Keresés

Részletes keresés

gombóc63 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 306

Élő példája vagyok annak amit leírtál. Az összes kencét kipróbáltam, egy vagyonba került, míg a bogyó szabadított meg a körömgombától. Szerintem a bőrgyógyászok többsége gyógyszert ír, ha nagyon kezdetleges az elváltozás akkor próbálják a külsőleg ható lakkokat, de legyünk őszinték, kezdő körömgombával nagyon kevés ember megy orvoshoz, amikor már a szemük elé kerülünk csak a gyógyszer hatásos.

Előzmény: Itoérambolafoci (305)
Itoérambolafoci Creative Commons License 2012.08.20 0 0 305

A körömgomba mélyen az élő szövetbe fúrja magát, tehát semmiféle külsőleges kezeléssel (kenegetés, áztatgatás) nem gyógyítható.

Csak olyan szerrel gyógyítható, ami a véráramba kerül, és így a hajszálereken keresztül minden szövetet védeni tud.

Ezt az orvosok már 40 évvel ezelőtt is pontosan tudták, amikor az első gombaölő tabletták megjelentek.

Tehát csak a gombaölő tabletta gyógyulásig tartó szedése lehet hatásos. A többi csak ráolvasás.

Sajnos, az orvosok nagy része tabletta helyett még ma is mindenféle hatástalan hülyeséget ír fel.

 

A gombaölő tabletta csak megterheli a májat, de nem károsítja.

Tehát csak annak okoz gondot, akinek rossz a mája (pl. korábbi betegség miatt).

De rendszeres orvosi (májfunkció) ellenőrzés mellett még az is biztonságosan szedheti.

 

A tabletta mindig hatásos, de egészen gyógyulásig kell szedni, mert különben visszajön.

A legtöbb ember ott bukik el, hogy már félig gyógyultan abbahagyja a tabletta szedését, aztán csodálkozik, hogy nem sikerült.

A régi tablettákat (Griseofulvin Forte) még a beteg köröm teljes lenövéséig kellett szedni, ami 6-8 hónapig is eltarthatott.

A korszerű tablettákat sokkal rövidebb ideig is elég szedni, de sokan még azt sem tartják be.

Sokszor pedig maga az orvos az, aki ostoba módon túl rövid kúrát javasol.

 

Annak idején én is végigszenvedtem a középiskolás és egyetemi éveimet egy uszodában szerzett körömgombásodással.

Az orvosok csak hatástalan kenceficéket ajánlottak, meg napoztatást. Hatástalan volt mindegyik.

Végül egy gyógyszerész hölgyismerősöm árulta el, hogy mi a tutibiztos gyógymód.

Érdekes módon a tablettától egyből meggyógyultam.

És azóta se jött vissza.

 

Beus 111 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 304

Nekem nagyon bevált a Terbisil 250 mg-os gombaellenes tabletta.
Hamar helyrejöttem tőle,és megmaradt néhány bontatlan szelvény.
Mivel elég drága volt, kidobni nem szeretném.
Ezért félárban eladnám.Ha valakit érdekel,írjon ide: quovadis.bea@gmail.com
Info: A Terbisil tabletta terbinafin hatóanyagot tartalmazó gombaellenes készítmény, hatására elpusztulnak a bőrbetegséget okozó gombák.
A Terbisil tabletta a bőr, a hajas fejbőr és a köröm gombás fertőzéseinek kezelésére szolgál.

Agoborka Creative Commons License 2012.08.09 0 0 303

Nekem a Nailner repair nagyon tetszett, mert egyáltalán nem puhította meg  a körmöt, átment a szarun a hatóanyag és bár hosszú időn keresztül kellett kezelni, de megérte.

galocza_ Creative Commons License 2012.06.20 0 0 302

5 év után visszatérve, s kicsit okosabban (új szerek)

 

1. önkínzás+hagyományos gombaellenes szerek: ha nem annyira ocsmány, levésni/reszelni ameddig nem sikít a páciens, majd vmi hagyományos gombaellenes szerrel kezelni (sol castellani sine fuchsino, sol antimycotica, canesten, lamisil, etc)

2. drága külsőleges körömgomba-ellenes szerek: jó tapasztalatok vannak (de távolról sem 100%) ezekkel: canespro (teljes kezelés kb 5500-7000 pénz, még min egy canesten plust kell venni a kiten kívül), nailner stift (átlag 4500 pénz), scholl körömgomba ellenes kit (4500-5500 pénz). első és utolsó kb úgy működik mint az 1. pont: lenyírjuk (ebben az esetben oldjuk) a körmöt alkotó szarut, hogy magához a fertőzéshez hozzáférjünk + egy hagyományos gombaellenes szer

3. belsőleges szerek: ezek receptkötelesek, ha bőrgyógyászhoz mész, itte kezdesz - egy tisztességes kezelés hosszas és drága plusz rendesen elgyalázzák kis szervezeted (főleg a májadat -> és még csak nem is ittál 8). a sanszod nem több, mint az első kettővel, +pénz +májfunkcióromlás -> utolsó lehetőség

 

összefoglalva: ha csak kezdődik, megpróbálhatod az 1. pontot. ha pénzed mint tenger, kezdd a 2. ponttal. ha már _mindent_ megpróbáltál (beleértve a köpölyözést és ráolvasást is), 3. pont.

gombóc63 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 301

....és ez így van rendjén:-)))

Előzmény: ficere50 (300)
ficere50 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 300

Én pedig a háziorvosommal fogom feliratni, aki majd eldönti, hogy nekem az  jó-e...

Előzmény: gombóc63 (299)
gombóc63 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 299

Ahogy már írtam sok mindent kipróbáltam, nem gyógyszereket, de eljön az a pont, amikor nincs más. Lehet, hogy van akit nem zavar ez a betegség, hosszú évek kínlódása után viszont engem zavart annyira,. hogy bevállaltam az immunrendszerem gyengítését, amit amúgy meg nem tapasztaltam. És én nem bealánlottam a nekem felírt gyógyszert, hanem megírtam a nevét, amit nekem felírtak és segített.

Előzmény: Doctor Morreau (297)
Doctor Morreau Creative Commons License 2012.06.18 0 0 298

Itt van egy érdekes összefoglaló a problémáról, sok mindent összefoglal:

 

 

 

http://koromgomba.tuddmeg.com/koromgomba-elleni-szerek/

Doctor Morreau Creative Commons License 2012.06.17 0 0 297

Annyit azért tegyünk hozzá, hogy a gyógyszeres gomba-kezelések elég "erős" behatást gyakorolnak a test egészére vonatkozóan. Az alább ajánlott gyógyszernek is vannak mellékhatásai, például drasztikusa csökkenti az immunrendszert.

 

 

Mégegyszer javaslom mindenkinek, hogy tegyen egy próbát teafa-olaj-jal, vagy teafa-olajos kenőccsel. Két-három hét, nem nagyon kunszt, egy próbát megér.

Előzmény: gombóc63 (294)
gombóc63 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 296

Örülök, hogy segíthettem :-))

Előzmény: ficere50 (295)
ficere50 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 295

Nagyon köszönöm...

Előzmény: gombóc63 (294)
gombóc63 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 294

Myconafine és Exoderil ecsetelő.

Előzmény: ficere50 (293)
ficere50 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 293

Neveket lehetne? (vagy emil-ben...)

Előzmény: gombóc63 (292)
gombóc63 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 292

Gyógyszer, mint említettem. És egy ecsetelő. Nem akartam gyógyszert, de annyi baromságra kiadtam pénzt és csak rosszabb lett. Arról nem beszélve, hogy 1 körömből 3 lett, úgyhogy ez nem csak esztétika.

Előzmény: ficere50 (291)
ficere50 Creative Commons License 2012.06.09 0 0 291

Mi volt a kúra lényege???

Előzmény: gombóc63 (290)
gombóc63 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 290

A magam részéről az esztétika is számít, engem nagyon zavart. Elegem volt a lábam dugdosásából. Rengeteg kencét kipróbáltam, a végén fejet hajtottam egy 3 hónapos gyógyszer kúrának és megoldotta az évek óta fennálló problémát. 3 körmömmel is baj volt, nem kellett egyiket se levenni.

Előzmény: babaji (289)
babaji Creative Commons License 2012.06.08 0 0 289

Egyrészt csak esztétikai a gondom.

Másrészt aki időt nyer életet nyerhet ! Talján menet közben felfedeznek olyan csepegtetőt kenceficét ami teljes gyógyulást hozhat és nem kell a körmöt sebésznek levennie  ahiogy mostanság még gyakorta!

Az ember ugye mérlegel,előnyök hátrányok :)))

Előzmény: gombóc63 (288)
gombóc63 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 288

Legyek őszinte? Ez nagyon gázos hozzáállás, még mérsékelten fiatal korban is.

Előzmény: babaji (287)
babaji Creative Commons License 2012.06.08 0 0 287

Legyek szinte őszinte ? :))))

A lábam körömgombái már sokéves história,az orvos felirta izé nem használt.A körmök levétele meg brutál nem szimpatikus !

Igy aztán megvagyunk szépen. A gombás részt ollóval csinosan levékonyitom lábáztatás után felpuhul,ovatosan levágom amit biztonságosan lehet.Oszt egy hónapig jó vagyok.

Legfeljebb nem járok zokni nélkül mások előtt :)))

Ez mérsékelten fiatal korban már nem komoly probléma !

Előzmény: Doctor Morreau (286)
Doctor Morreau Creative Commons License 2012.05.28 0 0 286

Arra vigyázz, hogy innentől kezdve végig kezeld a lábadat, s figyelj, hogy nehogy visszafertőzzön a gomba, mert akkor kezdheted előlről az egészet.

 

 

 

A gomba-elszaporodásra ugyanis egyesek hajlamosak, tehát akinek egyszer van, annak később vigyáznia kell mindig  arra, hogy ne fertőződjön meg újra, ha sikerült visszaszorítania.

Előzmény: giuriolo (284)
Doctor Morreau Creative Commons License 2012.05.28 0 0 285

Nekem a labdarúgás miatt rendszeresen leesett a körmöm, nem egy nagy dolog. Maga a műtét persze lehet fájdalmas. Én úgy tudom, hogy a canespro eleve arra van, hogy "leoldja" a körmöt, s utána lehet kezelni a gombát.

 

 

Én annyit tudok elmondani, hogy évek óta küzdök én is a lábgombával; én a dm-ekben kapható teafaolajos gomba elleni krémmel kezelem, van gomba elleni púder is, plusz canesten. Ezeket váltogatva, vagy egyszerre alkalmazva nekem a tünetek teljesen eltűnnek. (Igaz, ha egy időre abbahagyom, akkor visszajön a gomba.)

 

 

Szerintem fontos, hogy otthon is használjon az ember papucsot a fürdőszobában, s az is kulcsfontosságú, hogy minden reggel munka/iskola előtt, majd lefekvéskor is kezelje a lábát. Bármilyen cipő felvétele előtt is fontos púdert/krémet használni, hogy a cipő ne fertőződjön el. Emellett érdemes a cipőket váltogatni, hogy ki tudjon "szellőzni", a gombák ezáltal nehezebben tudnak megtelepedni.

 

 

Úgy tudom, hogy az pluszban jó, ha valaki teafaolajos cseppeket csepegtett a meleg vízbe, majd abba áztatja a lábát.

Előzmény: giuriolo (284)
giuriolo Creative Commons License 2012.05.20 0 0 284

Sziasztok!

Engemet is megtalált sajnos a körömgomba:(már 3 éve jelen van az életemben és anno még elmentem a háziorvosomhoz , mert láttam hogy valami nem stimmel de ő csak annyit mondott ennek a körömnek nincs semmi baja.Hát én meg csak vártam hogy javuljon és csak roszabb lett , akkor vettem canespro-t de nem használt eggyáltalán ezután csak húztam az időt és  nem akartam vele orvoshoz menni mert hallottam róla hogy van olyan eset akinél ezek a szerek már nem használnak és le kell venni a körmöt.A gyanum beigazolódott mikor szerdán elmentem a sebészetre.Holnapra kaptam időpontot hogy leműtik de nagyon félek tőle mert azt hallottam hogy eggyeltalán nem kellemes az a két injekció amit adnak érzéstelenítőnek.Ja és majd 2-3 hónap múlva nől ki teljessen az uj köröm.Ezzel csak azok figyelmét akarom felhívni akiknek még menthető a körmük , időbe forduljanak orvoshoz , hogy megelőzzék a nagyobb bajt.

rigóéva Creative Commons License 2012.05.08 0 0 283

az lesz a következő... köszi.

Előzmény: afintha (282)
afintha Creative Commons License 2012.04.23 0 0 282

Akkor beutalot kell kerni elso korben borgyogyaszhoz.

Előzmény: rigóéva (281)
rigóéva Creative Commons License 2012.04.22 0 0 281

Igen, de azt mondta, biztos megütötte vagy nyomja az egyik cipője...

Előzmény: afintha (280)
afintha Creative Commons License 2012.04.22 0 0 280

Voltatok-e gyermekhaziorvosnal?

Előzmény: rigóéva (279)
rigóéva Creative Commons License 2012.04.21 0 0 279

Sziasztok! Tanácsot kérnék... hat éves a fiam, és már egy ideje kínlódunk az egyik láujjkörmével. Megvasatgodott, sárgás, és furcsán, havonta egy-egy sávban lépcsőzetesen új- és új vastagabb réteg nő rá. Eleinte rózsaszín a töve, mint ami már gyógyul, de aztán újra vasatgodik és jön az új sáv, elsárgul, és folytatódik minden... nailneren, canestenen, terbisilen már túl vagyunk, semmire nem reagált, pedig hónapokon keresztül kezeltem, odafigyeltem rá... Nem szeretném a kis szervezetét gyógyszerek erős hatásainak kitenni, de ez így nem maradhat. Csak egy körme érintet, de az jó ideje. :( Van ötletetek? 

ficere50 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 278

A "Kitonail"-ről  ki mit tud??

kugloaf Creative Commons License 2012.03.18 0 0 277

És mi a helyzet a nailnerrel, amit reklámoznak is? Barátnőm nagymamája használta még tavaly, és persze mellette nagyon fontos, hogy mindent fertőtleníteni kell, amihet a körmöd hozzáérhet, meg eltart egy darabig, míg másik köröm képződik, de érdemes, mert tök szép lett, még egy idős embernél is bevált. Fiatalnám meg gondolom még jobban gyógyul.

Előzmény: miro_13 (276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!