Keresés

Részletes keresés

Mungo Creative Commons License 2012.07.18 0 0 338

- mentes káros anyagoktól

 

Feltételezem, felnőtt ember vagy, így pontosan olyan vizet iszol, amilyent csak kedved tartja.

Ha esetleg a normál csapvízben előforduló káros anyagokról tudnál nyilatkozni, na meg a károkozás mértékéről hiteltérdemlően, lenne miről beszélgetni.

Esetleg az evolúció folyamán hol, milyen körülmények között fogyasztottunk desztillált vizet? Mitől természetes, hogy ásványi anyagoktól mentes vizet iszunk? Milyen valóban hiteles forrás támasztja alá az általad idézett cikk állításainak igazságtartalmát? (Mert ma minden kretén ellenőrizetlenül azt ír amit csak akar.)

Előzmény: Quakes (335)
Quakes Creative Commons License 2012.07.18 0 1 337

Sőt még egyes helyeken azt monják, hogy a szervetlen ásvány nem hogy nem hasznosul, hanem még kárt is okoz. Pl: A jódozott sónál is.

Ásványi anyag/A szervezet napi szükséglete/Szervetlen anyag 1 l ásványvízben/Szerves ásványi anyag 100g termékben
Kalcium/1000 mg/45-220 mg/Sajt 1200 mg
Kálium/2000 mg/90 mg/Szója 2000 mg
Magnézium/300 mg/50 mg/Dió 250 mg
Vas/19 mg/3 mg/Búzakorpa 13 mg
Cink/12 mg/2 mg/Korpakenyér 2 mg
Nátrium/2000 mg/150 mg/Sajt 1300 mg

Előzmény: Quakes (336)
Quakes Creative Commons License 2012.07.17 0 0 336

10000x nagyon eltúloztam de találtam róla infót:

http://www.creston.hu/index.php?workSpace=vizdeszt_desztilaltviz&parent=76

Előzmény: Quakes (335)
Quakes Creative Commons License 2012.07.17 0 1 335

Üdv.

Mindenki ugyanazt írja azaz hogy a desztvíztől kiürülnek a szervezetből az ásványi anyagok.

 

 Az ételekben lévő ásványi anyagok nem pótolják ezeket?

 

A vízben lévő ásványi anyag szervetlen formában van, a szervezet meg jobban a szerves formában lévőt tudja hasznosítani.

 

Hisz kb 1 liter normál vízben lévő ásványi anyag meg sem közelíti mondjuk 1 adag szilárd ételben lévő ásványi anyag tartalmát.

Sőtt gondolom min 10000x szer több van 1etlen pl csirkecombban mint 1 liter csapvízben/ásványvízben.

 

Habár én úgy tervezem hogy 1 liter desztvízbe kb fél liter házilag turmixolt vegyes gyümölcs/zöldség levet öntök (Esetleg még egy két kiskanál hidegen sajtolt olajat, esetleg konyhasót).

Szerintem ezzel minimum 3 legyet ütök egy csapásra:

- vitaminokat viszek be.

- ásványi anyagot szerves formába

- mentes káros anyagoktól

 

Válaszokat előre is köszönöm! Szép napot!

Előzmény: Mungo (321)
magyar bucó Creative Commons License 2012.02.29 0 0 334

Vegyszerboltban kapható alt. nátrium-klorid, ha valakinek az a perverziója.

Előzmény: old coon (329)
old coon Creative Commons License 2012.02.29 0 0 333

http://jobbkanyar.blogspot.com/2009/08/kaliso.html

A lényeg az lenne, hogy ne mesterségesen adagoltat együnk, hanem ami a növényekben természetes módon előfordul.

Egy másik cikk:

http://www.lurkovilag.hu/index.php?c=523

 

Előzmény: Mungo (332)
Mungo Creative Commons License 2011.06.10 0 0 332

Marad a kóser só, talán abban kevesebb a káros kálium só (KCl)

 

Egy kevéske KCl csökkenti a vérnyomást, ami ma népbetegség. Miért tartod ezt "károsnak"?

Vagy most ez az aktuális fóbia amit mindenképpen propagálni kell?

Előzmény: old coon (329)
old coon Creative Commons License 2011.06.10 0 0 331

Úgy látom, mindenki kiírta magát ezen a fórumon.

 

Só információ!!!!

 

ALDI-ban 98%-os NaCl tartalmú erdélyi (románia van ráírva, de tudjuk,  hogy mi van mögötte) asztali sót lehet kapni 29Ft-ért kilóját.

Kissé szürkés színezetű kősó.

Én már bespeizoltam belőle 8-10kg-ot.

 

Előzmény: old coon (329)
old coon Creative Commons License 2011.03.21 0 0 329

Új információ a patikában is kapható NaCl-ről.

 

Na olyasmi már nem elérhető fehér embernek, mert az ÁNTSZ megtiltotta a patikáknak a tiszta só kimporciózását.

Ez mai hír, mert ma kértem ilyet először a gyógyszerészemtől.

Szerinte a többi patika sem adhat el ilyet "földi halandóknak".

 

Marad a kóser só, talán abban kevesebb a káros kálium só (KCl)

 

tarini Creative Commons License 2010.11.27 0 0 322

arzén?attól lesz az ember szép és egészséges XD

vasra szükség is van.anélkül élet sem lenne.

a nitrit,nitrát meg a csecsemőknek veszélyes.a sonkában is az a tartósítószer. 

aki desztvizet iszik szerintem totál idióta.finoman fogalmazva buta.

ha zavarja az arzén stb akkor igyon kristályvizet.

Előzmény: Mungo (321)
Mungo Creative Commons License 2010.11.27 0 0 321

Legalább egyszer olvastam volna azt, hogy kipróbáltam és rosszul lettem a desztvíz ivástól, vagy bármi hasonló.

A dolog azért nem ennyire egyszerű. Először is azért, mert a konkrét rosszulléthez jó sok vizet kellene fogyasztani. (A normál ivóvíz is okozhat halált, ha elegendően sokat isznak belőle.)
A normál ivóvíz ásványi anyagokat, nyomelemeket tartalmaz, amiből az egyik legfontosabb a kalcium, meg a fluor vegyületek. Egészséges táplálkozás esetén ezeket az ásványi anyagokat, nyomelemeket a táplálékkal is be tudjuk vinni a szervezetbe. A desztillált vízzel kiiktatunk a táplálékaink közül egy hasznos forrást. Hosszú távon mindenképp előnytelen ezért a desztvíz fogyasztása. A kuruzslók viszont jó üzletet csinálhatnak az emberi hiszékenységből, a fóbiák felerősítéséből.
A desztvíz relative mindeképp előnyösebb néhány alföldi karsztvíznél, amelyeknek az arzén, vas, és nitrát tartalma jóval az egészségügyi határérték felett van, de ez csak azt jelenti, hogy a desztvíz a kissebbik rossz.

Előzmény: Quakes (316)
Quakes Creative Commons License 2010.11.27 0 0 320

Fogalmam sincs, hogy a túlzott sóbevitelnek van e ilyen tünete, de inkább először azt kéne tisztázni hogy nátrium vagy káliumgazdag sóról van szó.

Előzmény: Törölt nick (319)
Quakes Creative Commons License 2010.11.27 0 0 318

1. kipróbálom aztán meglátom

2. ezzel együtt ez a 2. hozzászólásom a témához

 

pint Creative Commons License 2010.11.27 0 0 317

Az ellen tábor csak azt fújja amit hallott valahonnét

...

Tejfalusi András még fontosabb szerepet tulajdonít a

Előzmény: Quakes (316)
Quakes Creative Commons License 2010.11.27 0 2 316

ÜDV.

 

Legalább egyszer olvastam volna azt, hogy kipróbáltam és rosszul lettem a desztvíz ivástól, vagy bármi hasonló. Az ellen tábor csak azt fújja amit hallott valahonnét, de én már a helyükben márcsak azért is kipróbálnám hogy meggyőződjek hogy igaz e amit általában igyekeznek terjeszteni, ha meg nem okoz problémát (esetleg még javítja is a közérzetet) akkor meg el lehet gondolkozni, más ettől sokkal komolyabb dolgokról...

 

Tejfalusi András még fontosabb szerepet tulajdonít a só fajtájának és mennyiségének. Szerinte a régi kezeléstől mentes asztali só a legmegfelelőbb mivel ebben a N:K aránya 30:1 (nem pedig 1:1 mint a kezelt asztali vagy akár tengeri sóban). A ajánlott napi mennyiség pedig szerinte nem 3g hanem 15g. Na meg talán nem is árt a több só a desztvíz mellet.

 

Persze nem azt mondom hogy elhiszem amit ír, de asszem egy próbát megér. A víz desztilláló berendezés már folyamatban van és pár ezer forintból meglessz és természetesen nem villannyos(50Ft/L), hanem gázos lessz (10Ft/L).

De ha esetleg nem jelentkeznék akkor azért csak óvatosan a deszvíz és só fogysztással!:)

bxbreak85 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 315
Mi tetszett annyira? :))
Előzmény: butaszőkenő (314)
butaszőkenő Creative Commons License 2010.10.23 0 0 314
Nekem tetszik ez a topik. Véletlenül bukkantam rá és végigolvastam. Néhányszor igen hangosan röhögtem, így sajnos a kedvesemnek annyira nem szívügye a dolog. (Éjjel van csak rá időm.)
Azért jó szórakozás volt, tisztára mintha a régi Maunikasót néztem volna :))
bxbreak85 Creative Commons License 2010.08.25 0 1 313
Azóta már két böjt is lement..A nyári ráadásul 8 napos volt..Már a desztilláló gépbe való szűrők is elfogytak,de már az is van új..Ja és még élek..Azért sajnálom,hogy senkivel nem lehet eszmét cserélni ez ügyben..
Előzmény: bxbreak85 (308)
jamaica2 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 311
A sóigényhez meg ott volt a tenger.
Előzmény: Törölt nick (309)
jamaica2 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 310
Ha nem adnak enni nekik akkor meghalnak gyorsabban, mintha normál (felforralt és lehűtött, vagy tiszta) ivóvizet adnak nekik. A táplálékok többségében vannak sók, ásványi anyagok. Ehhez, hogy benn maradjanak  csak koncentrálóképes vesék kellenek.
Előzmény: freyya (302)
bxbreak85 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 308
Nem haltam meg,sőt nagyon is jól vagyok..Csak mióta elhagytuk az indexet a bx-topikos társakkal azóta ritkán járok erre..Amikor meg írkáltam a kis "blogomat" akkor kutyát nem érdekelte..Február körül tartom a következőt akkor majd írok megint..
Előzmény: pint (303)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.25 0 0 307
Azert is. Meg az ozmozis effektus miatt is, azok a sejtek, amelyek kozvetlenul erintkeznek a desztillalt vizzel, szetpukkannak, annyi desztvizet szivnak magukba.
Előzmény: BitMiller (306)
BitMiller Creative Commons License 2009.11.24 0 0 306
Nem azér' egészségetelen egész egyszerűen, mert iszod-iszod, s a vizeleteddel sok-sok használt ásvány távozik, de ezeket nem pótolod semmivel (legalábbis vízzel semmiképp), tát gyaklatilag kihajtod magadból az ásványokat egy bizonyos szinten?

Komolyzene hallgattatása a vízzel ide vagy oda?
pint Creative Commons License 2009.11.23 0 0 305
lehet, hogy nekem is ki kéne próbálni?
Előzmény: freyya (304)
freyya Creative Commons License 2009.11.23 0 0 304
Biztosan annyira megtisztult, hogy még a netezésről is leszokott.:))
Előzmény: pint (303)
pint Creative Commons License 2009.11.23 0 0 303
ugyanakkor ha megfigyeled, hogy bxbreak85 kollega a vízkúra-naplózást igen hirtelen abbahagyta, és azóta nem mutatkozik, esetleg aggódni kezdhetsz :)
Előzmény: freyya (302)
freyya Creative Commons License 2009.11.23 0 0 302
Egészségtelen biztosan nem lehet, mert van még régebbről egy könyvem egy újságírónőtől, aki az USA-ban szült két gyereket, és ő abban azt írta, hogy ott a kisbabákat nem teával, hanem desztillált vízzel itatják.
bxbreak85 Creative Commons License 2009.11.08 0 1 301
A szombat a vártnál kicsit kellemetlenebbül telt.Sok időm lett volna pihenni,de egyszerűen nem esett jól a fekvés..Amint felkeltem kimentem a friss levegőre azonnal elmúlt a rossz közérzet.. A vasárnap már csak hab volt a tortán..11-re elmentem masszázsra amit most abszolút kiérdemeltem,úgy érzem. 13-órakor szépen megettem a kihűtött párolt paradicsomokat.. Ennyi volt 1 hét teljes böjt rövid krónikája..összesen böjttel töltött idő: 168 óra.
Előzmény: bxbreak85 (300)
bxbreak85 Creative Commons License 2009.11.06 0 1 300
A mai nap kellemesen telt,lényegében azt csináltam amit akartam..A böjt kihozta belőlem a takarítási kedvet is amit egyébként nagyon utálok..Holnap nem tudok irkálni, szintén munka miatt,de vasárnap jövök vissza..Az eddig eltelt idő: 127 óra.folyt.köv.
Előzmény: bxbreak85 (297)
bxbreak85 Creative Commons License 2009.11.06 0 1 299
Ne hidd! Ezt csak az gondolja önsanyargatásnak aki még nem csinálta..Én is fokozatosan szoktattam magam a böjthöz..Amikor túllépsz a kezdeti étel utáni sóvárgáson akkor fantasztikus energiák szabadulnak fel benned! Én is kétkedve fogadtam a böjt csodáját,de láttam másokra milyen hatással van azóta hiszek a böjt erejében!
Előzmény: Mungo (298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!