Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

jancsika35 Creative Commons License 2006.05.06 0 0 9767
http://www.gvh.hu/index.php?id=2712&l=h Ez vajon manapság is megtörténhet?
dohonyiz Creative Commons License 2006.05.06 0 0 9766

Köszi, körülnézek :-)

 

A Renault más kereskedői/szervízei csak az Elf-et javasolják, de ez, akinél voltam, azt mondta, hogy "Nem ragaszkodunk az Elfhez....sőőőt..."

Előzmény: _MrB_ (9753)
attis02 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9765
Az én kérdésem milyen Castrol jó a Toyota Yarisba? Gyárilag elvileg Softec való csak nekem kicsit drága. Na persze kizárólag fullsintetikust raknék bele. Gondoltam a Magnatec-re is.
finlux Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9764
Hát ha így nézzük, akkor a SuperAguri igaz hogy gyengébb mint a Renault, de sokkal gyorsabb mint pl egy DTM autó. :)
Viszonyítás kérdése.
Előzmény: BarG (9763)
BarG Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9763
Hát ugye egy kategóriában van - a Forma1-ben - a Ferrari/Renault meg a SuperAguri/Minardi is oszt mégis...Üdv: BG
Előzmény: finlux (9755)
pestigyerek Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9762
Rendbady-ra nem válaszolsz? amúgy én főiskolás koromban Komáromban látogattam meg a MOL kutatólaborját és elég komoly munka folyt ott. A nagy gyártóknak is a MOL gyártja a bázisolajat! Igaz hogy a "nyers" olaj nem sok nemes tulajdonsággal rendelkezik (talán csak hűtésre jó) de adalékolva.... Az általunk gagyizott MOL világviszonylatban is elismert márka és előitéleteink miatt inkább a nevesebb márkákat vesszük akik egyrészt a mérhetetlen PR költség miatt is drágábbak, de nem biztos hogy jobbak. (Tény hogy én is Castrollal járok mert "olcsó" és jónak tűnik.) Sajna a MOL olaj nem olcsó, de talán ez is PR része, mert hajlamosak vagyunk az olcsót fikázni!!! Érdekes, de a gyári OPEL olajról többektől  hallottam nagyon negativ véleményt. Pár ezek km és ojan mint a víz, eszi az autó,  stb.. 5l 2000Ft-ért megvehető! Érdekes! Sőt, gyanus!
Előzmény: SLX-350 (9761)
SLX-350 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9761

Szia Kacagógerle,

 

jogos a felvetés - a "Legyen Ön is milliomos"-ban elmehetne a 40 millás kérdésnek...

Előzmény: kacagógerle (9760)
kacagógerle Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9760
Halihó!

Arra,hogy míg pl. a Castrol milliárdokat költött pl. a Powertec kifejlesztésére,az ilyen kis cégek miből állítanak elő elméletileg a Powertec-el egyenértékű félszintetikus 10W40-est.
Gondolom a Castrol sem tette fel a receptúrát a netre,:-)) és hétpecsétes titok melyik adalékból mennyi van benne.
Előzmény: SLX-350 (9759)
SLX-350 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9759

Szia Kacagógerle,

 

"...Nem a konkrét márkára gondoltam..."

 

hanem mire?

Előzmény: kacagógerle (9758)
kacagógerle Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9758
Nem a konkrét márkára gondoltam.
Előzmény: SLX-350 (9756)
Sussantó Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9757
Engen is érdeklne redbandy felvetése!
Előzmény: redbandy (9749)
SLX-350 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9756

Szia Kacagógerle,

 

bocs, de tartom magam ahhoz az elhatározásomhoz hogy konkrét (különösen más által gyártott) olajokról nem mondok véleményt.

Előzmény: kacagógerle (9754)
finlux Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9755
Nem kell túl dramatizálni ezt az olaj márka dolgot. Ha egy az előírt specifikációnak megfelelő olajat teszel a gépbe, akkor sok különbség nem lehet az olajok okozta futásteljesítmények között, más-más márkánál. Persze érdemes valami brand (nevesebb) olajcég termékét megvenni.
Azon vacilálni, hogy Castrol RS, vagy Mobil1, már bocs, de szerintem hülyeség.
Előzmény: BarG (9748)
kacagógerle Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9754
Szia Béla!

Már régen meg akartam kérdezni,hogy van Soltvadkerten egy Erflog Trade nevezetű cég,ahol a RE-CORD olajokat gyártják.Gondolom ez nem egy 100 éves múltra visszatekintő cég,hanem a nagyokhoz képest egy sufnituning cég az kert végében.
Ők milyen tapasztalatok alapján gyártják az olajokat?Szoval gondolom nincs olyan laborjuk mint a BP-nek.:-)
Most láttam,hogy van félszint fullszint mindenféle olajuk.
Azt tudomhogy nem szeretsz más gyártókat minősíteni,mondjuk ez nem is a "nagy"kategória(Castrol,Mobil stb.),azért furdalja az oldalamat a kíváncsiság,hogy mire alapozhatják az egészet.
Előzmény: SLX-350 (9751)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9753
Alapvetően Mobil-t használok/használnék, ha nem lenne olyan az elérhetősége, mint a forró vasnak. Mindenki tudja hogy van, látha is, csak senki nem tud adni.... Castrol-t meg szinte mindenhol találsz elég széles palettán a multiktól a kiszállítós netes cégeken át az autósboltokig. ~ : )
Előzmény: dohonyiz (9741)
Fafül Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9752
Nekem is m42-es motorom van, igaz E36-ban( állítólag kisebbek az illsztések, mint E30-ban ).0W-40-es Supertronic van benne.Közel 9e km-et mentem vele a cserétől, 1/2 liter fogyott el. A motor érezhetően jobban érzi magát.
Előzmény: TSR125 (9725)
SLX-350 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9751

Szia BarG,

 

az olajcégek által elvégzett vizsgálatokról általában nem tudok beszámolni, de a Castrol fejlesztő központját volt szerencsém kétszer meglátogatni. A főcsapás iránya (természetesen) az új kenőanyagok kifejlesztése, ennek keretében a megcélzott minősítésekhez és jóváhagyásokhoz előírt teszteket végzik el. Persze mint (gondolom) minden gyártó, a Castrol is kíváncsi arra hogy mit "bírnak ki" a termékei, így folynak gyorsított (nagyon brutális) fékpadi tesztek is. Az egyik ilyen tesztnél kb hetente dobáltak ki egy-egy tönkrement Porsche motort (nem azért mert ilyen rossz volt a teszthez használt motorolaj - ennyire drasztikusak voltak a teszt feltételei).

 

"...az olajcégek és az autógyártók miért hallgatnak ilyen kategórikusan az ilyen vizsgálatokról?...."

 

Azért mert egy ilyen (vagy hasonló jellegű) tesztet pontosan leírva és közzétéve a versenytársak (is) megtudnák azt amit mi nem szeretnénk ha megtudnának....

(ezért nekünk se mondták el - mint ahogy nem beszéltek egy szót sem az akkoriban még létező BMW-Williams csapat részére helyben fejlesztett és gyártott kenőanyagokról sem).

Előzmény: BarG (9744)
SLX-350 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9750

Szia Kacagógerle,

 

szvsz szavazzunk bizalmat az új szolgáltatásnak, bízzunk benne hogy valóban jól felkészült szakemberek bújnak a mellénybe és korrekt tanácsot fognak adni (még ha a tanács tárgyát képező speciális olaj esetleg nincs is a kutak választékában).

Előzmény: kacagógerle (9742)
redbandy Creative Commons License 2006.05.05 0 0 9749
A Castrol és a Mobil is "nagy" márka. Szerintem. Én leginkább arra lennék kíváncsi, ami személyesen is érint, hogy a Castrol GTX Magnatec 10w-40 API SL/CF ACEA A3/B3 és az OPEL gyári olaj 10w-40 API SL/CF ACEA A3/B3 között van-e tudásbeli/teljesítménybeli/motorélettartam szempontjából lényeges különbség. Az Opel ugyanis fele annyiba kerül, mint a Castrol. A Mobil és a Castrol hasonló árban van, elméletileg nagyjából hasonló tudással kell rendelkezniük.

Azt tudom, hogy a gazdaságos olajok újrafelhasznált újraadalékolt cuccok, azért olcsók. Arra lennék kíváncsi, hogy az OPEL feliratú kannába melyik gyártó tölti az olajat. Én most próbálom először ezt, mármint az OPEL olajat, még 8 e km, és lesz tapasztalat. Nyár végére biztos összejön.
Előzmény: BarG (9748)
BarG Creative Commons License 2006.05.04 0 0 9748

A fenébe, elveszett a hozzászólásom...   újra...

A másik ok, hogy igen sok akár durva dolgot is el lehet követni a gépezetek ellen és nem nyújtják be azonnal a számlát....Bezzeg ha létezne az autókon egy visszafelé működő számláló, ami kilométerben mutatná a még hátralévő motorélettartamot, és egy " papíron megfelelő" oajjal 10000km-t megtéve pl 50000km-t vonna le....

Az egyszerűbb eset persze az amikor különböző teljesítményszintű olajok közül kell választani, mert itt nem kérdés, hogy melyik a jobb. A gond ott kezdődik, amikor azonos teljesítményszintű, különböző gyártmányú olajok közt kell választani, esetleg a legjobbat akarod kiválasztani. Na itt volna szükség némi segítségre! Vagy meg tudja mondani valaki, hogy a rengeteg fajta megfelelő olaj közül melyik a legjobb? A Castrol SLX, az RS 0W-40, esetleg a Mobil1 0W-40....stb...

Előzmény: redbandy (9747)
redbandy Creative Commons License 2006.05.04 0 0 9747
Azért spórolnak az olajon, mert nem érdekli a futásteljesítmény. Ha valaki naponta háromszor autót mos, jellemzően nem megy évi 1-2000 km-nél többet. Kocsi garázsból kitol, lemos, kiporszívóz, esetleg teszkós vásárlás, aztán kocsi lemos, kiporszívóz, políroz, garázsba visszatol. Sok ilyen ember van.
Előzmény: kacagógerle (9745)
micar Creative Commons License 2006.05.04 0 0 9746
Szia SLX !
Segitségedet kérném. BMW 728 E38 ötsebességes aut. váltóba milyen olaj a megfelelő? (gyárin kivül)
Előzmény: SLX-350 (9739)
kacagógerle Creative Commons License 2006.05.04 0 0 9745
Éppen ezen ment a vita a mercedes topikban.Én kitartok amellett,hogy öreg autóba is sokkal jobb egy félszintetikus/szintetikus olaj mint egy ásványi,de lehurrogott mindenki,mert a gépkönyv szerint elég a 15W40 is.
Megy az eszmefuttatás,hogy ilyen meg olyan nagy becsben van tartva némelyik 123-as,meg naponta 66-szor lemossa kitakarítja,de a motorba Tescogazdaságos olajat önt a tulajdonos.Ezt én egyszerűen nem tudom megérteni,hogy miért azon a 2-3 ezer forinton spórolnak mikor rengeteg múlik a kenésen pláne élettartamban.
Előzmény: BarG (9744)
BarG Creative Commons License 2006.05.04 0 0 9744

Hello Mindenki!

 

Szép kifejezés ez az "az adott célnak megfelel" ! Mit is jelent valójában? Mondjuk az Opel minősítette az adott olajat és azt mérték, hogy az őáltaluk átlagosnak tartott felhasználási körülmények között a motor pl 250000 km után jutott el a felújítandó kopottsági szintig. Ez mondjuk, az alapkövetelményük, tehát az olajat MEGFELELŐNEK minősítették. Van egy másik olaj, amivel az előbbi vizsgálattal mondjuk 500000 km adódik. Vagyis ez az olaj is megfelelő. A két olajra akár azt is mondhatnánk, hogy egyenértékűek, hiszen az adott célra megfelelnek! Pedig ez baromira nem igaz. Én és még sok maximalista barátunk azt szeretnénk tudni, hogy a töménytelen mennyiségű "megfelelő" olaj közül melyik a LEGJOBB, hogy kedvencünknek az elérhető maximális minőséget adjuk. Ha esetleg tuningoltuk a gépet, akkor az ott eldobott élettartamból visszacsaljunk valamennyit stb...

Üdv:BG

 

Ui: az olajcégek és az autógyártók miért hallgatnak ilyen kategórikusan az ilyen vizsgálatokról? Talán mégsem a hosszú motorélettartam a céljuk...  

Saughassy Creative Commons License 2006.05.04 0 0 9743
Szerintem markara soha sem erdemes szavazni, egy-egy marka adott termekere inkabb. Adott korulmenyek es tipus mellett. :) Ettol fuggetlenul mar en is Castrollal jarok es elegedett vagyok a fejlmenyekkel. :)
Előzmény: dohonyiz (9741)
kacagógerle Creative Commons License 2006.05.04 0 0 9742
Gyerekek mit láttam ma.
A Shell kúton a kútkezelőn egy Shelles mellény,és a hátára ráírva:"Motorolaj tanácsadó" Muhahahahahaha

Nem nagyon vannak előitéleteim,de megkérdőjelezném mennyire vágja a témát.Már csak azért is,mert ugye manapság annyira szigorúak az előírások,hogy lassan egy tribológiai szakember kell ahhoz,hogy kiderüljön milyen olaj is kell pl. az új dízelekbe.:-)))

Holnap lehet rákérdezek mit ajánl egy 2006-os Tdci-be vagy PDTD-be,meg rákérdezek a minősítésekre is.Gondolom majd rám akarja sózni a legdrágább 0W40-et.:-))
dohonyiz Creative Commons License 2006.05.04 0 0 9741

Köszi!

 

Szóval Te mint márkára a Castrolra szavaznál?

Előzmény: _MrB_ (9737)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.04 0 0 9740
visszakeresem. Ha mégsem, akkor elnézést a dezinformálásért.
Előzmény: SLX-350 (9739)
SLX-350 Creative Commons License 2006.05.04 0 0 9739

Szia MrB,

 

"....akkor meg egy Castrol 5W-s Longlife megy bele. SLX szerint ideális megoldás..."

 

komolyan Longlife olajat javasoltam volna a Logan-hoz? hm... nagyon nem lehettem magamnál ha ilyet írtam volna.

Természetes hogy a Logan (Renault) motorja (is) meghálálja ha jó minőségű olajat használsz hozzá de (ebben az esetben) az olajnak mindenképpen rendelkeznie kell valamilyen ACEA (célszerűen A3 vagy A5) minősítéssel. Az 5W-X (30 vagy 40) igaz lehet - az SLX Longlife III 5W-30 (mivel "csak" VW jóváhagyásokkal rendelkezik) szvsz nem jó megoldás ehhez a motorhoz.

Előzmény: _MrB_ (9737)
SLX-350 Creative Commons License 2006.05.04 0 0 9738

Szia Dohonyiz (Zoli),

 

ez (az állásfoglalásom) mindig érvényes....

Előzmény: dohonyiz (9736)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!