Keresés

Részletes keresés

Robzon Creative Commons License 2002.10.14 0 0 4369
Kattka!
Dicsekedhecc nyugodtan miattam. Szoval elöször ugye stätusz felmeres. Mert most itt te härom különbözö dologrol beszelsz.
1. Fejlettlen hasizom: Tonustalan, nem bordäs, nem kockäs. Gyenge, haspres-felüles-läbemeles nem nagyon megy, ha megfeszited is alig erezni. Feszitetlen ällapotban tonustalan, a belsö szervek kinyomjäk, tipikus nöi kidudorodäs a has aljän. Megoldäs: hasizom edzes.
2. Zsir a hason. Megfogod a bört összecsiped, kihuzod, azaz börredöt mersz. Ha 1 centinel vastagabb joggal lehetsz elegedetlen magaddal. Megoldäs: zsiregetö edzes + dieta.
3. Nem eleg karcsu derek. Zsir a derekon (nöknel viszonylag ritka), vagy erös törzsfordito izomzat (versenyszerü sportolästol, vagy öröklött). A zsir a jobbik eset, le lehet fogyni. Ha a törzsizomzat relativ tulfejlett, akkor az az egyetlen megoldäs, hogy felhozod hozzä a hätad. Szerintem nagyon szep tud lenni, egy szep izmos nöi hät, väll. Jobban nez ki mint egy csapott vällu, derektalan läny, az tuti.
Szoval döntsd el, hogy te nälad milyen esetek ällnak fenn a härom közül, es aszerint tervezd meg az edzesmunkädat.
Előzmény: Törölt nick (4368)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.13 0 0 4368
Nem dicsekszem, ez távol álljon tôlem! Csak azt a benyomást sem szerettem volna kelteni, hogy el vagyok hízva. Amikor öt kiló plusz volt rajtam, nagyon megviselt és most örülök, hogy ledobtam, ennyi. Ezt a diétának + kezdô futásnak tulajdonítom. Tudom, hogy mit akarok, fitt és mozgékony maradni, ez minden (és elkerülni azokat az állapotokat, amilyen típusú embereket látok magam körül, sajnos). Nem szeretnék óriási eredményeket és kockahasat, csak jól érezni magam a bôrömben. Vékonyabb derékkal :-)
Tehát akkor hasazás, csend, rend, fegyelem :-)
Előzmény: Robzon (4367)
Robzon Creative Commons License 2002.10.13 0 0 4367
Pitonix!
Volt róla szó. A baj a lépcsőzőkkel, hogy ha hasonlo minőséget akarsz venni, mint egy szobabringa akkor minimum ketszer annyiba kerül. Konkretan ha egy franko elektomágneses bringa 100eFt, akkor egy ugyanolyan szintű lépcsőző 250eFt. Ráadásul nagyobb, nehezebb, hangosabb, némelyik még büdös is lesz, ahogy bemelegszik. Jobban jársz (hatékonyabb), ha megprobálod szeparálni az izomépítő es zsirégető edzéseket. Fekenformálásra nagyon sok 6ékony gyakorlat van. (Pl kitörés, felhomoritás „fenékre”, lábemelés hátra, stb, stb.) Igaz egyiknek se látszik az eredménye amig elfedi a zsír.

Kattka!
Érzésem szerint Te aztán egy tipikus diszpéldánya vagy nemednek! :) Úgy panaszkodsz, hogy közben dicsekszel (178-61) edzésileg meg kajláskodsz. Döntsd el mit akarsz, aztán tervezd meg az edzésmunkádat, majd hajtsd végre szisztematikusan. Azaz ha túl sok zsir van rajtad szerinted, akkor diéta + pulzuskontrollos aerobedzes. Ha úgy erzed, hogy fejletlen a hasizmod akkor pedig progressziv, változatos és rendszeres hasizomtréning. Státusz felmérés, célkitűzés, edzés tervezés, végrehajtás, folyamatos kontroll. Kajláskodás 10 éves kor fölött már nem jópofa, es főleg nem hatékony. De nagyon feminin, az tény. :)
Pankeuxal meg nem kell foglalkozni, ha kutya lenne már rég elaltatták volna kegyeletből, annyit szenved szegény.

Rézgálic!
Tök jó, hogy belinkelted. Ha találsz máskor is valami érdekest akkor ne fogd vissza magad! Bár az ilyen a cikkeket fenntartással kell olvasni, mert akármennyire is tudományos köntösbe van bujtatva akkor sem más ez mint marketingszöveg. Az egyetlen tény ami hiányzik belöle, - mármint amit tudatosan kihagytak – az egyes fogyasztó szerek hatékonysági vizsgálatának mérési eredményei. A dupla vaktesztekre gondolok, van 2 * x ember, egyik csoport fogyiszert szed, másik placebot, és csak a utolsó mérések után, a kiértékelés során tudja meg a méréseket végző is, hogy ki melyik anyagot kapta. Mert persze ilyenek is vannak. Tudod mekkora az elérhető maximális fogyás növelő hatása a mai, nem pszichoaktiv szereknek, (edzés közbeni zsírégetést fokozóknak) amiket itt tárgyalnak? 10%. Azaz ha amugy heti fel kilót fogynál, akkor ha megveszed az összes lehető bogyót, és optimális kombinációban beveszed akkor 5 dekával fogyhatsz többet. :) Ezt sajnos elfelejtettek megemliteni. Benne vannak azonban topicunk filozófiájának alaptételei is:


A gyorsasági és akut erőaktivitás (sprintszámok, kevés ismétlési számú súlyemelés), akármekkora intenzitású is, szinte egyáltalán nem fokozza a lipolízis enzimeinek az aktivitását, ezért ily módon érdemi fogyást nem lehet elérni. Kizárólag a már említett 1-1,5 órás, megfelelő intenzitású (a maximális pulzus kb. 70%-ával végzett) sportmunka alkalmas obezitásban - élettanilag kedvező módon - a szignifikáns tömegcsökkentésre. Az edzési stressz által kiváltott zsírsav-mobilizáció az úgynevezett "fogyási triász" első tagja. Ez semmivel nem helyettesíthető, tehát téves és rendkívül haszontalan az a sok helyen meggyökeresedő felfogás, hogy a zsírégető készítményekkel ki lehet váltani a - lusta emberek szerint - "fárasztó és kényelmetlen" sportolást.

az adekvát fizikai aktivitás nélkülözése - az izomfehérje szintézis élettani-biokémiai ingereinek elmaradása miatt - a meglévő izomzat leépüléséhez, az egyébként is kedvezőtlen izom/zsír arány további romlásához vezet. Elvégre a házitehén sem lesz olyan szép, mint egy antilop, ha nem adunk neki enni - csak sovány.

robee Creative Commons License 2002.10.13 0 0 4366
Már csak a zsírégetés miatt is :)))

Előzmény: Törölt nick (4364)
Qtyi Creative Commons License 2002.10.13 0 0 4365
Beleolvastam abba az anyagba... Nem semmi a nyelvezete! Mintha nem is magyarul lenne...
Előzmény: rézgálic (4361)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.13 0 0 4364
dupla muszak, de megerte
Előzmény: rézgálic (4363)
rézgálic Creative Commons License 2002.10.13 0 0 4363
Elég fárasztó napod lehetett.
Előzmény: Törölt nick (4362)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.13 0 0 4362
azon gondolkodtam, hogy 13 es fel ora tomeny gyaloglas, emelgetes es hajolgatas vajon mennyi kaloriat egethet el :) a biztonsag kedveert elore potoltam oket :D
2i
rézgálic Creative Commons License 2002.10.12 0 0 4361
Keresgéltem a zsírégetést leíró, hatékonyságát javító lehetőleg tudományosabb anyagot a neten fellelhetőek között. Ez az anyag számomra tartalmaz újdonságokat azonban alapjában véve megerősíti az ebben a topikban a témáról leírtakat. Szerencsére olyan dolgok mint zsírégető krém vagy elemes fogyasztó bóvlik nem szerepelnek benne.
rigojanos Creative Commons License 2002.10.11 0 0 4360
Ne haragudj, de ezt az eszmefuttatast meg orvosi diploma hianyaban is megmosolyogtam....:o)
Előzmény: Törölt nick (4359)
rigojanos Creative Commons License 2002.10.10 0 0 4358
Senki nem gondolta, hogy ez maskepp lenne, de mit akarsz ezzel mondani?
Előzmény: Törölt nick (4350)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.10 0 0 4356
Ühüm. Nem vagyok egy "Terézanyu", de próbálom ennél szebben látni a világot. Ezért most logoff :-)
Előzmény: Törölt nick (4355)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.10 0 0 4354
Mondjuk azért szerencsésnek érzem magam genetikailag, egyetlen dolog, hogy az anyukám hízékony (ühhhümmmm, túlsúlyos...), és valahogyan bizonygatni szeretnék neki is, hogy ez leküzdhetô (tessék, még egy súlyos fóbia).... Azért a 178 centimhez a 61 kg nem vészes, a hájat meg majd leadom. Csak má' gondoltam, ha itten "lábra elkezdtem gyúrni" (ami nem igaz, mert közben rájöttem, hogy futni jó, ezért kell), akkor már próbálkozzunk mással is :-)
Előzmény: Törölt nick (4353)
kaktusz7 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 4352
Egyszer egy betegség miatt fogytam 7 kilót. Rámjött a 17 éves érettségi öltönyöm, és azt mondták, csupa csont és bőr vagyok! A hasamon akkor is maradt egy kis háj. :-(
Előzmény: Törölt nick (4351)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.10 0 0 4351
Kaktusz7,
köszi a tanácsot. Ez a genetikus dolog talált, talán tudat alatt el szeretném kerülni.... A hasazást majd elkezdem, de gyors beszámolót nem ígérek :-) Fôleg, hogy most nyomom korai ebédemet, ami tényleg nem illik a normális kajálás tárgykörbe (raktottkel tejföllel...). Valahogy a nôi kipárnázottságot nem féltem, mert már kifejlesztettem, hogy bármikor fel tudjak rántani egy kis pluszpárnát :-))
Előzmény: kaktusz7 (4349)
kaktusz7 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 4349
Kattka
Genetikus adottság, hogy ki hova hízik. Van, aki derékra, mások fenékre, combra, hasfalon belülre, vagy kívülre. Ahova először feljön, onnan megy le utoljára. Nekem pl. a hasam ilyen. Lehet, hogy Neked is onnan megy le a legnehezebben. Ha elég ideig csinálod a futást/egészséges kajálást, előbb-utóbb onnan is lefogysz. Persze lehet, hogy azon az áron, hogy bizonyos testrészeken megszűnik az a finom női "kipárnázottság". Lehet, hogy deszka leszel tőle agár pofival. :-) Ki kell próbálni, és ha nem jó az összhatás, nem kell erőltetni.
Próbáld meg a hasazást, és feltétlenül számolj be az eredményről!
Előzmény: Törölt nick (4343)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 4348
Jó, de szerintem még kb. 10-20 évig kellene égetnem (magamat is .-) ) Alatta meg nem lesz semmi, csak a beleim :-)
Előzmény: aagica (4346)
pitonix Creative Commons License 2002.10.09 0 0 4347
Sziasztok,
abban kernek nemi segitsegt, milyen lepcsozot vegyek, egyaltalan jo az, vagy nem is hasznal annyira, mint remelem?
Esetleg jobb otlet a kenyelmesebbik - ulo;) felem formaba hozasahoz hazilag?
thx,
p.
aagica Creative Commons License 2002.10.09 0 0 4346
A tapasztalat szerint zsírégető mozgás és diéta.
Én tavaly jártam erősítő tornára, nagyon jót tett, iszonyatosan megerősödött a hasizmom és nagyon szép volt... mármint fogásra, a kétcentis hájréteg alatt:))
De azért jó érzés, ha közben leégeted róla a zsírt, akkor még szép is lesz.:))
Előzmény: Törölt nick (4343)
rigojanos Creative Commons License 2002.10.09 0 0 4345
Ez hogy jon ide?
Előzmény: Törölt nick (4344)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 4343
Sziasztok!
Pocakleadási és derékvékonyítási gondjaim vannak :-) Jelenleg futkosással próbálom meg a zsírt égetni, tényleg nagyon jó, de megfigyeléseim szerint nekem csak azokon a testrészeken múlik a háj, ami futáskor kimondottan mozog. Pl. észreveszem néha, hogy olyan inak és izmok is kilátszanak már, amiket eddig csak anatómiakönyvbôl ismertem :-) Érdekes módon a kulccsontom is egyre jobban kilátszik, de ez lehet, hogy hüjjeség...
Szóval olvastam, hogy ha csak pl. magára a hasizomra "gyúrunk", akkor attól még nem megy le a háj ottan. Mondjuk én nem hasazok, de gondoltam, a generális futkosási-zsírégetési akciónak köszönhetôen talán ott is lemegy valami. Talán egy egész pici lement (a hôn áhított 30-as Levis farmerméretig már lementem :-)), de még mindig vannak ott olyan dolgok, amik zavarnak... Visszafogottan kajálok (gabona, zöldség, gyümölcs, szokásos), zsírt öntudatosan csak olivaolaj és kicsi csoki formájában viszek be, és pl. már leszoktam egyik kedvenc sportomról, a nagymennyiségű sütievésrôl is.
Mondjuk, ha hasaznék + futnék is mellette, attól lehetséges, hogy belátható idôn belül vállalható pocakom lenne? (Sosem vágytam kockahasra, kövezzetek meg...)

Köszi a tanácsokat:
Kattka

kockasfulunyul Creative Commons License 2002.10.08 0 0 4342
hehe. :-))
Előzmény: Robzon (4341)
Robzon Creative Commons License 2002.10.08 0 0 4341
Panke nem a hatäsätol kap szivrohamot, hanem attol a tenytöl hogy penzbe kerül. Amugy könnyen lehet, hogy a M+Ca segitne neki. Illetve nem, biztos, hogy nem segitene, mert az agyra nem hat. :)
Előzmény: kockasfulunyul (4339)
rigojanos Creative Commons License 2002.10.08 0 0 4340
peldaul :)
Előzmény: kockasfulunyul (4339)
kockasfulunyul Creative Commons License 2002.10.08 0 0 4339
akkor minden terhes nő meghalna...
Előzmény: Törölt nick (4337)
rigojanos Creative Commons License 2002.10.08 0 0 4338
Rossz vicc
Előzmény: Törölt nick (4337)
rigojanos Creative Commons License 2002.10.08 0 0 4336
Kalcium + Magnezium
Előzmény: Törölt nick (4335)
goldnigga Creative Commons License 2002.10.08 0 0 4334
Asszem szépen lassan lebeszéltek róla:)
Előzmény: Tigriske (4333)
Tigriske Creative Commons License 2002.10.08 0 0 4333
Az efedrinnel kapcsolatban: az USÁ-ban bármelyik szupermarketben lehet kapni az efedrin - koffein tartalmú Metob-o-life nevezetű fogyasztószert, sőt a TV-ben is hirdetik.
Az efi mellékhatásai valóban elég durvák, olyan "furcsán" érzed tőle magadat, utána pedig nagyon fáradt vagy tőle.
Háziorvossal való konzultációval kapcsolatban: egyik ismerősömnek a háziorvosa írt fel egy "port", ami efit, hatásai ellensúlyozására nyugtatót, és hashajtót tartalmaz. A patikában készítik el neki. A hölgynek igen komoly súlyproblémái voltak, pár hónap alatt fogyott kb. 40 kilót. (Így 150 centijéhez már "csak" 80 kg) Viszont pont az elhízottak esetében, akiknek az erei és szivük jobban igénybe van véve, még nagyobb a veszélye annak, hogy valóban komoly problémákat okoz.
A szer egyébként a központi idegrendszerre hat, gyógyszerész barátnőm szerint megtiltották a patikáknak, hogy kiadjanak efedrint, és nagyon szigorú nyilvántartást kell vezetni róla. Szerinte a háziorvos nem is írhatna fel ilyen port!
Amúgy - bár ellene vagyok, de van személyes tapasztalatom - valóban nagyon rövid idő alatt lehet elérni vele nagyon látványos fogyást, de milyen áron??? Az előzőeken túl még a gyomrod is tönkremegy, mert gyakorlatilag úgy fogysz, hogy semmit nem eszel (bár marha szomjas vagy és legalább sokat iszol) és ráadásul kicsit idegbeteg is leszel tőle: hisztis, bőgős.
Fodrászoknak és sebészeknek meg kifejezetten nem ajánlott, mert marhára remeg a kezed (is) tőle.
Robzon Creative Commons License 2002.10.08 0 0 4332
Bela1!

Lehet gond a folyadekbevitellel vagy a kaja idöbeni elosztäsäval. Tudod az se mindegy, hogy mikor-mit. Szinten fontos amit aagica irt, a pulzuskontroll, anelkül nehez eltalälni az optimälis edzesintenzitäst. De ha minden tökeletes, akkor is nagyobb eredmenyre szämithatsz, ha összevonod az edzeseidet: 2 * 45 percccel összehasonlitva az egyszer 90 perc körülbelül ketszer annyi zsirt eget el.

Előzmény: béla1 (4326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!