Keresés

Részletes keresés

tilták3 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 4357
ez-Ben Creative Commons License 2017.08.18 0 0 4356

 

 :)) Cili ! ( "névnapi" jókívánságok özöne, bárka nélkül !:)

 

claas patrol Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4355

:-))) :-)))

Brekuszt fogott a holló , csőrébe kapta.. s' felrepült vele egy háztetőre . Amint zsákmányával letelepedett a tető szélén , a brekusz hangosan kuncogni, kacagni  kezdett.. ..  -Mit nevetsz , Béka öcsém ? - kérdezte a holló .   -Semmi... semmi v , kedves Holló nővérkém  - válaszolta a brekusz - , szóra sem érdeme.., csak azon nevettem csupán , hogy milyen szerencsém van . Az apám ugyanis itt lakik , éppen ezen a tetőn . Rendkívül erős  s' bátor , roppant haragos természetű ember . Bizonyosan bosszút állna azon , aki bántani merészelne pl. engem .   A holló bizony nem nagyon örült e szavaknak, s'.. jobbnak látta.. ha biztonságosabb helyen fogyasztja el zsákmányát . Átröppent hát a tető másik oldalára... az esőcsatorna mellé . Itt pihent pár pillanatig, s'.. már éppen neki akart kezdeni a lakomának.. amikor észrevette , hogy a béka megint jóízűen kuncog és kacag .   -Hát most mit nevetsz , Brekusz öcsém ? - kérdezte .   -Semmi , semmi , ...kedves Holló nővérkém , szóra sem érdemes  – válaszolt a béka . - csak eszembe jutott , hogy a nagybácsim , aki az apámnál is sokkal erősebb... éppen ezen a helyen éldegél i életét . Aligha vinné el szárazon pl.  aki engem bántani merészelne .   A holló most már nagyon megijedt ám !..., s' elhatározta, hogy elrepül a tetőről . Így is tett bizony.... Csőrébe kapta zsákmányát.. 's a közeli kút kávájára szállt s' ott letette azt... Már éppen neki akart kezdeni az evésnek , amikor a brekusz meg szólalt :   - Amint látom , kedves Holló nővérkém..., nagyon tompa a csőröd . Nem kellene megélesítened  egy cseppet.., mielőtt enni kezdesz belöllem..? Nézd csak ott azt a követ ! Pompásan megfenhetnéd rajta a csőrödet..!   A holló megfogadta tanácsot és  a kőhöz röppent fenni kezdte a csőtét és kenegette.... Amint egy pillanatra hátat fordított a kútnak , a békakoma  nagyot ugrott.. s' eltűnt a mély vízben .   A holló csak akkor vette észre , hogy a béka eltűnt... mikor már jól megfente a csőrét . Visszareppent a kútkávára , ide nézett s'... oda nézett, jobbra-balra forgatta a fejét ,... de a békát csak nem látta sehol sem .   Végül megsejtette , hogy alighanem a kútban van , s'... kiáltozni kezdett :   -Békakoma...drága  öcsém , kedves kis Béka öcsém , már megijedtem , hogy elvesztél ! ...Jó éles a csőröm már.. gyerecsak...ki, hadd egyelek meg !   -Ó.... de sajnálom... kedves Holló nővérkém.. - válaszolta a béka -, képzeld csak , nem tudok felmászni a kút oldalán  a kávára . Gyere le értem  lécci , ha meg akarsz enni... - szólt így..., majd lemerült a mély víz fenekére .

,-))

Előzmény: ez-Ben (4351)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4354

,-)) Erre már nem emlékeztem.  hmm... (megyek és önkéntesen kukoricára térdepelek)...

u.i. Na,... nem messianisztikus ingerből ...persze.  ,-))

Majd vidámabb mese-mondásba kezdek...   ,-))    Szív. üdv. 

Előzmény: ez-Ben (4351)
tilták3 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4353
tilták3 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4352
ez-Ben Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4351

 

 :)) Nagyon  szép és tanulságos mese. ( lehetne egy sorozat nyítánya :)

 

...egyszer én is elmeséltem- no nem ilyen líraian- a nagy kecskés topikon. "Nobekri" Anikó kolléganőnk, úgy megneheztelt rám érte, hogy egy hónap laktanyafogsággal fenyített meg.

 Azok voltak a szép régi idők... ( Nosztalgia az ősz előjele !:)

 

Előzmény: claas patrol (4350)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4350

Hol..hol ...hol nem  volt, volt nem .. nem volt.. de mégis csak ..volt egy kecske.

Egyszer csak mégis csak... volt, az a  hol nem volt, volt a világon moggyuk egy ember... annak meg volt két fia meg egy kecskéje  . Azt mondja egy reggel az ember a nagyobbik fiának "figyuúsz csak! :

- Hajtsd ki , fiam... ezt a kecskét legeln i , de olyan helyre hajtsd majd , ahol jóllakhatik agáccal meg más gyümifa levelekkel is...

 A fiú kihajtotta szép füves helyre... evett s' eszegetett  a kecske.. evett..evett .., míg úgy jól nem lakott , hogy alig bírt megmozdulni aztán. Akkor kérdezi tőle a ifi gazdika ??

" Kedves jó...kecském, jóllaktál-é ?
 Elég füvecskét, ágacskát  kaptál ?"

f elelt a kecske :

" Úgy jóllaktam , mint a duda ,
egy szál fű, ág s levél.. se férne több belém ."

Ezzel a fiú hazahajtotta , otthon kérdi az apja a kecskétől :

 

"keedves kecském, jóllaktál ?
 Elég füvecskét, ágacskát... kaptál ?"

Felelé... a kecske ,eképpen..:

"Jaj , jó gazdám , dehogy laktam ,
mint a kutya ,... úgy koplaltam ." (meekk-mekk)

 

Megharagudott bizza..erre az ember , mindjárt elkergette a fiát a háztól is . Másnap reggel mondja a kisebbik fiának :

 - Hajtsd ki most te , fiam, a kecskét... de jó helyre hajtsd , mert ha éhen hozod haza.. úgy járhatsz , mint a bátyád  bízz .

 Kihajtotta a fiú még szebb füves helyre , mint a bátyja , jól is lakott a kecske megint úgy ... , hogy alig bírta . Akkor kérdezi tőle a fiú :

" Kedves jó... kecském-e , jóllaktál-e ?
Elég füvecskét, galyacskát  kaptá  ?? 

Felelt a kecsk e :

"Úgy jóllaktam, mint a duda ,
egy szál fű se fér több belém ."

Ezzel a fiú hazahajtotta , otthon megint kérdi az apja a kecskétől :

"Kedves kecském, jóllaktál?
Elég füvecskét, ágacskát kaptál ??"

Felel a kecske megent :

" Jajj, jó gazdám.. dehogy laktam-kaptam ,
mint a kutya, úgy koplaltam ."

Ez még jobban megharagította az embert, s' elkergette ezt a fiját is .

Harmadnap reggel nem volt kire bízni a kecskét... hmm.. maga hajtotta ki az "embör".  Még szebb füves helyre vitte aztán...., mint a fijai... a kecske úgy jóllakott oszt..., hogy csak eldűlt mint a laterna a viharban...,szóval.. mint egy darab fa nagyidőben. Kérdezi tőle aztán az ember :

"Kedves kecském..hee ?.., jóllaktál-é ??
Elég füvecskét kaptál ?"

Felel a kecske :

"Úgy jóllaktam , mint a duda ,
egy szál fű se fér belém ."

Ezzel hazahajtotta az ember . Otthon kérdi tőle :

"Kedves kecském , jóllaktál ?
Elég füvecskét kaptál  ?"

Felel a kecske :

 " Jaj, jó gazdám... dehogy laktam ,
mint a kutya , úgy koplaltam ."

Nagyon megharagudott erre az embör... most látta , hogy a két fiát is ártatlanul kergette el a háztúl .

 - No hiszen megállj... kutya kecske...majd meglakolsz te ezért !

Elővett egy éles bicskát,  a kecskét megkötötte egy fához , elkezdte nyúzni elevenen . Mikor már majd  félig megnyúzta , megszólalt a kecske :

" Jaj, jaj.. jaj.. jó gazdám
ne húzd le a irhám..,
úgy jóllaktam bízz .. mint a duda ,
egy szál fű se fér több belém ."

Erre aztán félbehagyta a nyúzást , eloldta a fától a félig megnyúzott kecskét . A kecske amint megszabadult... elkezdett szaladni árkon s'..bokron keresztül . Szaladt , szaladt s'.. egyszer egy rókalyukhoz ért , abba belébut.  Ott osztán.. meghúzta magát szépen csendesen . Egyszer bízz..jön haza a róka , beszól a lyukba :

- Ki vagy  s'.. mi vagy lyukamba , lyukamba ?

"Én vagyok , bém vagyok ,
 cfélig nyúzott bakkecske ;
szarvaimmal tusálok..
bajuszommal meg..szurkálok...
szaladj mindjárt, mert megdöflek."

Megijedt ám..a róka , elszaladt a farkas komához .

- Farkas komám.. gyere hamar , ördög van a lyukamban .

 Odamegyen.. a farkas a lyuk szájához .

- Ki vagy , mi vagy , róka komám lyukába , lyukába ?

" Én vagyok , bém vagyok ,
félig nyúzott bakkecske ,
szarvaimmal tusálok ,
bajuszommal meg..szurkálok ,
szaladj mindjárt , mert megdöflek ."

Megijedt a farkas is ám.., elszaladt a medvéhez .

- Jaj , brumi komám...gyere hamar , ördög van a róka koma lyukában .

Odamegy a medve is a lyukhoz , bébrummog rajta :

 - Ki vagy s' mi vagy... róka komám lyukába , lyukába ?

"Én vagyok, bém vagyok,
félig nyúzott bakkecske,
szarvaimmal tusálok ,
bajuszommal MEG  szurkálok ,
szaladj mindjárt , mert megdöflek ."

Megijedt a medve is , elszaladtak mind a hárman . Szaladtak

s'..szaladtak, egyszer előtaláltak egy sündisznót .

- Hová szaladtok, medve koma? - kérdi a sündisznó.

- Jaj.. szaladjunk , te is szaladj, ördög van a róka koma lyukában .

- Nem szaladok biz én, gyertek vissza.. hátha ki tudnám onnan riasztani .

- Már hogy tudnád, én csak erősebb vagyok, farkas komám is, mégse tudtuk - felel a medve.

- No csak próbáljunk szerencsét  - mondja a sünni .

Visszamentek hát ; beszól a sündisznó a lyuk száján :

- Ki vagy , mi vagy... róka koma lyukába , lyukába ?

"Én vagyok , bém vagyok ,
félig nyúzott bakkecske ,
szarvaimmal tusálok...
bajuszommal meg  szurkálok,
szaladj mindjárt , mert megdöflek ."

De a sündisznó nem ijedt meg egyhamar.., hanem összegombolyította magá t , mint 1 szilvásgombóc a prézliben.. s'..begurult.. elkezdte szurkálni minden oldalról a nyúzott részét a kecskének . Ez se vette tréfára a dolgot, kiugrott a lyukból.  Idekint aztán mindjárt megismerték őkelmét a medve is no meg a  farkas is ;  s'..megfogták, jól meg szidták, hagyták tincsesen lógni a gatyáját bizony, jót kacagva..

Ha nem kaccagtak vólna....  , az én mesém is tovább tartott volna.

Szív. üdv. MGP, Patrol papa

 

 

Pap Pali Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4349
claas patrol Creative Commons License 2017.08.08 0 0 4348

Köszönöm Mester, igyekezni fogunk bele tanulni a" mekk" fogásokban is jártassá válva...  (minden kezdet először nehéznek tűnhet.   üdv. 

Előzmény: ez-Ben (4346)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.08 0 0 4347

Szia, postagalamb kirepült a sziriuszra...  ,-))  üdv.

Előzmény: khirke (4332)
ez-Ben Creative Commons License 2017.08.05 0 0 4346

 

 :)) Felséges Arthúr király atya !

 

   Kitűnő nevet adományoztatok a hírességnek, remélhetőleg sok kis kecsót is "varázsol" majd és...ha felhangzik a Meeeeerlin hívó szó felkapják fejüket a környék menyecskéi ! A trakesz meg kaphatná az Excalibur nevet. És ha ezek után gyengélkedne csak, annyit kell mondanod " Excalibur hol marad varázserőd"...és már pörög is tovább !

  Nem kétséges, hogy a fórum résztvevői pedig, mint a kerekasztal lovagjai foglalhatják el méltó helyüket...kezdetként mindjárt lovagiasan bekebelezve G-G-Grisztina ünnepi tortáját...

 

 ui : Az általad bemutatott videó szerint gondozzuk ám az eper ültetvényünket a brigivel és hát, talán mondanom sem kellene, hogy azóta az eperpályinka a király, melyből most egy ezüst kupával az egészségünkre ! (...és, hogy a tortra meg ne akadjon a torkunkon :)

 

 

 

Előzmény: claas patrol (4341)
khirke Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4345

Örülök, hogy sikeresen hazaértetek, aminek persze Rozsdás Merlin(ke) örülhet a legjobban, mert mégiscsak jobb 4 kecskelány társasága, mint a hasonsorsú röfivel szoros barátságot kötni a füstön :))))

Remélem az első nap megrázkódtatásai után (mikoris a hazai pályán versenyző menyecskék elcsépelik az újonc sihedert) estére talán már helyreállt a béke és beengedték a fedett ólba. :)))

Előzmény: claas patrol (4341)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4344

:-))  Egy pár óra még hiányzik... de úton leszek (így nem tolakodva) !...

Névnapodra mondok száz jó kívánságot
legyen ez a napod szép.. boldog és áldott !
Kedves képed a  szívemben ragyog ,
névnapodon veled együtt én is boldog vagyok

Legyen egészséged , tudjál boldog lenni..
és a szívedet soha ne bántsa meg senki
Napod is legyen örömnek napja
kívánjuk , hogy a sors ezeket megadja...

Szív. üdv.  ( a kisleányom is Christina)    :-))

Előzmény: krisztina.mexico (4340)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4343

:-)) Amikor a mennyeknek országában majd szerte széjjel tekintünk és ,mély sóhajtással konstatáljuk miszerint:

 - a szakácsok franciák  ,addig  a rendőrök angolok -.... az autószerelők németek - a szeretők olaszok - a bankárok svájciak . A Pokolban viszont : - a szakácsok angolok  - a rendőrök németek - az autószerelők franciák - a szeretők svájciak - a bankárok olaszok ...        ,-)))  üdv.

Előzmény: ez-Ben (4336)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4342

 Ez most a ffias kihívás...(szerelés).. , hogy legyen télirevaló' hami-mammi' majd. Sajnos ezek az 50-éves vasak, akkor adják be az unalmast amikor éppen meló lenne...   :-((

Előzmény: claas patrol (4341)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4341

Kedves Cilli mama, tisztelettel jelentem, hogy hazaértünk. 'Szegen' 5 percre megállva ugyan, ...de ez nem jelentett extra időveszteséget. Kicsit elzsibbadt a lába," Merlinkénekek"... de 5 perc masszírozás után már talpra állva bemenekült a sarokba. MGP fiam elnevezte útközben így. (nekem marad csak rozsdácska...a színe miatt.. ) A csajszik meg csak nézik...kukkolják...akár csak a pulykák a lucernásban.  xDD  :-))  Remélem reggelre össze barátkoznak majd. (15-20 percig volt időm kicsit istápolni öket),...most megyek hunyni 1-et....reggel "jelenés van" Kanizsán, hengerfej sikoltás végett. Az MTZ...megállt... :-(( Szív. üdv. Patrol-papa 

Előzmény: khirke (4332)
krisztina.mexico Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4340

Kedves EZ-BEN!

Köszönetképpen, nagybetűkkel írva, - minthogy eben a lelket-testet-legelőt fonnyasztó hetekben még erre is van figyelmed. Az erdei iskolákból nyári táborok lettek, de már azokon is túl vagyunk. Arccal az őszi kihívások felé tekintgetünk.

A bakos előzményekhez: az idei csekély mennyiségű bála-hányad miatti létszámleépítés, ill. emelkedés megelőzés folytán nálunk is két bakunk már csak "baklott" :))

Előzmény: ez-Ben (4336)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4339

Szeme sárga.... Füle hét
centiméter is elért..
bár mi fület, gidát is,
láttunk már nagyobbat is .
Hogy hol ..? Falun , múlt nyáron..
a vízhordó szamáron .
És még ? Ejnye , ne tarts föl...
itt van , nézd meg , egy tükör ..     :-))

Előzmény: ez-Ben (4336)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4338

   Van szerelni való is, ezekkel a régi vasakkal elég.. és mindig akkor amikor a meló ideje lenne..  :-(( 

Előzmény: claas patrol (4337)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4337

 Ezt a képet a neten találta a Kis-patrol. Akkor még középiskolások voltak a 2 ezres elején. Még a mai napig emlegetik a fiúk ,mert szinte kiköpött ilyen volt. Mind a kettő "bundáska" csodéjára jártak a közeli kisiskolások környezet órán. Fekete racka juhok között kész ékszerként tündököltek. Sajnos jött a nem várt betegség és Békésbe kerültek egy kályhás mesternek adtam oda. 

A mostaniak nem olyan esztétikai jószágok, de annál kedvesebbek, a szívünkhöz nőtek. Készülünk a télre és megy a kis bála begyűjtés.  :-))

Előzmény: ez-Ben (4336)
ez-Ben Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4336

 

 :)) Igen...akár lehetne a kecsó neve : cserebogár.

 

                                                 É l e t k é p !

 

 G-G-Grisztina tanárnő éppen az erdei iskola nebulóival sétál, mikor megpillantja a nevezetes kecsót.

- Nézzétek gyerekek, ott van Cserebogár.

- Melyik az, Kriszta néni ?

- Az a sárga színű. A jó tanuló azonnal rávágja :

- Cserebogár, sárga cserebogár" - ahogy a költő mondja. Magyarból, máris kapott egy piros pontot.

 Ezért is van szükség a természetbeni

 sétákra, hiszen sok olyat láthatnak a gyerekek, amit a tankönyvek egysíkúan másképpen ábrázolnak. Uzsonnakor- mert jól viselkedtek a gyerekek- Mexicói Krisztina elmesélte Cserebogár kalandos történetét.

 Mindenkinek nagyon tetszett. A rossz tanuló is tett egy megjegyzést, hogy manapság a királyok már nem fehér lovon, hanem fehér skoda combin járnak.

 G-G-Grisztina erre elismerően nyomott egy bióbarackot a leendő természettudós fejére...

 

 G-G-Grisztinának pedig mi is kivánunk közelgő névnapja alkalmából sok szerencsét és boldogságot, hasznos erdei sétákkal színesítve.

 

 Itt a vége fuss el véle.

Előzmény: claas patrol (4335)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4335

,-)) Szóval "lebuktam" ??   xDDD

A bogarak fociznak a réten
Odamegy a hős !!...cincér a padon ülő bogárhoz, megkérdezi
Te miért nem jössz játszani ?
- Nem látod , én vagyok a cserebogár ...   :-))

Előzmény: ez-Ben (4330)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4334

,-)) Szóltam a Makó-i "csajoknak, hogy lehet rúzsozni és körmöket kifesteni, mert holnap estére egy "csörgös-tökü" udvarló érkezik.Erre megették a vödör körtémet.  xDD  :-))   üdv.

Előzmény: khirke (4332)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4333

Szerbusz , hívlak hamarosan. üdv.

Előzmény: khirke (4332)
khirke Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4332

De amúgy van ennek a baknak egy fél éves múlt fia (küllemre kiköpött apja, de ő papír nélküli). Eredetileg húsvéti pecsenyének lett szánva, az anyja alatt hízlaltuk jó sokáig, majd a vágásával kicsit elkéstünk. :) Most átminősült kolbász alapanyaggá. De ő is menthető :) :)

Előzmény: khirke (4331)
khirke Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4331

Most akadt egy jelentkező még a bakra, úgyhogy kérlek tényleg jelezz, ha kell, mert addig függőben tartom az utóbbit is.

Már ki kellett kötni Őuraságát, mert fedezett a nagy nyájban, így ott sem maradhatott. De így azért sajnálom, soha nem kötünk ki kecskét, még bakot sem. De ezzel egyszerűen nem tudok mást kezdeni... :/

Előzmény: claas patrol (4326)
ez-Ben Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4330

 

 :)) KIRÁLY ! ( MGP személyében :)

 

 Kérlek szépen... az idén októberben lesz ippeg 10 éves a topic. Így mondhatjuk, ez az évtized adás-vétele !...és az évtized jó cselekedete, hiszen nincs annál nemesebb tett, mint megmenteni valakit a heréléstől.

 A 10 éves jubileumra való tekintettel valami hozzáillő szép nevet adj neki, mivel igen lírai lelkületről tettél eddig tanúbizonyságot, biztosan királyi lesz.

 

 Ui: Az áldomásról, nehogy megfeledkezzetek, vigyél sofőrt, vagy menj lóháton. 

      ( ÜDV. és jó kedélyt !:)

 

Előzmény: claas patrol (4326)
booerang Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4329

Innen szép nyerni!Sok sikert az újjáépítéshez,és persze az új bakhoz is!:-)Örülök,hogy jó helyre kerül a rosszaság,már éppen gondolkodtam rajta,hogy meg kéne menteni a golyózástól,de így lesz a legjobb.

Előzmény: claas patrol (4327)
khirke Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4328

Oké, jelezz, ha menetkész a járgány. :)

Addig kaphat haladékot a baksi. :) Most már a nagy nyájban van, inkább odatettük, gondolván, hogy az anyákra kevésbé veszélyes, mint a lányaikra. :)

Tel: 70/9301095 vagy e-mail is nyilvános.

Előzmény: claas patrol (4326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!