Keresés

Részletes keresés

zerger88 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 76

Jun 5:

Jun 13:


Most lenne épp jó csak a 95 %-a kukacos, ráadásul már fél centisek. Jó néhányban több lakója is van, el is kezdtek rohadni :( Sajna agyaltam hogy permetezzek, de érés előtt közvetlen nem akartam, hiba volt.
Érdekes amúgy hogy olvasom sok helyen hogy le eszik a madarak a termést. Felénk bazi ritkán látom ezt, ebből a szempontból szerencsések vagyunk.

kavicsos64 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 74

Küldtem emailt ! És olyan judós meggyet hogy adsz 1-et ? Tetszik ,és volna 1 fám amit átoltanék ilyenre ! Sajnos itt csak a kis sárga szilvára oltott fa marad meg tartósan ! A meggy, cseresznye ,alapú fák hamar halnak ! Első körben átoltanám a pándimat erre és később ha már teszteltük akkor csinálok róla 1 kis sárga szilva alanyost ! De ha olyan alannyal tudsz adni az is jöhet !

Előzmény: SándorTiszteletes (73)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.06.04 0 0 73

 A kései bosnyák típusú cseresznyemeggyem. Ezen még sosem volt ennyi,köszönhetően annak, hogy idén már virágzott mellette a porzó cseresznye.

Ez a legfeketébb, legaromásabb változat, bár nem túl nagy szemű.

Eddig "fűszer" meggyként használtam, olyan intenzív az íze, befőttet, levest, bort, bármit feljavít már kis tömeg%-nál is.

SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.06.04 0 0 72

 Malüsha. Ő is Ukrán.

SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.06.04 0 0 71

 Uk- 98-2-24 és a fája. Itt is van mit ritkítani.

SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.06.04 0 1 70

 Ezzel szemben a Javított Érdi Nagygyümölcsű már nagyon jól szerepel. Nem véletlenül ezt a nevet kapta.

AZ előzővel egymás mellett vannak, így nem volt nehéz levonni a tanulságokat.

Még 4-5 nap és teljesen érett lesz, bár már most is érett.

Előzmény: SándorTiszteletes (69)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.06.04 0 0 69

 Érdi nagygyümölcsű. A probléma jól látszik. Ritkán terem jól.

Hiába cseresznyemeggy, ha úgy kell keresgélni sok évben a termést a fán. Ráadásul ez sosem lesz igazán sötét levű, bár kellően cukros.

SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.06.04 0 1 68

 Feketics. Idén közepesnél gyengébben kötött, mégis széptermés van rajta.

Most kezd érni. Nagyon határozott meggy íz, sok-sok cukorral.

Cseresznye porzóval jó termőnek látszik.

Moniliát még sosem láttam a fáján.

SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.06.04 0 0 67

 Du-1. Egyértelműen ez is az. Csak cseresznyék porozzák. Itt az ékes bizonyítéka annak, hogy a virágzási és érési idők között, nincs korreláció.

Ez virágzik nálam a legkésőbb, míg május 20 körül mindig beérik. Gyakorlatilag már leérett.

 

SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.06.04 0 0 66

 Feketics vs. Chudo Visnja levél.

SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.06.04 0 0 65

 AZ egyik, keletebbről származó változat a Chudo Visnja. Jól látszik a cseresznye szerűen növő fája.

Gyümölcse is megtévesztésig hasonlít rá, de harmonikus, édes meggy ízű. Monilia egyáltalán nem bántja, blumeriellával sincs gondom. A cseresznyék nagyon jól porozzák, illetve sok más, vele együtt virágzó fajtának jó porzója lehet, mert olyan "s" allél tartalmaz, ami idehaza ritkaság.

Most van teljes érésben,túléretten nagyon sok cukrot halmoz fel.

Hasonlóan kell vele bánni, mint a Gf alanyú barackfákkal:

Fája olyan sok elágazódást hoz, hogy muszáj nyári zöldmetszésben részesíteni, különben a belső részeken nem lesz termés, mert a nagy tömegű és rengeteg levél teljesen leárnyékolja, így a rügydifferenciálódás vontatott, vagy elmarad.

SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.06.04 0 1 64

Elérkezettnek látom az időt, hogy helyre tegyük ezt a Cseresznyemeggy kérdést, most akkor van, vagy nincs, vagy csak mi gondoljuk annak?...

Természetesen nem nehéz belátni, hogy két nagyon közeli rokonságban álló faj, akár önállóan is kereszteződhet, természetes állományokat létrehozva.

Hazánkban elsősorban az apró, nehezen termékenyülő változatok fellelhetők, míg tőlünk keletebbre található belőlük egy nagyobb géncentrum. Ott olyan közönséges, mint nálunk a savanyú meggy.

Általában véve elmondható, hogy moniliára rezisztensek, erős növekedésűek, cseresznye szerű levéllel, növekedéssel.

Hátránya a legtöbb fajta önmeddősége, melyet több prozó fajtával is nehézkesen, vagy alig lehet porozni.

csalántea Creative Commons License 2017.06.03 0 0 63

Ma már szedtünk egy kis vödörrel a Szőregi cseresznyemeggyből.

 

Nagyon ízletes, közepes méretű szemek, igazi meggy íz, a fa és a gyümölcs is teljesen egészséges, semmi kukac, soha nem láttam rajta moníliát, tavaszi lemosón kívül semmi permet ...

Előzmény: csalántea (59)
zerger88 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 62

Alakulóban

Nagyja azért még zöld de azért pirosodnak már. Az uccsót meg is ettem, de még éretlenül sincs benne savanykás íz.

zerger88 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 61

Végül mi fajtával poroztad hogy jól kötött? Germersdorfival én is akartam próbaként, de elmaradt :( A saját fám alatt lapátolni lehet a kocsányokat :( Bár igaz a meggy se az igazi felénk, bár kötése elég jó volt de nagyon sok lehullott azóta :/

Előzmény: SándorTiszteletes (60)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.05.21 0 0 60

 Itt az egyik. Látszik hogy nem testvére a tiednek, de éréskor megszólalásig hasonlítani fog rá. Ma már megtaláltam a porzóit, ennyi a max, ami kihozható a fajtából. Eggyel lejjebb lévő fán fele ennyi, a harmadikon már alig van. Itt az élő bizonyíték arra, ha valaminek porzó hiányzik, akkor nem elegendő az, ha valamelyik szomszédnál van az utcában. Ezzel közvetve meg is döntöttem egy hipotézist.

Előzmény: csalántea (59)
csalántea Creative Commons License 2017.05.16 0 0 59

Kérésre a Szőregi cseresznyemeggy képei:

 

SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.05.15 0 1 58

Nem kell permetezni.

Moniliát még sosem  láttam rajta.

Júni 10-15-én érik.

Erős meggyízű, közepes méretű, sötétbordó,cukros.

Fája mereven feltörő, nehezen szétteríthető.

Bőven terem.

Későn fordul termőre.

Előzmény: csehrigo (57)
csehrigo Creative Commons License 2017.05.15 0 0 57

 Sándor Tiszteletes pár év elteltével mi a véleményed a Feketics meggyről? 

zerger88 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 56

Magoncka, de  a 45ös hozzászolásban írtam le a jellemzőit amit tudok róla.

Amúgy az élőhelyet nem írtam le. Zagyvától 2km-re vagyok az Alföldön. A határban/erdőben felénk nagyon nincs sajtmeggy meg vadcseresznye,(valami rémlik hogy inkább domb és hegyvidéki fajok, most nem nézek utána) pedig elég jól ismerem a környéket. (felénk gyümölcs csak mirabolan, vackor, galagonya, bodza van. az erdőknél.)

Előzmény: SándorTiszteletes (55)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.05.10 0 0 55

milyen fajta?

Előzmény: zerger88 (54)
zerger88 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 54

Jelenlegi állapot saját kis fácskámnál

 

Számomra az az érdekes hogy teli volt virággal a fa mégis sok rajta az extraflorális nektáriumok. Méret miatt van a kulcs ott mert épp csak az volt nálam mikor fent jártam :D

zerger88 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 53

Előjöttek az első virágok

Tavalyról levél: bal cs-meggy, jobb oldali meggy.

Előzmény: zerger88 (50)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.03.31 0 0 52

Nem ugyanaz, az is tud keveredni másokkal.

Előzmény: evodia2010 (51)
evodia2010 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 51

A vadcseresznye (ami nekem van) az apró marad. Magról kelve is ugyanaz a gyümölcse.

Előzmény: zerger88 (50)
zerger88 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 50

Vadcseresznye vs cseresznyemeggy 1:1 :))
Ha jól emlékszem egy picivel nagyobb mint a cigánymeggy. Van egy valamilyen nemes meggyünk de kb akkora ez is.(igaz az sincs metszve)
Csinálok majd akkor a virágjáról közeli fotót meg majd a terméséről is.

pupákdézi Creative Commons License 2017.03.16 0 0 49

Szerintem ez cseresznyemeggy, más néven Bácskai meggy, vagyis én ezen a néven kaptam egy ismerősömtől vagy 20 éve.

Azóta sarjhajtás útján sok helyre eljutott.

Előzmény: zerger88 (47)
evodia2010 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 48

Kinézetre teljesen ráillik a vadcseresznye, de gyümölcs alapján lehetne megállapítani: apró, lédús, édes, nagyon festőlevű mini cserkók. Aprószemű meggynél is kisebb.

Előzmény: zerger88 (47)
zerger88 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 47

Hát a topik nem nagyon él :/ 1 hete pont a fácskám felé jártam.

 

Nem lehet hogy esetleg vadcseresznyém van?

 

zerger88 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 46

 Találtam tavalyi képet róla

Előzmény: zerger88 (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!