Keresés

Részletes keresés

_core Creative Commons License 2002.07.03 0 0 29
Meretben is kozel azonos a ket taska.

"Én éppen tegnap rendeltem egyet a vadiúj Fuji S602 gépemhez, nagyon bízom abban, hogy bele fog férni"

A geped merete:
12.1x8.15x9.7 cm
A taska belso merete:
15x7x10,5 cm

Szerintem elobb fel kelett volna probalni azt a taskat;)

Előzmény: Mogorva (28)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.03 0 0 28
Oppárééé... A kettő csak a nevében hasonló egymáshoz.
Előzmény: Mogorva (26)
handras Creative Commons License 2002.07.03 0 0 27
A hónap végén megyek külföldre kb 10 napra, van-e köztetek olyan bátor jelentkező, akinek több aksija is van, és valamilyen konstrukcióban kisegítene vele, erre az időre?

Handrás

Mogorva Creative Commons License 2002.07.03 0 0 26
Ejnye... A TESCO-ban ezek szerint nem érdemes ilyet venni.

Nézd csak ezt meg:
http://www.fotomarket.hu/product.php?pid=0000005409 Bár ez HAMA nem Samsonite...

Én éppen tegnap rendeltem egyet a vadiúj Fuji S602 gépemhez, nagyon bízom abban, hogy bele fog férni... Ha nem, akkor lesz egy jutányos árú

Előzmény: _core (20)
rati Creative Commons License 2002.07.03 0 0 25
core

"Ha mar a taskaknal tartunk akkor megmutatom az en Samsonite TREKKING D-F/V 2 tipusu taskamat"

Én is pont ezt vettem arra az esetre, ha csak a G2 cuccot kell vinni. A fényképező mérete annyira passol ehhez a táskához, mintha a Hama direkt ehez gyártotta volna. Az adaptergyűrű viszont már kicsit gázos ennél a táskánál. Sehova sem lehet értelmesen elhelyezni benne.

Előzmény: _core (20)
rati Creative Commons License 2002.07.03 0 0 24
Soká

"Olyannyira nem érdekelt a dolog, hogy 4 hónap után most először raktam fel régi vakumat a gépre, de egyelőre süket csönd van. Pontosabban vak sötét :-))"

Hehe. Én is így kezdtem. Régi vakut felejtsd el. Nem fog működni a G2 -vel. A régi TTL vakuknál kb 100 V feszültség van a csatlakozónál az elsütéshez. Ezt a G2 áramkörei finoman szólva nem támogatják. Szóval most egy 420 EX -t szoktam hozzá használni, az elfordítható vakufej már más világ, mint a beépített vaku. Azóta szivesen csinálok vakus képeket is.

Előzmény: Soká (13)
_core Creative Commons License 2002.07.02 0 0 23
Handras!

"de nálam szempont volt, hogy a többi kacat (tele konverter, vakú), is beleférjen"

Nekem nincs semmi extra tartozekom csak az alapgep taviranyito par db CF kartya es a tolto ezeket szoktam magammal vinni + papirzsepi egy kis penz es par irat erre viszont pont eleg ez a kis taska.Kulonbon a legttobb esetben az asszony szokta cipelni;)

Speibl és Hurvinyek!

"Én kb. fél éve vettem ötezeregynehányszáz forintért, a MM-ban."

Sajnos itt videken (Kecskemet) dragabban lehet az ilyen cucokhoz jutni:(

Toltottem fel par kepet a nyaralasbol;)
Képek Görögországból

Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2002.07.01 0 0 22
Én kb. fél éve vettem ötezeregynehányszáz forintért, a MM-ban.
Előzmény: _core (20)
handras Creative Commons License 2002.06.30 0 0 21
Szia rokony! Én is szemeztem ezzel is, de nálam szempont volt, hogy a többi kacat (tele konverter, vakú), is beleférjen.
Előzmény: _core (20)
_core Creative Commons License 2002.06.30 0 0 20
Ha mar a taskaknal tartunk akkor megmutatom az en Samsonite TREKKING D-F/V 2 tipusu taskamat ovre is akaszthato pont belefer a G2 az elso lehajlo zsebbe elfer a tolto is de ekkor mar dundi lesz szegeny.Kepek meretek stb itt:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=1363039471

Az ara kicsit huzos volt a Tescoban 7500Ft ert vettem.

handras Creative Commons License 2002.06.30 0 0 19
Ja, és ott baloldalt a "felső polcon" látható az eredeti Canon, ővre fűzhető toj is.
handras Creative Commons License 2002.06.30 0 0 18
Azért ezzel van egy kis bibi: Samsonite by HAMA.
:-))))))))))))))))))
Előzmény: Soká (17)
Soká Creative Commons License 2002.06.29 0 0 17
Köszi a fotókat!
Samsonite úgy általában is nagyon jó tud lenni (persze annyi pénzért illik is), nekem jó tapasztalatom volt a szervízükkel is.
Előzmény: handras (16)
handras Creative Commons License 2002.06.29 0 0 16
no akkor itt vannak a fotók is. a telefon a méret miatt lett odatéve. :-)
Előzmény: Soká (15)
Soká Creative Commons License 2002.06.27 0 0 15
Jó-jó értem én, csak az ábrán éppen maga a táska nem látszik, csupán maga a beltartalma és a rekesz elosztás.
Előzmény: handras (14)
handras Creative Commons License 2002.06.27 0 0 14
A lényeg az, hogy ez egy bazi nagy táska, szűkösen még két SLR is belefér. Azt mutatja az ábra, hogy mennyi minden. Az a kis tasi, egy vizhatlan "neszeszer" a fedlapra van rögzítve tépőzárral, na az akkora, hogy a G2 belefér. Eredendően talán akutárolásra szánták?

Majd holnap lefotózom.

Előzmény: Soká (12)
Soká Creative Commons License 2002.06.27 0 0 13
Nem merítettem ki az előnyök és hátrányok témakörét teljesen, de nem akarom ezzel tovább szaporítani a szót.
Ellenben a kiegészítők! Én még semmit nem vásároltam a géphez CF kártyán kívül, de azért jó lenne ez-az.
_Pompi_! Nagyon kíváncsi lennék a 380-as vakuddal készült képekre!! Nem mintha szeretném a vaku használatát, de azért néha megkerülhetetlen. Olyannyira nem érdekelt a dolog, hogy 4 hónap után most először raktam fel régi vakumat a gépre, de egyelőre süket csönd van. Pontosabban vak sötét :-)) Érdekelnének a tapasztalatok. (És az árak is)
Soká Creative Commons License 2002.06.27 0 0 12
Bevallom férfiasan, ezt a grafikát nem tudom pontosan értelmezni. Egy fotónak jobban örültem volna. Annak a felső zippzáros táskának milyen köze van az alatta lévő ábrához?
Apropo, zippzár! Az övtáskák jelentős része így nyílik, akárcsak a slicc, de szerintem ez elég alkalmas a gép összekarcolására.
Előzmény: handras (7)
Soká Creative Commons License 2002.06.27 0 0 11
Hordtáska ügyben még a következőket:
-G2 határeset, tényleg csak kompromisszumok árán alkalmas övön viselésre.
- de én mindenképpen övtáskát szerettem volna, aminek az egyetlen oka az időskori elbutulásom :-)), vagyis hogy olyan készséget alkalmazzak, amit nem lehet letenni és otthagyni. (Legelső Practikámat valahol a pécsi erdőkben felejtettem anno) Ez tehát elsődleges szempont volt, és miután a cél az volt, hogy szinte mindig velem legyen a gép, mindenféle kiegészítők nélkül, így ez a táska éppen elégséges.
Na, és hogy ezt az egészet megfejeljem még egy okkal: ez a táska csupán egy "előtanulmány". Egy bőrös iparművész kollégámmal ugyanis szeretnék egy szép, értelmes bőrtáskát készíttetni, de mielőtt ezt megcsináltatom, szeretném pontosan tudni, hogy mi fontos és mi nem számomra. Így kerülhetem el azt, hogy legyen egy szép de használhatatlan "öltözék-kiegészítőm" :-))
Előzmény: _Pompi_ (10)
_Pompi_ Creative Commons License 2002.06.27 0 0 10
Egyébként a G2 sajnos szvsz valahogy két kategória közé esik, nem is akkora mint egy slr (like) kamera de nem is olyan kicsit mint egy kompakt, amolyan nem is kicsit nem is nagy. De ahhoz nekem elég nagy, hogy pl ne rakjam az övemre :) (egy oly2000-el ezt még megtettem).
Most megnéztem Soká táskáját ez tényleg kisebb mint az enyém, (valami hasonlót használtam az oly2000-hez), de én szeretem azért ha van valami a kamera körül. A soligor táskám kb annyival szélesebb, hogy egy akksit még mellé lehet rakni, ott van az elválasztó panel belerakva, és elég jól körbe van bélelve. Na mind1 nem akarom itt védeni az én táskámat mert tökmind1 ki miben hordja :) Nekem fontos, hogy mindig legyen velem egy pótakksi, amit nem árt ha nem kézben viszek :)))
Mindenki másra vágyik én most valami hasonlóra mint amilyen handrásnak van :)))

_Pompi_ Creative Commons License 2002.06.27 0 0 9
Szerintem abba a táskába egy Pro90 is simán belefér pótakkustól, mini állványostól.

Szerintem meg valamit félrenéztél... majd berakok egy képet amin van valami ismert méretű tárgy... vonalzó vagy ilyemi. Szívesen lefényképezném úgy, hogy benne van a G2, de arra most képtelen vagyok :)
Egyébként ha beleférne egy pro90 nem keresnék most nagyobbat, hogy beleférjen a G2 a konnverter adapterrel....

Előzmény: zoomka (8)
zoomka Creative Commons License 2002.06.27 0 0 8
Soká!

Nagyon tetszik a táskád. Ez az ami a szerintem pont ahhoz elég hogy mindíg nálad legyen! És ez a legfontosabb. A pompi táskáját kicsit nagynak ítélem, szerintem elveszti pont azt az előnyét hogy meg se gondoljuk azt hogy vigyük-e a gépet vagy ne. Szerintem abba a táskába egy Pro90 is simán belefér pótakkustól, mini állványostól.

Mindenkinek köszi a képeket!

Előzmény: Soká (4)
handras Creative Commons License 2002.06.27 0 0 7
Előzmény: handras (6)
handras Creative Commons License 2002.06.27 0 0 6
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Ez meg az Én kicsikém.... A holnapi nap is belefér.

Soká Creative Commons License 2002.06.27 0 0 5
Még mindig az előnyökről és hátrányokról.
Az előbbiről csak röviden, mert az ugyebár természetes dolog. De a kihajtható LCD-t nagyon szeretem. Éppen ezért a keresőt csak nagyon ritkán használom, nem is jó igazán, mert kevés köze van a valós képkivágáshoz. A kihajtható LCD még a fogás szempontjából is könnyebbséget jelent! Ami ugye minden kistestű gépnél problémát jelent. A megmarkolásnál az a fő gond, hogy nem lehet férfias fogást venni rajta, mert óhatatlanul megnyomódik valamelyik gomb. Pedig ez nem gond, amíg nincs bekapcsolva a gép. Az LCD azért is jó mert nem kell szemmagasságból fotózni, ami szerintem sokszor unalmas, rossz szemszög.
A hiányosságokról sorrend nélkül:
- használhatatlan manuális fókusz! a távolsági skála persze jó, azzal nincs bajom különösebben, de maga a kép teljességgel alkalmatlan arra, hogy azon ellenőrizzem az élességet.
- egyik kijelző sem mutatja, hogy hol áll éppen a zoom! Ezt csak utólag az Exif-ből tudhatom meg. Szerintem nagy hülyeség, ha kellene sem tudnék nagy biztonsággal (leicára átszámítva) 50 mm-rel fotózni. Csak találomra. Ez, és az élesség manuális állításának nehézsége megfoszt engem annak a lehetőségétől, hogy jó sorozatokat készíthessek. Arra gondolok, hogy régi SLR-nél megjegyeztem a tárgytávolságot és fixre vettem, az élességhez pedig csak a gépet mozgattam előre-hátra, plusz megjegyeztem a látószöget és így ugyanarról vagy akár más-más emberről tudtam azonos léptékű képeket készíteni, amelyeket jól lehetett egymás mellé sorolni. Ezt most a G2-vel leginkább csak úgy tudom megcsinálni, ha max. telére állok, manuális fókuszt pedig a megsaccolt távolságon állva ki-be kapcsolgatva, a gépet mozgatva sikerül eltalálnom az "etalon" távolságot. Hát, még leírni is bonyolult.
Az EXIF-ben sok az adat nekem mégis hiányzik ez-az. Ha tudhatnám, hogy az AF pontosan hova fókuszált (méterben) akkor könnyebben következtethetnék az életlen képek okaira. Szintén megkönnyítené az életemet, ha regisztrálná manuális üzemmódban a gép által javasolt expozíciós értékeket. Én gyakran térek el a javasolt értéktől és utólag jó volna kiértékelni, hogy nekem vagy a gépnek volt-e igaza ? :-))

A gép szoftveres "ügyeskedéseivel" nincs sok bajom, leginkább csak az zavar, hogy világos háttér előtt például egy arc éleire csúnya fekete konturt képes odabiggyeszteni. 3-400 %-os nagyításban ez jól látszik.
Apróságok:
- az USB rögzítése (és főleg a kihúzása) elég vacak.
- vlsz a méretekből adódik, de nagyon gyakran sikerül "beletapizni" az objektívbe. SLR-nél ez nem volt.
Mára ennyit a panaszáradatból. :-))

Soká Creative Commons License 2002.06.26 0 0 4
Az eredeti Canont szeretnéd látni, vagy amely alkalmas a célra? Én (ideiglenesnek szánva) egy olcsó kínai Hama-t használok. Az Auchanban vettem, sajnos kidobtam a dobozát, de a tok belsejében van egy számsor (GO128856) amelynek talán az utolsó öt száma jelzi a típust. Az árára sem emlékszem, de 2000 alatt volt. Éppen elfér benne a G2 + a szíj hozzá. Kép itt: http://kep.tar.hu/canon_g2/index.phtml?aid=27525667 Van hozzá hordszíj, de övre is akasztható. Tépőzárral nyílik, amit én nem nagyon kedvelek a hangja miatt, bár valamelyest véd a nesztelen tolvajok ellen. Nekem egyébként azért kellett a legkevésbé feltünő design, hogy ne vonzzam a "rossz embereket".
_pompi_ táskájat, ha meg van pakolva lehet, hogy nem célszerű övre akasztani, mert "lekéretzkedik" a nadrág :-)
Előzmény: zoomka (0)
handras Creative Commons License 2002.06.26 0 0 3
Sziasztok! Itt Vagyok, de most sietek.
_Pompi_ Creative Commons License 2002.06.26 0 0 2

Én egy ilyen Soligor táskát használtam eddig (Media Markt).
Kényelmesen belefér a gép, egy pótakksi, egy miniállvány (Hama), 2-3 CF kártya, távirányitó és még egy törlőkendő is. Övre is fűzhető.

Most, hogy kicsit kibővítettem a gépet egy konverter adapterrel és beszereztem egy Speedlite 380EX vakut, szeretnék valami nagyobb táskát amibe mindezek beleférnek. Ha találok akkor majd megmutatom.

Előzmény: zoomka (0)
Soká Creative Commons License 2002.06.26 0 0 1
_pompi_
Köszönöm, hogy helyettem (is) megnyitottad ezt a topikot! Kiderült, hogy nekem, mint újonc hozzászólónak, nincs jogosultságom ilyesmire. "Topicnyitómat" viszont megírtam, úgyhogy bemásolom ide:

Ezt a topicot -önnön okulásomon túl- azoknak szánom, akik hamarosan , vagy már , vagy még Canon G2 tulajdonosok!
Feltételezem, hogy a "Digitális fényképezés" topicban nem mindenkit érdekel a G2 lelki világa, itt viszont esszenciálisan felsorakoztathatnánk mindazt, amit tudni érdemes. Találomra néhány téma, amelyről szívesen meghallgatnám a véleményeteket (szerintem érdemes lenne szép lassan, -ha lehet tematikusan- sorban haladni, illetve újabb témákat felvetni:

1. Előnyök és hátrányok
2. Tartozékok, kiegészítők (pl. szűrők, vakuk)
3. G2 képtárak
4. Szerviztapasztalatok
5. Használói szokások
6. a CCD - JPG közötti szoftveres sajátosságok
6. A Canon képkezelő szoftvereiről
7. A G2 konkurensei
stb.

Az első témáról vannak gondolataim, a többiről majd inkább kérdezni szeretnék.
Az előnyök és hátrányok persze csak az elvárás függvényében értelmezhetők. Számomra a következő szempontok voltak elsődlegesek: a gép alkalmas legyen egy átlagos, de széles körű használatra. És mindezt olyan fokon, amely (legalább) megközelíti a profik világát. Én tehát olyan gépet kerestem 2-300.000 Ft körül, amellyel a munkámhoz szükséges tárgyfotókat (mondjuk ékszertől az autóig) megcsinálhatom és a "családi-baráti fotográfus" szerepét is betölthetem. Mindezt persze a 4 Mp adta felbontási kereteken belül. Ez olyan kompromisszum amit kénytelen vagyok tudomásul venni, bár azt mondom, hogy egy fotó artisztikus megjelenésének egyik alapkövetelménye a min. A3 méret - de ez már offtopic :-))
Ami a tárgyfotót illeti: kedvezőek a tapasztalataim. A "csendélet" nem szalad el, kivárja a lassú autofokuszt, jól jön a digitálisok nagyobb mélységélessége, kényelmessé teszi a munkát a kihajtható LCD. A kép pedig kielégítő, főleg ha arra gondolok, hogy mennyit szenvedtem korábban a laboránsokkal, hogy kinyerjem a kinyerhetőt a hagyományos negáról. A tárgyfotónál pedig a megfelelő megvilágítással finoman kendőzhető a digitálisok harmatos fény-árnyék dinamikája.
Sokkal több bajom van az un. riportfotózással. Sok a rontott kép, ami persze digitáliséknál nem nagy gond, de a pillanatról való lemaradás már annál inkább. Védekezni csak apró ügyeskedésekkel lehet (előzetes élességállítás hasonló távolságú fix objektumra, stb.)
Mindezen túl van egy olyan érzésem, de ez csak megérzés, hogy az objektív a 0,1-2 méter közötti tartományban élesebb képet produkál mint 2m felett. Én legalábbis így érzékelem, bár vlsz. ez inkább csak pszichés dolog, a távolabbi dolgokból szeretnék még több részletet látni. De ez már megint felbontás kérdése. Vagyis nem csupán az, nekem néha az az érzésem, hogy az adott pixelszám nagyobb élességet is produkálhatna. De a G2 élessége még mindig átlagon felüli. És ez igaz a színeire is.
De erről majd legközelebb.
Remélem lesznek hozzászólók! (ami engem illet, én leginkább csak esténként ülök a gép előtt)
Tehát az előnyök és hátrányok, kinek-kinek a saját szempontjai szerint!!!

Előzmény: _Pompi_ (-)
zoomka Creative Commons License 2002.06.26 0 0 0
Hord-táskáról képeket szeretnék látni!
Létezik övre csatolható is?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!