Keresés

Részletes keresés

pint Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38723
ha megkaparjuk, a specrel érvényességi köre zérus, mert mindenhol van energia, tehát mindenhol görbült a téridő legalább egy kicsit.
Előzmény: ivivan (38719)
Caledoni Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38721
És a Gézoo-elmélet? :)
Már feltéve, hogy van érvényességi köre, amiről őszintén szólva nem vagyok meggyőződve.
Előzmény: ivivan (38719)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38720

Nos tételezzünk fel egy olyan teret mint a nagy példaképem mint "Tesla"az energia

hosszanti hullámokban terjed . A régen elvetett azonnali hatás szerint , vagyis a térben (EM) történő változás késleltetés nélkül bárhol megjelenik.

Az álltalunk észlelt keresztirányú rezgések csak a detektor (detektálás)során történő késleltetés miatti torlódás következménye.

Ez magyarázatott add a fotonpárok polarizáció váltására ami jelenlegi tudásunk szerint azonnali jelenség.

 

Ez nem a tuti csak egy lehetőség.

Előzmény: ivivan (38715)
ivivan Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38719
Minden modell "jó" a saját érvényességi területén, így a Newtoni mechanika is ugyanolyan jó, mint mondjuk az áltrel a saját érvényességi területén belül...
Előzmény: pint (38718)
pint Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38718
"Ma a fizika abban szenved, hogy jó a specrel, jó az áltrel, jók a Schrödinger egyenletek, mégsem tudjuk leírni velük a valóságot."

itt van valami tévedés, mert tudományos elmélet esetén a "jó" azonos azzal, hogy leírja a valóságot. nincs más ismérv, ami alapján jóságot lehetne mérni. a specrel tehát jó, de nem tökéletes. az áltrel még jobb, de az sem tökéletes. a QM vagy standard modell is jó, de az sem tökéletes. egyelőre nincs tökéletes modell. ám ezek a modellek mind jók. és a newtoni mechanika is jó, de az még kevésbé jó, mint a specrel.
Előzmény: cíprian (38707)
ivivan Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38717
Valóban, de ebből következtethetünk az em tér tulajdonságaira, ami alapján modellt építhetünk fel, azután a modellt ellenőrizhetjük a modell jóslatainak kísérleti ellenőrzésével... Ez a fizika jelenlegi kutatási módszere...
Előzmény: cíprian (38716)
cíprian Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38716

Miért nem tudjuk leírni a valóságot?

Mert csak a végállapotokat ismerjük. Pl. ha az e.m. energia elindul az anyagtól, akkor megmérjük az anyag jellemzőt. Aztán megmérjük ahova elérkezett, de szintén csak anyagi reakciót tudunk mérni. Ne tévesszen meg bennünket, hogy anyagi reagálást a tér bármely pontján tudunk mérni.

Végül is nem tudjuk, mi valójában az e.m tér, hiszen ez csak az anyag reagálásán keresztül sejlik fel nekünk. 

Előzmény: ivivan (38713)
ivivan Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38715
Hát igen, lehet, de úgy tűnik, hogy ez a valóság... Na olyan elméletet lehet keresni, ami a foton IR-jére is ad jóslatot, de a specrel nem ilyen, viszont ennek az új elméletnek a v<c sebességű IR-ekre egyeznie kell a specrellel, hiszen a specrel idáig igaznak bizonyult...
Előzmény: TEODOR (38711)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38714
Lenne 5letem de itt szétszednének.
Előzmény: cíprian (38712)
ivivan Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38713
Nana... Ki szenved? Élvezzük minden percét :-)

De most komolyan: honnan vetted, hogy "mégsem tudjuk leírni velük a valóságot."?

Szerintem személyeskedés nélkül is ki lehet jelenteni, hogy a hibás ötletek kiselejtezése nem ötletölés: lehetővé teszi, hogy már eleve csak azokkal az ötletekkel foglalkozzunk, amik nem mondanak ellent a tapasztalatainknak...

És a Lorentz elv ugyanazt a Lorentz transzformációt használja, mint a specrel, így ahhoz is kell a 4D.
Előzmény: cíprian (38707)
cíprian Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38712
Az e.m. energia terjedése ma sem tisztázott. A jelenlegi elméletek szerint az e. m. energia nem gömbhullám, hanem síkhullámok szuperpozíciója.
Előzmény: TEODOR (38710)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38711
Ez sajnos a specrel korlátja :-(((
Előzmény: ivivan (38709)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38710

Ciprian a megoldás még nem is 2D-s hanem 1D-s mivel a foton ilyen .

 

Előzmény: cíprian (38707)
ivivan Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38709
Nohát, "valószínűleg ugyanakkora"? Érdekes. Én úgy tudtam, hogy biztosan minden IR-ben azonos (mármint a vektor hossza)

Egyébként a Lorentz képletben szereplő gamma nem értelmezhető v>=c esetén, úgyhogy a specrel szerint nem lehet ilyen sebességgel haladó IR-ben leírni a dolgokat...
Előzmény: TEODOR (38702)
cíprian Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38707

Ma a fizika abban szenved, hogy jó a specrel, jó az áltrel, jók a Schrödinger egyenletek, mégsem tudjuk leírni velük a valóságot.

Nyilvánvalóan a posztulátumokban van a keresni való. Vagyis találni kellene olyan feltételezéseket, amelyek eltérnek az eddigiektől, mégsem térnek el a specrel, áltrel, Schrödinger-egyenletek által adott végeredményektől.

Ez lehetséges út, amióta tudjuk, hogy a Lorentz-elv és a specrel látszólag egymásnak ellerntmondó modell, mégis ugyanazt a számolási eredményt adják. Az ellentmondás ott van, hogy a Lorentz-elv megtartja a klasszikus mechanikát 3D-ben, amire a specrel csak 4D-ben képes.

Előzmény: ivivan (38699)
Caledoni Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38706
Bármilyen jóhiszemű az ötlet, ha 8000 példával megmutatja valaki, hogy rossz, akkor alighanem rossz. Ez nem "ötletölés", hanem a hülye ötletek selejtezése.
Előzmény: cíprian (38701)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38705
Bocsika nem egy képletről beszélünk.
Előzmény: ivivan (38703)
ivivan Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38703
Ezt nem tudom honnan vetted, de nem igaz.

A teljes képlet: (w-v) / (1-wv/c2)

Itt ugye a c a fénysebesség az 1 nem az...
Előzmény: TEODOR (38695)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38702
Kedves Pint jóhelyen kapisgálsz , a "c" mivel két alapvető menyiség hányadosa nem lehet skalár , de mint vektor minden IR-ben lehetséges, sőtt létezik, valószinűleg ugyan akkora .(mivel a "c" bárhonnan nézve c)
Előzmény: pint (38669)
cíprian Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38701
Az ötletölőt tartom az egyik legkárosabb emberi tulajdonságnak. Emelett eltörpül a jóhiszemű, de nem reális ötlet. És itt a fórumon profi ötletölőket látok.
Előzmény: pint (38697)
pint Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38700
minden ember skizofrénnek született, és a skizofréniához való jogot nem veheti el senki.
Előzmény: Mungo (38693)
ivivan Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38699
Kicsit igazad van... De csak igazad. Az alapok megkérdőjelezése önmagában nem gond, de csak akkor ha a tapasztalatokkal nem ellenkezik. És Gézoot speciel nem igazán zavarja, hogy az elméletei nem egyeznek a tapasztalatokkal...

És még annyi, hogy több beidézett cikkel cáfoltuk alapelvét, de Ő ennek ellenére specrelnek nevezi a Gézoo elméletet és még azt sem tudja megérteni, hogy az Ő elmélete az éterelmélet éter nélküli változata... Nehéz vele, de én még mindig hiszek benne, hogy meggyőzhető... Én hiszek abban, hogy a specrel alapjait akárki el tudja sajátítani. Végülis nekem is sikerült :-)
Előzmény: cíprian (38694)
pint Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38698
ha az 1 a fény sebessége, akkor mi lehet vajon a c?
Előzmény: TEODOR (38695)
pint Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38697
abban egyetértünk, hogy minden megkérdőjelezhető. talán még abban is, hogy van a tudományban egyfajta merevség a váratlan ellen, hisz mindenki a megszokottat szereti. mondjuk: a tudomány szereti ott találni az érdekeset, ahol keresi, nem ott, ahol nem.

nem is erről van itt szó, hanem az érvelés módjáról. ismét hangsúlyozom, mert ez a legfontosabb, a crank nem arról ismerszik meg, hogy mit állít, hanem arról, hogy miként érvel. és én meg a kamu érvelést érzem meg fényévnyi távolságból. azt, amikor az érvelőnek nem szándéka az igazság kiderítése, hanem csak a saját álláspontját akarja megvédeni függetlenül annak igazságtartalmától. utóbbira nincs mentség.
Előzmény: cíprian (38694)
cíprian Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38696

Nem, kedves Mungo, tőlem távol áll olyan kijelentés, hogy tanuld meg a specrelt.

Vannak itt a fórumon egészen kezdők is, de feléjük sem tettem ilyesfajta kijelentéséket.

 

Számomra csak kétfajta ember létezik: ötletdús és utánjátszó. Az utánjátszót úgy értem, hogy csak tanulni tud, de azt tökéletesen alkalmazza.

Az ötletdús embert a szolgai, de nagy tudású ember elé helyezem.

Miért? Mondtam már. Az inkák nem fedezték fel a kocsit, mégis "jól megvoltak nélküle".

Hát nem vezetett valami jó sikerre az elődök ismereteinek tökéletes elsajátítása és alkalmazása.

(Ja, a csavart sem fedezték fel)

Előzmény: Mungo (38692)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38695

Pedig az összeadó képletnek pontosan ez a lényege a fényhez képest határozod számolod ki az összes sebességet .

Vazze az összeadó képletben az "1" ami sohasem változik az mi a fityfene ha nem a fénysebessége???

Előzmény: ivivan (38674)
cíprian Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38694

Most sajnálom, hogy kevés időm van.

Egyszer tényleg tájékozódom az álláspontjaitokról. Én is csípőből érvelek, és ez nem helyénvaló.

Én is (többedmagammal :-) azt mondom, hogy minden megkérdőjelezhető még az inerciarendszerek egyenértékűsége is. Aki ezt teszi intellektuálisan, ő számomra a gondolkodó. Aki ezt hervasztja, azt messze nem sorolom a gondolkodók közé, és különösen nagy a fatökűségük, ha ezt nagy ismeretfelhalmozás birtokában teszik.

Dehát ez egy kutató élettapasztalata, és azt mondom nektek, hogy fényévnyi távolságról is ki tudom szagolni a gondolkodó embert.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pint (38691)
Mungo Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38693

Az "alternetiv" tudomány felkent apostolai nem támadhatóak, bármit is mondanak állítanak, nekik ehhez joguk van. Ha rámutatsz a hamisítóra máris megsértetted személyiségi jogait. Úgyhogy jobb, ha nem mutogatsz, hanem csendben tűröd, mert ehhez van jogod. :o)))

Előzmény: pint (38691)
Mungo Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38692

A vitát szétzúzza olyan kijelentés, hogy tanuld meg a specrelt,

 

Ahhoz képest, hogy Gézoo többször kioktatta a nagyérdeműt, tőled sem áll távol a fent idézett kijelentés, úgy tűnik, hogy az értelmet lehet száműzni, a hülyeséget viszont csak olymódon szabad kritika tárgyává tenni, hogy szónélkül hagyjuk.

Ha valaki nyílvánvalóan hazudozik, eztán arra se mondunk semmit.

Hogy mi fogja ezentúl fékentartani az önelégült nagyképűsködőket, az majd kiderül. Értelmes vita hogyan zajlik ezután, azt nem tudom.

 

Minden esetre: Hajrá Gézoo! További sok lelkes rajongót!

Előzmény: cíprian (38689)
pint Creative Commons License 2007.06.08 0 0 38691
szerintem pedig azt kéne mellőzni, hogy egyesek elengednek a fülük mellett érveket, szájba adnak másokat, és aztán azokról nyilatkoznak. én például nem mondtam azt, hogy a vitapartnert kell minősíteni. én éppen azt mondtam, hogy fel kell ismerni a vitapartnert, és meg kell különböztetni attól, aki nem vitatkozik, hanem ködösít, hamisít, ferdít vagy hazudozik. a vitapartnerrel lehet vitatkozni, a hamisítóra elég rámutatni.

aligha vádolhat azzal valaki, hogy én nem adok elég esélyt a vitapartnernek. gézoonak legalább hatszor mondtam el legalább hat dolgot, a végén már végletekig egyszerüsítve. semmi eredmény. továbbra is szajkózza ugyanazokat az érveket, néha még át sem fogalmazva. ez nem vita, hanem pszichózis.

és milyen érdekes, hogy ha elhangzik akár egyetlen jelző, vagy még az sem, csupán minősíttetik a másik érveléstechnikája (úgy is mint crank), akkor egyből támad pár szabadságpárti békebíró. ám ha valaki csípőből hazudik heteken át, senkinek nem háborog az erkölcse. elég szomorú, hogy a ködösítés/homályosítás ennyire tolerált viselkedésforma. ezért van tele az összes tévé és újság az "alternatív" tudománnyal, és ez már nem csak ízlés dolga, komoly összegű csalásokról van szó.
Előzmény: cíprian (38689)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!