Keresés

Részletes keresés

kmrmtms Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1917

Szia!

 

Ha elvárások nélkül mentek és úgy, hogy jól fogjátok magatokat érezni, akkor így is lesz, bármi is történjen.

Én úgy látom azok szoktak csalódni, akik folyton hasonlítgatják máshoz akár az országot, akár a kempinget (néha szállodához) és nem pedig azt próbálják meg élvezni ami éppen van. Még annyit, hogy sajnos a kempingezés manapság már nem olyan olcsó Horvátországban, ha mindent összeszámol az ember, valószínűleg apartmannal akár olcsóbban is ki lehet jönni.

Tavaly pl olyan kempingben voltunk, amit itthon lehúztam a listáról, mert nem tetszett, végül nem találtunk szabad helyet a kinézett kempingekben és ez maradt. Nem volt jó, hogy a vizes blokk a dombtetőn volt, 2x meggondolta az ember, mikor menjen fel, de már ott is és azóta is úgy gondolom az egyik legjobb nyaralásunk volt. (Hvar sziget, Milna, Mala Milna kemping).

 

Sátor ügyben majd mások tudnak konkrétabban segíteni, nekünk egy picit idősebb és drága sátrunk van, nem ildomos ezzel összehasonlítani más sátrakat.

 

A listát használjátok nyugodtan, elfelejtettem előbb írni, hogy persze nincs mindenre szükség, mi sem viszünk mindent. Ezek kerültek fel a listára az évek alatt, aztán pakoláskor kihúzunk ezt-azt, beteszünk olyat ami nincs a listán. Általában kempingezés közben, írjuk, hogy ha hiányzott valami, meg ha elromlott valami, amit otthon rendbe kell tenni.

 

 

Üdv/Tamás

Előzmény: Kookaburra (1915)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1916

Na ez a két lista nem semmi! :) Tutijó!

Előzmény: kmrmtms (1914)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1915

Szia Tamás!

 

Köszönöm, és igazad van. Szóval, Bp. a kiindulási pont a távolság tekintetében, de ez a 700 km csak egy kb. érték, ha 750-re van a jó megoldás, nyilván nem gond, de Dubrovnikig azért nem mennék el. Tehát ideális lenne Dalmácia, vagy attól visszafelé. Sátor tekintetében 50-80 ezer Ft. körülieket néztem, Arpenaz Family 4.2, Vango Drummond 400, Coleman Cortes Plus 5... Ami még szempont lehet, hogy a lányok nem szívesen kompoznak, tehát a szigeteket inkább kerülnénk. Szeretném minél alaposabban átgondolni, hogy tényleg élmény legyen az első ilyen kaland, és ne kínlódás.

 

Üdv., Tamás

Előzmény: kmrmtms (1914)
kmrmtms Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1914

Szia!

 

Nem elég konkrét a kérdésed, így nehéz rá konkrétumot írni.

Mi Auchanos sátorral kezdtük, szép volt, jó volt, most már nem venném meg azt a sátrat.

Volt Decathlonos sátrunk is, az is jó volt, most már ezt sem választanám.

De ezek ne tántorítsanak el benneteket, attól, hogy olcsó Auchan vagy Decathlon sátrat vegyetek. Horvátországi nyaralásnál pl nem annyira fontos, hogy legyen rajta szúnyogháló, az viszont igen fontos, hogy jól szellőztethető legyen (vagy készíts fölé árnyékolót, vagy állítsd fel árnyas helyre). Vannak zárt aljú és nyitot aljú sátrak is, HO-ban szerintem a nyitott aljú sem vészes, mert ritkán van több napig tartó eső, minket a néha beszaladó gyíkok sem zavartak.

 

A 700 km-t honnnan kell számolni? Pl mi 4x voltunk Vrsar, Valkanela kempingben, minden van bent a kempingen belül, de a környéken is igen sok jó programlehetőség van. A kempingben van sziklás, betonozott, aprókavicsos partszakasz is, szerintem ideális első kempingezéshez, mert mindent ki tudsz próbálni. Van a közelben dino park, lehet hajókirándulsára menni, de lehet autóval is kirándulni. Viszont előfordulhat, hogy van néhány esős nap, mert viszonylag északon van. A kempinggel szemben van egy hely, ahol pl lakókocsit lehet bérelni, beviszik felállítják neked.

 

Itt van a mi listáinkból egy-egy kivonat:

https://www.icloud.com/numbers/000rZLglP9Fgq_hCDCu69O7xQ#Kempingfelszerele%CC%81s_lista

https://www.icloud.com/numbers/000MYIEvWq47MCeZHqwK7ax8A#Kemping_csomagola%CC%81si_lista

 

Ha bármi kérdés lenne írj nyugodtani, igyekszem válaszolni.

 

Tamás

 

Előzmény: Kookaburra (1913)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1913

Szép napot kívánok, sziasztok!  
 
Gyakorló kempingezőktől szeretnék tanácsot kérni, több tekintetben is:  
 
- Egy hirtelen ötlettől vezérelve úgy döntöttünk, hogy idén első alkalommal kipróbáljuk a sátras nyaralást Horvátországban. Olyannyira spontán a dolog, hogy még sátrat is most készülünk venni + minden egyebet próbálunk összerakni "fejben", ami kellhet. Két gyerekkel megyünk, egyik 5,5 másik 14 éves, 4-5 személyes sátrakat nézegettem eddig (Decathlon, Nomad.hu, Mountex), ha esetleg van tapasztalatotok az írt helyek által forgalmazott termékekkel, szívesen veszem, mint ahogy minden teljesen kezdő kempingezőnek adható tanácsot is.  
 
- Augusztus első felében tervezzük az utazást, azt látom, hogy igen bőséges a kempingválaszték Horvátországban. Tudtok (nyilván, ezért is kérdezlek titeket ;) ) esetleg személyes tapasztalat alapján ajánlani egy-két jó kempinget? Nem mennék nagyon délre, mondjuk egy 700 km.-en belül gondolkodok, fontos szempont, hogy zárt kemping legyen, tehát recepcióval, alapigényeket kielégítő bolttal (pékséggel), elektromos csatlakozási lehetőséggel (pl. kishűtőhöz).  
 
Minden tanácsot köszönök előre is, ha meg valakinek akad esetleg egy összeállított listája, hogy mi az ami nem maradhat ki a pakolásból, hálás lennék érte!  


Üdvözlettel, Tamás  

Ui.: Tudom, tudom, visszaolvasva sok hasznos információra bukkannék, de időm az nincs sok belemélyedni a bogarászásba...
 

Sandarz Creative Commons License 2016.06.23 0 0 1912

Szimpatikus a Soline kemping Biograd-ban, amit említettél. 7-12 év közötti gyerekekkel is ajánlanád?

Milyen a vízminőség? Lehet némi élővilágot is látni a vízben? Köszönöm

Előzmény: macska82 (1906)
prkiszti Creative Commons License 2016.06.19 0 0 1911

Nekünk is jó volt a péntek reggeli érkezés, igaz ehhez már csütörtök este 9 körül el kellett indulnunk. Szerettük volna a szombatot elkerülni. Jó is volt így, aránylag nyugalom volt. Itt M.o -on volt nagyobb mozgás.

Előzmény: fekvőrendőr (1910)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.06.12 0 1 1910

Nekem a péntek délelőtti érkezés vált be.

Akkor vágnak neki a németek-hollandok-lengyelek a hazaútnak, hogy a szombati horvát őrületet kikerüljék, vasárnap már otthon legyenek, és hétfőn mehessenek melózni.

Előzmény: kmrmtms (1909)
kmrmtms Creative Commons License 2016.06.11 0 0 1909

Sziasztok! Általában szombat reggel szoktunk erkezni a kempingekbe, de az elmult par evben nem volt valami nagy szerencsenk szabad helyek ugyeben. Szerintetek egy vasarnap vagy hetfo reggeli erkezes jobb lehet ebbol a szempontbol? Most julius kozepen tervezunk indulni.

Tamas

prkiszti Creative Commons License 2016.06.02 0 0 1908

Szia! Pontosan nem emlékszem az árakra. Lakókocsival mentünk, 2 felnőtt, 3 gyerek ( 3,10,15 évesek voltak) így naponta kb. 16000 ft-ra jött ki a fizetni való.

Lehet sátornak is helyet bérelni, voltak úgy is sokan. Minimum napról nem tudok, mi péntek reggel érkeztünk oda és kedden délutánig voltunk.

 

Előzmény: deni00 (1907)
deni00 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 1907

Szia Prkiszti!

 

Tudnál nekem segíteni a Baska Zablace kemping árakról?Nem tudtam elérni őket illetve nem egyértelmű a honlapja.Ott van lehetőség saját sátorral kempinghelyet bérelni?vagy csak lakókocsik vannak ott?Illetve ha tudnád esetleg hány nap a minimum amire lehet foglalni?Meg egyáltalán az ára hogyan néznek ki kb.Felnőtt+ 4éves gyerek naponta mennyi lehet?Köszi:)

Előzmény: prkiszti (1870)
macska82 Creative Commons License 2016.05.29 0 0 1906

Sziasztok! Évekig jártunk Biogradba,a Soline kempingbe, tudtok ajánlani messzebb, hasonlóan kiváló helyet?

mikkamakka1975 Creative Commons License 2016.05.29 0 0 1905

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata a Camping Krk, vagy a Camp Ujča (Sveti Juraj) kempingekről?

mikkamakka

bacsaym Creative Commons License 2016.05.12 0 0 1904

Köszönöm szépen :)

Előzmény: Rezsee (1903)
Rezsee Creative Commons License 2016.05.12 0 0 1903

Igen, én is valami ilyenre tippeltem volna, de gondoltam, hátha ír valaki autentikusabb választ! Megnézném pénztár záráskor, mennyit adtak el belőle, miután a kempingben szabadon jár-kel mindenki, csak az autókra van matrica, kis tábla stb. Titeket meg semmiképp nem érint! :-)

Előzmény: vonalzoo (1902)
vonalzoo Creative Commons License 2016.05.11 0 0 1902

Na erre jó a Google Fordító :)

(Gondolom a látogatókra vonatkozik, akik nem alszanak ott, csak pl. strandolni mennek be)

Előzmény: bacsaym (1901)
bacsaym Creative Commons License 2016.05.10 0 0 1901

Egy dolog van amit nem tudtam megfejteni az árlistán az pedig ez: DNEVNA KARTA. Tudnátok segíteni?

Köszi!

Előzmény: Rezsee (1899)
AZS Creative Commons License 2016.05.10 0 0 1900

Az se lenne rossz, csak az a full beton part ne lenne... Viszont Selce nagyon hangulatos kisváros, és a mólóról a naplemente a Krcki Most látványával nem olyan, amit érdemes kihagyni.

Előzmény: Rezsee (1899)
Rezsee Creative Commons License 2016.05.10 0 0 1899

Esetleg selce-i kemping, amennyiben nagyobb életre vágytok helyben. Povile kb. 25 euro, Selce kb. 30 euro/nap 2 főre sátorral, autóval, árammal.

Előzmény: bacsaym (1895)
AZS Creative Commons License 2016.05.09 0 0 1898
Előzmény: bacsaym (1897)
bacsaym Creative Commons License 2016.05.09 0 0 1897

Tudnál nekem mondani róla pár szót? :)

Előzmény: AZS (1896)
AZS Creative Commons License 2016.05.08 0 0 1896

ha olcsó és Kvarner, akkor Povile

dehogy

Előzmény: bacsaym (1895)
bacsaym Creative Commons License 2016.05.08 0 0 1895

sziasztok! először szeretnénk a barátnőmmel kempingben nyaralni. Tudnátok ajánlani egy olcsó helyet a Kvarneren?

Ti szoktatok elöre foglalni?

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.22 0 0 1894

Ez mennyivel jobb?

 

Előzmény: alexxvelorex (1893)
alexxvelorex Creative Commons License 2016.03.22 0 0 1893

hul Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1892

Bevallom, a zacsis tejet mint "jégakkut" nem alkalmazom már régen, mert a kapható horvát tejek és egyéb tejtermékek eszméletlen jók!! 

 

Előzmény: ersekildiko (1891)
ersekildiko Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1891

Éveken keresztül nálunk is zacskós tej volt a "jégakku", nagyon jól funkcionált, arról nem is beszélve, hogy a kölyköknek egész úton volt hideg tej. Mikor a fiam már egyedül mehetett a tengerhez vonaton és hátizsákkal, egy "teszkós" szatyorba rakta be az "útizsömléket" én még az utolsó pillanatba becsempésztem hozzájuk 1 "jégakkut", hadd legyen szegény gyereknek hideg teje az útra. Ha jól emlékszem már Nagykanizsánál kilyukadt a zacskó, eláztatva a hátizsák teljes tartalmát. Azt nem mesélem el, hogy díjazta a fiam a kis meglepetésemet :D. Így csak óvatosan azzal a jégakkuval!

Előzmény: hul (1889)
Rezsee Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1890

Én miután betettem az autóba, telerakom a belsejét, itthon már lehűtött dobozos sör, üdítő stb. így ,,csak" a hűtő burkolata fog el plusz helyet! :-)) Milyen jól esett tavaly nyáron a még mindig hideg ital, mikor a 35 fokban, miután elfoglaltuk a 3. immár végleges placcunkat. Első kemp hosszas bejárás után stornó, a másodikban lepakolás, sátor állítás, félig berendezkedés, majd miután kiderült, hogy van egy szuper parcella, vízhez 1/4 távolságra. saját árammal, vízzel, alig többért, már cuccoltunk is át! Szóval kell a hűtő! Nagyon...

Előzmény: hul (1889)
hul Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1889

Fájdalmas a helyhasználat szempontjából, hiába egyterű, meg volt terepjáró xTrail is, mindegyikben sok helyet foglal. De! Az az igazság elsőre a hűtőládát teszem be. Amíg nem használtuk reggelire kellett halat sütni, pedig azt estefelé szeretjük...saját hűtött sörünk, tejünk nem volt, nem lehetett maradék, olvadt a vaj... Azért megy bele még itthonról muníció, hogy legyen mihez nyúlni, szalámi, sajtok stb. Érdemes lefagyasztott tejjel lezárni a tetejét, (vagy jégakkuval). Éjszakai utazók lévén nem is kell a 12 V-ot hsználni, és így körbe lehet cuccolni, mert ugye különben nyomná a meleget, de így minden hideg marad. A helyszineken 220 V van, a táp rendben, egyenesbe kell rakni és a legkevésbé a napra v/és letakarni (persze nem a fűtőrészt). Bevált.  

 

Előzmény: Rezsee (1888)
Rezsee Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1888

Pedig az az igazi megoldás! Mármint egy kis hűtő! :-) Nagyon komfortossá tudja tenni a kempingezést, nekem sarkalatos pont! Nekünk egy egész kicsi 30pár literes abszorpciós van, ami a hátsó ülésen szokott helyet kapni, persze két gyerekkel, esetleg gyereküléssel felejtős!:-S A jég szerintem nagyon átmeneti, nem oldja meg a nyaralás egy hetét! Ezzel együtt kapható, nyáron a losinji Rapoca-ban helyben is volt jégkészítő automata. Ahogy előttem is írták, lehet hűtőboxot bérelni, ahol van, ott szerepel a honlapos árlistában, ált. 3 euro/nap környékén. Kérdés, hogy van-e üres, mert pl. az említett kempben elég kevés volt. Jó megoldás, de mindenért futkozni kell a box-ig. Esetleg még az elektromos hűtőtáska, ami 220V-ról is megy, vagy valami masszív 12V-os adapterről. Én nem nagyon ajánlom, mert véleményem szerint max. hidegen tartásra elég, nem a behelyezett langyos cucc lehűtésére, de van aki meg volt vele elégedve! Összegezve: valami hűtési lehetőség mindenképpen kell, maradék felvágott, bontott tej, margarin stb. számára és akkor a reggel megvásárolt friss halról és a hideg innivalóról nem is beszéltem! :-)

Előzmény: blut79 (1884)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!