Keresés

Részletes keresés

t.zsolti Creative Commons License 2011.11.24 0 0 5717

de ha höcsi van akkor a padlónak külön tágulási van felrakva.

a hálóban is csak padló van? már ha van háló jelleggel kialakított helység.

őrülj neki hogyy nem csobog, van elég ebakszott paneles rendszer ami igencsak csörög, pedig van vízmagasság.

Előzmény: nagykunsági (5716)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.24 0 0 5716

Nem csobog, nem locsog, fűt.

 

A tetőtérben is.

 

Igaz, nincs radiátor, azt nem szeretem, padlófűtés van, hőcserélővel.

 

Tehát felmegy a tetőtérbe a víz 22-es rézcsövön, bele a hőcserélőbe és vissza.

Előzmény: t.zsolti (5714)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.24 0 0 5715

Erre jutottam én is.

 

Viszont az eredeti kérdésemre még nem kaptam választ.

 

Nem is akartok rá válaszolni??

 

Mitől 50 literes egy 50 literes zárt kiegyenlítő tartály??? Hogy méretezik őket???

Előzmény: bollazoli (5711)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.24 0 0 5714

a tartály előfeszítési nyomása amit levegővel állítasz be, ahhoz hogy hidegen is legyen a rendszer tetején is víz ahhoz a vízoldali nyomásnak minimum 0.5-nek kellene lenni mert máskülömben a felső szinten a radiátorban nem lessz víz, csak ha beindul a szivattyú, akkor meg csobogni fog mint egy vízesés, vagy nincs 5m a szintkülömbség?? és akkor elég kevesebb is .

de jelzem az 5 méterhez kevés a 0.3 bar

 

Előzmény: nagykunsági (5699)
hetmann64 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 5713

Tegnap megjött a hőfokkülönbség kapcsolóm.

 

Szerintetek pontosa hova rakjam az érzékelőt a kazánon és a pufin? Milyen értékeket állítsak be?

A biztonság kedvéért a csőtermosztátot egy teljes független vezetékeléssel kössem a szivattyúhoz, mondjuk 90 fokra állítva?

 

Nekem tegnap este a kazán hőmérőm 110 fokot mutatott ( pufi teteje 90-95, alja 85-90)  és semmi kattogás, recsegés , ropogás nem volt, tehát most gondban vagyok a csőtermosztát beállítását illetően. ( fél méterre van a kazántól a kilépő cső tetején)

pajaci Creative Commons License 2011.11.24 0 0 5712

Én pedig eleve bent fogom megépíteni a puffert :-)))))))

Előzmény: joevagyok68 (5710)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.24 0 0 5711

a lenyeg, hogy kicsi a tagulasi tartalyod, amikor nekem 100literes volt a mostani 200 helyett ugyanezekkel kinlodtam mint te

a rendszerben levo viz 5-7%at szoktak, de nem art ha 10%a a tagulasi tartaly, rakjal be meg egy 50est es megoldodik a problemad

az elofeszitest es a hideg rendszer nyomast pedig a leirtak alapjan allitsd be

Előzmény: nagykunsági (5700)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 5710

Én komplett közfalat távolítottam el, ajtót helyeztem át.

Én győztem.....:-)

Előzmény: nagykunsági (5709)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5709

Én is így jártam, kivettem az ajtót . Tokostól.

Csináltam egy másikat, nagyobbat:)

Előzmény: T-omti (5708)
T-omti Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5708

1000l-es, sajna a pincébe csak 85cm-es ajtón vezet az út , így a 79-es átmérő volt a jó.

kissebb most nem volt, de a 750l-es is 190cm lett volna más cég terméke 1 év gari, erre 3 van, de mi romolhat el benne, semmi.(esetleg hegesztés)

Előzmény: joevagyok68 (5707)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5707

"rögtön indulhason a keringetőt fűtési körön"

2 T-s bekötésnél is rögtön indul a melegvíz a fűtéskör felé.

 

"az automata légtelenítőnek is kellett hely."

Volt olyan aki bevéste a kefnibe   :-))

Nálunk pl. 2t van, pufilegtetején könyök, majd rézcső oldalra kivezetve, majd kutyaközönséges radiátor légtelenítő!

Nyertem 5cm-t !  :-))

Nálunk pince 198cm.....

 

Ha a magasság volt a korlát, akkor miért nem vettél/csináltattál a magnettel nagyobb átmérőjű (d90, d100cm) de alacsonyabb puffert?

 

Amúgy

Mennyi volt ez a hajdu?

Hány literes?

Előzmény: T-omti (5706)
T-omti Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5706

Hali

 

Hajdú puffer, sajnos a belmagasság csak 2m, és ha a tetején akarom kivenni a melegvizet(rögtön indulhason a keringetőt fűtési körön ), és az automata légtelenítőnek is kellett hely.

Így lesűlyesztésre kerűlt, és a két csonk 1 szintbe.

Gondolom a védőköri kihúzza a hidegvizet a pufiból, de mi van ha áramszünet lesz, felfele biztos kimegy a kazánból, mert felfele száll a melegvíz, de lehet, hogy a pufiban is felfele akar majd menni, és vajon hogyan forúl, keveredik akkor ?

Nyelvest megmozgatja-e ?

 

Előzmény: joevagyok68 (5705)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5705

Ha 25cm-el besüllyeszted a puffre, hogy a tökbe kerül ugyan abba a magasságba a 2 csonk ?

Milyen magasan van a puffre alsó csonkja ??

 

De amúgy nem nagyon reménykednék benne

Előzmény: T-omti (5696)
T-omti Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5704

5696-ra valami válasz ?

bollazoli Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5703

ha 0ra allitod az elofeszitest akkor honnan lenne benne levego? :) persze van benne mert nem vakuum van benne, de mivel nincs nyomasa igy olyan mintha nem is lenne benne semmi, telemegy vizzel a tagulasi tartaly is amikor hidegen feltoltod a rendszert vizzel, szoval olyan mintha nem is lenne.

a tagulasi tartaly elofesziteset ugy kell beallitani uresen, hogy a rendszer statikus nyomasa (vizoszlop nyomasa, 0,1bar meterenkent) + 0,3bar, igy jott ki a te esetedben a 0,8bar. A rendszert amikor feltoltod vizzel azt pedig annyira kell feltolteni, hogy enel is nagyobb legyen a nyomasa valamennyivel, kb 1 -1,1barig engeded fel vizzel a rendszert, mindenzt hidegen merve. Ha megfelelo meretu a tagulasi tartaly akkor alig fog valtozni a nyomasod akkor is, ha a puffered 90fokos vizzel lesz tele. Nekem konkretan a rendszer nyomasa hidegen 1,3bar mert a gazkazan nem mukodne kevsebbb nyomassal es nem egyszinten vannak, de ha 4ora alatt felfutom az 1500literes pufferemet 90/90/90fokra akkor sem lesz a rendszerben a nyomas tobb mint 2bar. 1500literes pufferhez + radiatorok es padlofutes van nekem 200literes tagulasi tartaly

 

de ha nekem nem hiszel keress ra guglin, pl itt is ezt irjak a nyomas beallitasrol:

http://vizfarago.hu/zart-tagulasi-tartalyok-meretezese/

Előzmény: nagykunsági (5700)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5702

Vannak állandó nyomású tartályok (tágulási) de abban van egy kompresszor és egy szabályozó, ami a nyomás változásra változtatja a ballon nyomását. Olyat kell venni. ;-)

Előzmény: nagykunsági (5700)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5701

Azt írod az elmúlt tél kijött 75.000 Ftből. Napi 5 bála szalma.

 

Mennyiért adják felétek a szalmát?? 100 Ft/bála???

 

Itt mivelénk 500Ft/bála. Kisbála, nem nagy .

Előzmény: kisnyugdíjas71 (5673)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5700

Ha nullára állítom az előfeszítést akkor is van benne levegő. Tehát ha víz megy bele, összenyomja a levegőt és nő a nyomás.

 

Azt hiába magyarázod, hogy ha nincs tartály akkor mi történik, tisztában vagyok vele.

 

Na most akkor 0.3 vagy 0.8 az előfeszítés???

 

Jó lenne eldönteni.

 

Nem állítom 0.8ra mert akkor nagyon nagy lesz a nyomás. Hiába az a borzasztó nagy tapasztalatod.

 

Jelenleg 0.3-ra van állítva és a rendszer tökéletesen működik 5 méter magasan is.

 

Írtál 1 mondatot ami szíven ütött.

 

"A tagulasi tartaly arra valo, hogy ha a viz melegszik a rendszeredben es tagul akkor a benne levo levegot osszenyomja es a helyere viz megy es a rendszerben a nyomas nem fog megnoni, szinte allando lesz."

 

Na látod ezt szeretném elérni. Legyen állandó nyomásom.

Ami nincs. És nem azért nincs mert 0.3 ra van állítva, akkor sem lesz ha 0.8ra állítom.

Ugyanis az előfeszítés csak addig 0.8 amíg a víz el nem kezd a tartályba tágulni. Onnan nő mivel nyomja össze a levegőt.

 

Már leírtam, de leíro mégegyszer. A kiegyelnítő tartályokban 0.3 bar az előfeszítés. Van a rendszerben 1300l víz.

30 fokos víznél a rendszer nyomása 0. Mire felmelegszik a víz 70 fokosra a rendszer nyomása 1 bar.

 

Itt sok mindent leírtatok, amiből azt szűrtem ki, hogy mivel papíron 110l a tágulási tartályaim, így az lehet kevés, még nagyobb kell.

 

Mert ugye ez lett volna az alapkérdésem.

"

Hogy méretezik ezeket a zárt kiegyenlítő tartályokat??? Mi számít 50 literesnek??"

 

Amire nem kaptam választ.

 

Erre tudsz válaszolni???

 

 

Na még egy szakmai kérdés.

 

Felfűtöm a rendszert 80 fokra. Akkor beállítom a nyomást 1 bar-ra. A kiegyenlítő tartályok előfeszítése 0.3 bar.

Ugye elméletileg mivel az 1 bar sokkal nagyobb mint a 0.3  a kiegyenlítő tartályok tele vannak vízzel.

Mire lehűl a rendszer a nyomás 0 .

Mivel 1300 liter víznek a tágulása 30 fokról 80 fokra kevesebb mint 50 liter akkor mégsincsenek tele a kiegyenlítő tartályok???

 

 

Ha ugyanezt megcsinálom úgy hogy a kiegyenlítő tartályok előfeszítése 0.8 bar, akkor mire lehűl a víz marad nyomás???

 

 

Persze ezek mind csak elméleti kérdések, míg az alapkérdésre nem kapok, vagy találok választ. Mert ugye ha csak papíron 50 literes a kiegyenlítő tartály a valóságban meg csak 30 más a leányzó fekvése.

 

 

 

Előzmény: bollazoli (5695)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5699

Miért kell 0.5 bart mutatnia??

Előzmény: t.zsolti (5694)
T-omti Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5698
pajaci Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5697

Nagyon kicsi a kép.

Előzmény: T-omti (5696)
T-omti Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5696

Sziasztok

 

Tudna valaki segíteni ?

 

Sajnos a pufertartályomat a puncében le kellett sűlyesztenem 25cm-re a padlószinttől, így egyszintbe került az alsó visszafolyó csonkja  a viadrus  viszafolyócsonkjával.

a kérdésem a következő:

A Gányoló féle szerelésnél áramszünet esetén működni fog-e a gravitációs forgás a puffer és a kazán között ?

Megbírja-e mozdítani a víz a lengőnyelves visszacsapót ?

 

Előre is köszönöm a válaszokat

bollazoli Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5695

ha 5meter a kulonbseg akkor az elofeszitest 0,8-ra kell beallitani ugy hogy kozben levalasztod a rendszerrol. Ha 0-ra allitod be akkor minek a tagulasi tartaly ha alapbol tele van vizzel??? ha 0bar az elofszitese akkor olyan mitha nem is lenne tagulasi tartaly :) A tagulasi tartaly arra valo, hogy ha a viz melegszik a rendszeredben es tagul akkor a benne levo levegot osszenyomja es a helyere viz megy es a rendszerben a nyomas nem fog megnoni, szinte allando lesz. Tagulasi tartaly nelkul a tagulo viz akar szetnypomhatja a csoveket vagy ahol a leggyengebb a lancszem :). A 0,3bar elofeszites pedig azert kell, hogy a rendszer legmagasabb pontjan is viz legyen ne levego.

0,8-ra allistd be es ne vitatkozzal, kicsit nagyobb tapasztalatunk van nekunk akik probalunk meggyozni rola :)

Előzmény: nagykunsági (5680)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5694

akkor roszul fogalmaztam.

a tartály előfeszítési nyomása amit levegővel állítasz be 0.3 bar,? a rendszerre vizet töltesz és akkor a rendszeren lévő nyomásmérőnek minimum 0.5 bart kellene mutatni és akkor már van bőven a tartályban is víz.

Előzmény: nagykunsági (5688)
kisnyugdíjas71 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 5693

Szia Joevagyok68!

 

A 2 köbméteres pufferemen 3 hőfokmérő van. 5 bála szalmával 2 óra alatt egy lendületre felfűtöm az egészet úgy, hogy a felsőn 90, a középsőn 75-80, míg az alsón 65 fok van. Ez 24 órára elég hőenergia, ha szakaszosan üzemeltetem. Mivel napközban nem vagyunk otthon, ezért reggel megy 2 óra hosszát a fűtés, hogy amíg a csajok otthon vannak meleg legyen, aztán délután 3 órától este 9-ig megint üzemel. Már többször próbáltam, hogy folyamatosan üzemeltettem a fűtést és hagytam lemenni a puffer hőfokát annyira, hogy felül 40, az alján pedig 20 fok volt, de akkor lényegesen több áramot folyasztottak a szivattyúk (a hőcserélő és a padlófűtés miatt 3 szivattyú van) és naponta 2-3 bálával több is folyott. Na meg több időt vett el a fűtés az életemből. A házban pedig olyan meleg volt, hogy döglődtem. Ráadásul keveset vagyok otthon és ha nem én fűtök hanem a csajok, akkor tuti, hogy elfelejtik lekapcsolni a termosztátot. Ezért szeretném tőlük függetleníteni a szivattyúk működtetését.

 

Köszönöm, hogy megvilágosítottad az elmémet!

 

 

Előzmény: joevagyok68 (5674)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.22 0 0 5692

Van egy a kazánon, és van egy a lakásban.

 

De én arról a nyomásról beszéltem ami a tartályban van.  Amennyivel fel van fújva.

 

Abból tátszik, hogy meredeken megy fel a nyomás mikor engeded a vizet, és amikor a víz nyomása eléri a tartály nyomását, sokkal lassabban megy fel a nyomás, mivel akkor már a levegő megy össze.

Előzmény: joevagyok68 (5691)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 5691

hol van a nyomásmérőd ?

 

"pontosan látszik"

ezt miből is, hol látod ?

Előzmény: nagykunsági (5690)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.22 0 0 5690

Akkor szerinted szar a nyomásmérő.

 

Ok.

 

Tartály le, nincs benne víz mert ugye nincs a rendszeren.  Nyomás leenged 0.3 bar-ra.

 

Tartály felszerel, rendszer vízzel feltöltve, 0.3 bar-ig.

 

Tartályban nyomást mér, 0.3 bar.

 

Akkor hogy kerül bele víz?? Mert ugye ha víz menne bele, nőne a nyomás, mert a víz össze nyomja a levegőt.

 

 

Egyébként mikor töltöd fel a rendszert, pontosan látszik, mikor kezd a tartályba menni a víz.

 

 

Megspórolok neked egy hozzászólást.

Igen van a tetőtérben is víz, légtelenítő megnyit kilégtelenít, víz folyik, elzár.

Előzmény: joevagyok68 (5689)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 5689

"nincs a tartályban víz"

Akkor csak 0,25-öt MUTAT a nyomásmérőd, DE nem annyira van felnyomva a tartályod !

Többre......

Előzmény: nagykunsági (5687)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.22 0 0 5688

Vannak automata légtelenítők, de azok gondosan el vannak zárva, hála az ipar remekeinek, örökké csöpögtek.

Tehát mikor nyomás alatt kilégtelenítem, utána nem tud levegőt beszedni, mert ugye zárt a rendszer.

 

Ez az egy mondat zavaros

 

"a tágulásiban lehet kisebb nyomás csak legfeljebb víz oldalról töltesz többet "

Előzmény: t.zsolti (5685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!