Keresés

Részletes keresés

kiszmatka Creative Commons License 2008.09.23 0 0 435
A fűtés most megy, melegvíz meg nincs. Talán külön kazánról mennek? Ki érti ezt?
t tommy Creative Commons License 2008.09.23 0 0 434
ha tőlem kérdezted: mi a B-ben fogunk egyszer csak lakni (ha lesz végre érvényes lakhatási engedélyünk) ,de mikor utoljára ott jártam még volt igaz nem égette volna le a hátam tusoláskor! :-D
Előzmény: 901 (433)
901 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 433
Nálatok van melegvíz? Mert sajnos nekünk nincsen (A ház)
t tommy Creative Commons License 2008.09.23 0 0 432
a még eladatlan lakásokban előfordulhat hogy a lefolyókból elpárolog a víz , de az is lehet hogy nem is volt bennük és azért van szaguk , ahogy még nálunk sem úgy az eladatlan lakásokban sincs felszerelve a WC csésze és akkor , ha nem tömik be a lefolyót elég kellemetlen szaga van! a majdani lakásban is én tömtem be a konyhánál a fali kiállást.
Előzmény: springmill (431)
springmill Creative Commons License 2008.09.23 0 0 431
Nem vagyok szakértő, de furcsállanám, ha az elpárolgott (elvileg szagtalan) víz miatt lenne szag ott, ahol még nem is került büdös dolog a rendszerbe. Nem? Szerintem valami rossz lehet. Mi a földszinten vagyunk, nincs ilyen gondunk, ezért esetleg az lehet, hogy felfele terjed a szag. Végül is felfele megy a szellőzés, vagy nem jól gondolom?
Előzmény: Iza104 (430)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 430
A bűzelzáróval kapcsolatban meg azon gondolkodtam, hogy szerintetek nem az a probléma, hogy sok lakásban még nem laknak és azokban elpárolog a víz a mosdókból, wc-kből és azért ilyen erős a bűz? Ha már sokan fognak itt lakni, talán változik a helyzet, vagy egyszerűen rosszul van megcsinálva?
Előzmény: springmill (428)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 429
Na neeee már! És ha én 25 fokban szeretek aludni?! Hadd döntsem már el én, hogy fűtök-e éjszaka vagy sem! Aki ezt a baromságot kitalálta... :-/
Előzmény: springmill (428)
springmill Creative Commons License 2008.09.23 0 0 428
tárgy: FŰTÉS és BŰZ!

Sziasztok!

Most beszéltem a gondnokkal. Elmondta, hogy a fűtést szándékosan úgy állították be, hogy éjszaka ne menjen. Ezt ő sem érti mire jó, meg én sem. Itt ennyiben maradtunk. (Javaslatom, hogy a közgyűlésen ezt vitassuk majd meg. Én amellett vagyok, hogy ilyen korlátozás ne legyen. Nem is értem mire jó. Pl. ha hétvégén nincs otthon az ember és hidegen tartja a lakást, majd vasárnap éjszaka hazatér, akkor fagyoskodhat... Meg egyáltalán... :)

FONTOS: ki fog tenni a lépcsőházakba egy bugyiban tárol "kérdőívet". Fűtés, bűzelzáró és egyéb témában kell mindenkinek ráírnia, hogy mi a gondja.

Javaslom mindenki minél előbb tegye ezt meg, hogy minél előbb intézkedni lehessen a hibák elhárításában.

Hát ennyi....
901 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 427

Teljesen igazad van.

Este bekapcsolom, egy ideig akkor nagyon gyengén megy, reggelre pedig leáll, illetve reggel néha újra gyengén kezd fűteni. Ez így nem állapot.....

Előzmény: springmill (426)
springmill Creative Commons License 2008.09.22 0 0 426
Megkérdeztem másokat is, hogy náluk milyen a helyzet. Semmi bíztató, más is azt mondta, hogy nagyon gyenge teljesítménnyel megy, vagy időközönként nem is megy a fűtés.

Megkérdezte a párom a gondnokot is, azt mondta, hogy többen jelezték mér, hogy nem jó a fűtés, egy héten belül megnézni.

Ezen elkezdtem utólag gondolkodni. És felmerült bennem, hogy fűtést, vizet és villanyt nem egy "héten belül" kell "megnézni", ha nem megy, hanem a lehető legrövidebb időn belül. Holnap felhívom én, és majd megkérdezem, hogy ezt a "hetes határidőt" mégis hogyan képzeli. A páromnak valami olyasmit is magyarázott, hogy"még nem kezdőzött el a fűtési szezon".

Szerintem összekever minket a távfűtéses társasházakkal. Nálunk NINCS fűtési szezon, nekünk MŰKÖDŐ fűtési rendszer kell, és akkor fűthetünk, amikor csak akarunk. Pont.
901 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 425
Sajnos a fűtés nálunk sem megy. Maximumra van tekerve, de akkor is éppen csak langyos a fűtőtest. Pedig az összest légtelenítettem, mind tele volt levegővel. Nálatok mi a helyzet?

 

 

Előzmény: kiszmatka (424)
kiszmatka Creative Commons License 2008.09.21 0 0 424
Köszi az infót, megtaláltam a linket is és én is valami ilyesmit szótáraztam ki a szövegből.
A légtelenítéshez egyébként nem kell semmilyen kulcs, egy csavarhúzóval kell megnyitni a kis szelepet, alá kell tenni addig egy edényt amíg a levegő után a víz el kezd folyni, majd elzárjuk a szelepet a csavarhúzóval és kész.
Előzmény: springmill (423)
springmill Creative Commons License 2008.09.20 0 0 423
Csepeg a fűtés víz? Újabb "jó hír".

A két kis pöcökről itt olvastam: Acvatix link az oldalon belül a "Radiator Lilne fülre" kell kattintani.
A "Min-max setpoint limitation" vonatkozik ide, azaz szerintem azzal lehet saját kedvünkre maximum és minimum pontot meghatározni, amin túl nem lehet tekerni, hacsak nem állítjuk át magukat a minimum ill. maximum pontokat. Még nem próbáltam...
Előzmény: kiszmatka (421)
springmill Creative Commons License 2008.09.20 0 0 422
Én is gondoltam arra, hogy levegős a rendszer, csak mitől tűnt el egyszerre az összes radiátorból a levegő? Nem értek hozzá, csak furcsállom.

Amúgy tényleg nevetségesek a Motások. Adnak "Használati útmutatót" a lakáshoz, amiben a nagy általános dolgokon kívül, amit mindenki tud, nem írnak le semmit. Nem írják le, hogy hogyan kell a kerti csapot vízteleníteni, csak leírják, hogy október elején víztelenítsük. Nem adnak kulcsot a radiátor légtelenítéséhez, de még csak nem is írják, nem is mondják.

Pénteken elromlott a mélygarázs B lépcsőházi mozgásérzékelője, így Dancs Ákos maga kapcsolta állandóra a világítást. Mit számít nekik, ha napokig megy folyamatosan...

Kezdek már én is berágni, pedig eddig türelmes voltam.
Előzmény: Törölt nick (420)
kiszmatka Creative Commons License 2008.09.20 0 0 421
Tudja valaki, hogy a radiátor csapján mi az a két benyomható kis pöcök, mire szolgál?
A garázsban egyébként a fűtéscsövekből csepeg a víz.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.20 0 0 420
A gondnok néninek kell szólni, mert levegős a rendszer. Minden radiátoron van légtelenítő szelep de a filléres kulcsot nem kaptuk meg hozzá ezért majd a gondnok fog végigjárni légteleníteni. Nevetséges.

Én tuti veszek ilyen kulcsot, hiszen egy fűtési szezon alatt pár hetente az ember meg-megnézi nincs-e levegő a rendszerben. Nem fogom mindig Marika nénit vegzálni...



springmill Creative Commons License 2008.09.20 0 0 419
Reggel 7 óra után elkezdett csörgedezni a meleg víz a radiátorokba....
springmill Creative Commons License 2008.09.19 0 0 418
Valakinek megy a fűtés úgy, hogy meleg is lesz a radiátor. Korábban már próbáltam, de mivel csak megvártam hogy felmelegedjen kb. középmelegre, letekertem őket, és nem járattam tovább. Most hogy kellene, feltekertem, megint felment közepesre rövid ideig, kisvártatva lehűltek, és úgy is maradtak.

Leállhatott a kazán? Tanácstalan vagyok...
springmill Creative Commons License 2008.09.19 0 0 417
Kösz az infót. Ma is tanultam valamit :)

Mivel nekem szúnyoghálós redőny kell, nem tudom mit kezdek a beépítettel. Legfeljebb kibontatom és a helyére ha befér a másik, akkor szerencsém van.
Előzmény: Iza104 (411)
t tommy Creative Commons License 2008.09.19 0 0 416
Szép estét minden sorstársnak! :-)

nekünk ma lett volna az átadás a B épületben ha az első átadás óta eltelt 6 hét alatt sikerült volna befejezni kb. 1 napi munkát! a kérdésemre h mikor kapjuk meg a lakhatási engedélyt azt felelte az illetékes h október közepe, arra a kérdésre meg h azt az időt és költséget amit a második meghiúsult átadással b..tunk ma el ki téríti meg nekünk , csak azt felelte h biztos nem ö!

aranyos

most megint várhatunk x hetet és azt is megtudtuk h csak a lakás átvételéig fizetik a kötbért ! mondtam neki h én kb. 20 olyan hibát tudok még ami miatt nem veszem át , de be is oszthatom arra a 3 hónapra amit kifizetnek míg nem fityeg a kezében a lakáskulcs és az érvényes lakhatási engedély!

Előzmény: Iza104 (415)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 415
Utána néztem a szennyfogó szőnyegnek a kapukhoz, amiről a lakógyűlésen esett szó. Asszem 290 ezer van rá beállítva a költségvetésben. Ilyen szőnyeget (180 x 115 cm) lehet bérelni két hetenkénti cserével 2270,- Ftért. Akárhogy is számolom, ez egy évre, két szőnyeggel számolva csak 117.940,- Ftra jön ki. Ha a többi költséget is ennyire fölé becsülték, akkor jól nézünk ki.
Dina2008 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 414

köszi, igen láttam:)

De a stílus igazán ami idegesített!

Előzmény: moli40 (413)
moli40 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 413
Szia Ann79,

Ha felmész a www.ujbudatarsashaz.hu weboldalra, akkor ott a lakáslistánál pontosan lehet látni, hogy mik vannak már eladva. Az Andorban már nincsen másfeles lakás, de a Zsomborban még van 3 db földszinti 1+1-es lakás, ha ez segítség.
Előzmény: Ann79 (412)
Ann79 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 412

Springmill, kösz a tájékoztatást:)

 

Hú de föl b****tam az agyam. Ismerősöm szeretne az Andorban lakást venni. Ez az értékesítő iroda egyáltalán hogyan ad el lakásokat? Úgy beszélnek az emberrel, mint a kutyával, mintha ők tennének nekem szívességet....

 

Eladó lakásról információt is csak úgy mondanak, ha előre bejelentkezik az ember.

 

Leírom hogy történt:

Vidékiek az ismerőseim. Bementünk az értékesítő irodába, hogy lakást néznénk, vennénk.

Erre ők: Egyeztessünk időpontot és jöjjenek vissza majd akkor.

Mi: de nem tudják most megmondani van e eladó másfél szobás lakás egyáltalán?

Nem tudjuk, csak ha időpontra jövünk vissza.

 

Így akarnak ők lakást eladni???????????????? Menjek vissza egy egyeztetett időpontban és lehet hogy nincs is eladó másfél szobás lakás?

És ami még felháborítóbb. A dolgozók hozzáálása. Ahogy beszélnek az emberrel.

Kiffeg kaffog mindegyik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Iza104 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 411
A zsaluzia nem a márka, hanem a fajta. Az egy lamellás árnyékoló fajta Olyasmi minta reluxa, csak nagyobbak a lemezei és kívül van. Lehet állítani a dőlésszögét, de teljes sötétet nem lehet vele csinálni, szélben meg legalább zörögnek a lamellák. A redőny az meg redőny. A szépséghibája, hogy nem egymás alá csúszik össze, mint a zsaluzia, hanem feltekeredik tehát kell neki egy külső tok. Amúgy asszem téged nem értint ez a probléma, mert a földszintieknek rendőnytokot építettek be. Nem értem, hogy az emeletiekkel miért szúrtak ki ennyire...ZsaluziaRedőny
Előzmény: springmill (410)
springmill Creative Commons License 2008.09.19 0 0 410
Én nem tudom mennyi "az ő árnyékolójuknak/redőnyüknek az ára" (ha jól értem szavaidat ez tehát Zsaluzia márkájú), mert még foglalkozni sem volt időm a témával, télre meg nem fog kelleni, de szerintem az a lényeg, hogy színében és stílusában illeszkedjen a többiekéhez, mintha ez lenne benne az SZMSZ-ben is (ami most nincs éppen nálam, úgyhogy nem vagyok benne biztos.)

Személy szerint én nem várom el senkitől, hogy adott márkát ill. designt tegyen fel, arra kellene csak törekedni hogy kb. ez a halvány kávé-barnás bézs szín legyen mindenkinek és akkor egységes marad a kinézet.

Nekünk amúgy redőny lenne (földszint), de én nem csak a még általam nem is ismert ár miatt nemigazán szeretném, hanem mert nekem lehúzható szúnyoghálós kellene, amit a beépített Zsaluzia drágaság nem tud.

Javaslom vessük fel a témát a lakógyűlésen, hamar kiderül mit szeretne a többség. Én támogatlak :)
Előzmény: Iza104 (409)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 409
Lehet, hogy hülye a kérdésem, de szerintetek lehet valakinek bármilyen természetű kifogása ellene, hogy ha nem a beépített zsaluzia tokba tetetek árnyékolót, hanem külsőtokos redőnyt szereltetek fel? Egyrészt a zsaluziát nem tudom megfizetni, másrészt a redőny nekem jobban megfelelne (hangot is szigetel).
moli40 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 408
Szia Andor Tomi,

Azt írod: "Más a helyzet azokkal akiknél már megtörtént a műszaki átadás, a 30. nap letelte után kártérítés jár..", ezt hogy kell érteni, kifejtenéd bővebben?

köszi!
Előzmény: Andor Tomi (405)
moli40 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 407
Sziasztok,

Afelől érdeklődnék, hogy tudtok-e valamit a fűtés beindításáról? most hogy ilyen hideg van...nem tudjátok a gázórák átírásával mi a helyzet?

nagyon köszi minden infót!
springmill Creative Commons License 2008.09.16 0 0 406
Szia Ann79,

Én természetesen voltam, de nem sikerült végig maradnom, mert egy vírusos fertőzésnek köszönhetően a vasárnap nagy részét az ágyban töltöttem. A találkozóra össze szedtem magam, de közben ismét rosszul lettem, ott kellett hagynom a többieket.

Ha nem is volt ott mindenki, és ha lehettek volna többen is... azért voltunk sokan, átbeszéltük a problémákat, merültek fel jó ötletek, tanulságos volt. (Legalábbis nekem :)

Kicsit kiforratlan még az dolog, de alakul.
Előzmény: Ann79 (401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!