 0 0 594

"kőfelverődések az autó elején (amit ugye a nagy futás eredményezi"

 

Az a röhej, hogy az én autóim zöme alacsony futásnál is már nagyon kőfelverődésesek, a német autópályán futottak meg alig....

Na meg márkánként is változó a dolog... Skoda festék szar, Audi jobb stb....

 

 

Előzmény: Cornetto33 (591)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.06 0 0 593

Most edz igazán...:-((((

 

Azt hiszem, hogy már nincs új a nap alatt, de végül kiderül, hogy mégis van...:-))((

Előzmény: Cornetto33 (592)
Cornetto33 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 592
Látom, Téged megedzett az élet:-)))
Előzmény: Törölt nick (590)
Cornetto33 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 591

Ja igen.Ilyen kartel gáz füstölést a pálcánál (a 10-ből 8 füstölt rendesen) , meg féktárcsa peremesség, kőfelverődések az autó elején (amit ugye a nagy futás eredményezi, de ezért nem festik le az elejét hiszen akkor a rétegvastagság nőne),szóval egy-két apróság.

Más

Úgy néz ki elszakadt az ülésfűtésben a szál és cserélni kellene 8Villanyos nézte meg). Tud valaki jó szerelőt aki nem egy vagyonért csinálná? Hallottam olyat, hogy üláspárnát is cserélni kell ilyenkor, mert így van rá garancia meg ilyesmi. Ha nem úszommeg max 40-ből akkor maradok ülésfűtés nélkül, de százezreket nem fizetek érte.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.06 0 0 590

"Pedálkopás:Ha novicsento új pedál van  rajta az számomra egyen értékú a fémig kopott prdállal. Vagy találkoztál olyannal aki tudatosan 100.000 km-er után pedálgumit cserélt, hogy a következő 100 használata a visszapörgetett futást mutassa? "

 

Igen, láttam!!!

 

"Kormánykopás:Láttál kint (vagy itthon) C6/A6-ot kormányvédővel használni valakit?Én még nem... "

 

Igen, láttam!! (sok némettel állok kapcsolatban)

 

"Üléskopás:6-ososn (C6)szintén én még nem láttam senkit huzattal használni. Amúgyis a vezető ülés bal széle az árulkodó"

 

Én láttam! Kevesebb természetesen, mint nálunk... Na meg kint a sok autópálya miatt kevesebb bennüléssel mennek a kilométerek...

 

"Szervízkönyvet leszarom konkrétan én is.Én a számítógépes nyílvántartásban néztem meg.Úgy tudom ha valaki kint n.o.-ban ezzel trükközik nem csak ejnyebejnyét kap.Szóval kint szakszervízben gondolom nem gyakori."

 

A német "statisztika" szerint minden 3. autónál trükközés van, annak ellenére, hogy sokkal jobban büntetik, mint nálunk... Cikkeztek is róla korábban német autós oldalakon....

 

Természetesen nálunk rosszabb a helyzet, de kint sem "példás"....

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Cornetto33 (589)
Cornetto33 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 589

Én ezt a szkeptikus hozzá állást értem,soka tetű itthon aki ezzel keresi a pénzt, én is itthon vagy 10 db A6-ost megnéztem és hányni tudtam volna milyen hülyének nézik az embert,de...

  • Ha újonnan veszed a 2.0 diesel hatosodat az első évben buksz rajta annyit, mint most az én 4,5 éves hatosom összeségében ér.
  • Pedálkopás:Ha novicsento új pedál van  rajta az számomra egyen értékú a fémig kopott prdállal. Vagy találkoztál olyannal aki tudatosan 100.000 km-er után pedálgumit cserélt, hogy a következő 100 használata a visszapörgetett futást mutassa?
  • Kormánykopás:Láttál kint (vagy itthon) C6/A6-ot kormányvédővel használni valakit?Én még nem...
  • Üléskopás:6-ososn (C6)szintén én még nem láttam senkit huzattal használni. Amúgyis a vezető ülés bal széle az árulkodó
  • Szervízkönyvet leszarom konkrétan én is.Én a számítógépes nyílvántartásban néztem meg.Úgy tudom ha valaki kint n.o.-ban ezzel trükközik nem csak ejnyebejnyét kap.Szóval kint szakszervízben gondolom nem gyakori.

Összeségében nincsennek illúzióim nekem sem, de én a futás teljesítményre elég nagy figyelmet fordítottam, ezért volt drágább a többinél amit hajlandó voltam megfizetni.Már tavaly nyáron volt 5-ért 2005-ös 2.0-ás, de én kifizittem érte 5,36-ot,úgy hogy nekem is a bézs belsős, tető ablakos tetszett volna, de csak a nagy navi, Bt-s telefon,tolatóradar lett valóság, szóval nem fullos lett.(Bőrt szándékosan nem akrtam az előző olyan volt azt nem szerettem csak tetszett)

 

Na ennyi, remélem nem untattam senkit.

 

Előzmény: Törölt nick (587)
Cornetto33 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 588
Nem fogja.Mostmár emléxem.Én is abban hittem, hogy magától megjavúl aztán jöttek a hidegek és mindig elő jött a tünet.Én is az akksira gyanakodtam vettem i egyet egy vagyonért aztnán maradt a gond.Szénkefe javítás vagy csere (már nem emléxem), de biztos 10e. alatt volt.
Előzmény: audilacko (586)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.06 0 0 587

Maradjunk annyiban, hogy én csak új autót veszek...

 

Me' hülye azé nem vagyok....:-)

 

 

Pedálkopás??? 1 perc kicserélni az összeset

Kormánykopás?? 1000 Ft a Tesco-ban a kormányvédő

Üléskopás?? 2-3000 Ft a védő

Szervízkönyv regisztrálva, akár szervíz elvégezve?? .....

 

nem folytatom....

 

És így veszel egy szervizkönyves, beregisztrált, óra szerinti futásnak megfelelő kopású, de valójában többet futott autót....

 

Gondoljátok csak végig.....

Persze nem mind ilyen, de sok ilyen lehet a piacon....

 

Legyen elég annyi, hogy hoztam be Németországból 11 hónapos 187000 km-t futott kocsit... Gondolom annál azért stimmelt a futás, bár...

Előzmény: audilacko (585)
audilacko Creative Commons License 2009.11.05 0 0 586
Igen, azt mondták, hogy lehet, hogy ki kell takarítani az önindítót. Remélem tényleg csak ez lesz a baj. A gond az, hogy ma megint elkezdte csinálni és holnap reggel megyek Romániába... Remélem újra megjavul magától, mielőtt elhagyjuk az országot...
Előzmény: Cornetto33 (584)
audilacko Creative Commons License 2009.11.05 0 0 585

Persze hogy van! Én is szívesebben vettem volna külföldről, de megláttam és megszerettem egyet itthon. És nem tudtam elengedni. Én szerelmes vagyok a bézs belsőbe és ez nem túl gyakori példány sem itthon, sem külföldön... Én a sok kilométert itthoni autóra értettem. Itt a kereskedők szinte automatikusan "tekerik vissza" irreálisan alacsony futásteljesítményre.

 

Szili: Neked nagyon rossz tapasztalataid lehetnek...

Előzmény: Cornetto33 (583)
Cornetto33 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 584
A 607-esembe anno valami hasonló tünetet okozott az önindítő szénkeféje.
Előzmény: audilacko (570)
Cornetto33 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 583

Ezen a km futáson vitatkoznék egy kicsit.Én tavaly nyáron hozattam be a 2.0PDTD-ket (2005-ös) 109.000 km-errel egy olyan neperrel aki nem a "legolcsóbb" autókat kínálta, de a hosszas nézelődés után nála láttam az első A6-ost amit megvettem volna (persze az már 24 órán belül el lett adva).Ezután álapodtunk meg, hogy én választom ki a neten az autót aztán Ő véleményezi (15 éve jár ki autóért, ismeri a kereskedőket N.O.-ban)és ha olyan akkor átveszi a bonyolítást és behozza. Szóval kiválasztottam (egy általa is ismert "megbízható" kereskedő kínálatából) a kevés km-es A6-ost messze nem a alegjobb áron, mert nem ez volt a szempont hanem a megbízhatóság. Bejött és a PH-ánál is a számítógépes rendszerben megerősítették a km futást, persze nem fél évvel ezelőtt volt az utólsó bejegyzés aztán üresség hanem 2 hónappal előtte volt valami 104.000 km-ernél. A kormány,pedál ,váltó , stb kopás is megerősíteni látszott a futást.

Szóval tavaly nyár óta az asszony hajtja (én a másikat használom) és kirándúlni járunk vele max,így most van benne 140.000 km. Természetesen vezetem a szervízkönyvét is (tudom hülye vagyok) Sztm ezért van még ilyen A6 amit ki lehet fogni.

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.05 0 0 582

"Én itt arra gondoltam, hogy itthon végig vezetve volt a szervizkönyv. A vásárlás előtti pár hónapig. Beballagtam vele a márkaszervizbe és kikérdeztem őket."

 

Akkor sem garantált a kilométer, ha azonnal megvetted volna, nem pár hónap múlva....  Akárhol, akármit infózól, nincs rá garancia, hogy valós...

Szerencséd lehet, de nem garantált.... sajnos....

Előzmény: audilacko (581)
audilacko Creative Commons License 2009.11.05 0 0 581
Igen. Én itt arra gondoltam, hogy itthon végig vezetve volt a szervizkönyv. A vásárlás előtti pár hónapig. Beballagtam vele a márkaszervizbe és kikérdeztem őket. A vásárlás előtti pár hónapról nem tudok semmit, de azalatt azért csak nem raktak bele plusz 200e km-t. Ha igen, akkor megszívtam! :)
Előzmény: Törölt nick (580)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.05 0 0 580

"hitelt érdemlően bizonyítva"

 

Nincs hitelt érdemlő bizonyítás ilyen dologban!!!!

Előzmény: audilacko (577)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.05 0 0 579

"Vezetett szervizkönyves, így le tudtam informálni."

 

Az, hogy vezetett, az még nem biztos jelent valamit....

A 0,5 millió km igaz.....

Előzmény: audilacko (577)
audilacko Creative Commons License 2009.11.04 0 0 578
Ja, az utolsó hirdetett Audi-t láttam Edelényben. Ott vettem én is a sajátomat, abban a kereskedésben. Egy húzás van a jobb oldalán, azon kívül kívülről rendben van. Az autó egyébként nem magyarországi. Viszont Miskolc közel van, vigyétek el az ottani márkaszervizbe. 10e számlásan, 5e számla nélkül a kocsi átnézése. Ennyit megér. Én is megtettem. Igaz, nem mutattak túl nagy hozzáértést, de a semminél az is több...

Egyébként Miskolcon kettő is van, szóval lehet, hogy nem azt választanám, amit ők ajánlanak, hanem a másikat (de én elég paranoid vagyok, ha autóvásárlásról van szó)...
Előzmény: msgti (575)
audilacko Creative Commons License 2009.11.04 0 0 577
Szia!

Én most vettem egy dízel A6-ost. 190e km van benne. Vezetett szervizkönyves, így le tudtam informálni. Hidd el, még ennyi kilométernél is gyanakodni kell. 120e km pedig egyenesen hazugság. Múlt héten voltam a nagykőrösi autópiacon. Néztem ott egy A6-os. Kérdezem mennyi van benne. Azt mondta a kereskedő, hogy most 180e, de hétfőn már csak 120 lesz... Elképesztő.

Főleg az, hogy úgy gondolják, ezt valaki elhiszi. Bár biztosan akad olyan...

Szóval, hacsak nincs igazán hitelt érdemlően bizonyítva, hogy ennyi van benne, akkor 100%, hogy hazugság. Egyébként ezek az autók félmillió km-ig jók, ha rendben vannak tartva. Legalábbis a 3.0TDI, mint az enyém. A 2.0 PDTDI-t nem ismerem.
Előzmény: msgti (575)
LangsamV6 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 576
Szia.

Anélkül, hogy a konkrét hirdetéseket minősíteném, de azért érdekes, hogy az 5 éves dízel utazó hajók mind 120ezer km körüli futás teljesítménnyel vannak...

Számoljunk már egy kicsit, az max havi 2ezer km-t jelent, és az ilyen autó tulaja nyilván sosem volt nyaralni, telelni, őszölni :) stb, egy olasz út könnyen 4ezer km...

Ilyen dízel autónál 40-50 ezer km a minimális éves futás, ami ugye 5 évnél bőven 200ezer km felett kell hogy legyen, de inkább sokkal több...

Egy kedves fórumtársam mondta, aki éppen az adathordozó csatlakozásnak néz utána :) hogy nyugodtan meg kell szorozni a km-t kettővel, és úgy kell kalkulálni.

Benzinesnél hihetőbb a kevés km (remélem :) nem azzal járják az országot, Európát, stb, az inkább hétvégi családi utazó autó, vagy reprezentációs célú, de a dízel...

Szóval én két márka szervízbe is bevinném átvizsgálásra és csak ha mind a kettőn csont nélkül átment, akkor merném megvenni.

Üdv.
Előzmény: msgti (575)
msgti Creative Commons License 2009.11.03 0 0 575
 

Sziasztok!

 

Autó vásárláson töröm a fejem és megláttam ezt a szépséget! A véleményetekre lennék kíváncsi! Hova vigyem Pesten átvizsgáltatni? Nekem kicsit kevésnek tűnik benne a km, ki lehet valahogy deriteni mi is az igazság mondjuk hogy "kb"? Előre is köszönöm a segitségeteket! Nem szeretnék lesre futni,ahhoz egy kicsit drága mulatság!!

 

Szóval akkor a gép: http://www.hasznaltauto.hu/auto/audi/a6/audi_a6_2.0_tdi_169_nagy_navis.gyari_fenye-3374364

 

Közben találtam két másikat is! Szerintetek melyiket a három közül?

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/audi/a6/audi_a6_2.0_pdtdi_-_17col-bi-xenon-3344476

 

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/audi/a6/audi_a6_2.0_tdi-3312680

LangsamV6 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 574
Valaki, aki közel van a tűzhöz, nem tudja megkérdezni a választ az 560 hsz-ra ? :):):)

Üdv.
audilacko Creative Commons License 2009.11.03 0 0 573
Azon vagyok, hogy kicseréljem, de a szerelő azt mondja, hogy teljesen jónak tűnik. És venni egy 105Ah-s akksit "csak úgy" nem olcsó mulatság sajnos... Egyébként akkumulátor cserénél kell valamire figyelnem? Nem nullázódik le valami a memóriában vagy ilyesmi?
Az előző gazdáját nem tudom megkérdezni, mert kereskedésben vettem.
Előzmény: Törölt nick (572)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.03 0 0 572

Első körben cseréld ki az akksit...

De kérdezd meg az előző gazdáját is, "hátha tud róla" (max. nem akarja elmondani)....

Előzmény: audilacko (570)
audilacko Creative Commons License 2009.11.02 0 0 571
Egy dolgot még elfelejtettem. Minden jóval felszerelték az autót (bézs belső, bőr, navi, 2 Cd-tár (hogy minek? Nem tudom), csak épp a tempomatot nem kérték bele a szalonban. Nem is értem, miért? Gondoltam utólag teszek bele egyet. Az Ebayen van belőle bőven. Ha jól tudom, rá lehet programozni a computerére. Ez így van? Vagy igényel bármi komoly átalakítást?
audilacko Creative Commons License 2009.11.02 0 0 570

Sziasztok!

 

A következő kérdésem lenne. Vettem pár napja egy 2004-es 3.0TDi Quattro A6-ost. Szép, jó, imádom, de az leső baja már elő is jött. Egyszercsak kigyulladt a fék hiba lámpa és letiltott az ABS, az ESP, a szervo nehéz lett, stb. Másnap elvittem autóvillamosságishoz. De mire odaértem az autó megjavult magától. Persze beírt vagy 12 hibakódot. A szerelő gyanítja, hogy valami feszültség probléma van, mert az ABS-nek nincs semmi baja. Ez az első, ami meghülyül, ha valami fesz. ingadozás van.

 

Hogy a problémát még árnyaljam van egy olyan gondom is, hogy indítózásnál olyan, mintha lemerült volna az akksi. 2-3-at teker lassan, utána semmi nem történik. A következő indítózásnál viszont szépen indul az autó. Ez is lehet, hogy valami feszültség gond. De lehet, hogy ez csak simán önindító probléma... Nem tudom...

 

Valakinek valami hasonló gondja volt már?

LangsamV6 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 569
Na mondjad, milyen Audit szeretnél ? :)
De különlegességet kérünk ám, legyen stílusod még az álmodozásban is ! :)
Üdv.

(pld. fekete RS6 fekete felnikkel, Darth Vader stílusban, na az elég ütős lenne :)
Előzmény: hicky (568)
hicky Creative Commons License 2009.11.02 0 0 568
Engem nem kérdeztek meg,hogy milyet szeretnék :)

http://www.vezess.hu/hirek/legerosebb_audi_legdragabb/21276/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!