Keresés

Részletes keresés

kilenctizenegy Creative Commons License 2008.12.26 0 0 74099

Kedves Kajaterv!

 

Ha találsz valakit, aki ért hozzá (nekem is Wulfin jutott volna eszembe), akkor oszd meg velünk, mire jutottál. Én egy darabig gyűjtöttem a legjobb akksikról szóló híreket, és ott akadtam el, hogy létezik egy ú. n. "europositron-technológia", ami 1350 Wh/liter és 2100 Wh/kg energiasűrűségű akkut tud?

 

Létezik ez a valóságban? Csináltak már jobbat? Van valakinek valami áttekinthető összehasonlító táblázata?

Előzmény: Törölt nick (74040)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.12.26 0 0 74095

"Megállapodhatnánk, hogy aki ezentúl offolva ehhez a náci-zsidó kérdéshez szól hozzá, az BSM-nek fizet egy sört."

 

Aki pedig a peak oil helyett arról beszél, hogy hogyan kell túlélni egy madmax helyzetet, az advocatusnak fizet kettőt. Szerintem kocsmát nyithatna.

Előzmény: hetero11 (74067)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.12.26 0 0 74094

"Már az is felvetődött bennem, hogy I AM és Gavriel nem e ugyan az e véletlenül?"

 

Klasszikus paranoid téveszme. Az antiszemita és a zsidó ugyanaz a személy (aki persze zsidó), csak azért, hogy róla beszéljünk, ne a peakoilról. :-))

Előzmény: Törölt nick (74079)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.12.26 0 0 74093

"Vagy csak az erre való megfelelő reagálást akadályozzák-jogvédelem, antifasizmus stb címszó alatt-hogy polgárháború legyen?"

 

Közkedvelt antiszemita toposz, hogy a "cigánykérdést" meg lehetne oldani a jog eszközeivel, csak a "gonosz zsidók" nem engedik.

 

Ezzel szemben a valóság az, hogy a cigányság beilleszkedési zavarával kapcsolatos társadalmi-gazdasági-kulturális problémakör jogállami keretek között nagyon nehezen vagy egyátalán nem kezelhető, a nem jogállami megoldásokra meg nem csak a "zsidók", de hazánk lakosságának többsége sem nyitott. A népközösségek elgázosításának, tarkónlövésének ideje lejárt. Ezzel általában mindenki tisztában van, az is, aki ezt szorgalmazza, és az is, aki ez ellen tesz.

 

Egyszerűen arról van szó, hogy a társadalmi elit szemben áll minden jogállmon kívüli megoldással, és az "antiszemiták" úgy azonosítják a zsidót, mint a társadalmi elit jellegzetesen viselkedő tagját. "Honnan tudjátok, hogy boszorkány?/Boszorkánynak van öltözve./De hát ti öltöztettétek így!/Nem...nem...de..."

Előzmény: Heesh (74057)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.12.26 0 0 74090
Anyukadnak is mondd meg milyen csunya bacsik vannak.

Aztan majd gyere vissza ha kiengedtek az ovibol.
Előzmény: Gavriel (74073)
slowrunner Creative Commons License 2008.12.26 0 0 74087
Én ha jól emlékszem 150 dollárt jósoltam. :)

Nagyon-nagyon mellélőtt mindenki, Bomlat volt a legközelebb, respect.

Jó tanulságnak, hogy mennyire lehet és érdemes jósolgatni.
Előzmény: Törölt nick (74072)
krezidiesel Creative Commons License 2008.12.26 0 0 74086

Lehet lesznek még a 35$-os olajárnál is meglepőbb dolgok mostanság.

A lényeg úgy érzem pont a kiszámithatatlanságban van...

Előzmény: Törölt nick (74085)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74084
Le kéne már szállni erről a témáról, mert már rettenetesen izzadtságszagú.
Előzmény: Törölt nick (74082)
ayantaqe Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74083
Nem az év végéig volt a cél? Amúgy elég diplomatikusan fogalmaztál, mikor azt írod, 'gúnyos megjegyzéseket' kapott. Én ennél sokkal megalázóbb és durvább beszólásokra emlékszem, pedig egy olyat mondott, amit senki még csak elképzelni sem tudott, és nem hasra ütött, ragaszkodott az álláspontjához, tehát látta a csökkenést, de nem tudom miből (mondjuk ezt levezethetné dióhéjban). Volt itt olyan is, aki szeptember végén is ($105 környékén) októberre masszív emelkedést jósolt nagy önbizalommal, év végéig Most még rácáfolt az élet. De kétlem, hogy szerdáig elszaladna az ár, így a whiskeyt természetesen neki ítélném, csont nélkül.

Sajnos Kínával kapcsolatban is rezeg a léc, hogy igaza lesz, bár ennek nem örülsz, tudom. :)
Előzmény: Törölt nick (74072)
krezidiesel Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74071

Kényszerből.

Vagy változik, vagy kihal.

Valószinű pár milliárdnak meg is kell pusztulnia ahhoz, hogy ez tudatosuljon.

De az is lehet , hogy késő már változnia, hamarosan olyan természeti kölcsönhatások kezdődnek az emberi rablógazdálkodás miatt, amik szinte visszafordithatatlan negativ folyamatokat inditanak el a bolygó élhetőségét tekintve.

A környezetünk negativ változásai szűkösséget generálnak, ami párosulva a rövidlátó , profithajhász gondolkozásunkkal erőszakot okoz.

Háború esetén még kevesebbet fogunk foglalkozni életterünk jövőjével, ami akkor egész biztosan visszafordithatatlanná fog válni. Ez aztán további szűkösséget fog okozni, ami megint csak élezi a konfliktusokat.

Ebből a spirálból csak a másképpgondolkozás a kiút, vagy rakásradöglés lesz a következmény, egy lakhatatlanná vált bolygón.

 

Szebb jövőt!

Előzmény: Gavriel (74068)
hetero11 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74067
Pedig jó volt eddig olvasni ezt a topikot.

Megállapodhatnánk, hogy aki ezentúl offolva ehhez a náci-zsidó kérdéshez szól hozzá, az BSM-nek fizet egy sört.
krezidiesel Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74065

Hosszú...

Meg ez nem az a topic.

A lényeg, hogy pénzzel gyakorlatilag mindent lehet szép lassan úgy terelni, ahogy akarod.

Előzmény: Heesh (74057)
krezidiesel Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74063
Bővebben?
Előzmény: Gavriel (74056)
dajtás Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74062
Ficium, dobnál egy levelet, nem tudlak elérni.
1-2 dolgot meg akarok veled beszélni.
dajtás Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74061
Egy dolog kimaradt.
Kihagytad a new-age-es hívőket! Kemény "bábeli zűrzavar" van a hívők között, vallásban,rasszban,izmusban nagyon heterogén társaság. Keményen várják a világvégét, mert tisztulásnak tekintik, és nem 09.11 inkább 2012. Biztos infóm van róla hogy nem biztos a 2012, csak rajtunk múlik hogy mikor akarunk váltani magasabb létsíkba :)

Ha sokan akarjuk egyszerre úgy is megtörténik magától :)

Előzmény: Törölt nick (74060)
jee_c Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74058
"ezeréves" <- sok ezer éves
Előzmény: krezidiesel (74055)
Heesh Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74057
Akkor ezek a zsidó származású fejesek mondták-mondják a cigányoknak, hogy úgy viselkedjenek, éljenek, ahogy? :)
Vagy csak az erre való megfelelő reagálást akadályozzák-jogvédelem, antifasizmus stb címszó alatt-hogy polgárháború legyen?
Előzmény: krezidiesel (74055)
krezidiesel Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74055

Akiket itt "ELIT"-ként szoktam emlegetni sok helyen zsidónak titulálják.

Lehetséges, hogy zsidó származásúak, de szerintem Ők már nem tisztelnek sem embert sem Istent, úgyhogy igen távol lehetnek attól amit sokan előitéletekkel "zsidó"-znak".Ők csak a maguk beteges hatalomvágyának a rabjai.

Az emberiség történelmében mindig voltak akik uralkodni akartak, akiknek a hatalom bármit megért.

Most is vannak ilyen csoportok, illúzió lenne azt képzelni, hogy ezen a téren változtunk.

Ezek a csoportok (szvsz) találták ki (szitottak mesterséges indulatokat)a kasztokat-rasszokat-ideológiákat(stb) ezek mind a hatalom megtartásának az eszközei.

Tizezeréves trükk: "Oszd meg és uralkodj!" és a mai napig "ugranak" rá rengetegen, a napi politikában alapállás...

 

Középiskolában négy évig egy zsidó srác volt a padtársam, és legjobb barátom, és nem értettem amikor szüleim  megismerve őt gúnyosan lezsidózták. Nekem Ő a barátom, István volt... Felekezet nélkül.

A másik, az asszony egyik legjobb barátnőjének az anyja volt a bébicsőszünk és a bejárónőnk sokáig. Ha nem volt pénze (gyakran előfordult), gyakran kölcsönöztünk neki úgy, hogy majd ledolgozza. "Fajtiszta" cigány, és kulcsa van a házunkhoz, ha hosszabb időre elmegyünk mai napig ő néz a dolgainkra.

 

Ettől független állitom, hogy a nácizmus, a kommunizmus, a manipulált politika,a bankrendszer csúcsán,  a lehúzós  egészségügy, a moslékot gyártó élelmiszeripar, az átqrós média, a pikolaj (stb) mögött mind ugyanazok állnak, és az őseik alapvetően zsidó származásúak.De a származásuk huszadrendű...

És akik alsóbb kasztbeli zsidók azokat ugyanúgy a "kutyák elé dobják", ha érdekeik úgy kivánja, erre kitűnő példa a holokauszt.

Mint irtam a hatalomvágyuk elkötelettjei, semmi sem számit. A drogos anyját is megölné egy "lövésnyi anyag"-ért, Ők sem mások, nem "tiszták". 

 

Egy a lényeg: az elkövetkezendő évtizedeket túlélni csak úgy tudjuk, (vagy azok fogják) akik előitéletek nélkül, valós értékeik alapján itélnek meg embereket-dolgokat, akik meg tudják különböztetni a manipulációt a valóságtól.

A rasszizmus az egyik leggusztustalanabb manipuláció történelmünkben, emberek millióinak életét nyomoritotta meg vagy tette tönkre.

Az elkövetkezendő évek (mint számtalanszor irtam) arról fognak szólni, hogy képesek vagyunk e másképp gondolkozni, szakitani ezeréves rossz beidegződéseinkkel, amit kritikátlanul elfogadtunk (az épp aktuális) hatalmasoktól.

 

 

Szebb jövőt!

 

Előzmény: Gavriel (74054)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74053
Nem tudok rajtuk segteni, de bánatukat nem én okoztam, hanem a fiú. És ha nem a peak oilról olvasott volna, hanem bármi más riasztó témáról., pl. madárinfluenza? London önkormányzata többtízezer hullazsákot spájzolt be, ez sajtóhír volt. Hány labilis londoni ugrott emiatt a Temzébe? Akkor legyen inkább titkos a hír?
Előzmény: Törölt nick (74044)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74052
Nem volt nehéz...
Előzmény: ayantaqe (74050)
wulfin Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74051
Nem ertek en ehhez. De ezt a ceget lattam mar tobb mint egy eve is. A fene tudja mi van a kezukben. Ha igaz amit allitanak az viszont tenyeg oriasi nagy durranas.
Előzmény: Törölt nick (74040)
ayantaqe Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74050
'többségükben vagy látens nácik, vagy kommunisták...'

Most ezzel eléggé jól körülhatároltad, akikre gondoltál. :))
Előzmény: advocatusdiaboli (74049)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74049
Ez egy alapvetően paranoid fórum, nincs mit csodálkozni azon, hogy egyesek Móriczka módjára mindenről "arra gondolnak".
Az viszont érdekes történet, hogy a hardcore armageddonisták igen kevés kivétellel politikai világnézeteikben is szélsőségesek, többségükben vagy látens nácik, vagy kommunisták...

Mindegy, ettől még remekül lehet ezen szórakozni, Gavrielnek szegénynek meg csak a kitérő pályát tudom javasolni...
Előzmény: kilenctizenegy (74048)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74048

"ahol gavriel megjelenik mindég ez lesz belőle. Nem ő tehet róla, de mindég hamar itt köt ki"

 

Gavriel - ha visszaolvasod - nem azért jött ide, hogy faji és kulturális identitási kérdésekről vitázzon, hanem hogy kifejtse sajátos nézőpontját arról, hogy miért nincs szerinte peak oil. Közben izraeli példákat hozott a napenergia hasznosítására, amiből kiderült, hogy ő is izraeli. Ettől néhány emberből kikívánokzott az ilyenkor sajnos szokásos szöveg, mint ünnepnap hajnalon a két demizson bor és négy tálca pogácsa. Gavriel pedig nem a szokásos szemlesütő, lépjünk tovább magatartást tanusította, amit megszoktak a billentyűzetük mögül emberkedő megmondóemberek, hanem elküldte őket, ahová valók.

 

Én is ezt tenném, ha egy szlovák nyelvű peak oil fórumon írogatnék és néhány baromarcú válaszaiban arról elmélkedne, hogy a magyarok idegen mongol faj, akiknek semmi keresnivalójuk a Kárpát-medencében, Magyarország pedig genocídium útján született, ezért fel kell számolni, lakóit meg ki kell telepíteni az Urálba. Szerintem nincs olyan épeszű magyar olvtárs, aki erre ne kezdene kurvaanyázni.

 

Kis beleélőképesség, magyar vértestvéreim!

Előzmény: Törölt nick (74042)
krezidiesel Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74047
Boldog Karácsonyt a topic lakóinak!
ayantaqe Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74046
Azért ez nem ilyen egyszerű, ha a gyerek nem találja meg ezt a témát, akkor keresett volna másikat, aki szuicid alkat, azon nehéz segíteni. Azért van rajta kívül szerintem jó pár millió ember, aki beszél erről a témáról, mégsem rohant el meghalni a kilátástalan jövőkép miatt. De lehetne ilyen példákat hozni a rakétaválság idejéről, vagy akár a rendszerváltáskori Mo.-ról is. Mindig azt hozom fel pozitív példának, hogy a világháborúk alatt is születtek gyerekek, pedig 1940-41 Európájában nekem aztán nem lett volna valami túl optimista jövőképem.

Szóval az eseted nem jó indikátor, csak egy elszigetelt eset.
Előzmény: Törölt nick (74041)
jee_c Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74045
Hova is vezethet a folyamatos félelem keltés.

Egyébként ez egy valós probléma, és foglalkozni kell vele.
Előzmény: Törölt nick (74041)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2008.12.25 0 0 74043
Van, aki szerelmi bánatból teszi...
Előzmény: Törölt nick (74041)
Fulika Creative Commons License 2008.12.24 0 0 74039
Hát legyünk őszinték, pár napja a topicot olvasni sem érdemes. Gavriel, I_AM az a véleményem, hogy Ti topicromboló f@szok vagytok, valamint mind a zsidózók mind a zsidók húzzanak a csába. Jóccakát, és boldog karácsonyt mindenkinek!
wulfin Creative Commons License 2008.12.24 0 0 74037
Na vegre:)
Előzmény: Törölt nick (74036)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!