Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5657

Nem tudom, nem azonos hőfokon állnak.

Előzmény: votinka (5655)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5656

A puffer lakás szivattyú egy 45-65 Vta-an keresztűl szobatermosztáton történik.

Előzmény: arsenelupin (5653)
votinka Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5655

 

Ezen a videón miért van  két merülőhüvelyes termosztát a kazán után?

 

http://www.youtube.com/user/arenainstalatiilor#p/u/3/eVrPBgr5Szo

 

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (5651)
arsenelupin Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5654

Nem is álló keringetőről beszélek......... megy a szivattyúd egészen 85-től 75 fokig!

 

Előzmény: Törölt nick (5652)
arsenelupin Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5653

Ok. Tételezzük fel: 85 fokon kapcsol be a szivattyú és 75 környékén kapcsol ki, akkor te a pufidat csak 75fokra tudod felnyomni?

 

 

 

 

 

 

"Mint mondtam volt, ha füstgázra lekapcsol attól még 130-150(füstgázon) fokon is visszaforr a víz. Simán 85-95 fok

De ezért berakunk egy + termosztátot is.(Nekem is bent van)

De ekkor (92 fok9 nem csak a kazán-puffer, hanem a puffer-lakás szivattyút is indítja)"

 

Ezt már megbeszéltük, és igazad is van, sőt a puffer-lakás szivattyú indítása nagyon jó ötlet, magam is alkalamaztam! :)

Előzmény: Törölt nick (5651)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5652

ja és nem hűti vissza miután az előre menőben visszacsapó szelep van.

tehát álló keringetőnél nincs visza áramlás.

Előzmény: arsenelupin (5649)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5651

Hát .

Ilyenkor mondjuk 85 fokon kapcsol be.

Mivel akkor már III. fokozatban jár 85-be , 75 környékén kikapcsol majd 85-nél újra vissza ---ezt addig ameddig kell.

mitől hülne vissza?

Mint mondtam volt, ha füstgázra lekapcsol attól még 130-150(füstgázon) fokon is visszaforr a víz. Simán 85-95 fok

De ezért berakunk egy + termosztátot is.(Nekem is bent van)

De ekkor (92 fok9 nem csak a kazán-puffer, hanem a puffer-lakás szivattyút is indítja)

 

Előzmény: arsenelupin (5649)
votinka Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5650

De azt!

Csak a faelgáz kazá lesz+ puffer.

Egyenlőre még hmv sem.

 

 

Előzmény: joevagyok68 (5635)
arsenelupin Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5649

Azért ezzel vitatkoznék:

"Miután vegyesnél vízhőfok,k a szabályzás lényege Szerintem, semmi szükség a füstgáz termosztatikus mérésére, a kazán-puffer köri szivattyú lekapcsolására."

 

A szivattyút indítja a termód mondjuk 60, de lehet 70 is,

 -a pufit felfűtötted 85-85-85fokra, több fát nem teszel rá hagyod kialudni a tüzet,

- szivattyúd megy addig amíg a víz 70 fok álá nem megy, nincs mi lekapcsolja, szépen vissza hűti a pufit...

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (5636)
crybaby72 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5648

Elvileg ilyen :

http://www.youtube.com/watch?v=MbwfcQJuH20

 

Próbáltam róla nyomatni a pumpát, én nem hallok különbséget a hangjában, se nem melegszik vele, ergo nekem megfelel. Mindenfelé azt lehet olvasni, hogy ez a Smart sorozat adja a "legszinusz-közelibb" feszt.

Ami az üzemidőt illeti még nem próbáltam ki, hogy teljesen leüritsem, de ez is meglesz a napokban. Mivel csak a kazánköri Wilo megy róla (legkisebb fokozatban), meg a vezérlő (ami szinte semmi), úgyhogy az 40W-tól nem kellene, hogy több legyen össz. Ez a teljesitmény meg se kottyan egy ilyen ups-nak, innen gondolom, hogy minimum egy óra folyamatos üzemet tud. Ennyi meg kb elég ahhoz, hogy leégjen a tűz, nem túl nagy a kazánom...

Megjegyzem, az UPS nálam CSAK biztonsági elem. Nem akarom fűteni a házat olyankor, ha nincs áram, csak arra való, hogy a kazán ne fusson meg. Ezért is nem kötöttem rá a lakásköri pumpát...

Előzmény: Törölt nick (5645)
crybaby72 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5647

Én is a füsthős megoldással indultam (volna), de végülis a hőfok-különbséges megoldás lett a végén több okból is. Elsősorban nem kell beépiteni a füstcsőbe semmit. Másodsorban meg (mivel mikrovezérlős a rendszer vezérlése) minden adat megvolt ehhez, nem kellett plusz hőfokérzékelőket beépiteni, egyedül egy plusz relé kellett, ami kapcsolja a kazánkör pumpáját (4 relés panelem van, abból 2 még nem volt használatban). Harmadsorban logikusan hangzik hogy csak akkor csikarhatsz ki hőt a kazánból, ha az a melegebb.

Mindenesetre a pumpát ettől függetlenül egy sima csőtermosztát is be tudja kapcsolni párhuzamosan (magasabb hőfokra állitva), ha netalán a mikrovezérlő beadja az unalmast... Ezt semmiképp sem szabad kihagyni.

Előzmény: hetmann64 (5639)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5646

Ja és osszál szrozzál a 2db 7.5 Ah órás akku mennyi időre elég?

Az ELMŰ trafói kb 2- 5  percenként próbálnak visszakapcsolni, a harmadik próbálkozás után leold az az automazta visszakapcsolási funkció.

utána várhatod a szerelőket

Előzmény: Törölt nick (5645)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5645

Hát pedig illene azt megnézni scopal is.  Messze van a színusztó.l   A valóságban a többség kvázi színuszos.

ideig óráig mennek róla a keringetők.

 

Előzmény: crybaby72 (5644)
crybaby72 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5644

APC SmartUPS 700, használtan vettem.

http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=SU700INET&CFID=39237107&CFTOKEN=51900126

2 akkus modell, tehát 24V-ról megy. Még a "régi iskola", le is döbbentem mikor elkaptam, ugyanis több mint 13kg (számitógépekkel foglalkozom hivatásból, van szerencsém látni a mai "modern" távolkeleti termékeket). Szétszedtem, nagyon korrekt a kidolgozás. A lényeg az, hogy átszámitva durván 25 euro volt a készülék akkuk nélkül, plusz 23 euróért adtak hozzá 2 vadiúj 12V/7.2Ah aksit. Szóval 50 euróból itt volt, annyit mindenképp megér. Igazándiból oszcilloszkóppal nem néztem a kimenő feszt, de a kazánköri Wilo zokszó nélkül üzemel róla... 

(Zárójelben megjegyzem, hogy egy barátom nemrég egy legegyszerűbb Mustek 10 eurós UPS-ot vett használtan, amire ráakasztott egy 35Ah autóakksit és állitólag működik vele a szolár pumpája... Én nem akartam kockáztatni, kazánkör az kazánkör...)

Előzmény: hetmann64 (5640)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5643

Bocs ............ a kazánra is

Előzmény: Törölt nick (5641)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5642

Nem kinlódtam a sok "gyagyi" szünetmentessel, vettem 20000-ért egy benzines áram fejlesztőt.

Az elektrónikát úgy oldottam meg hogy 90 foknál riaszt, áramszünet esetén átvált az áram fejlesztőre.

Igaz így csak kb 3-5 percem van hogy beindítsam.

De mivel közel van ez pont belefér.

A vezérlés 220 v-nál wgy öntartó relé, áramszünetkor átkapcsol  áramfejlesztőre.

tele a Tököm a sok gagyi táppal,(kvázi szünetmentesekkel) +akkumulátor.

Pedig van egy 220 Ah órás tökéletes akksim is.

Előzmény: hetmann64 (5640)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5641

A pufira rakj biztonsági szelepet.

Felrobbani nem az fog hanem a kazán.

Ott kell megvédeni a mags nyomástól , magas hőfoktól.

Előzmény: hetmann64 (5639)
hetmann64 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5640

Pénteken jött meg  a Vateráról az APC 500 CS szünetmentesem, de kiderült hogy az eladó csak tévedésnből írta mellé, hogy smart.

Mivel nekem pont ez lett volna  a lényeg -  ugyanis a smart jelzésüek állítólag valódi szinuszos kimenetelűek, ami az indukciós fogyasztóknak ( szivattyú) fontos-  sajnos feleslegesen vettem meg.

Te pontos milyen típusút vásároltál és mennyiért?

Előzmény: crybaby72 (5632)
hetmann64 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5639

Ezen agyaltam már én is egy ideje.

Korábban sok szaki írta, hogy füsthőm. érzékelős termosztáttal kapcsolja a szivattyút, de ahogy én- hozzá nem értő lévén- végiggondoltam, lehet, hogy jobban járok egy hőfokkülönbség érzékelős kapcsolóval.

 

Mivel csak akkor kell keringetés, ha a kazánban magasabb a vízhőfok mint a pufiban, ezzel gazdaságosabban és pontosabban ( hiszterézis) tudom szabályozni a szivattyút.

A pufiban a vésztermosztátom 90-95 fokra van állítva az mindenképpen kapcsolja a kényszer keringetést - ahogy az tegnap este meg is történt 100-110 fokos kazánhőmérséklet mellett -  így nem lehet gond a túlmelegedéssel. Ja a rendszerem nyitott.

Most többször előfordul, hogy a csőtermosztát a 80 fokos vízet is préseli a 85-90 fokos pufiba feleslegesen.

 

 

Lehet, hogy én nem jól gondolom?

Előzmény: Törölt nick (5636)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5638

Csak tapasztalatból.

ha lehet mindenhol kerüld a csőre tapasztott termosztátot.

Miután ma majd mindenki rézcsővel szerel ami a legjobb hővezető, a felfűtött rézcső több percig őrzi a hőt ami egy kihegyezett rendszernél (10-15fok) hőingadozás könnyen megforráshoz vezet.

+hiszterézis

Előzmény: votinka (5634)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5637

Kiegészíteném annyival hogy a sorba kötött füstgáz-kazán előremenő termosztátnak gyakorlati úton szinkronban kell lewnnie különben ha az egyik nem zár(vízhőfok-füstgáz ) nem működik.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5636

No most álljunk meg egy pillanatra.

Egész délután azon agyaltam hogy megkeresem "Gányolót".

Minden tiszteletem az általa alkotott vezérlési rajzért..

De.

Azon kívül hogy a füstgáz hőmérséklet szondázása egy adott tüzelőanyag elégetését gazdaságosabbá tudja tenni gyakorlati szerepe nincs.

A vegyes tüzelés egy kvázi "szabályozhatatlan égés"

Mire kell figyelni?

A legfontosabb hogy ne forrjon fel a víz.

Ezt hivatott szabályozni egy, a kazán előremenő hőmérsékletérő kapcsoló termosztát ami a puffer kört tölti.

Arra hogy magasabb visszamenő hőmérséklet esetén ezt a szivattyút fokozatonként (pl 1-3) -ig hogyan lehetne szabályozni, pedig szükség lenne rá, arra nem született megoldás.(előremenő hőmérsékletről beszélek).

Miután vegyesnél vízhőfok,k a szabályzás lényege Szerintem, semmi szükség a  füstgáz termosztatikus mérésére, a kazán-puffer köri szivattyú lekapcsolására.

Ezzel meg lehet spórolni a füstgáz termosztátot

Illetve,:

 Én nem spóroltam meg hanem mérem :

 Az üzemi termosztátot, úgy kötöttem hogy vész hőfok esetén a puffer-kazán, és a pufferlakás köri szivattyút is indítja.

Mielőtt bárki kötexik gondolja végig :

termosztát felső hőmérsékletre kapcsol +hiszterézis. (már amennyiben jól van bekötve

 

Előzmény: votinka (5634)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5635

Igen jól

DE

Nem azt írtad, hogy csak a faelgázzal tudsz majd fűteni?

 

"a puffer is elérte azt a hőfokot amire a beleköttött kapiláris termó be van állítva, akkor elindul a keringetés,felfűtés. "

Hány fokot gondoltál  beállítani?

Előzmény: votinka (5634)
votinka Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5634

Köszi!

Ezt már olvastam,de a fűtésköri rész nem tiszta ebből.

 

kazán kör

Ha jól értelmezem a kazánhoz kell nekem egy valamilyen kapilláris vagy merülős termosztát(a tiéd gondolom jobb választás lenne ,mert az 120 fokig mér amit én linkeltem az meg csak 90-ig) sorbakötve egy füstgáz termóval.

Ez füstgázhőfok beállítot értékére kapcsoja be és ki a kazánköri szivattyút, abban az esetben ha a víz elérte a kapilláris termosztáton beállított hőmérsékletet.

 

Fűtés kör

A puffer tetejébe beépítve ugyancsak egy ilyen kapilláris termosztát,ami össze van kötve a a szobatermosztáttal.

Ha a lakásban lévő szobatermosztát kér meleget és a puffer is elérte azt a hőfokot amire a beleköttött kapiláris termó be van állítva, akkor elindul a keringetés,felfűtés.

 

Mit írtam rosszul?

Mi hiányzik még?

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (5629)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5633

neke a siemens vvi zónaszelep van a fűtési körben a szobatermosztát kapcsolgatja, fordított működésű motorral ( ha jól emlékszem sfp a motor ) vagy a szelep kap áramot vagy a szivattyú.

azért lett ez választa hogy áramszünet esetén is legyen némi keringés a lakás felé is,igaz csak 22-es rézcső.

a kazánon is ez a szeleptípus van 1"-os , elvileg csőtermosztát kapcsolná a szivattyút és a szelepet is, ( most manuálban megyek  )

a szelepek nyitásához nem kell áram mert rúgó nyomja nyitott helyzetbe.

és ez a szelep 100%-os zárást biztosít, kipróbáltam most egy hete kivettem a kazánt a rendszer nyomás alatt maradt, meg sem cseppent

Előzmény: crybaby72 (5632)
crybaby72 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5632

Épp tegnap építettem be a rendszerbe egy 2 akkus APC Smart-ot, ami elvileg legalább egy órát elviszi a kazánköri pumpát meg a vezérlést, szóval ez nem hiszem hogy nálam gond lenne, de akkor mostmár értem, miért nem alkalmazzák ezt a módszert. Hiába, jó pap is holtig tanul... Mindenesetre köszi !

Előzmény: joevagyok68 (5630)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5631

Fordított mágnesszelep kell. Áram alatt zár. ;-)

Előzmény: joevagyok68 (5630)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5630

És ha áramszünet van felfűtés közben?

Gravitációs áramlás az esbe-t elkerülő nyelvesen keresztül akkor hogyan lenne ??

Előzmény: crybaby72 (5628)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5629

"Szerinted nekem is megfelelne ez a tr2-es?

Egy hüvelybe tenném a pufferba."

Igen

 

"Ez végülis a fűtésköri szivattyú indítására és leállítására szolgál?"

Ha úgy kötöd be Igen  :-))

 

"Szükség van még egy szobatermosztátra is netán?"

Igen...........ha nem akarod, hogy folyamatosan menjen a lakásfűtés, amíg meleg a pufferben a víz.

 

Ez is ugyanazt a célt szolgálja mint a tr2, vagy ilyen csak inkább a kazánnál legyen?

Igen

Csak a tr2 olcsóbbb...de azt még dobozolni köll

 

visszaolvasgatni!!!!!!   :-)))

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114184762&t=9173884

 

Előzmény: votinka (5626)
crybaby72 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 5628

Tiszteletem!

Az itteni leírások szerint kibővítettem sk a rendszeremet egy pufferrel. Minden ok is vele, habár a puffer elég kicsi lett, de adott volt a rendelkezésre álló hely, így ki lett centizve maximumra. Nálam is megvan az a gond, ami itt sokaknak, mégpedig hogy lassan "elmászik" a hő a pufferből... Olvastam itt különféle szelep-beépítéseket, de (ahogy látom) tökéletes megoldás nincs rá (vagy csak én nem találtam). Viszont eszembe jutott a következő lehetséges megoldás ( 2T-s rendszerem van):

a felső T és a puffer közé bekötnék egy mágnesszelepet, ami csak akkor nyitna ki, ha vagy a kazánköri-, vagy a radiátorköri pumpa menne. Elképzelésem szerint ez megfogná a hőt a pufferben, de kíváncsi lennék az okosabbak véleményére ezzel kapcsolatban, mielőtt nekiállok megbontani a rendszert (tavasz előtt úgyse fogok neki). Köszönöm előre is !

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!