Keresés

Részletes keresés

ötfelezős Creative Commons License 2012.02.27 0 0 315

Kettőre is emlékszem, az egyik a fotozz-t fémjelző egyik úré, a másik meg Dékán István online fotosuli-féle, de msot épp egyiket sem találom. :D

Előzmény: Krizsán László (314)
Krizsán László Creative Commons License 2012.02.27 0 0 314

Sziasztok!

Keresem azt a cikket, melyben digit gépen tesztelik a lineáris és a cirkuláris polárszűrőt. A cikk végén a tesztelő érvel a lineáris mellett. Megköszönném, ha ide tudná linkelni valaki!

 

arnyekxxx Creative Commons License 2012.02.08 0 0 313

a választ megkaptad, alapvetően egyiket se, de ha eldöntötted, hogy csakazértis, akkor vedd a legdrágábbat, az a tuti.

Előzmény: b.f. (312)
b.f. Creative Commons License 2012.02.08 0 0 312
Igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy melyiket érdemes megvenni, nem az volt a kérdésem, hogy érdemes-e vennem, mert úgy gondolom, mindenképpen szükséges a beszerzése. Csak nem tudom, melyik UV jelölésű a megfelelő, csupán ez édekelne.
Előzmény: kpalig (311)
kpalig Creative Commons License 2012.02.08 0 0 311

Inkább tartsd az obin a napellenzőt, így ha véletlenül pofára ejted a gépet, vagy odaütöd valamihez az sérül. A mai obik frontlencséi meglepően starpabíróbbak, a bevonat kevésbé sérülékeny.

Az olcsó UV szűrők sokat ronthatnak a képminőségen, a drágábbak pedig árban vetekednek egy használt kitobi árával.

Előzmény: b.f. (310)
b.f. Creative Commons License 2012.02.07 0 0 310

Mert alkalomadtán erdőben is használnám a gépem, így az objekívemet nagyobb biztonságban érezném.

Előzmény: arnyekxxx (308)
seeman Creative Commons License 2012.02.07 0 0 309

Megelőztél...

Előzmény: arnyekxxx (308)
arnyekxxx Creative Commons License 2012.02.07 0 0 308

Minek kell az UV szűrő?

Előzmény: b.f. (307)
b.f. Creative Commons License 2012.02.07 0 0 307

Sziasztok!

UV és polár szűrőt szeretnék venni az objektívemhez, de ehhez egy-két tanácsra lenne szükségem. Igazából az UV szűrőknél merültek fel kérdések bennem. A Hoya márkájút nézegettem, azonban ebből is többféle van. A kérdésem, hogy melyiket lenne érdemes megvenni? Azt, ami UV A, UV C vagy esetleg UV 0 jelölésű? Nem igazán tudok dönteni, bár gondolom itt sem a legolcsóbbak, hanem inkább a közepes árkategóriájúak között kellene nézelődni :)

zsolt1974 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 306

Szia,

 

A cirkuláris polárszűrő nem az amit keresel a bioptron lámpához. Ennek teljesen más a funkciója és a digitális gépek miatt vált szükségessé a kifejlesztése. Emellett van lineáris polárszűrő is.

Neked nem valami színszűrőre, vagy előtétre lenne szükséged?

Üdv

Zs.

Előzmény: zebulónia (298)
zsolt1974 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 305

Szia,

 

akkor a HOYA PRO1 DIGITALt javaslom neked. Kicsit olcsób mint a HD DIGITAL és drágább mint a HMC.

Én egy ilyet használok, és hibátlan! Ha szerencséd van találsz aukciós oldalon is. Én ott vettem féláron. Most olyan 19eFt körül mérik.

Üdv

Zs.

Előzmény: Mandino83 (304)
Mandino83 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 304

Akarok venni egy polár szűrőt, mindenképpen valami jobbat. Mik a jó márkák, ill. melyik típust lenne érdemes vennem? Egy Nikon D3100-ra lesz.

Geri-com Creative Commons License 2012.01.24 0 0 303

 

Kenko UV szűrős lencse (multi-coated) 2700Ft

 

mgrg(kukac)freemail(pont)hu

Előzmény: Abrash (302)
Abrash Creative Commons License 2012.01.14 0 0 302

58mm protectort vagy UV szűrőt keresek

 

Tailor23 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 301

Sziasztok! Eladóak még:

 

Rodenstock HR Digital MC UV szűrő, 62 mm (tokjában, új állapotban) 6.000.-

 

Szűrőmenet-átalakító (csökkentő): 62-55 mm : 1000.-

 

Az UV szűrő mellé az átalakító ajándék!

 

ötfelezős Creative Commons License 2011.11.03 0 0 300

Mi az, hogy drágább szűrő?

 

A CPL szűrő, ha fotós fórumon kérdezed, általában egy gondosan gyártott, torzításokat és egyéb nem kívánt hatásokat minimalizáló gyártmány. Kérdés, hogy kell-e ez a minőség (azaz ár) a Bioptron lámpája elé...

Másik kérdés, hogy vajon a természetben magától ritkán előforduló elliptikusan polarizált fény (ennek egy speciális esete a cirkuláris) ugyanolyan gyógyhatású -e. Szerintem erre Fenyő Márta sem tudna mit mondani hirtelen. :)

Harmadik kérdés is egyszerű: vajon bírja-e a hőt a fotográfiai szűrő?

Előzmény: zebulónia (298)
csakisti Creative Commons License 2011.11.03 0 0 299


 

82es Hoya UV szűrő 8ezer HUF

 

tel.: 30 háromhuszon8 hetven6 nyolcvanöt

 

zebulónia Creative Commons License 2011.10.25 0 0 298

Sziaszok!

Érdeklődöm. hogy CPL cirkuláris polárszűrő miben külömbözik a drágább szűrőktől. Nekem fényterápiához, konkrétan bioptron lámpához kelene. Megfelel erre a célra???

 

fkorei Creative Commons License 2011.10.06 0 0 297

Sziasztok!

 

Nem tudjátok hol vehetnék Cokin R030-as szűrőtartót? Sehol sem találok.

(ahol van is készleten)

 

Egy kis polárszűrőinfó az előző hsz-hoz:

 

A különbség az olcsó és a jó (jobb) minőségű polárszűrő között:

thomasthomas Creative Commons License 2011.07.26 0 0 296

Szasztok!

Nem tudok dönteni a következő 3 szűrő közül, szerintetek melyiket válasszam?

http://www.edigital.hu/Polar_szuro/Hama_Cirkular_Polar_szuro_58mm-p17241.html
http://www.edigital.hu/Kenko_szuro/Kenko_cirkular_polar_Digital_szuro_67mm-p47600.html

Vagy itt a Hoya-k közül valamelyik (58mm):
http://www.digitcam.hu/termekek/tartozekok/objektiv_szuro?start=100
(Mi a különbség közöttük?)

Igazából tájfotók azok, amiket legtöbbet csinálok a gépemmel, s az ég ami az egyik legzavaróbb most szűrő nélkül. De az ablak is sokszor tönkreteszi a képet (visszaükröződés).

Előre is köszi.


kosagy622 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 295

Köszi a vélemyént. Asszem egyenlőre a középutat választom. Nem a legdrágább Hoya-t veszem, hanem az olcsóbb de azért nem gagyi Kenko-t.

Előzmény: ötfelezős (294)
ötfelezős Creative Commons License 2011.07.24 0 0 294

Általában a minőség és az ár között csak van egy egészen laza összefüggés.... A polarizációs szűrőnek, amellett, hogy rendesen szűri a fényférgeket, még sok más követelményt is ki kell elégítenie. Ne színezzen. Ne vegyen le sok fényt. Ne rongálja nagyon a képet. Ezek kicsit valószínűtlenítik, hogy olcsón jót lehessen készíteni, és még hasznot is élvezni rajta.

Olcsónál megoldás a vásárlás is, majd a veszteségelkönyvelése, és jókedvvel tovább élés, ha nem jött be. De a neten legalább egy fórumon azt írják, hogy nagyon tönkrevágta a kép élességét ez a szűrő.

Előzmény: kosagy622 (292)
gy53 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 293

Sziasztok!

Eladnám a következő 62 mm-es szűrőimet:HOYA  HMC  Skylight  (1B)   3500.-ft

                                                                    HAMA Weichzeichner  (duto)  3500.-ft

                                                                    MARUMI  C-PL                        4000.-ft

mindegyik szűrő karcmentes, müanyag tokjában.érd:vagyula/kukac/citromail/pont/hu

 

kosagy622 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 292

Sziasztok,

 

Mit szóltok ehhez a polárszűrőhöz?

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/objektiv_es_tartozekai/tartozek/objektiv_szuro_napellenzo_sapka/cirkularis_polarszuro_77mm_cpl_canon_nikon_1464385732.html

 

Érdemes ezzel fogalakozni, vagy még ezt a 3500Ft-ot sem éri meg?

Ha ezt nem, akkor milyen márkát javasoltok (esetleg a Hoya-nál valamelyest olcsóbbat, de azért jó minőségűt).

 

Előre is köszi a válaszokat.

 

excalibur38 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 291

Köszönöm!

Igen Hoya csak elírtam.  :-))

Előzmény: arnyekxxx (290)
arnyekxxx Creative Commons License 2011.06.25 0 0 290

Én spec Holya-t nem vennék, de Hoya-t igen mert az minőségi márka.

Előzmény: excalibur38 (289)
excalibur38 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 289

Szervusztok!

van egy Nikon D80-as gépem és hozzá egy Nikon AF Nikor 28-105 D(IF) obim.

Gondoltam teszek rá egy polá rszűrőt.

Ezt néztem ki: Holya PL-CIR

Szerintetek ez jó lenne az említett géphez és obihoz?

FAYtds Creative Commons License 2011.01.20 0 0 288

Értem. És nagyon köszönöm a segítséget!

Előzmény: jmmakk (287)
jmmakk Creative Commons License 2011.01.20 0 0 287

Rá tudod tenni az objektívsapkát.

Ilyen gond csak az ún. slim (vékony) kivitelű szűrőknél szokott lenni (főleg nagylátószögű objektívekhez kell ilyen) , mert ott nem szokott a külső oldalon menet lenni, amibe az objektívsapka belekapaszkodik.

Előzmény: FAYtds (286)
FAYtds Creative Commons License 2011.01.20 0 0 286

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
Ha egy objektívre (nikon 18-135) felteszek egy UV szűrőt, arra ugyanúgy rá lehet tenni az objektívsapkát mint az  obira vagy minden egyes elcsomagoláskor le kell vennem a szűrőt hogy rátehessem a védőkupakot? 

Előre is köszi

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!