Keresés

Részletes keresés

Herb-Atea Creative Commons License 2006.05.12 0 0 234
Nekem nagyon teccett a film, a poénokat jól adták elő, a karakterek is eltaláltak, mármint a színészek illettek hozzájuk. Az alábbi véleményekkel szemben én sokat röhögtem.
Mákdaráló (()) Creative Commons License 2006.05.11 0 0 233
Én a film nézésénél elaludtam, annyira unalmasnak találtam :)))
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2006.05.11 0 0 232
Nos. Hogy jellemezzem a filmet magát elég, ha csak annyit írok, hogy a nézése közben egyszer sem mosolyodtam el. Nevetésről meg beszélni sem lehet... Technikailag nem rossz, de amúgy....

ZB
Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.11 0 0 231
Ezért a harmatgyenge erős túlzás. Szerintem mókás, bár tényleg nem közelíti meg a könyv zsenialitását.
Előzmény: Törőlt_nick (230)
Törőlt_nick Creative Commons License 2006.05.10 0 0 230
ez a film harmatgyenge. Egy scifi azoknak akik utálják a műfajt.
Herb-Atea Creative Commons License 2006.03.31 0 0 229
Nekem a kedvencem, így választások előtt (nem tudom, melyik gyíkra voksoljak):
Viszlát, és kösz a halakat! (részlet)

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.29 0 0 228

én most újraolvasom a Jobbára Ártalmatlant (sokadszorra). Ezen a bekezdésen pl. fél órát röhögtem:

 

"Fordnak megvolt a maga saját illemkódexe. Nem volt egy nagy durranás, de az övé volt, és többé-kevésbé tartotta is magát hozzá. Az egyik szabálya az volt, hogy sohasem fizet a saját italáért. Nem volt ugyan biztos benne, hogy ez
illemszabálynak minôsül-e, de hát az ember abból éljen, amije van. Emellett határozottan és tiszta szívvel, ellenezte a kegyetlenkedést bármilyen állattal, a libákat kivéve."

Előzmény: franella (227)
franella Creative Commons License 2006.03.29 0 0 227

Kinek hol nyilt ki legutoljara a konyv? En a minap betevedtem egy konyvesboltba, kezbekaptam a teljes (otreszes) trilogiat - ott nyilt ki, ahol Arthur megprobalja elmagyarazni a szamitogepnek, hogy mi a tea :-)

Mákdaráló (()) Creative Commons License 2006.02.22 0 0 226
kikerekedtek akart lenni, bocsesz
Előzmény: Mákdaráló (()) (225)
Mákdaráló (()) Creative Commons License 2006.02.22 0 0 225
Tudom, nem lepődöm meg semmin..., de azért a halott Pörköltön elkerekedtek a szemeim... :)) És pánikba sem fogok esni :P :)))
Előzmény: franella (224)
franella Creative Commons License 2006.02.22 0 0 224
És ez még csak a kezdet :-))) Jó mulatást hozzá! És tudod: ne lepődj meg semmin...
Előzmény: Mákdaráló (()) (223)
Mákdaráló (()) Creative Commons License 2006.02.20 0 0 223

Én most olvasom a könyvet. Az elsőn már túl is vagyok. A kedvenc részem az volt benne amikor Marvin csatlakoztatta magát a járőrhajóhoz elkezdett beszélni hozzá és a központi számítógép öngyilkos lett...

Ezen nagyon-nagyon nagyot röhögtem :))))

franella Creative Commons License 2006.01.20 0 0 222

http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/london/4631396.stm

 

Mert egy váratlanul felbukkanó bálna ugye nem lehetetlen...csupán nagyon-nagyon valószínűtlen :-)

bomtom Creative Commons License 2005.12.05 0 0 221
Az Index most közöl egy ismertetést Nick Mason Pink Floyd könyvéről. Eszerint a Katasztrófasújtotta Övezet a Pink Floydról lett mintázva.
Kaszáss Creative Commons License 2005.08.26 0 0 220
A Farscape – Csillagközi szökevények petíció tovább él!

A 2005. április 10-én indult petícióhoz már kevesebb mint 300 aláírás szükséges. Ez a kezdeményezés azért indult, hogy a sorozat 3. és 4. évadát (tehát az egész sorozat második felét) is láthassuk hazai csatornán. A Viasat3 időközben ismételni kezdte a 2. évadot, ami jelenleg is fut szombat és vasárnap 9:15-kor. Ez azonban nem szabad, hogy a petíció végét jelentse. Mint már korábban is felhívtuk erre a figyelmet, ezzel is jelezzük a Viasat3-nak, hogy Magyarországon igen is van igény a Farscape-re! Tehát aki még nem írta alá, az támogassa ügyünket és tegye meg minél hamarabb! A petíció közvetlen linkje lejjebb található, emellett feltüntettünk egy elérési utat is, ha a link nem működne.
Senki ne tántorodjon el azért, mert személyes adatait nem szívesen adja meg. Ez egy internetes aláírásgyűjtés, csak nevet és egy valós e-mail címet kell megadni (és van egy aprócska teszt, amivel az olvasni nem tudókat szűrik ki). Természetesen a név kikerül az aláírók listájára, de be lehet állítani ’Név nélkül’ is a kiírást.


A petíció:
http://www.peticio.hu/?module=6&pdid=1377

A petíció elérési útja:
www.peticio.hu -> Szórakoztatás/Média kategória -> Fejezzék be a Farscape/Csillagközi szökevények c. sorozatot! Indítás dátuma : 2005-04-10

A Farscape fóruma:
http://forum.csillagkapu.hu/index.php?c=7

A Farscape magyar rajongói oldala:
www.farscape.hu


Üdvözlettel: a Farscape rajongók
Ford Prefect Creative Commons License 2005.08.22 0 0 219
Akárhogy is nézzük, még mindíg a kis, szines, idegesítő papírdarabok tologatásától függ minden.
És ennek a bolygónak a lakói még mindíg nem értik, hogy miről szól ez az EGÉSZ...

respect
the soft cushions Creative Commons License 2005.08.16 0 0 218
en beleneztem az elejebe, meglehetosen idegesito volt. ha meg nem olvastam volna a regenyt, rez andras buta arca biztos elriasztana.
Előzmény: ___Marvin! (217)
___Marvin! Creative Commons License 2005.08.16 0 0 217
felvette valaki?
Előzmény: Ghanima (214)
Herb Atea Creative Commons License 2005.08.16 0 0 216
A Dirk Gently horoszkópja az újságban: "Ön ma találkozni fog egy Desmond nevű orrszarvúval."
Már ezér a mondatér' meg a röpke folyományaiért megérte. ;)
Előzmény: the soft cushions (204)
rekuchi Creative Commons License 2005.08.16 0 0 215

hali, én láttam a filmet nekem nagyon tetszett, ezért megvettem a könyvet és már annak is a végefelé járok. sztem a fimbeli Marvin nagyon jól sikerült, taltam egy angol oldalt ahonnan lehet rendelni marvin figurákat. szerintetek ezek eljutnak ide is? nem valószinű, mi?

 

 http://www.kultureshock.co.uk/v3/cart.php?target=category&category_id=498

 

 

 

a magyar oldal sztem egész jól sikerült, bár gondolom már láttátok:

 

http://www.intercom.hu/honlapok/galaxisutikalauzstopposoknak/

Ghanima Creative Commons License 2005.08.15 0 0 214

Ébresztő!!!!

Ma éccaka 23.00-tól az MTV1-en Nagy Könyv, Piszkos Fred vs. Galaxis párbaj lesz!!

Zerit Creative Commons License 2005.07.26 0 0 213
ehhez adott egy alap
az eddaban is sokhelyutt talalkozik az ember odinnal amint az emberek kozott jarkal es csinal sok csalafintasagot mint felszemu vandor, persze loki is megjelenik az oldalan, amig meg haverok voltak...
Előzmény: the soft cushions (212)
the soft cushions Creative Commons License 2005.07.26 0 0 212
nem, hanem ahogy a normann isteneket a jelenbe helyezi, emberi alakban, a megjelenitesuk profanitasa is hasonlo.

abban egyetertunk, h a masodik dirk gently konyv messze nem olyan jo, mint az elso, annak komplex kidolgozottsagatol nagyon tavol all.
Előzmény: Zerit (211)
Zerit Creative Commons License 2005.07.26 0 0 211
mintahogy mindket konyv rokonsagban all az eddaval? nane!
magyaran mindketten a ogerman, viking panteonra alapoztak torteneteiket.
mondjuk gaiman-nek ez jobban sikerult... a masodik gently konyv pedig igencsak zavaros... persze ettol fuggetlenul dirk gently holisztikus nyomozoirodaja hihetetlenul jo!
gaiman humora pedig pratchettel irt kozos konyvukben tesztelheto:
elveszett profeciak a cime
Előzmény: the soft cushions (210)
the soft cushions Creative Commons License 2005.07.26 0 0 210
itt egy egeszen kivalo lovecraft parodia neil gaiman (amerikai istenek, sandman) tollabol, meglepoen douglas adamses humorral. hat, ha egyaltalan vkinek, akkor neki adnam ki a ketseg lazacat, h kezdjen vele vmit. (amugy az amerikai istenekben is volt nemi rokonsag a masodik dirk gently konyvvel.)
___Marvin! Creative Commons License 2005.07.26 0 0 209

Csakis Dirk tudná begfelyezni. - Teleetetjük pizzával, aztán diktafonra vesszük hogy mit motyog álmában.

Előzmény: the soft cushions (208)
the soft cushions Creative Commons License 2005.07.26 0 0 208
persze, nem is arrol van szo, h leragadok, meg almatlanul hanykolodok, amig vki be nem fejezi a konyvet, csak annyira jo lenne egeszben olvasni.

egyebkent az elso dirk gently nekem is a kedvencem az osszes dna konyv kozul. a masodik viszont kicsit osszeszedetlen...
Előzmény: ___Marvin! (207)
___Marvin! Creative Commons License 2005.07.26 0 0 207

Csupán azért merészelek csendben rá utalást írni, mert hisz Douglas is rajongott érte. Nem véletlenül. A kíváncsiság hajtott, mikor kézbe vettem első Wodehouse könyvemet, s tényleg, "szívesen küldtem volna képeslapot megköszönvén Douglasnak hogy a felhívta rá a figyelmemet". Douglas nagy arc. De úgy gondolom mestereivel mindig nagyon tisztelettudó volt. (Vonneguttal már régebben, más ösvényen találkoztam... Ő sem mellékes.)

 

Mindezt azért írom, mert adott egy elkezdett, egy zseniális detektívtörténet (én magam jobb "könyvnek" tartom a Dirk Gentlyt a Galaxisnál) amely sajnos már befejezve nem lett. Hát kár. De nem kéne itt leragadni! Annyi-annyi jó könyv, annyi-annyi jó író van még!

Előzmény: the soft cushions (206)
the soft cushions Creative Commons License 2005.07.26 0 0 206
p.g.wodehouse-ra gondolsz? attol tartok, o mar nem jon szoba...
Előzmény: ___Marvin! (205)
___Marvin! Creative Commons License 2005.07.25 0 0 205

...Azért neki is voltak(...) mesterei.

...Éppen a kétség lazacában esik róluk szó. Van is itt az indexen nem egy mesteri-fórum.

Előzmény: the soft cushions (204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!