Keresés

Részletes keresés

JFEry Creative Commons License 2005.11.06 0 0 127

...

Asszem nem azért ilyen a világ mert ilyenek a törvények melyeket felismerünk bennük, hanem azért ilyenek a törvények, mert ilyennek ismerjük a világot.

Nem hinném, hogy szomorú.

Előzmény: Callie (123)
JFEry Creative Commons License 2005.11.06 0 0 126
Attól, hogy Varsányi jól tud mérni, még nem biztos, hogy a helyes adtokat helyesen is értelmezik. Ott van példának a 3D inga és a csatolási tényező esete Tóth Marival. (amúgy nem is mindent Varsányi mért. Pl a Faraday korongot nem.)
Előzmény: Törölt nick (122)
Simply Red Creative Commons License 2005.11.06 0 0 125

Legszomorűbb? Szerintem pedig a legtermészetesebb.

Előzmény: Callie (123)
Simply Red Creative Commons License 2005.11.06 0 0 124

a mérések azok mérések

 

Ez így van. Sok szöveg helyett mások által is reprodukálható mérések kellenek. Meg persze korrekt kiértékelés, ahol mondjuk nem felejtik ki a teljesítmény képletéből a koszinusz fí-t, vagy a csatolt pörgettyűk energiájából a csatolási tagot.

Amíg ilyenek nincsenek, addig jobb lenne, ha hallgatnának, már csak a "hallgattál volna, bölcs maradtál volna"  megfontolás alapján is.

 

Előzmény: Törölt nick (122)
Callie Creative Commons License 2005.11.06 0 0 123
Azért is kérdeztem rá a második főtétel vicces voltára, mert különben az az egyik legszomorúbb természeti törvény a világon.
Előzmény: JFEry (116)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 122
Ami igazán hitelesnek tűnik, V.P. mérési kompetenciája.
Akármilyen dilettáns valaki (már ha az), a mérések azok mérések. A módszer és az eredmények egyelőre meggyőzőnek tűnnek.
Biztos vagyok benne, hogy se Peti, se Gyuri, se Teacher nem akarnak árnyékra vetődni, ezért eléggé részletesen veszik a "témát".
Előzmény: Simply Red (119)
noway Creative Commons License 2005.11.06 0 0 121
Na de komolyra fordítva a szót, tényleg teljesen érthető. Ha valaki a fél életét elb@ssza arra, hogy nem működő dolgokat kutasson, akkor nem fogja bevallani magának, hogy azok nem működnek, bármennyire is ezt mutatják az eredmények. A pszichológiában kognitív disszonanciának hívják ezt a jelenséget.
Előzmény: noway (120)
noway Creative Commons License 2005.11.06 0 0 120
Mert aki már épített/hasonló emberek körében járt akik szenvedtek ilyen építésekkel, azóta óvatosan fogalmaz, és maximum ilyet mond: "eddig nem láttam valódi eredményt, de nem kizárt hogy..".

Hát igen. Látatlanban azt gondolja az ember, hogy marhaság az egész, de ha elég sokáig próbálkozik/figyeli mások próbálkozásait, és nem lát semmiféle eredményt, az meggyőzi arról, hogy óvatosan kell fogalmazni. Ez teljesen érthető.
Előzmény: Törölt nick (111)
Simply Red Creative Commons License 2005.11.06 0 0 119
Az, hogy Egely szélhámos az tény. Nem valami misztikus, megfellebezhetetlen törvények miatt, hanem azért, mert az állításaiból azokat, amelyeknek lehet egyáltalán valami értelmet tulajdonítani, illetve ellenőrizni, mind megcáfolták. Értelmetlen, vagy ellenőrizhetetlen állításokkal pedig nem lehet foglalkozni.
Előzmény: Törölt nick (111)
JFEry Creative Commons License 2005.11.06 0 0 118

Te meg egy gonosz alak vagy!

Szegény kis Musaicot így le lúzerezni!

 

Ne keseredj el Musaic! Gondolj arra, hogy valamikor nem is olyan túl régen TE voltál a legügyesebb, legokosabb, legszemfülesebb, legszerencsésebb kis spermium a csapatodban!

Előzmény: Törölt nick (112)
JFEry Creative Commons License 2005.11.06 0 0 117
Ugyanmár. Amaerika valóban nem létezik, csak én találtam ki! A hatása viszont tagadhatatlan!
Előzmény: Törölt nick (110)
JFEry Creative Commons License 2005.11.06 0 0 116

Biztosan nem úgy értelmezi. Vagy a viccet nem úgy, vagy a törvényt nem úgy.

 

Eddigi legfőbb tapasztalatom szerény vizsgálódási körömben, hogy: "A csodát mindig a tudatlanság valamely változata szül"

Meg az, hogy: "Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát rossz példának." Ennek van egy saját kifejtésem is: "Van akitől érdemes tanulni és van akiből érdemes tanulni."

Előzmény: Callie (108)
JFEry Creative Commons License 2005.11.06 0 0 115
Nekem "csak" gyanús. Eddig eléggé jól igazolta magág, de attól még gyanús. Majd, eccer....
Előzmény: Helem (103)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 114
+
Előzmény: pint (113)
pint Creative Commons License 2005.11.05 0 0 113
-
Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.05 0 0 111
"Ja, egyébként mi közük van a parafenoménoknak a térenergiához, azon kívül, hogy mindkettő szélhámosság?"

Én is sok mindent gondoltam mindkét témáról, egészen addig amíg SZEMÉLYES tapasztalatot nem éltem át.
Szerintem van olyan bűvész, aki a fél karját odaadná egy ilyen "mutatványért".

Olyan alapon kevertem ide a témát, hogy amíg saját tapasztala nincs az embernek valamiről, jobb ha óvatosan fogalmaz.

A hozzászólásaidból úgy érzem neked egyik témában sincs tapasztalatod(para/szokatlan konstrukciók). Mert aki már épített/hasonló emberek körében járt akik szenvedtek ilyen építésekkel, azóta óvatosan fogalmaz, és maximum ilyet mond: "eddig nem láttam valódi eredményt, de nem kizárt hogy..".
Mert semmi sem kizárt. Ahogy a "megfellebezhetetlen törvények" axiómaként való léte sem.
Csak ennyi.
Előzmény: Simply Red (89)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.05 0 0 110
"Elfelejted hogy én tényeket írtam le."
"Legalábbis te ezt állítod. Sajnos ezen a fórumon már elég régóta nem elég garancia valami mellett csupán az, hogy te mesélted.."

Amerika léte nem tény. Nem jártam ott. Számomra nem tény. Te voltál már ott?

"sőt még alacsonyabb szinten lévő titkárnővel is beszéltem, aki valami nettó800e forintot vett fel, mert megadták neki.. prémiumként."

"Persze azt nem szabad megkérdezni, hogy konkrétan ki lenne ez a titokzatos alacsonyabb szinten lévő titkárnő, mert arra már nincs felhatalmazásod...."

Tudod, nem szokásom kiadni idegeneknek barátokat. Bizonyára neked igen, nekem nem. Bocsesz.

"Azt képzelem magamról, hogy ha valaki egy nyilvános fórumon sunyi módon mocskolódik, akkor nekem legalább annyi jogom van, hogy erről véleményt formáljak, még akkor is, ha az neked nem tetszik."

Kettőnk közül szerintem pont te mocskolódsz. Bár te ezt véleményformálásnak hívod.

Mivel számomra idáig egyetlen értelmes mondatot nem írtál, innentől kezdve "+67!%2?


***User colonel Cathart IGNORED***
READY.
>
Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.05 0 0 109
"pl. a Belső-Ázsiai Tanszéken a tanítványok tanítanak (INGYEN!), és mindössze két tanár dolgozhat ott,

"Biztosan hallottál már az akreditációról. Ha az oktatás a fentiek szerint zajlik, akkor az tanfolyam, nem egyetemi képzés."

Látom, olyan hihetetlen a dolog, amit írtam, hogy nem is értetted.
Megismétlem:

Két tanárként dologozó van ott:
A tanszékvezető, és egy tanársegéd. Ők kapnak fizetést (a megvágottat).
A többiek, akik órát adnak, PhD-esek, összesen kb 10-en, tehát szintén okatnak, mindenféle ellenszolgáltatás/kedvezmény NÉLKÜL, ingyen adnak órát.
KREDITES órákat tartnak.
Így Világos?
Előzmény: TTAMAS (87)
Callie Creative Commons License 2005.11.05 0 0 108
Ha nem viccelsz, akkor megmagyaráznád, mi a vicc benne?
Előzmény: Helem (103)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.05 0 0 107
?? Remelem viccelsz a masodfaju orokmozgoval kapcsolatban. :)
Előzmény: Helem (106)
Helem Creative Commons License 2005.11.05 0 0 106

Ezt hülyeségnek tartom, de azt nem.

 

Előzmény: mmormota (105)
mmormota Creative Commons License 2005.11.05 0 0 105
Mágneses karkötő nem érdekel? Mindent gyógyít.
Előzmény: Helem (102)
mmormota Creative Commons License 2005.11.05 0 0 104

Kérdés, elég-e a végtelennél kevesebb idő a megvalósítására... :-)

 

Előzmény: Helem (103)
Helem Creative Commons License 2005.11.05 0 0 103
Egyébként minden elekkező híresztelés ellenére én a másodfajú perpetuum mobilét megvalósíthatónak tartom. A termodinamika második főtétele számomra egy vicc.
Előzmény: JFEry (97)
Helem Creative Commons License 2005.11.05 0 0 102
Valami értelmesre gondoltam pl.: perpetuum mobilét.
Előzmény: JFEry (97)
JFEry Creative Commons License 2005.11.05 0 0 101

Ja igen , de tényleg csak poénként:

 

"Hey!, Teacher, leave us kids alone...."

 

Ezt oda kell tenni, mint az autentikus "teacsőr" stb...

:-)

Előzmény: JFEry (100)
JFEry Creative Commons License 2005.11.05 0 0 100

Biztos sokkal vérlázítóbb mocskolódás lett volna itt, ha időben idetalálok. Sajnos be kell érnetek ennyivel.

 

Asszem Egely egy olyan ügyet vállalt fel aminek éppen a technikájával árt leginkább. Kár.

JFEry Creative Commons License 2005.11.05 0 0 99
Ez valami új rémálom, mert mióta ismerlek sok fura dologról dumcsiztunk, de ilyen tapasztalást soha nem említettél.
Előzmény: Törölt nick (74)
JFEry Creative Commons License 2005.11.05 0 0 98

Szeva Teacher!

 

"Csefko Pali aki valójában a feltaláló soha nem is említett ilyet. Sőt általában elhatárolódik ettől."

 

Az utóbbi időben feltétlenűl, mióta a kettészakadt társaság másik fele lelécelt a "találmánnyal" és a maradék pénzzel.

 

Előtte azért voltak nehezen érthető kijelentései.

Ezzel együtt egy lelkes, jó csókának tartom, aki érdekes invertert épített. (nem igazán veszélyes, csak ha villany közelébe engedik)

Előzmény: TEACHER (70)
JFEry Creative Commons License 2005.11.05 0 0 97
Gyártanak vitalitás mérőt. Igazán szép pörgettyű....
Előzmény: Helem (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!